*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 9 april 2017

Alfta-Ösa OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Alfta-Ösa OK 1Öppen Budk (24)1:41:38
1. Bodil Kindlundh21:079+4:5821:079
2. Stefan Carlsson36:392+6:1857:462-7
3. Andreas Davidsson43:523+3:321:41:3820
4Alfta-Ösa OK / Falkenbergs OK 2Öppen Budk (24)1:54:01
1. Stefan Carlsson18:333+2:2418:333
2. Göran Svensson51:5510+21:341:10:289+6
3. Olov Ericson43:332+3:131:54:014-5
11Alfta-Ösa OK 1D17- (26)3:27:42
1. Ylva Kindlundh1:15:2619+21:481:15:2619
2. Elin Kindlundh1:04:4216+24:292:20:0816-3
3. Ellen Davidsson1:07:3412+17:273:27:4211-5

Attunda OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 1D45- (7)2:10:12
1. Madeleine Limpar39:42139:421
2. Ulla Molin34:4011:14:2210
3. Anna Strand55:503+7:062:10:1210
3Attunda OK 2D45- (7)2:57:17
1. Annika Lindberg48:232+8:4148:232
2. Nina Ivers49:233+14:431:37:463+1
3. Åsa Wilestedt1:19:317+30:472:57:1730
4Attunda OK 1H55- (5)2:49:22
1. Lars Gerhardsson44:47144:471
2. Hans Andersson Strinning1:05:025+22:331:49:494+3
3. Stefan Knorn59:335+21:222:49:2240
5Attunda OK 1H45- (20)2:16:12
1. Ulrik Ivers56:3013+13:5256:3013
2. Andreas Fredriksson42:024+10:581:38:328-5
3. Fredrik Sone37:402+0:042:16:125-3
11Attunda OK 1H13-16 (26)1:49:43
1. Sofia Ivers41:2519+10:4741:2519
2. Viktor Sone24:087+1:091:05:3315-4
2. Emil Sone25:289+2:291:06:53
2. Lovisa Nilssonej startfullföljt
3. Elis Ivers44:108+9:381:49:4311-4
19Attunda OK 1HD-12 (30)1:12:57
1. Vilma Nilsson19:5518+3:3319:5518
2. Linda Strömqvist28:5849+14:4248:5326+8
2. Sara Strömqvist29:0553+14:4949:00
3. Malin Strömqvist24:0412+8:251:12:5719-7
Attunda OK 1D17- (26)ej godkänd
1. Terese Herlin1:10:2818+16:501:10:2818
2. Jessica Strömqvist1:57:0021+1:16:473:07:2821+3
3. Lena Buhreej godkändej godkänd

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Centrum OK 1D17- (26)3:41:32
1. Moa Kjellstrand58:339+4:5558:339
2. Elina Johnsson48:574+8:441:47:304-5
3. Mette Brolinson1:54:0220+1:03:553:41:3215+11
17Centrum OK 1H17- (32)5:16:36
1. Jonas Kjäll59:4121+11:1759:4121
2. Samuel Svensson1:05:5020+18:252:05:31210
3. Jerk Rönnols57:5919+18:163:03:3018-3
4. Jorrit Boekel1:07:3718+24:224:11:07180
5. Linus Rispling1:05:2918+20:535:16:3617-1

Domnarvets GOIF

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Domnarvets GOIF 1D17- (26)2:42:54
1. Karolina Højsgaard53:553+0:1753:553
2. Eva Elfving53:208+13:071:47:1530
3. Johanna Lindberg55:394+5:322:42:5430
4Domnarvets GOIF 1D13-16 (20)1:39:00
1. Agnes Jonsson32:285+3:0732:285
2. Emma Eliasson30:488+4:061:03:164-1
2. Anja Nilsson31:039+4:211:03:31
2. Elsa Nilsson31:4911+5:071:04:17
3. Moa Hjorth35:446+4:231:39:0040
6Domnarvets GOIF 1H13-16 (26)1:44:53
1. Erik Brandt38:2015+7:4238:2015
2. Albin Berger23:424+0:431:02:027-8
2. Emil Byberg23:556+0:561:02:15
3. Samuel Stålnäbb42:514+8:191:44:536-1
9Stora Tuna OK 2HD-12 (30)59:17
1. Moa Birkebæk16:22116:221
2. Maja Mases16:396+2:2333:014+3
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Karolina Sunnanhagen26:1617+10:3759:179+5
16Domnarvets GOIF 2D17- (26)3:46:14
1. Karin Elfving1:21:5722+28:191:21:5722
2. Lena Eliasson44:573+4:442:06:5412-10
3. Vilma Berger1:39:2019+49:133:46:1416+4
20Domnarvets GOIF 1HD-12 (30)1:13:08
1. Anja Berger25:3829+9:1625:3829
2. Filip Sköld23:3436+9:1849:1227-2
3. Irma Berg23:5611+8:171:13:0820-7
Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 2D13-16 (20)ej godkänd
1. Linnea Fridolfssonej godkändej godkänd
2. Alice Eriksson Björling42:4125+15:59ej godkänd
2. Sandra Sköld55:4930+29:07ej godkänd
2. Lovisa Masesej startej godkänd
3. Lovisa Mases52:0617+20:45ej godkänd
vacantH17- (32)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
vacantH17- (32)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
vacantH17- (32)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
vacantH35- (8)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH35- (8)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH55- (5)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH55- (5)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD35- (8)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD35- (8)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD45- (7)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD45- (7)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantÖppen Budk (24)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantÖppen Budk (24)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantÖppen Budk (24)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH45- (20)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH45- (20)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH13-16 (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH13-16 (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantH13-16 (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD55- (3)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
vacantD55- (3)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
Täby OK 1D17- (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD17- (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD17- (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD17- (26)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantHD-12 (30)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantHD-12 (30)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantHD-12 (30)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Täby OK 1D13-16 (20)ej start
1. Ida Hofstedtej startej start
2. Malin Hanssonej startej start
2. Doris Ikoej startej start
2. vacant ej startej start
3. Fredrika Nordquistej startej start
vacantD13-16 (20)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD13-16 (20)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantD13-16 (20)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Tumba-Mälarhöjden OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Hilda Mårsell25:0025:00
2. Simon Adebrant24:4249:42
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Johanna Skogholm Allared29:181:19:00
vacantInskolningskavle (15)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantInskolningskavle (15)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Alfta-Ösa OK / Falkenbergs OK 2Öppen Budk (24)1:54:01
1. Stefan Carlsson18:333+2:2418:333
2. Göran Svensson51:5510+21:341:10:289+6
3. Olov Ericson43:332+3:131:54:014-5
13OK Ravinen / Falkenbergs OK 1D17- (26)3:29:41
1. Rasa Ptasekaite1:17:0721+23:291:17:0721
2. Matilda Martinsson1:10:3318+30:202:27:4017-4
3. Hanna Korhonen1:02:017+11:543:29:4113-4

Gävle OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Gävle OK 1HD-12 (30)55:02
1. Max Alfredsson17:4311+1:2117:4311
2. Morgan Alfredsson17:058+2:4934:486-5
2. Hugo Lavigne17:249+3:0835:07
2. Jacob Lilje17:3610+3:2035:19
3. Axel Hejdenberg20:146+4:3555:022-4
6Gävle OK 1D13-16 (20)1:45:17
1. Emma Lilje35:2311+6:0235:2311
2. Sara Åbom28:515+2:091:04:146-5
3. Ebba Ottosson41:038+9:421:45:1760
12Gävle OK 1D17- (26)3:28:08
1. Anna Berggren1:15:2920+21:511:15:2920
2. Ann-Sofi Karlsson1:00:3812+20:252:16:0714-6
3. Ingela Eriksson1:12:0114+21:543:28:0812-2
13Gävle OK 1H13-16 (26)1:51:49
1. Jakob Sjöberg35:3612+4:5835:3612
2. Isak Berggren29:1022+6:111:04:4611-1
2. Rasmus Söderberg29:2623+6:271:05:02
3. Alfred Liljeström47:0314+12:311:51:4913+2
19Gävle OK 1H17- (32)5:23:14
1. Lasse Jansson53:5916+5:3553:5916
2. Harry Hietanen1:05:5321+18:281:59:5218+2
3. Patrik Ottosson1:07:2926+27:463:07:2120+2
4. Jonatan Söderberg1:14:2725+31:124:21:4821+1
5. Erik Sisell1:01:2614+16:505:23:1419-2
Gävle OK 1H45- (20)ej start
1. Patrik Ottossonej startej start
2. Christer Segerquistej startej start
3. Fredrik Wikstenej startej start

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Linné / Hagaby GoIF Örebro 4H17- (32)utgått
1. Love Sintring53:0610+4:4253:0610
2. Harald Larsson55:4514+8:201:48:51100
3. Daniel Duhlbo1:05:0124+25:182:53:5215+5
4. Johan Hamelius57:2511+14:103:51:1713-2
5. ej startej start

Hellas Orientering

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hellas Orientering 1Öppen Budk (24)ej start
1. Eva Gustavssonej startej start
2. Mårten Marcusej startej start
3. Anders Thuresonej startej start

Härnösands OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundsvalls OK / Härnösands OK 1D35- (8)2:25:47
1. Marie-Louise Engberg50:013+8:3650:013
2. Jenny Erlandsson44:4211:34:431-2
3. Sara Timner51:042+7:042:25:4710
2Sundsvalls OK / Härnösands OK 1H35- (8)2:11:13
1. Olov Vikström40:44140:441
2. Per Edström42:244+4:191:23:082+1
3. Anders Erlandsson48:053+4:422:11:1320
2Sundsvalls OK / Härnösands OK 1H13-16 (26)1:41:20
1. Seth Borglund33:408+3:0233:408
2. Tore Palmgren22:59156:392-6
2. Lukas Johansson35:1138+12:121:08:51
3. Hannes Lindahl44:4110+10:091:41:2020
3Sundsvalls OK / Härnösands OK 2HD-12 (30)55:45
1. Nils Engberg17:072+0:4517:072
2. Oskar Erlandsson14:462+0:3031:531-1
2. Herman Eliasson22:2631+8:1039:33
3. Alva Eliasson23:5210+8:1355:453+2
6Sundsvalls OK / Härnösands OK 1HD-12 (30)58:06
1. Wilmer Rex17:136+0:5117:136
2. Nova Stattin21:3726+7:2138:5010+4
2. Rakel Rahm25:4642+11:3042:59
3. Lovisa Dufva19:164+3:3758:066-4
7Sundsvalls OK / Härnösands OK 2D13-16 (20)1:48:38
1. Elin Edström29:432+0:2229:432
2. Astrid Rex34:5416+8:121:04:377+5
2. Hanny Edström59:1231+32:301:28:55
3. Alice Palmgren44:0111+12:401:48:3870
12Sundsvalls OK / Härnösands OK 1D13-16 (20)1:56:04
1. Tilde Engberg36:0312+6:4236:0312
2. Irmelie Enström28:103+1:281:04:135-7
2. Sarah Borglund28:274+1:451:04:30
3. Julia Nordlander51:5116+20:301:56:0412+7
Sundsvalls OK / Härnösands OK 1H45- (20)ej godkänd
1. Mattias Lindahl44:036+1:2544:036
2. Erik Borglundej godkändej godkänd
3. Roger Palmgren1:01:1310+23:37ej godkänd

IF Thor

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IF Thor 2H45- (20)2:06:48
1. Bo Segerman42:532+0:1542:532
2. Staffan Jacobsson Svärd35:452+4:411:18:3820
3. Johan Blomster48:106+10:342:06:4820
3IF Thor 1D13-16 (20)1:38:40
1. Ebba Lindell30:043+0:4330:043
2. Hanna Jonsell26:42156:461-2
3. Lotta Weyhenmeyer41:549+10:331:38:403+2
5IF Thor 1HD-12 (30)57:47
1. Love Bylund17:317+1:0917:317
2. Elis Quistberg19:4819+5:3237:199+2
2. Emily Kruys20:4222+6:2638:13
2. Tora Jonsell20:5123+6:3538:22
3. Valle Larsson20:287+4:4957:475-4
6IF Thor 1H45- (20)2:24:02
1. Fredrik Lindell44:337+1:5544:337
2. Ola Lind44:195+13:151:28:524-3
3. Mats Jonsell55:109+17:342:24:026+2
14IF Thor 2HD-12 (30)1:03:03
1. Axel Andersson17:4613+1:2417:4613
2. Elis Hansson16:375+2:2134:235-8
2. Lukas Lind19:4218+5:2637:28
2. Theodor Von Seth21:0524+6:4938:51
3. Miro Mårtensson28:4022+13:011:03:0314+9
14IF Thor 2D13-16 (20)2:00:58
1. Elsa Bäsén35:1610+5:5535:1610
2. Ester Blomster36:4518+10:031:12:01100
2. Elsa Karlsson36:5019+10:081:12:06
3. Ellen Grantinger48:5715+17:362:00:5814+4
16IF Thor 1Öppen Budk (24)2:25:15
1. Gunilla Reinholdsson22:1112+6:0222:1112
2. Curt Reinholdsson1:15:3120+45:101:37:4220+8
3. Niklas Reinholdsson47:336+7:132:25:1516-4
22IF Thor 1H13-16 (26)2:15:28
1. Hugo Hansson39:5416+9:1639:5416
2. Viktor Jemth25:3511+2:361:05:2914-2
2. David Berglund25:3712+2:381:05:31
3. Arvid Bylund1:09:5923+35:272:15:2822+8
IF Thor 1D17- (26)ej godkänd
1. Fanny Fredriksson53:38153:381
2. Josefin Bengtssonej godkändej godkänd
3. Gunilla Svärd50:071ej godkänd
IF Thor 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Alma Andersson29:1629:16
2. Vidar Larsson28:4458:00
2. Oskar Lind28:5558:11
2. Ellinor Kruys29:2058:36
3. Ellinor Von Seth38:211:36:21

IFK Mora OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IFK Mora OK 1H17- (32)4:07:35
1. Simon Hodler53:2411+5:0053:2411
2. Vojtech Kettner51:265+4:011:44:504-7
3. Kristian Dahlström43:583+4:152:28:483-1
4. Per Holm48:444+5:293:17:3230
5. Roman Ryapolov50:035+5:274:07:352-1
8IFK Mora OK 1D17- (26)3:02:29
1. Evgeniya Ryapolova53:584+0:2053:584
2. Sara Hodler1:04:0615+23:531:58:048+4
3. Lena Karlsson Holmer1:04:259+14:183:02:2980
15IFK Mora OK 1HD-12 (30)1:06:09
1. Alva Ersson19:2614+3:0419:2614
2. Rebecka Åkärbjär22:3734+8:2142:0316+2
3. Sofie Karlsson Holmer24:0613+8:271:06:0915-1
24IFK Mora OK 1H13-16 (26)2:20:29
1. Gustav Björklund33:346+2:5633:346
2. Sebastian Åkärbjär32:4834+9:491:06:2216+10
2. Thobias Brodin50:1146+27:121:23:45
3. Simon Karlsson Holmer1:14:0724+39:352:20:2924+8
IFK Mora OK 1Öppen Budk (24)ej godkänd
1. Conny Eriksson35:0724+18:5835:0724
2. Johan Tryggej startej start
3. Kristian Dahlströmej startej godkänd

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11IFK Umeå 1H17- (32)4:40:28
1. Hans Persson56:3917+8:1556:3917
2. Oskar Malmberg52:138+4:481:48:5211-6
3. Albin Björnudd57:1517+17:322:46:0712+1
4. Kristofer Sidenvall56:089+12:533:42:1511-1
5. Joel Sjölander58:1310+13:374:40:28110

Järfälla OK

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Järfälla OK 1D35- (8)3:49:07
1. Maria Pedersen1:02:356+21:101:02:356
2. Magdalena Grunder1:45:045+1:00:222:47:395-1
3. Malin Kvarnefalk1:01:284+17:283:49:074-1
4Järfälla OK 2H13-16 (26)1:43:41
1. Manne Hammarberg33:5210+3:1433:5210
2. William Grunder24:578+1:5858:494-6
2. Anton Mörkfors41:0341+18:041:14:55
2. Melker Lundqvistej godkändfullföljt
3. Erik Bovallius44:5212+10:201:43:4140
11Järfälla OK 1H45- (20)2:49:47
1. Göran Lundqvist52:3311+9:5552:3311
2. Andreas Grunder1:06:0116+34:571:58:3412+1
3. Ola Bovallius51:138+13:372:49:4711-1
14Järfälla OK 1Öppen Budk (24)2:21:30
1. Tove Hammarberg21:4810+5:3921:4810
2. Jan Nettelbjer1:07:0817+36:471:28:5618+8
3. Magnus Lennartsson52:349+12:142:21:3014-4
16Järfälla OK 1H13-16 (26)2:00:55
1. Johan Lundbäck58:2123+27:4358:2123
2. Jesper Åkesson28:0216+5:031:26:23230
2. Isak Westringej startfullföljt
3. Niklas Svensson34:3212:00:5516-7
22Järfälla OK 2HD-12 (30)1:14:12
1. Jonatan Anderson17:328+1:1017:328
2. Noah Mehreteab27:4748+13:3145:1920+12
2. Leo Undsénej startfullföljt
3. Ebba Westring28:5323+13:141:14:1222+2
23Järfälla OK 3HD-12 (30)1:18:11
1. Marcus Grunder17:4311+1:2117:4311
2. Elsa Forsberg28:5950+14:4346:4223+12
2. Tova Björk29:0051+14:4446:43
2. Majken Hedin29:0252+14:4646:45
3. Paula Silier31:2924+15:501:18:11230
Järfälla OK 1HD-12 (30)ej godkänd
1. Victor Ljungström52:5630+36:3452:5630
2. Leo Undsen32:1354+17:571:25:09300
2. Victor Ljungströmej startfullföljt
2. Moa Höökej startfullföljt
3. Stina Pedersenej godkändej godkänd
Järfälla OK 1D13-16 (20)ej godkänd
1. Sofia Edvardsson53:3218+24:1153:3218
2. Thea Lennartsson1:01:4432+35:021:55:1616-2
3. Bella Pedersenej godkändej godkänd
Järfälla OK 2Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Francis Eyem22:5122:51
2. Sofia El Hajji29:3752:28
2. Anton Granholm33:4956:40
2. Oliver Binnbergej startfullföljt
3. Oliver Binnberg20:221:12:50
Järfälla OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Max Boström25:1025:10
2. Amanda Mörkfors25:4050:50
2. David Wilde35:031:00:13
2. Vera Enbom38:161:03:26
3. Simon Anderson22:011:12:51
Järfälla OK 4Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Julia Pettersson24:5224:52
2. Meja Michelsen28:4053:32
2. David Nyman35:371:00:29
3. Loke Hultqvist31:331:25:05
Järfälla OK 3Inskolningskavle (15)ej godkänd
1. John Nymanej godkändej godkänd
2. Sofia Sollenberg24:46ej godkänd
2. Lorentz Kaikkonen27:19ej godkänd
2. Julia Petterssonej startej godkänd
3. Viktor Tofte23:17ej godkänd

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Järla Orientering 1H17- (32)4:18:25
1. Andreas Hall53:027+4:3853:027
2. Harri Karlsson52:159+4:501:45:176-1
3. Mattias Millinger39:4312:25:001-5
4. Olle Boström43:1513:08:1510
5. Martin Härberg1:10:1022+25:344:18:255+4
Järla Orientering 1Öppen Budk (24)ej start
1. Nina Wallanderej startej start
2. Anna Curtiusej startej start
3. Per Lembreej startej start

Kamrat och IF KIF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Kamrat och IF KIF 1H35- (8)2:38:00
1. Martin Holth Johannessen53:156+12:3153:156
2. Rickard Olsson54:116+16:061:47:2660
3. Martin Granqvist50:344+7:112:38:005-1
5Kamrat och IF KIF 1D17- (26)2:52:57
1. Emma Dahlstedt1:03:4513+10:071:03:4513
2. Maria Andersson44:332+4:201:48:186-7
3. Linda Sjögren1:04:3910+14:322:52:575-1
9Kamrat och IF KIF 1H17- (32)4:38:44
1. Casper Giding53:006+4:3653:006
2. Martin Johnsson53:0110+5:361:46:017+1
3. Haakon Ingvaldsen1:00:3221+20:492:46:3313+6
4. Linus Kaisajuntti48:243+5:093:34:576-7
5. Fredrik Norman1:03:4715+19:114:38:449+3

Korsnäs IF OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Korsnäs IF OK 1H17- (32)ej godkänd
1. Ulf Fredriksson1:34:0332+45:391:34:0332
2. Magnus Fredriksson1:15:0825+27:432:49:1129-3
3. Jesper Nordinej startej start
4. Michael Wilhelmssonej startej start
5. Svante Lindgrenej startej godkänd
Korsnäs IF OK 1D13-16 (20)ej godkänd
1. Tilda Golsäter32:306+3:0932:306
2. Agnes Wallinej startej start
3. Malin Wilhelmssonej startej godkänd

Leksands OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10Leksands OK 1Öppen Budk (24)2:12:37
1. Marita Olars (vacant)25:0219+8:5325:0219
2. Adelina Funke (vacant)52:2711+22:061:17:2914-5
3. Peter Junevik (vacant)55:0812+14:482:12:3710-4
10Leksands OK 1D13-16 (20)1:55:09
1. Clara Spik35:038+5:4235:038
2. Elsa Göras32:1312+5:311:07:169+1
2. Mirjam Joons39:4224+13:001:14:45
2. Tuva-Cajsa Spikej startfullföljt
3. Isabella Joons47:5314+16:321:55:0910+1
17Leksands OK 1H13-16 (26)2:09:36
1. Fredrik Junevik40:0517+9:2740:0517
2. Tuva-Cajsa Spik29:0921+6:101:09:1418+1
2. Daniel Olars32:4834+9:491:12:53
3. Filip Brodén1:00:2220+25:502:09:3617-1
17Leksands OK 1HD-12 (30)1:09:26
1. August Göras22:2923+6:0722:2923
2. Linnea Junevik19:0715+4:5141:3615-8
2. Johan Olars (vacant)19:1316+4:5741:42
3. Joel Allmungs (vacant)27:5020+12:111:09:2617+2
Leksands OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Kalle Joons (vacant)21:4621:46
2. Vidar Brodén (vacant)35:0756:53
3. Kalle Joons18:251:15:18

Långhundra IF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Långhundra IF 1D45- (7)3:21:22
1. Ann-mari Silfver52:484+13:0652:484
2. Maria Tibell1:15:284+40:482:08:1640
3. Katarina Bengtsson1:13:065+24:223:21:2240
6Långhundra IF 1H17- (32)4:32:17
1. Anton Sundgren53:3413+5:1053:3413
2. Simon Jakobsson48:503+1:251:42:242-11
3. Samuel Hedlund47:284+7:452:29:524+2
4. Joakim Wigertz1:05:4017+22:253:35:328+4
5. Fredrik Wigertz56:459+12:094:32:176-2
11Långhundra IF 1D13-16 (20)1:55:19
1. Lovisa Hambäck48:3217+19:1148:3217
2. Alva Jonsson30:167+3:341:18:4814-3
2. Fanny Cedstedt37:0221+10:201:25:34
3. Lovisa Wigertz36:317+5:101:55:1911-3
22Långhundra IF 2H17- (32)6:12:23
1. Jens Lindquist1:29:5331+41:291:29:5331
2. Peter Hambäck1:18:4928+31:242:48:4228-3
3. Tommy Åhman1:01:4822+22:053:50:3026-2
4. Sara Bengtsson1:03:5016+20:354:54:2023-3
5. Sven Wigertz1:18:0325+33:276:12:2322-1

Länna IF

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Länna IF 1D55- (3)2:08:42
1. Inger Skantz1:03:583+16:251:03:583
2. Marita Mood1:04:443+14:032:08:4230
20Länna IF / Rasbo IK 1H13-16 (26)2:15:10
1. Cornelia Krafft46:5120+16:1346:5120
2. Elias Westerbergh25:5013+2:511:12:4119-1
3. Gabriel Östlund1:02:2921+27:572:15:1020+1
23Länna IF 1H17- (32)6:29:13
1. Emil Andersson1:19:5630+31:321:19:5630
2. Johan Edenhamn1:16:2026+28:552:36:1626-4
3. Per Edenhamn1:06:1325+26:303:42:2925-1
4. Thomas Jansson1:21:5927+38:445:04:2824-1
5. Andreas Krafft1:24:4526+40:096:29:1323-1
Länna IF 1D35- (8)ej godkänd
1. Carina Hammarling1:00:494+19:241:00:494
2. Sofia Krafftej godkändej godkänd
3. Karolina Andersson1:13:455+29:45ej godkänd
Länna IF 1Öppen Budk (24)ej godkänd
1. Ida Wessel34:4723+18:3834:4723
2. Sören Eriksson1:42:2922+1:12:082:17:1622-1
3. Hans Karlssonej godkändej godkänd
Länna IF 1HD-12 (30)ej godkänd
1. Rasmus Exell19:4717+3:2519:4717
2. Felicia Krafft24:5539+10:3944:4219+2
3. Aron Bromanej godkändej godkänd

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Malungs OK Skogsmårdarna 1H17- (32)4:02:22
1. Jakob Lööf53:3614+5:1253:3614
2. Thomas Carlsson48:492+1:241:42:253-11
3. Oskar Sandberg42:362+2:532:25:012-1
4. Johan Nordlund49:055+5:503:14:0620
5. Johan Bäckman48:162+3:404:02:221-1

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Väsby OK / Norbergs OK 3H45- (20)ej godkänd
1. Roger Tinglöf1:02:3116+19:531:02:3116
2. Johan Karlsson1:02:4515+31:412:05:1615-1
3. Hans Bärringej godkändej godkänd

OK Kåre

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 1D55- (3)1:38:14
1. Mia Gustafsson47:33147:331
2. Anna-Karin Adolfsson50:4111:38:1410
4OK Kåre 3HD-12 (30)57:43
1. Enni Lundberg25:1928+8:5725:1928
2. Walter Söderqvist16:457+2:2942:0417-11
2. Olle Gahnshag22:1529+7:5947:34
2. Viggo Lindgren22:3533+8:1947:54
3. Olle Ringi15:39157:434-13
5OK Kåre 1H13-16 (26)1:44:52
1. Melker Nordgren30:38130:381
2. Leo Alvolin30:3327+7:341:01:116+5
3. Karl Granath43:416+9:091:44:525-1
5OK Kåre 1D13-16 (20)1:39:05
1. Ida Johnsson32:457+3:2432:457
2. Emilia Johnsson33:2514+6:431:06:108+1
3. Tove Ringi32:554+1:341:39:055-3
7OK Kåre 1D17- (26)3:02:25
1. Kajsa Risby57:125+3:3457:125
2. Julia Adolfsson1:01:0913+20:561:58:219+4
3. Johanna Holmén1:04:048+13:573:02:257-2
9OK Kåre 2H13-16 (26)1:48:54
1. Christoffer Lindgren33:509+3:1233:509
2. Jon Hansson30:0325+7:041:03:5390
3. Jakob Widelund45:0113+10:291:48:5490
10OK Kåre 2D17- (26)3:27:13
1. Karin Johnsson1:01:1810+7:401:01:1810
2. Kersti Ringi57:3010+17:171:58:48100
3. Anne Bader1:28:2518+38:183:27:13100
10OK Kåre 1HD-12 (30)59:52
1. Hugo Atterbrand20:4619+4:2420:4619
2. Ylva Hansson20:3621+6:2041:2213-6
2. Alvin Edbäck26:5547+12:3947:41
3. Olle Dalin18:302+2:5159:5210-3
13OK Kåre 2HD-12 (30)1:00:52
1. Rasmus Widelund22:4025+6:1822:4025
2. Hilma Dalin18:3413+4:1841:1412-13
2. Nils Pettersson18:5014+4:3441:30
2. Oskar Kaipe22:1630+8:0044:56
3. Wille Söderqvist19:385+3:591:00:5213+1
14OK Kåre 1H17- (32)4:56:45
1. Linus Larsson1:19:5429+31:301:19:5429
2. Emil Åberg57:3216+10:072:17:2624-5
3. Daniel Kaipe48:457+9:023:06:1119-5
4. Albin Bergkvist57:2210+14:074:03:3316-3
5. Leif Bader53:126+8:364:56:4514-2
OK Kåre 2H17- (32)ej godkänd
1. Patrik Johnsson1:06:1925+17:551:06:1925
2. John Granath1:46:1430+58:492:52:3330+5
3. Lucas Granberg1:21:4628+42:034:14:1928-2
4. Rasmus Nordgrenej godkändej godkänd
5. Marcus Ramströmej godkändej godkänd

OK Linné

22 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 1H35- (8)2:06:18
1. Mats Åberg44:502+4:0644:502
2. Olof Borell38:0511:22:551-1
3. Henrik Roos43:2312:06:1810
1OK Linné 1H45- (20)1:54:25
1. Rob Hart43:424+1:0443:424
2. Nils Olsson31:0411:14:461-3
3. Anders Boström39:393+2:031:54:2510
1OK Linné 1H13-16 (26)1:30:01
1. Karl Grywenz30:552+0:1730:552
2. Emil Boström23:052+0:0654:001-1
3. Arvid Roos36:013+1:291:30:0110
1OK Linné 2D17- (26)2:35:13
1. Elisa Hamelius57:166+3:3857:166
2. Annika Billstam40:1311:37:291-5
3. Lisa Carlsson57:446+7:372:35:1310
2OK Linné 1H55- (5)2:12:36
1. Stig Andersson51:353+6:4851:353
2. Magnus Thor42:2911:34:042-1
3. Andreas Hjertson38:322+0:212:12:3620
2OK Linné/Umeå OK 1D45- (7)2:41:15
1. Maria Hart48:553+9:1348:553
2. Anna Karin Nilsson37:222+2:421:26:172-1
3. Helena Grennberg1:14:586+26:142:41:1520
2OK Linné 1D17- (26)2:36:10
1. Inga Kazlauskaite53:422+0:0453:422
2. Julia Ohlsson50:256+10:121:44:0720
3. Hilda Forsgren52:032+1:562:36:1020
3OK Linné 2H17- (32)4:09:41
1. Henrik Löfås48:24148:241
2. Mats Troeng53:5812+6:331:42:2210
3. Olof Eriksson50:4910+11:062:33:115+4
4. Tomas Stenström46:452+3:303:19:564-1
5. Jan Troeng49:454+5:094:09:413-1
4OK Linné 1H17- (32)4:17:51
1. Ulf Troeng56:4418+8:2056:4418
2. Josef Nordlund51:436+4:181:48:279-9
3. Mikael Janerås55:4315+16:002:44:1011+2
4. Gustaf Granath49:055+5:503:33:155-6
5. Albin Ridefelt44:3614:17:514-1
4OK Linné 2H45- (20)2:11:46
1. Pär Tögenmark46:388+4:0046:388
2. Marcus Phersson47:326+16:281:34:105-3
3. Mattias Nilsson37:3612:11:464-1
7OK Linné 1HD-12 (30)58:28
1. Klara Hart19:4016+3:1819:4016
2. Viktor Fischer15:303+1:1435:107-9
2. Signe Palm21:5727+7:4141:37
2. Olle Palm22:3232+8:1642:12
3. Felix Johnsson23:189+7:3958:2870
8OK Linné 2HD-12 (30)59:13
1. Emil Åberg17:084+0:4617:084
2. Arvid Tögenmark15:374+1:2132:453-1
2. Filip Borell22:0028+7:4439:08
3. Elsa Hedin26:2818+10:4959:138+5
8OK Linné 1D13-16 (20)1:49:39
1. Joni Müller af Uhr42:3915+13:1842:3915
2. Anna Lithell31:1910+4:371:13:5813-2
2. Moa Lundin36:4217+10:001:19:21
2. Ines Aarnioej startfullföljt
3. Johanna Roos35:415+4:201:49:398-5
11OK Linné 3HD-12 (30)59:58
1. Nadine Huss22:3624+6:1422:3624
2. Ida Palm18:1712+4:0140:5311-13
2. Joel Ahlberg24:0837+9:5246:44
3. Edvin Tögenmark19:053+3:2659:58110
14OK Linné 3D17- (26)3:32:05
1. Lovisa Larsson1:04:2016+10:421:04:2016
2. Charlotte Ihrfors1:03:1414+23:012:07:3413-3
3. Johanna Ragvald1:24:3116+34:243:32:0514+1
19OK Linné 2H13-16 (26)2:14:44
1. Lukas Aarnio49:0722+18:2949:0722
2. Simon Wahlnäs28:3618+5:371:17:4321-1
2. Sven Nyström34:1837+11:191:23:25
3. Oscar Palm57:0118+22:292:14:4419-2
21OK Linné 3H13-16 (26)2:15:21
1. Pelle Nilsson37:5414+7:1637:5414
2. Viktor Boström28:4720+5:481:06:4117+3
2. Mathias Nordlinder31:5732+8:581:09:51
2. Ines Aarnio1:01:1647+38:171:39:10
3. Elliot Angelsiöö1:08:4022+34:082:15:2121+4
24OK Linné 3H17- (32)6:36:02
1. Erik Pettersson1:06:1324+17:491:06:1324
2. Anders Tväråna1:31:3729+44:122:37:5027+3
3. Ross Smith49:268+9:433:27:1624-3
4. Filip Elihn1:55:0029+1:11:455:22:1626+2
5. Johan Lidström1:13:4623+29:106:36:0224-2
OK Linné 1D45- (7)ej godkänd
1. Lena Grandinej godkändej godkänd
2. Pia Guståsej godkändej godkänd
3. Hillevi Eriksson48:441ej godkänd
OK Linné 4D17- (26)ej godkänd
1. Regina Kelly1:43:1024+49:321:43:1024
2. Lena Kask58:0711+17:542:41:1719-5
3. Helene Nilssonej godkändej godkänd
OK Linné / Hagaby GoIF Örebro 4H17- (32)utgått
1. Love Sintring53:0610+4:4253:0610
2. Harald Larsson55:4514+8:201:48:51100
3. Daniel Duhlbo1:05:0124+25:182:53:5215+5
4. Johan Hamelius57:2511+14:103:51:1713-2
5. ej startej start
OK Linné 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Anton Åberg24:0024:00
2. Anita Müller Eriksson34:2858:28
3. Jonas Palm50:011:48:29

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13OK Nolaskogsarna 1Öppen Budk (24)2:20:44
1. Samuel Johansson18:525+2:4318:525
2. Victoria Eriksson56:4015+26:191:15:3213+8
3. Adrian Johansson1:05:1218+24:522:20:44130

OK Ravinen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13OK Ravinen / Falkenbergs OK 1D17- (26)3:29:41
1. Rasa Ptasekaite1:17:0721+23:291:17:0721
2. Matilda Martinsson1:10:3318+30:202:27:4017-4
3. Hanna Korhonen1:02:017+11:543:29:4113-4
20OK Ravinen 1H17- (32)5:25:55
1. Albin Andersson1:11:4427+23:201:11:4427
2. Kalle Bergman47:2511:59:0915-12
3. Viktor Wohlgemuth1:13:1627+33:333:12:2523+8
4. Simon Törnqvist1:12:2822+29:134:24:5322-1
5. Nick Barrable1:01:0213+16:265:25:5520-2

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17OK Roslagen / OK Renen 2D17- (26)3:55:16
1. Ellen Frost1:22:0023+28:221:22:0023
2. Elsa Christoffersson1:06:5517+26:422:28:5518-5
3. Louise Johansson1:26:2117+36:143:55:1617-1

OK Rodhen

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Rodhen 1D35- (8)2:46:32
1. Yvonne Grehn41:25141:251
2. Carina Jacobsson1:05:384+20:561:47:033+2
3. Gabriella Melin59:293+15:292:46:3230
7OK Rodhen 1H17- (32)4:34:31
1. Sixten Walheim58:2519+10:0158:2519
2. Torbjörn Jacobsson1:01:1517+13:501:59:4016-3
3. Magnus Björk54:1013+14:272:53:5014-2
4. Simon Andersson51:527+8:373:45:4212-2
5. Martin Jansson48:493+4:134:34:317-5
9OK Rodhen 1D13-16 (20)1:55:07
1. Emilia Bergström (vacant)35:149+5:5335:149
2. Agnes Söllvander Eklund (vacant)36:5019+10:081:12:0411+2
2. Erica Karlsson (vacant)45:5226+19:101:21:06
3. Fannie Sjölander (vacant)43:0310+11:421:55:079-2
15OK Rodhen 1H13-16 (26)1:54:52
1. David Melin (vacant)35:1811+4:4035:1811
2. Simon Claesson (vacant)29:5824+6:591:05:1613+2
2. John McLelland30:5029+7:511:06:08
3. Kevin Sjölander (vacant)49:3616+15:041:54:5215+2
25OK Rodhen 1HD-12 (30)1:20:51
1. Elsa Söllvander Eklund22:4726+6:2522:4726
2. Tove Karlsson23:2535+9:0946:1222-4
3. Frida Melin (vacant)34:3925+19:001:20:5125+3
OK Rodhen 2H17- (32)ej godkänd
1. Jonas Eklund59:1820+10:5459:1820
2. Ulf Bergströmej godkändej godkänd
3. Magnus Blåudd50:439+11:00ej godkänd
4. Per Melin1:08:3020+25:15ej godkänd
5. Axel Bergström1:08:0419+23:28ej godkänd
OK Rodhen 1D17- (26)ej godkänd
1. Lisa Johansson1:04:3317+10:551:04:3317
2. Jessica Söllvanderej godkändej godkänd
3. Jenny Wegmüller1:09:4213+19:35ej godkänd
OK Rodhen 2D17- (26)ej godkänd
1. Elin Sjölander58:318+4:5358:318
2. Sofia Söllvander1:17:4219+37:292:16:1315+7
3. Jenny Wegmüllerej godkändej godkänd

OK Roslagen

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Roslagen 1H55- (5)2:22:14
1. Anders Söderbärg51:374+6:5051:374
2. Mats Lundman49:143+6:451:40:513-1
3. Torbjörn Lännevall41:233+3:122:22:1430
6OK Roslagen 1D17- (26)2:53:09
1. Agnes Broman1:03:4914+10:111:03:4914
2. Evelina Christoffersson55:459+15:321:59:3411-3
3. Rebecka Lindberg53:353+3:282:53:096-5
9OK Roslagen 1H45- (20)2:47:58
1. Ulf Rådberg47:089+4:3047:089
2. Jonas Rådberg55:4912+24:451:42:5790
3. Ove Eriksson1:05:0113+27:252:47:5890
12OK Roslagen 1H17- (32)4:51:02
1. Joel Lännevall52:343+4:1052:343
2. Liutauras Bilevicius53:3611+6:111:46:108+5
3. Robert Sandberg54:2914+14:462:40:3980
4. Viktor Lindberg1:16:4926+33:343:57:2815+7
5. Tommy Lindberg53:347+8:584:51:0212-3
12Rånäs OK / OK Roslagen 1HD-12 (30)1:00:15
1. Hugo Örtlund17:369+1:1417:369
2. Gustav Lindberg17:5311+3:3735:298-1
2. Kevin Bernhed21:0524+6:4938:41
3. Gustav Svensson24:4615+9:071:00:1512+4
17OK Roslagen / OK Renen 2D17- (26)3:55:16
1. Ellen Frost1:22:0023+28:221:22:0023
2. Elsa Christoffersson1:06:5517+26:422:28:5518-5
3. Louise Johansson1:26:2117+36:143:55:1617-1
OK Roslagen 1H35- (8)ej godkänd
1. Pål Jansson53:328+12:4853:328
2. Andreas Andersson1:00:117+22:061:53:437-1
3. Andreas Hamneej godkändej godkänd
OK Roslagen 1D45- (7)ej godkänd
1. Maria Kvarnlöf53:235+13:4153:235
2. Anna-Sofie Lundmanej godkändej godkänd
3. Maria Lännevall1:03:034+14:19ej godkänd
OK Roslagen 2H45- (20)ej godkänd
1. Mats Frostej godkändej godkänd
2. Anders Lundberg1:18:2117+47:17ej godkänd
3. Peter Lindbergej godkändej godkänd

OK Södertörn

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Södertörn 1D17- (26)2:52:44
1. Louise Markstedt58:227+4:4458:227
2. Tove Lagerberg49:215+9:081:47:435-2
3. Catherine Taylor1:05:0111+14:542:52:444-1
18OK Södertörn 1H17- (32)5:20:49
1. Josh Beech52:574+4:3352:574
2. Fredrik Larsson56:0715+8:421:49:0413+9
3. Olexii Savchenko48:025+8:192:37:066-7
4. Jesper Lagerberg59:5514+16:403:37:019+3
5. Eddie Nicholas1:43:4827+59:125:20:4918+9
25OK Södertörn 2H17- (32)7:12:06
1. Andreas Magnvall1:15:1228+26:481:15:1228
2. Johan Markstedt1:18:2827+31:032:33:4025-3
3. Simon Österling1:21:5429+42:113:55:3427+2
4. Olof Lissmats1:13:4824+30:335:09:2225-2
5. Nils Eklöw2:02:4428+1:18:087:12:06250
OK Södertörn 1H45- (20)ej godkänd
1. Olle Blomgren58:4614+16:0858:4614
2. Jacob Hård Af Segerstad1:31:0818+1:00:042:29:5417+3
3. Göran Hellgrenej godkändej godkänd
OK Södertörn 2D17- (26)ej godkänd
1. Helena Markstedtej godkändej godkänd
2. Lisa Österlingej startej godkänd
3. ej startej start

OK Österåker

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Österåker 1HD-12 (30)54:43
1. Linus Nilsson17:3910+1:1717:3910
2. Simon Lundell14:16131:552-8
3. Malte Albinsson22:488+7:0954:431-1
8OK Österåker 1H45- (20)2:45:39
1. Niclas Nilsson1:01:3815+19:001:01:3815
2. Peter Vestman1:01:1714+30:132:02:5513-2
3. Tomas Albinsson42:444+5:082:45:398-5
19OK Österåker 1Öppen Budk (24)2:35:15
1. Tilde Jonsson32:3422+16:2532:3422
2. Jakob Vestman52:2812+22:071:25:0215-7
3. Tobias Andersson1:10:1320+29:532:35:1519+4
OK Österåker 1D35- (8)ej godkänd
1. Caroline Westbom1:09:417+28:161:09:417
2. Anna Bergqvistej godkändej godkänd
3. Michaela Lundellej startej godkänd
OK Österåker 1D17- (26)ej godkänd
1. Therese Nilsson1:44:1625+50:381:44:1625
2. Isabelle Sjöberg1:19:2920+39:163:03:4520-5
3. Kristina Larssonej godkändej godkänd
OK Österåker 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Åsa Nilsson24:5624:56
2. Sarah Lundell1:02:301:27:26
3. Signe Albinsson37:252:04:51

Rasbo IK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Rasbo IK 1Öppen Budk (24)2:38:00
1. Hedvig Sundstedt29:4020+13:3129:4020
2. Felix Svensson57:3116+27:101:27:1117-3
3. Jonas Ståhlbrandt1:10:4921+30:292:38:0020+3
20Länna IF / Rasbo IK 1H13-16 (26)2:15:10
1. Cornelia Krafft46:5120+16:1346:5120
2. Elias Westerbergh25:5013+2:511:12:4119-1
3. Gabriel Östlund1:02:2921+27:572:15:1020+1
21Rasbo IK 3Öppen Budk (24)2:42:54
1. Isabelle Ståhlbrandt23:3317+7:2423:3317
2. Ida Sundstedt1:32:4021+1:02:191:56:1321+4
3. Jenny Westerbergh46:415+6:212:42:54210
Rasbo IK 2Öppen Budk (24)ej godkänd
1. Vega Sundstedt30:0221+13:5330:0221
2. Dennis Svenssonej godkändej godkänd
3. Erika Jansson48:207+8:00ej godkänd
Rasbo IK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Alfons Westerbergh19:1419:14
2. Isak Ståhlbrandt52:171:11:31
3. Tuva Ekmyr47:501:59:21

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Rehns BK 1H55- (5)2:56:09
1. Curt Landin1:03:275+18:401:03:275
2. Nisse Johansson56:034+13:341:59:3050
3. Göran Engblom56:394+18:282:56:0950

Rånäs OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Rånäs OK 1H13-16 (26)1:48:10
1. Oskar Sundblom32:554+2:1732:554
2. Jacob Henriksson26:1014+3:1159:055+1
2. Henning Larsson39:3840+16:391:12:33
3. Carl Henriksson49:0515+14:331:48:108+3
12Rånäs OK / OK Roslagen 1HD-12 (30)1:00:15
1. Hugo Örtlund17:369+1:1417:369
2. Gustav Lindberg17:5311+3:3735:298-1
2. Kevin Bernhed21:0524+6:4938:41
3. Gustav Svensson24:4615+9:071:00:1512+4
16Rånäs OK 1D13-16 (20)4:04:19
1. Malin Svensson1:01:4319+32:221:01:4319
2. Alva Olá1:14:4333+48:012:16:2617-2
3. Alva Sundblom1:47:5318+1:16:324:04:1916-1
Rånäs OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Eric Henriksson (vacant)30:2830:28
2. John Andersson (vacant)28:3459:02
3. Ossian Olá (vacant)30:481:29:50

Sigtuna OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sigtuna OK 1H65- (1)3:24:31
1. Leif Berg1:16:5211:16:521
2. Jan-Olof Malm58:4612:15:3810
3. Bengt-Olov Törnqvist1:08:5313:24:3110
2Sigtuna OK 1D55- (3)1:53:26
1. Eva Elnerud56:542+9:2156:542
2. Dagny Gustavsson56:322+5:511:53:2620
7Sigtuna OK 1H45- (20)2:39:07
1. Per Edlund43:475+1:0943:475
2. Kenneth Hermansson53:358+22:311:37:227+2
3. Johan Kügler1:01:4511+24:092:39:0770
15Sigtuna OK 1Öppen Budk (24)2:23:55
1. Per-Åke Holm23:3116+7:2223:3116
2. Gunnel Rask47:379+17:161:11:0810-6
3. Åsa Berg1:12:4722+32:272:23:5515+5
Sigtuna OK 2H45- (20)ej godkänd
1. Stefan Nordström1:14:5718+32:191:14:5718
2. Ulf K. Rask51:217+20:172:06:1816-2
3. Claes Berglundej startej godkänd

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Umeå OK / Skellefteå OK 1H13-16 (26)1:41:22
1. Viktor Holmgren33:315+2:5333:315
2. Isak Lundholm23:475+0:4857:183-2
2. Arvid Feil Lindmark25:3210+2:3359:03
2. Oskar Ådahl35:3139+12:321:09:02
3. Jakob Nilsson44:047+9:321:41:2230

Skogslöparna

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Skogslöparna 1H35- (8)2:38:02
1. Peter Woxlin47:534+7:0947:534
2. Per-Johan Josefsson51:205+13:151:39:135+1
3. Jonas Hälldal58:496+15:262:38:026+1
13Skogslöparna 1H45- (20)3:38:23
1. Torgny Näslund49:3410+6:5649:3410
2. Leif Strandberg54:2411+23:201:43:58100
3. Mikael Nilsson1:54:2514+1:16:493:38:2313+3
14Skogslöparna 1H13-16 (26)1:54:50
1. Benjamin Näslund31:283+0:5031:283
2. Marcus Nilsson31:2230+8:231:02:508+5
2. Jonatan Hälldal31:3831+8:391:03:06
3. Amelie Josefsson52:0017+17:281:54:5014+6
24Skogslöparna/OK LinnéHD-12 (30)1:18:15
1. Liam Hälldal17:072+0:4517:072
2. Måns Troeng36:2855+22:1253:3529+27
2. Ida Pauler36:2956+22:1353:36
3. Liv Pauler24:4014+9:011:18:1524-5
Skogslöparna 1H17- (32)ej godkänd
1. Arvid Strandberg1:10:2826+22:041:10:2826
2. Börje Pauler49:134+1:481:59:4117-9
3. Anton Strandbergej godkändej godkänd
4. Emanuel Näslund1:08:0519+24:50ej godkänd
5. Stefan Sjölund1:08:0920+23:33ej godkänd
Skogslöparna 1D35- (8)ej godkänd
1. Linnea Troengej godkändej godkänd
2. Christina Josefssonej godkändej godkänd
3. Åsa Paulerej startej godkänd

Stora Tuna OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Stora Tuna OK 1H17- (32)4:35:44
1. Staffan Eriksson51:342+3:1051:342
2. Jonas Andersson1:03:2019+15:551:54:5414+12
3. Mattias Mårts48:146+8:312:43:0810-4
4. Mikael Andersson57:5112+14:363:40:59100
5. Rikard Claesson54:458+10:094:35:448-2
9Stora Tuna OK 2HD-12 (30)59:17
1. Moa Birkebæk16:22116:221
2. Maja Mases16:396+2:2333:014+3
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Karolina Sunnanhagen26:1617+10:3759:179+5
12Leksands OK 2Öppen Budk (24)2:14:05
1. Anders Olars22:1011+6:0122:1011
2. Petra Lorentsson53:0613+22:451:15:1612+1
3. Torbjörn Söderlund58:4914+18:292:14:05120
21Stora Tuna OK 1HD-12 (30)1:13:43
1. Hanna Östberg19:3115+3:0919:3115
2. Alma Jöhnemark26:2545+12:0945:5621+6
2. Olle Skymning39:1657+25:0058:47
3. Axel Eriksson27:4719+12:081:13:43210
Stora Tuna OK 1H13-16 (26)ej godkänd
1. Henrik Norgren59:2124+28:4359:2124
2. Erik Fredriksson44:4344+21:441:44:0425+1
2. Alex Kalinichenkoej godkändfullföljt
3. ej startej start
Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 2D13-16 (20)ej godkänd
1. Linnea Fridolfssonej godkändej godkänd
2. Alice Eriksson Björling42:4125+15:59ej godkänd
2. Sandra Sköld55:4930+29:07ej godkänd
2. Lovisa Masesej startej godkänd
3. Lovisa Mases52:0617+20:45ej godkänd

Sundbybergs IK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 1H55- (5)2:12:01
1. Ronny Nordgren48:002+3:1348:002
2. Jan Kihl45:502+3:211:33:501-1
3. Bengt Svensson38:1112:12:0110
1Sundbybergs IK 2D13-16 (20)1:28:09
1. Kajsa Bogren29:21129:211
2. Ronja Ståhl27:272+0:4556:482+1
2. Liv Almroth38:0022+11:181:07:21
2. Lisa Wadenbrant38:4123+11:591:08:02
3. Sigrid Carlsson31:2111:28:091-1
3Sundbybergs IK 1H45- (20)2:09:43
1. Ronny Falk42:38142:381
2. Jan-Olof Bogren38:523+7:481:21:303+2
3. Anders Tillegård48:137+10:372:09:4330
4Sundbybergs IK 1H35- (8)2:22:35
1. Fredrik Johansson47:203+6:3647:203
2. Karolina Hellberg41:093+3:041:28:294+1
3. Stefan Hellberg54:065+10:432:22:3540
16Sundbybergs IK 1H17- (32)5:14:39
1. David Mellin1:03:2022+14:561:03:2022
2. Mårten Lundqvist1:07:5423+20:292:11:1423+1
3. Jonatan Ståhl58:3020+18:473:09:4422-1
4. Simon Mellin59:3613+16:214:09:2017-5
5. Morgan Karlsson1:05:1917+20:435:14:3916-1
17Sundbybergs IK 1Öppen Budk (24)2:31:32
1. Eskil Widehag16:09116:091
2. Rasmus Kihl1:10:4319+40:221:26:5216+15
3. Christian Lindh1:04:4017+24:202:31:3217+1
Sundbybergs IK 2H35- (8)ej godkänd
1. Henrik Persson53:277+12:4353:277
2. Per Wistedtej godkändej godkänd
3. Hans Olsén1:03:527+20:29ej godkänd
Sundbybergs IK 1HD-12 (30)ej godkänd
1. Ingrid Johansson20:5120+4:2920:5120
2. Irma Widehag25:5943+11:4346:5024+4
2. Alice Hellberg26:0044+11:4446:51
2. Ingrid Tillegård (vacant)ej startfullföljt
3. Egon Widehagej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 2HD-12 (30)ej godkänd
1. Ingrid Johansson20:5120+4:2920:5120
2. Ingrid Tillegård26:4946+12:3347:4025+5
2. Irma Widehagej startfullföljt
3. Egon Wistedtej startej godkänd
Sundbybergs IK 1D13-16 (20)ej godkänd
1. Vilde Jonsson Wold36:0312+6:4236:0312
2. Clea Wallnäsej godkändej godkänd
2. Ebba Hörling52:5028+26:08ej godkänd
2. Moa Fröstadius53:0329+26:21ej godkänd
3. Matilda Lindh32:403+1:19ej godkänd
Sundbybergs IK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Ida Hellberg24:5524:55
2. Saga Hellberg26:0751:02
2. Betty Persson35:331:00:28
2. Cornelia Näsman Landh (vacant)47:381:12:33
3. Alve Wistedt27:551:18:57

Sundsvalls OK

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundsvalls OK / Härnösands OK 1D35- (8)2:25:47
1. Marie-Louise Engberg50:013+8:3650:013
2. Jenny Erlandsson44:4211:34:431-2
3. Sara Timner51:042+7:042:25:4710
2Sundsvalls OK / Härnösands OK 1H35- (8)2:11:13
1. Olov Vikström40:44140:441
2. Per Edström42:244+4:191:23:082+1
3. Anders Erlandsson48:053+4:422:11:1320
2Sundsvalls OK / Härnösands OK 1H13-16 (26)1:41:20
1. Seth Borglund33:408+3:0233:408
2. Tore Palmgren22:59156:392-6
2. Lukas Johansson35:1138+12:121:08:51
3. Hannes Lindahl44:4110+10:091:41:2020
3Sundsvalls OK / Härnösands OK 2HD-12 (30)55:45
1. Nils Engberg17:072+0:4517:072
2. Oskar Erlandsson14:462+0:3031:531-1
2. Herman Eliasson22:2631+8:1039:33
3. Alva Eliasson23:5210+8:1355:453+2
6Sundsvalls OK / Härnösands OK 1HD-12 (30)58:06
1. Wilmer Rex17:136+0:5117:136
2. Nova Stattin21:3726+7:2138:5010+4
2. Rakel Rahm25:4642+11:3042:59
3. Lovisa Dufva19:164+3:3758:066-4
7Sundsvalls OK 1Öppen Budk (24)2:02:27
1. Thomas Rex16:402+0:3116:402
2. Louise Rohdén54:4714+24:261:11:2711+9
3. Johanna Sjölund51:008+10:402:02:277-4
7Sundsvalls OK / Härnösands OK 2H13-16 (26)1:47:46
1. Axel Lundgren41:1618+10:3841:1618
2. Oskar Vikström23:393+0:401:04:5512-6
2. Petter Erlandsson28:3317+5:341:09:49
3. Albin Kårén42:514+8:191:47:467-5
7Sundsvalls OK / Härnösands OK 2D13-16 (20)1:48:38
1. Elin Edström29:432+0:2229:432
2. Astrid Rex34:5416+8:121:04:377+5
2. Hanny Edström59:1231+32:301:28:55
3. Alice Palmgren44:0111+12:401:48:3870
12Sundsvalls OK / Härnösands OK 1D13-16 (20)1:56:04
1. Tilde Engberg36:0312+6:4236:0312
2. Irmelie Enström28:103+1:281:04:135-7
2. Sarah Borglund28:274+1:451:04:30
3. Julia Nordlander51:5116+20:301:56:0412+7
Sundsvalls OK 1D45- (7)ej godkänd
1. Charlotte Vikströmej godkändej godkänd
2. Clary Rexej godkändej godkänd
3. Charlotta Palmgren54:462+6:02ej godkänd
Sundsvalls OK / Härnösands OK 1H45- (20)ej godkänd
1. Mattias Lindahl44:036+1:2544:036
2. Erik Borglundej godkändej godkänd
3. Roger Palmgren1:01:1310+23:37ej godkänd

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21Söders-Tyresö 1H17- (32)5:38:32
1. Markus Martinelle53:2612+5:0253:2612
2. Niklas Wrane1:06:2922+19:041:59:5519+7
3. Peter Andersson57:0116+17:182:56:5617-2
4. Stefan Norin1:24:5128+41:364:21:4720+3
5. Pär Svensson1:16:4524+32:095:38:3221+1

Tullinge SK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Tullinge SK 1H35- (8)2:13:13
1. Carl Johan Arevång48:035+7:1948:035
2. Hans Sundqvist39:272+1:221:27:303-2
3. Jacob Bolin45:432+2:202:13:1330
3Tullinge SK 2Öppen Budk (24)1:49:20
1. Thomas Sundberg18:333+2:2418:333
2. Peter Bergman46:178+15:561:04:507+4
3. Göran Längheim44:304+4:101:49:203-4
5Tullinge SK 1Öppen Budk (24)1:57:52
1. Kristin Bergh19:466+3:3719:466
2. Lina Matthews44:127+13:511:03:5860
3. Sofia Persson53:5410+13:341:57:525-1
10Tullinge SK 1H17- (32)4:38:46
1. Markus Adolfsson53:4415+5:2053:4415
2. Magnus Glännefors55:0913+7:441:48:5312-3
3. Jörgen Ohlin51:3811+11:552:40:317-5
4. Johan Kärrström54:278+11:123:34:5870
5. Emil Andersson1:03:4816+19:124:38:4610+3
10Tullinge SK 1H13-16 (26)1:48:56
1. Johannes Bladh33:397+3:0133:397
2. Wilhelm Bergman30:2726+7:281:04:0610+3
2. Emil Helander41:0842+18:091:14:47
2. Ludvig Ferdman47:5345+24:541:21:32
3. Alfred Längheim44:5011+10:181:48:56100
15Tullinge SK 2H17- (32)5:12:08
1. Per Bergh1:03:2923+15:051:03:2923
2. Christoffer Eskilsson1:02:1118+14:462:05:4022-1
3. Jesper Lund1:02:3923+22:563:08:1921-1
4. Erik Berggren1:02:5915+19:444:11:1819-2
5. Jonas Nordström1:00:5012+16:145:12:0815-4
15Tullinge SK 1D13-16 (20)2:22:02
1. Klara Bolin47:3516+18:1447:3516
2. Lovisa Svensson49:2827+22:461:37:0315-1
2. Lena Perssonej startfullföljt
2. Josefin Hersénej startfullföljt
3. Tilda Andersson44:5912+13:382:22:02150
18Tullinge SK 1HD-12 (30)1:09:31
1. Olof Arevång22:0522+5:4322:0522
2. Nova Matthews19:2717+5:1141:3214-8
2. Fanny Sundberg19:5620+5:4042:01
3. Emilia Bergman27:5921+12:201:09:3118+4
Tullinge SK 1H45- (20)ej start
1. Erik Berggrenej startej start
2. Göran Längheimej godkändej start
3. Tomas Hultqvistej startej start
Tullinge SK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Fanny Bergman25:1525:15
2. Cloe Matthews28:3853:53
3. Eskil Bergh37:381:31:31

Tumba-Mälarhöjden OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Tumba-Mälarhöjden OK 1D13-16 (20)1:31:44
1. Ebba Kolmodin30:244+1:0330:244
2. Ingrid André28:526+2:1059:163-1
2. Kerstin Åberg32:4413+6:021:03:08
3. Ebba Adebrant32:282+1:071:31:442-1
23Tumba-Mälarhöjden OK 1H13-16 (26)2:20:17
1. Ludvig Lange37:4913+7:1137:4913
2. Gustav Wirén42:3143+19:321:20:2022+9
3. Elias Adebrant59:5719+25:252:20:1723+1
Tumba-Mälarhöjden OK 1H17- (32)ej godkänd
1. Johan Giberg52:595+4:3552:595
2. Anders Boström1:09:4424+22:192:02:4320+15
3. Mattias Allared53:3012+13:472:56:1316-4
4. Magnus Kjellstrandej godkändej godkänd
5. Joakim Törnrosej startej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1D35- (8)ej godkänd
1. Helena Adebrant1:01:005+19:351:01:005
2. Lotta Östervall1:00:203+15:382:01:204-1
3. Åsa Mårsellej startej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1D17- (26)ej godkänd
1. Åsa Mårsell1:04:0315+10:251:04:0315
2. Ellinor Östervallej godkändej godkänd
3. Karin Skogholm56:355+6:28ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Hilda Mårsell25:0025:00
2. Simon Adebrant24:4249:42
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Johanna Skogholm Allared29:181:19:00

Täby OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Täby OK 1H45- (20)2:51:04
1. Johan Hofstedt54:2712+11:4954:2712
2. Mats Ajling53:379+22:331:48:0411-1
3. Oskar Nederheim1:03:0012+25:242:51:0412+1
12Täby OK 1H13-16 (26)1:51:08
1. Axel Målargård48:4821+18:1048:4821
2. Fredrik Hansson26:3915+3:401:15:2720-1
2. Ida Hofstedt28:4019+5:411:17:28
3. Anton Hänström35:412+1:091:51:0812-8
16Täby OK 1HD-12 (30)1:08:07
1. Erik Nederheim17:084+0:4617:084
2. Ella Lindqvist25:2440+11:0842:3218+14
2. Emelie Holmström25:2541+11:0942:33
2. Matilda Ekmanej startfullföljt
3. Axel Balck25:3516+9:561:08:0716-2
18Täby OK 2H13-16 (26)2:14:38
1. Marcus Ekman59:3025+28:5259:3025
2. Gustaf Hofstedt30:4328+7:441:30:1324-1
2. Filip Lindqvist32:4733+9:481:32:17
2. Doris Iko33:5036+10:511:33:20
3. Otto Balck44:259+9:532:14:3818-6
Täby OK 1H17- (32)ej godkänd
1. Henrik Olsson53:059+4:4153:059
2. David Klemanej godkändej godkänd
3. Alejandro Martinez Flor1:49:2230+1:09:39ej godkänd
4. Gustav Lindeborg1:09:2921+26:14ej godkänd
5. Johan Lindqvist1:08:2721+23:51ej godkänd
Täby OK 2H45- (20)ej godkänd
1. Mats Ekman43:363+0:5843:363
2. Mats Herbert53:4310+22:391:37:196+3
3. Per Ikoej godkändej godkänd
Täby OK 1D13-16 (20)ej start
1. Ida Hofstedtej startej start
2. Malin Hanssonej startej start
2. Doris Ikoej startej start
2. vacant ej startej start
3. Fredrika Nordquistej startej start
Täby OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Max Lindqvist25:3625:36
2. Dagny Iko32:5658:32
2. Erik Balckej startfullföljt
3. Julia Holmström28:001:26:32

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Umeå OK / Skellefteå OK 1H13-16 (26)1:41:22
1. Viktor Holmgren33:315+2:5333:315
2. Isak Lundholm23:475+0:4857:183-2
2. Arvid Feil Lindmark25:3210+2:3359:03
2. Oskar Ådahl35:3139+12:321:09:02
3. Jakob Nilsson44:047+9:321:41:2230
13Umeå OK 1D13-16 (20)2:00:33
1. Lea Edvardsson39:3314+10:1239:3314
2. Alva Larsson34:2015+7:381:13:5312-2
3. Nora Stafjord46:4013+15:192:00:3313+1

Valbo AIF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Valbo AIF 4Öppen Budk (24)2:03:24
1. Jenny Åman22:1112+6:0222:1112
2. Karl-Erik Engblom42:596+12:381:05:108-4
3. Jenny Johansson58:1413+17:542:03:2480
9Valbo AIF 3Öppen Budk (24)2:05:30
1. Linnea Persson23:2515+7:1623:2515
2. David Björk39:403+9:191:03:053-12
3. Håkan Persson1:02:2516+22:052:05:309+6
11Valbo AIF 2Öppen Budk (24)2:13:38
1. Göran Hedman23:3618+7:2723:3618
2. Hasse Åberg40:044+9:431:03:405-13
3. Robin Offermo1:09:5819+29:382:13:3811+6
18Valbo AIF 1Öppen Budk (24)2:31:56
1. Mathilda Karlsson22:4714+6:3822:4714
2. Lennarth Karlsson1:09:5318+39:321:32:4019+5
3. Johan Andersson59:1615+18:562:31:5618-1

Väsby OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Väsby OK 1Öppen Budk (24)1:57:56
1. Lars Boudrie20:558+4:4620:558
2. Björn Jansson42:175+11:561:03:124-4
3. Robert Elverö54:4411+14:241:57:566+2
10Väsby OK 2H45- (20)2:49:03
1. Tomas Sandqvist1:07:5317+25:151:07:5317
2. Anders Berkelund56:2613+25:222:04:1914-3
3. Torgny Rundlöf44:445+7:082:49:0310-4
Väsby OK / Norbergs OK 3H45- (20)ej godkänd
1. Roger Tinglöf1:02:3116+19:531:02:3116
2. Johan Karlsson1:02:4515+31:412:05:1615-1
3. Hans Bärringej godkändej godkänd
Väsby OK 1H13-16 (26)ej godkänd
1. Emil Karlsson1:31:1926+1:00:411:31:1926
2. Moa Johansson1:22:2948+59:302:53:48260
2. Viktor Sandqvist1:22:3049+59:312:53:49
2. Linnéa Karlsson1:22:3550+59:362:53:54
3. Martin Erikssonej godkändej godkänd
Väsby OK 1HD-12 (30)ej godkänd
1. Noah Santalius25:0327+8:4125:0327
2. Oliver Rosander24:1238+9:5649:1528+1
3. Emil Anterudej startej godkänd
Väsby OK 1H45- (20)ej start
1. Björn Rundlöfej startej start
2. Stefan Lybertej startej start
3. Torgny Rundlöfej startej start
Väsby OK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Edvin Johansson18:4318:43
2. Victor Granath28:1246:55
3. Alice Eriksson32:281:19:23

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Ärla IF 1H17- (32)4:56:40
1. Oscar Vångell53:027+4:3853:027
2. Halvor Eid Nielsen52:067+4:411:45:085-2
3. Julia Davidsson57:4418+18:012:42:529+4
4. Maria Wester1:13:0123+29:463:55:5314+5
5. Henrik Jonsson1:00:4711+16:114:56:4013-1
Ärla IF/Kvarnsveden 1D17- (26)ej godkänd
1. Karin Stenback1:01:1810+7:401:01:1810
2. Julia Davidssonej startej start
3. Lovisa Onsbring Gustafsonej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser