Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lännamedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lännamedeln
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: lördag 8 april 2017

D21 Elit

4 330 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RisbyOK Kåre28:026:28
2Johanna EngströmOK Hällen29:29+1:276:48
3Gunilla SvärdIF Thor29:45+1:436:52
4Matilda AnderssonOK Kåre30:02+2:006:56
5Hilda ForsgrenOK Linné30:15+2:136:59
6Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF31:14+3:127:12
7Maria SjölanderOK Rodhen31:34+3:327:17
8Julia OhlssonOK Linné31:55+3:537:22
9Rebecka LindbergOK Roslagen31:56+3:547:22
10Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro32:08+4:067:25
11Annika BillstamOK Linné32:39+4:377:32
11Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK32:39+4:377:32
13Johanna LindbergDomnarvets GOIF33:19+5:177:41
14Julia DavidssonÄrla IF33:35+5:337:45
15Lisa CarlssonOK Linné34:01+5:597:51
16Kristin OlovssonRehns BK34:16+6:147:54
17Inga KazlauskaiteOK Linné34:30+6:287:58
18Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK34:33+6:317:58
19Samantha SaegerOK Linné35:47+7:458:15
20Elin SjölanderOK Rodhen36:12+8:108:21
20Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK36:12+8:108:21
22Hanna BrusSnättringe SK36:13+8:118:21
23Terese HerlinAttunda OK36:56+8:548:31
24Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK36:57+8:558:32
25Sara BengtssonLånghundra IF37:42+9:408:42
26Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK37:57+9:558:45
27Johanna LarssonKöping-Kolsva OK38:27+10:258:52
28Stina NilssonUmeå OK38:28+10:268:53
29Karin PerssonHagaby GoIF Örebro38:45+10:438:56
30Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna40:12+12:109:17
31Karin ElfvingDomnarvets GOIF40:57+12:559:27
32Julia AdolfssonOK Kåre41:38+13:369:36
33Fanny FredrikssonIF Thor48:26+20:2411:11
Karin NordlundOK Linnéej godkänd
Malin AnderssonOK Nolaskogsarnaej start
Linn GrällsOK Kåreej start
Helena MarkstedtOK Södertörnej start
Ulrika LindstamOK Linnéej start

H21 Elit

4 820 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné26:505:34
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF27:24+0:345:41
3Roman RyapolovIFK Mora OK27:34+0:445:43
4Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna27:43+0:535:45
5Kalle BergmanOK Ravinen27:49+0:595:46
6Henrik JonssonÄrla IF28:46+1:565:58
7Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering29:24+2:346:05
8Linus LarssonOK Kåre29:47+2:576:10
9Ulf TroengOK Linné29:56+3:066:12
10Sixten WalheimOK Rodhen29:57+3:076:12
11Leif BaderOK Kåre30:02+3:126:13
12Staffan ErikssonStora Tuna OK30:06+3:166:14
13Vojtech KettnerIFK Mora OK30:28+3:386:19
14Lasse JanssonGävle OK30:40+3:506:21
15Hans PerssonIFK Umeå30:52+4:026:24
16Joakim IngelssonOK Hammaren31:26+4:366:31
17Simon HodlerIFK Mora OK31:37+4:476:33
18Mikael AnderssonStora Tuna OK31:44+4:546:35
19Emil ÅbergOK Kåre31:53+5:036:36
20Martin JanssonOK Rodhen31:56+5:066:37
21Mattias MårtsStora Tuna OK32:12+5:226:40
22Fredrik IngelssonRehns BK32:13+5:236:41
23Simon MarkendahlOK Klyftamo32:15+5:256:41
24Joel SjölanderIFK Umeå32:24+5:346:43
25Samuel HedlundLånghundra IF32:27+5:376:43
26Anders HåkanssonOK Linné32:40+5:506:46
27Rikard ClaessonStora Tuna OK32:42+5:526:47
28Tomas StenströmOK Linné32:46+5:566:47
29Kristian DahlströmIFK Mora OK32:58+6:086:50
30Niklas LöwegrenStora Tuna OK33:01+6:116:50
31Simon AnderssonOK Rodhen33:18+6:286:54
32Andreas BerganderEksjö SOK33:31+6:416:57
33Erik SundbergStora Tuna OK33:51+7:017:01
34Stefan SjölundSkogslöparna34:08+7:187:04
35Torbjörn JacobssonOK Rodhen34:34+7:447:10
36Love SintringHagaby GoIF Örebro34:50+8:007:13
37Jonas AnderssonStora Tuna OK35:04+8:147:16
38Joel LännevallOK Roslagen35:18+8:287:19
39Henrik OlssonTäby OK35:38+8:487:23
40Ross SmithOK Linné35:39+8:497:23
41Erik PetterssonOK Linné35:43+8:537:24
42Magnus BjörkOK Rodhen36:10+9:207:30
43Erik LundhRehns BK36:15+9:257:31
44Mattias OlofssonOK Enen36:52+10:027:38
45Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK37:45+10:557:49
46Hampus MöllerStora Tuna OK39:06+12:168:06
47Christoffer AndersénOK Alehof39:11+12:218:07
48Erik DahlqvistStorviks IF39:50+13:008:15
49Daniel DuhlboIFK Mora OK41:19+14:298:34
50Alexander AlnessLånghundra IF48:28+21:3810:03
51Aleksandr ManoilovJärfälla OK50:05+23:1510:23
Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IFej start
Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej start
Erik BjörklundOK Linnéej start
Carl NäslundVästerås SOKej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start

D18 Elit

3 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva SteenOK Enen34:019:07
2Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK36:17+2:169:43
3Lovisa LängheimTullinge SK37:19+3:1810:00
4Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK37:54+3:5310:09
5Carolina JonsellTäby OK39:05+5:0410:28
6Elsa ChristofferssonOK Renen39:49+5:4810:40
7Trine KarlbergTullinge SK1:19:09+45:0821:13
Alva RingiOK Kåreej start

H18 Elit

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BergströmOK Rodhen30:317:35
2Albin BjörnuddIFK Umeå31:20+0:497:47
3Vidar PerssonTäby OK33:38+3:078:21
4John GranathOK Kåre38:25+7:549:33
5Lucas GranbergOK Kåre40:38+10:0710:06

D21

4 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Rodhen33:138:09
2Amanda TellsénOK Roxen34:19+1:068:25
3Elin OlovssonOK Linné35:15+2:028:39
4Josefin BengtssonIF Thor35:16+2:038:39
5Moa KjellstrandCentrum OK35:54+2:418:49
6Jenny WegmüllerOK Rodhen36:23+3:108:56
7Matilda MartinssonFalkenbergs OK36:25+3:128:56
8Erika JanssonRasbo IK36:48+3:359:02
9Agnes AdolfssonEksjö SOK37:48+4:359:17
10Laura D AngeloAttunda OK38:14+5:019:23
11Linnea MalmbergStora Tuna OK38:36+5:239:29
12Linnea TroengSkogslöparna39:07+5:549:36
13Karin SvenssonFinspångs SOK41:33+8:2010:12
14Charlotte IhrforsOK Linné42:07+8:5410:20
15Evelina ChristofferssonOK Roslagen42:54+9:4110:32
16Sara HodlerIFK Mora OK43:04+9:5110:34
17Anne BaderOK Kåre43:09+9:5610:36
18Ebba WesterbergOK Kolmården44:13+11:0010:51
19Aino LeijonAvesta OK44:40+11:2710:58
20Johanna RagvaldOK Linné44:41+11:2810:58
21Elin GidingVallentuna-Össeby OL45:50+12:3711:15
22Elin KindlundhAlfta-Ösa OK50:36+17:2312:25
23Louise RohdénSundsvalls OK50:53+17:4012:30
24Regina KellyOK Linné51:07+17:5412:33
25Katarina BabanStorviks IF57:44+24:3114:11
Andrea WesterdahlTäby OKej godkänd

H21

4 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor31:436:55
2Robin PousetteLånghundra IF32:09+0:267:01
3Matti JanlövIF Åland32:19+0:367:03
4Robert SandbergOK Roslagen32:38+0:557:07
5Anders GranbergOK Klemmingen33:38+1:557:20
6Emil AlexanderssonStora Tuna OK35:30+3:477:45
7Arvid StrandbergSkogslöparna36:23+4:407:56
8Anton StrandbergSkogslöparna36:34+4:517:59
9Jakob IvarssonHaninge SOK37:15+5:328:07
10Niklas ReinholdssonIF Thor38:03+6:208:18
11Petter LindbergOK Linné38:10+6:278:20
12Cristian LarssonKöping-Kolsva OK38:13+6:308:20
13Oskar MolarinOK Rodhen39:02+7:198:31
14Marcus RamströmOK Kåre39:26+7:438:36
15Emanuel NäslundSkogslöparna41:25+9:429:02
16Per EdströmHärnösands OK41:57+10:149:09
17Tomas JohnssonSundsvalls OK43:18+11:359:27
18Rickard BomanIF Thor43:47+12:049:33
19Emil JanssonOK Rodhen50:47+19:0411:05
20Robin OffermoValbo AIF53:04+21:2111:35
21Adam LiljaOK Enen53:08+21:2511:36
David HolmqvistOK Ödmårdenej start
Niklas NorlingOK Ödmårdenej start
Rasmus SteenOK Enenej start
Erik HållströmGävle OKej start

D18

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna38:5210:28
2Sofia GidingVallentuna-Össeby OL43:45+4:5311:47
3Eleanore NealisLänna IF44:16+5:2411:55
4Astrid AnderVallentuna-Össeby OL54:12+15:2014:36

H18

3 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna33:188:54
2Rasmus NordgrenOK Kåre38:07+4:4910:11
3Nils OttossonGävle OK40:34+7:1610:50
4Felix SvenssonRasbo IK44:14+10:5611:49

D16

3 240 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta WeyhenmeyerIF Thor24:437:37
2Hanna LundbergOK Renen24:54+0:117:41
3Ebba LindellIF Thor24:57+0:147:42
4Sofia IversAttunda OK26:26+1:438:09
5Tilda GolsäterKorsnäs IF OK27:26+2:438:28
6Lovisa WigertzLånghundra IF27:36+2:538:31
7Tilde EngbergHärnösands OK27:43+3:008:33
8Cornelia IvarssonOK Hammaren27:56+3:138:37
9Elin EdströmHärnösands OK29:12+4:299:00
10Alva JonssonLånghundra IF29:17+4:349:02
11Julia WannerAvesta OK29:34+4:519:07
12Emilia BergströmOK Rodhen29:58+5:159:14
13Amelie JosefssonSkogslöparna30:08+5:259:18
14Clara SpikLeksands OK30:16+5:339:20
15Elsa BäsénIF Thor31:54+7:119:50
16Emma LiljeGävle OK31:58+7:159:51
17Alice PalmgrenSundsvalls OK32:15+7:329:57
18Moa HjorthDomnarvets GOIF32:40+7:5710:04
19Lovisa HambäckLånghundra IF32:51+8:0810:08
20Ida JohnssonOK Kåre33:10+8:2710:14
21Kari LöeOK Linné35:55+11:1211:05
22Anna LithellOK Linné36:28+11:4511:15
23Linnea PerssonValbo AIF36:31+11:4811:16
24Alva LarssonUmeå OK37:45+13:0211:39
25Isabella JoonsLeksands OK38:52+14:0911:59
26Moa KarlssonStorviks IF39:53+15:1012:18
27Julia NordlanderSundsvalls OK42:39+17:5613:09
28Elsa KarlssonIF Thor44:27+19:4413:43
29Tove RingiOK Kåre45:59+21:1614:11
30Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL50:09+25:2615:28
31Ellen WikstenGävle OK55:51+31:0817:14
Agnes JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Malin HanssonTäby OKej start
Elsa NilssonDomnarvets GOIFej start

H16

3 240 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna20:316:19
2Jakob SjöbergGävle OK21:10+0:396:31
3Arvid RoosOK Linné21:46+1:156:43
4Emil BoströmOK Linné22:03+1:326:48
5David MelinOK Rodhen23:31+3:007:15
6Karl GrywenzOK Linné23:33+3:027:16
7Axel LundgrenSundsvalls OK23:39+3:087:17
8Erik Lidström LauriSnättringe SK24:00+3:297:24
9Fredrik JunevikLeksands OK24:44+4:137:38
10Karl GranathOK Kåre24:52+4:217:40
11Hugo HanssonIF Thor24:56+4:257:41
12Albin KårénSundsvalls OK24:57+4:267:42
13Oskar SundblomRånäs OK25:50+5:197:58
14Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF25:56+5:258:00
15Isak GeliusSnättringe SK26:09+5:388:04
16John McLellandOK Rodhen26:11+5:408:04
17Viktor HolmgrenUmeå OK26:48+6:178:16
18Fredrik HanssonTäby OK27:53+7:228:36
19Seth BorglundHärnösands OK28:59+8:288:56
20Gustav BjörklundIFK Mora OK31:09+10:389:36
21Ville FontellOK Enen31:50+11:199:49
22Jakob NilssonUmeå OK32:01+11:309:52
23Lukas JohanssonSundsvalls OK32:02+11:319:53
24Alexander SchandlOK Södertörn32:06+11:359:54
25Melker NordgrenOK Kåre32:46+12:1510:06
26Albin HainkeSnättringe SK34:30+13:5910:38
27Hannes LindahlSundsvalls OK38:21+17:5011:50
28Arvid BylundIF Thor38:27+17:5611:52
29Kevin SjölanderOK Rodhen39:17+18:4612:07
30Filip BrodénLeksands OK53:17+32:4616:26
31Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna56:42+36:1117:30
Arvid HenningHärnösands OKej start

D16 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig SundstedtRasbo IK53:3820:28

H16 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thobias BrodinIFK Mora OK40:2815:26

D14

2 620 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÅbomGävle OK20:417:53
2Cornelia KrafftLänna IF21:04+0:238:02
3Emma EliassonDomnarvets GOIF21:14+0:338:06
4Johanna RoosOK Linné21:40+0:598:16
5Hanna JonsellIF Thor22:20+1:398:31
6Fannie SjölanderOK Rodhen22:34+1:538:36
7Lea EdvardssonUmeå OK23:16+2:358:52
8Tuva-Cajsa SpikLeksands OK23:47+3:069:04
9Joni Müller af UhrOK Linné23:56+3:159:08
10Elsa GörasLeksands OK24:38+3:579:24
11Irmelie EnströmSundsvalls OK24:58+4:179:31
12Emilia JohnssonOK Kåre25:15+4:349:38
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL25:31+4:509:44
14Astrid RexSundsvalls OK27:35+6:5410:31
15Karolina AnderssonDalaportens OL28:36+7:5510:54
16Ellen HannrupIF Thor28:41+8:0010:56
17Lovisa MasesStora Tuna OK28:50+8:0911:00
18Moa LundinOK Linné29:05+8:2411:06
19Linnea FridolfssonStora Tuna OK30:02+9:2111:27
20Ella ServinLånghundra IF31:05+10:2411:51
21Mathilda KarlssonValbo AIF32:27+11:4612:23
22Sarah BorglundHärnösands OK33:45+13:0412:52
23Sara SundqvistLånghundra IF36:14+15:3313:49
24Fanny CedstedtLånghundra IF36:57+16:1614:06
25Agnes Söllvander EklundOK Rodhen37:08+16:2714:10
26Linn RistoOK Linné37:31+16:5014:19
27Erica KarlssonOK Rodhen39:13+18:3214:58
28Lisa NilssonOK Linné41:08+20:2715:41
29Agnes WallinKorsnäs IF OK41:56+21:1516:00
30Sara WallinKorsnäs IF OK42:11+21:3016:06
31Hanny EdströmHärnösands OK45:10+24:2917:14
32Junia WinningeLånghundra IF57:05+36:2421:47
Nora StafjordUmeå OKej godkänd
Ellen FunkeLeksands OKej start
Ester BlomsterIF Thorej start
Ebba OttossonGävle OKej start
Elin BryggarGrycksbo IF OKej start
Lina HällstenStora Tuna OKej start

H14

2 620 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HellgrenIF Thor16:506:25 Ladda ner rutt i gpx-format
2Tore PalmgrenSundsvalls OK17:08+0:186:32
3Christoffer LindgrenOK Kåre17:35+0:456:42
4Pelle NilssonOK Linné17:38+0:486:43
5Isak LundholmUmeå OK17:43+0:536:45
6Viktor JemthIF Thor17:55+1:056:50
7Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK18:12+1:226:56
8Oskar VikströmSundsvalls OK19:37+2:477:29
9Edvin NilssonLånghundra IF19:52+3:027:34
10Elias WesterberghRasbo IK20:17+3:277:44
11Oskar ÅdahlUmeå OK20:39+3:497:52
12Johan FochsenWaxholms OK20:49+3:597:56
13Simon WahlnäsOK Linné21:24+4:348:10
14Elliot AngelsiööOK Linné21:56+5:068:22
15David BerglundIF Thor22:26+5:368:33
16Petter ErlandssonSundsvalls OK22:45+5:558:40
17Elis IversAttunda OK23:24+6:348:55
18Jon HanssonOK Kåre24:06+7:169:11
19Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK24:24+7:349:18
20Jakob WidelundOK Kåre24:28+7:389:20
21Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK26:56+10:0610:16
22Viktor BoströmOK Linné27:23+10:3310:27
23Rasmus SöderbergGävle OK27:54+11:0410:38
24Mathias NordlinderOK Linné28:25+11:3510:50
25Jacob HenrikssonRånäs OK28:43+11:5310:57
26Viktor KarlssonStorviks IF29:10+12:2011:07
27Leo AlvolinOK Kåre30:39+13:4911:41
28Anton MörkforsJärfälla OK31:57+15:0712:11
29Marcus NilssonSkogslöparna33:39+16:4912:50
30Jonathan LarssonOK Linné34:05+17:1513:00
31Henrik NorgrenStora Tuna OK36:54+20:0414:05
32Lucas WannerAvesta OK38:24+21:3414:39
33Jonatan HälldalSkogslöparna38:49+21:5914:48
34Erik BernerssonOK Enen43:27+26:3716:35
35Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK1:32:51+1:16:0135:26
Erik FredrikssonStora Tuna OKej godkänd

D14 Kort

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vega SundstedtRasbo IK32:2213:15
2Alicia SchandlOK Södertörn35:10+2:4814:24
3Rebecca StålnäbbDomnarvets GOIF45:51+13:2918:47

H14 Kort

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav VisingOK Triangeln34:4914:16
Alex KalinichenkoStora Tuna OKej godkänd
David RyderåsWaxholms OKej start
Elias JavehedTäby OKej start

D12

2 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BirkebækStora Tuna OK17:117:02
2Alva ErssonIFK Mora OK19:28+2:177:58
3Alva Lidström LauriSnättringe SK23:43+6:329:43
4Lovisa DufvaSundsvalls OK24:40+7:2910:06
5Nadine HussOK Linné25:22+8:1110:23
6Alva EliassonSundsvalls OK25:33+8:2210:28
7Ida PalmOK Linné25:39+8:2810:30
8Elsa Söllvander EklundOK Rodhen25:43+8:3210:32
9Elsa HedinOK Linné26:39+9:2810:55
10Enni LundbergOK Kåre26:49+9:3810:59
11Felicia KrafftLänna IF27:17+10:0611:10
12Ylva HanssonOK Kåre27:41+10:3011:20
13Frida MelinOK Rodhen28:31+11:2011:41
14Irma BergDomnarvets GOIF29:57+12:4612:16
15Linnéa WestlinValbo AIF30:01+12:5012:18
16Emily KruysIF Thor30:42+13:3112:34
17Stella ÖstblomJärfälla OK31:25+14:1412:52
18Linnea JunevikLeksands OK31:44+14:3313:00
19Liv PaulerSkogslöparna31:51+14:4013:03
20Karolina SunnanhagenStora Tuna OK33:26+16:1513:42
21Ida KarlssonStorviks IF35:53+18:4214:42
22Emma HenriquesOK Södertörn36:10+18:5914:49
23Tove KarlssonOK Rodhen41:36+24:2517:02
24Inés HassaineOK Linné44:16+27:0518:08
25Elin SjöstedtLånghundra IF1:14:51+57:4030:40
Hanna ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OKej godkänd
Klara HartOK Linnéej godkänd
Molly GeliusSnättringe SKej godkänd
Rebecka JavehedTäby OKej start
Signe WikstenGävle OKej start

H12

2 440 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle RingiOK Kåre16:126:38
2Edvin TögenmarkOK Linné17:39+1:277:14
3Axel AnderssonIF Thor18:37+2:257:37
4Hugo ÖrtlundRånäs OK19:31+3:197:59
5Wille SöderqvistOK Kåre19:42+3:308:04
6Love BylundIF Thor19:43+3:318:04
7Oskar ErlandssonSundsvalls OK20:13+4:018:17
8Olle DalinOK Kåre20:47+4:358:31
9Emil ÅbergOK Linné21:24+5:128:46
10Liam HälldalSkogslöparna21:33+5:218:49
11Wilmer RexSundsvalls OK21:42+5:308:53
12Vigor KjellmanStorviks IF23:22+7:109:34
13Jens FochsenWaxholms OK23:32+7:209:38
14Joel AllmungsLeksands OK24:07+7:559:53
15Hugo AtterbrandOK Kåre24:31+8:1910:02
16Felix JohnssonOK Linné24:46+8:3410:09
17Hampus KarlssonStorviks IF24:53+8:4110:11
18August GörasLeksands OK24:58+8:4610:13
19Rasmus ExellLänna IF25:19+9:0710:22
20Johan OlarsLeksands OK25:49+9:3710:34
21Nils PetterssonOK Kåre26:01+9:4910:39
22Elis HanssonIF Thor26:51+10:3911:00
23Axel HejdenbergGävle OK28:14+12:0211:34
24Axel ErikssonStora Tuna OK28:21+12:0911:37
25Rasmus WidelundOK Kåre30:36+14:2412:32
26Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb32:47+16:3513:26
26Theodor Von SethIF Thor32:47+16:3513:26
28Svante NelanderOK Linné32:53+16:4113:28
29Olle PalmOK Linné33:12+17:0013:36 Ladda ner rutt i gpx-format
30Nils EngbergHärnösands OK34:03+17:5113:57
31Albin JemthIF Thor39:10+22:5816:03
32Aron BromanLänna IF43:20+27:0817:45
33Alvin EdbäckOK Kåre52:28+36:1621:30
Ture BjörklinLänna IFej start
Viktor FischerOK Linnéej start

D12 Kort

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rakel RahmHärnösands OK20:5811:16
2Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK23:10+2:1212:27
3Nova StattinHärnösands OK32:09+11:1117:17

H12 Kort

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip SköldDomnarvets GOIF22:0711:53
2Olle SkymningStora Tuna OK23:29+1:2212:37
3Lucas BorellOK Linné24:01+1:5412:54

D10

1 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné14:147:39
2Maja MasesStora Tuna OK15:31+1:178:20
3Ellen HedinOK Linné16:19+2:058:46
4Hilma DalinOK Kåre17:06+2:529:11
5Tora JonsellIF Thor18:24+4:109:53
6Alice HellbergSundbybergs IK20:35+6:2111:03
7Alma JöhnemarkStora Tuna OK21:16+7:0211:26
8Alma WesselLänna IF39:35+25:2121:16
Signe PalmOK Linnéej start

H10

1 860 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK12:356:45
2Valle LarssonIF Thor12:52+0:176:55
3Ted LagerströmAttunda OK13:05+0:307:02
4Arvid TögenmarkOK Linné14:05+1:307:34
5Walter SöderqvistOK Kåre16:05+3:308:38
6Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf16:35+4:008:54
7Alfons WesterberghRasbo IK17:38+5:039:28
8Rickard JemthIF Thor17:48+5:139:34
9Lukas LindIF Thor18:39+6:0410:01
10Elis QuistbergIF Thor19:50+7:1510:39
11Theo RistoOK Linné19:57+7:2210:43
12Gustav LindbergOK Roslagen20:20+7:4510:55
13Oskar KaipeOK Kåre20:43+8:0811:08
14Viggo LindgrenOK Kåre21:06+8:3111:20
15Ludvig SundströmSundbybergs IK22:36+10:0112:09
16Benjamin WinningeLånghundra IF23:50+11:1512:48
17Vidar BrodénLeksands OK24:54+12:1913:23
18Filip ÅkärbjärIFK Mora OK27:27+14:5214:45
19Alfred WesselLänna IF33:15+20:4017:52
20Sheldon NealisLänna IF52:40+40:0528:18
Noel HellbergSundbybergs IKej start
Viktor ÖstbergStora Tuna OKej start

D35

3 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SöllvanderOK Rodhen29:438:11
2Lena LjungqvistTäby OK34:14+4:319:25
3Caroline WestbomOK Österåker43:18+13:3511:55
Åsa PaulerSkogslöparnaej start

H35

4 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NilssonVästerås SOK43:479:20
2Jonatan SöderbergGävle OK47:49+4:0210:11
3Cristian FranzénAnkarsrums OK1:11:26+27:3915:13

D40

3 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK27:167:42
2Jenny WesterberghRasbo IK27:52+0:367:52
3Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK28:14+0:587:58
4Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK28:52+1:368:09
5Helene NilssonOK Linné28:56+1:408:10
6Anna QuayleOK Nolaskogsarna29:33+2:178:20
7Karin JohnssonOK Kåre29:55+2:398:27
8Louise JohanssonOK Roslagen31:01+3:458:45
9Jenny ErlandssonSundsvalls OK32:04+4:489:03
10Ingela ErikssonGävle OK33:16+6:009:23
11Sara TimnerSundsvalls OK33:37+6:219:29
12Jenny JohanssonValbo AIF34:10+6:549:39
13Maria Clevnert HenriquesOK Södertörn34:20+7:049:41
14Marie-Louise EngbergHärnösands OK37:29+10:1310:35
15Annette RoosOK Linné41:21+14:0511:40
16Jenny  ÅmanValbo AIF43:48+16:3212:22
17Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK45:11+17:5512:45
18Åsa BergSigtuna OK45:27+18:1112:50
Ylva FornanderVästerbergslagens OLej start

H40

4 060 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle DalinOK Kåre25:166:13
2Björn LjunggrenOK Hammaren25:20+0:046:14
3Liutauras BileviciusOK Roslagen25:29+0:136:16
4Daniel KaipeOK Kåre26:47+1:316:35
5Henrik RoosOK Linné27:14+1:586:42
6Casper GidingKamrat och IF KIF27:20+2:046:43
7Per HolmIFK Mora OK27:31+2:156:46
8Mats ÅbergOK Linné27:59+2:436:53
9Tom QuayleOK Nolaskogsarna28:21+3:056:58
10Peter WoxlinSkogslöparna29:36+4:207:17
11Anders ErlandssonSundsvalls OK29:40+4:247:18
12Stefan HellbergSundbybergs IK29:50+4:347:20
13Jonas HälldalSkogslöparna29:55+4:397:22
14Patrik JohnssonOK Kåre30:12+4:567:26
15Anders TvärånaOK Linné30:42+5:267:33
16Björn LjungqvistTäby OK31:04+5:487:39
17Jonas AnderssonIF Thor33:42+8:268:18
18Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb33:56+8:408:21
19Henrik PerssonSundbybergs IK35:12+9:568:40
20Magnus KarlssonStorviks IF36:06+10:508:53
21Anders AtterbrandOK Kåre36:46+11:309:03
22Carl WennertorpOK Linné41:12+15:5610:08
23Richard HejdenbergGävle OK44:34+19:1810:58
24Patrik ServinLånghundra IF45:52+20:3611:17
25Jesper NordinKorsnäs IF OK46:58+21:4211:34
26Fredrik NilssonLånghundra IF48:03+22:4711:50
27Daniel RejmentOK Linné50:59+25:4312:33
28Erik JonssonLånghundra IF55:03+29:4713:33
Patrik SöderqvistOK Kåreej godkänd
Eric RollerJärfälla OKej start
Dan HörnellOK Linnéej start
Johan LundbergOK Kåreej start
Johan WesterberghRasbo IKej start
Thobias WidelundOK Kåreej start

D45

3 180 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK24:477:47
2Yvonne GrehnOK Rodhen25:52+1:058:08
3Cecilia FochsenWaxholms OK26:16+1:298:15
4Charlotte VikströmSundsvalls OK26:29+1:428:19
5Sofie BergendahlIF Thor26:36+1:498:21
6Kersti RingiOK Kåre28:20+3:338:54
7Annika LindbergAttunda OK29:03+4:169:08
8Nina IversAttunda OK30:19+5:329:32
9Josefine NordströmOK Triangeln30:20+5:339:32
10Ammie BerglundIF Thor31:48+7:0110:00
11Charlotta PalmgrenSundsvalls OK31:59+7:1210:03
12Florence BergDomnarvets GOIF34:02+9:1510:42
13Marica TynellRånäs OK34:09+9:2210:44
14Pia GuståsOK Linné34:46+9:5910:55
15Ane LaugenOK Linné35:37+10:5011:12
16Anna SchandlOK Södertörn35:42+10:5511:13
17Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK38:17+13:3012:02
18Liselott NordgrenOK Kåre38:56+14:0912:14
19Christina JosefssonSkogslöparna39:05+14:1812:17
20Christina LiljeGävle OK39:48+15:0112:30
21Anna-Karin LövgrenAvesta OK43:52+19:0513:47
22Maria WestlinValbo AIF49:15+24:2815:29
23Maria StrömbergAvesta OK49:32+24:4515:34
24Clary RexSundsvalls OK1:00:32+35:4519:02
Anna Karin OlmIF Thorej start

H45

3 960 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen25:146:22
2Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF25:30+0:166:26
3Anders BoströmOK Linné25:46+0:326:30
4Olov VikströmSundsvalls OK25:58+0:446:33
5Mattias NilssonOK Linné27:27+2:136:55
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK27:35+2:216:57
7Johan BlomsterIF Thor28:46+3:327:15
8Mikael LindmarkSkellefteå OK29:02+3:487:19
9Jörgen HellgrenIF Thor29:03+3:497:20
10Tomas AlbinssonOK Österåker29:29+4:157:26
11Marcus PherssonOK Linné30:03+4:497:35
12Fredrik LindellIF Thor30:14+5:007:38
13Pontus GilleOK Roslagen30:18+5:047:39
14Stefan JonssonDomnarvets GOIF30:23+5:097:40
15Bo SegermanIF Thor30:49+5:357:46
16Ulf BergströmOK Rodhen31:01+5:477:49
17Magnus GörasLeksands OK32:07+6:538:06
17Andreas FredrikssonAttunda OK32:07+6:538:06
19Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK32:11+6:578:07
20Daniel OlmIF Thor32:19+7:058:09
21Roger PalmgrenSundsvalls OK32:44+7:308:15
22Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK32:53+7:398:18
23Petter RanefallIF Thor32:59+7:458:19
24Pär TögenmarkOK Linné33:13+7:598:23
25Rob HartOK Linné33:54+8:408:33
26Mattias LindahlSundsvalls OK33:58+8:448:34
27Roland PerssonSkarpnäcks OL34:23+9:098:40
28Mattias LundbladOK Linné34:47+9:338:47 Ladda ner rutt i gpx-format
29Per-Johan JosefssonSkogslöparna35:20+10:068:55
30Patrik SmedmarkOK Roslagen35:26+10:128:56
31Andreas PerssonRasbo IK36:06+10:529:06
32Erik BorglundHärnösands OK36:10+10:569:07
33Fredrik WikstenGävle OK36:28+11:149:12
34Nic KruysIF Thor37:23+12:099:26
35Ulrik IversAttunda OK39:28+14:149:57
36Svante JonsellVallentuna-Össeby OL40:39+15:2510:15
37Per JemthIF Thor49:44+24:3012:33
38Andreas EhnIF Thor51:10+25:5612:55
39Fredrik HuldtTumba-Mälarhöjden OK54:01+28:4713:38
40Joachim LandströmOK Linné54:06+28:5213:39
Mats GavleforsOK Hammarenej godkänd
Johan KruskopfKorsnäs IF OKej godkänd
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Dennis SvenssonRasbo IKej start
Niclas LarssonAttunda OKej start
Anders KolmskogSundbybergs IKej start
Anders LöwgrenOK Milanej start

D50

3 020 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena LängheimTullinge SK25:368:28
2Annika ArdellOK Rodhen25:42+0:068:30
3Laila IngelssonOK Hammaren26:08+0:328:39
4Birgitta OlssonTäby OK26:46+1:108:51
5Madeleine LimparAttunda OK27:12+1:369:00
6Anna Karin NilssonUmeå OK27:32+1:569:07
7Anna BacklundOK Södertörn27:55+2:199:14
8Lina BerggrenTullinge SK27:57+2:219:15
9Monica BomanGävle OK28:01+2:259:16
10Lena GrandinOK Linné28:43+3:079:30
11Maria HartOK Linné28:49+3:139:32
12Hillevi ErikssonOK Linné29:03+3:279:37
13Lotta JungåkerKorsnäs IF OK29:18+3:429:42
14Ulla MolinAttunda OK29:58+4:229:55
15Gunnel RaskSigtuna OK31:08+5:3210:18
16Åsa SpikLeksands OK31:17+5:4110:21
17Camilla AdlertegOK Enen32:36+7:0010:47
17Anette SjöbergGävle OK32:36+7:0010:47
19Maria LännevallOK Roslagen34:07+8:3111:17
20Cathrine JohanssonTierps SOK35:01+9:2511:35
21Pia ThunmanOK Linné36:09+10:3311:58
22Iréne PerssonTäby OK40:27+14:5113:23
23Annette WigertzLånghundra IF42:51+17:1514:11
24Ann LyrbergValbo AIF43:48+18:1214:30
25Maria TibellLånghundra IF54:21+28:4517:59
Elisabet EnmarkGävle OKej godkänd
Ingela AlnessLånghundra IFej start

H50

3 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JonsellIF Thor24:506:53
2Mikael IngelssonOckelbo OK25:04+0:146:57
3Jan CarlssonSöders-Tyresö26:13+1:237:16
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL26:22+1:327:19
5Urban FreijOK Enen26:59+2:097:29
6Per EdlundSigtuna OK27:40+2:507:41
7Patrik OttossonGävle OK27:49+2:597:43
8Michael HolmgrenIF Thor28:27+3:377:54
9Göran LängheimTullinge SK28:33+3:437:55
10Mats JavehedTäby OK28:40+3:507:57
11Per FranzénOK Södertörn28:51+4:018:00
12Peter JunevikLeksands OK28:56+4:068:02
13Ola TorstenssonVästerås SOK29:17+4:278:08 Ladda ner rutt i gpx-format
14Johan AnderssonValbo AIF29:27+4:378:10 Ladda ner rutt i gpx-format
15Hans ThorOK Linné29:54+5:048:18
15Anders OhlinRånäs OK29:54+5:048:18
17Kennet AnderssonGrycksbo IF OK30:09+5:198:22
18Kenneth HermanssonSigtuna OK30:37+5:478:30
19Carl PerssonTäby OK31:23+6:338:43
20Göran LundqvistJärfälla OK32:24+7:349:00
21Thomas AnderssonDalaportens OL32:43+7:539:05
22Torgny NäslundSkogslöparna32:57+8:079:09
23Mats GunnemyrSöders-Tyresö34:48+9:589:40
24Peter LindbergOK Roslagen35:21+10:319:49
25Bo LauriSnättringe SK35:41+10:519:54
26Patrik SteenOK Enen37:22+12:3210:22
27Johan StridhAttunda OK38:50+14:0010:47
28Kjell RistoOK Linné39:51+15:0111:04
29Jesper HenrikssonRånäs OK41:14+16:2411:27
30Per AndénHässleholms OK44:42+19:5212:25
31Anders LundbergOK Roslagen46:41+21:5112:58
32Michael LindeIF Åland47:50+23:0013:17
Christer ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Thomas KarlssonValbo AIFej start
Michael PalmOK Triangelnej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start

D55

2 960 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK27:289:16
2Anna-Lena TynongGävle OK29:58+2:3010:07
3Dorothe SpillmannIF Thor30:08+2:4010:10
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL31:13+3:4510:32
5Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK31:37+4:0910:40
6Katarina BengtssonLånghundra IF32:40+5:1211:02
7Ylva GrapeDalaportens OL32:48+5:2011:04
8Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK33:53+6:2511:26
9Åsa SundbergOK Södertörn34:04+6:3611:30
10Madelene BjernulfSundbybergs IK35:02+7:3411:50
11Anna-Karin AdolfssonOK Kåre35:12+7:4411:53
12Inger LilliehöökOK Linné36:34+9:0612:21
13Mia GustafssonOK Kåre36:38+9:1012:22
14Karin JanssonOK Rodhen39:28+12:0013:20
15Eva SvanbergJärfälla OK40:17+12:4913:36
16Maria SkantzOK Triangeln40:48+13:2013:47
17Carina JacobssonOK Rodhen41:22+13:5413:58
18Brita NilssonOK Linné46:43+19:1515:46
19Annika SvenssonSolna OK51:39+24:1117:26
20Eva WareniusAvesta OK51:43+24:1517:28
21Kristina TinglöfDegerfors OK52:06+24:3817:36
22Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:11:47+44:1924:15
Maria HallmansVäsby OKej start

H55

3 510 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK23:576:49
1Torbjörn LännevallOK Roslagen23:576:49
3Anders EnmarkGävle OK25:27+1:307:15
4Harry HietanenGävle OK25:47+1:507:20
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK26:24+2:277:31
6Ulf ErikssonStora Tuna OK26:38+2:417:35
7Peter LundbergJärfälla OK27:22+3:257:47
8Tommy ÅhmanLånghundra IF28:00+4:037:58
9Sven WigertzLånghundra IF28:04+4:077:59
10Jan-Olov BergmanVästerås SOK28:10+4:138:01
11Tommy BergerGävle OK28:26+4:298:06
12Peder KarlssonRånäs OK28:55+4:588:14
13Anders LundJärfälla OK29:08+5:118:18
14Mats JönssonKorsnäs IF OK29:12+5:158:19
15Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF30:10+6:138:35
16Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF30:28+6:318:40
17Anders JönssonOK Triangeln31:17+7:208:54
18Peter RidefeltOK Linné31:33+7:368:59
19Sten-Olof MatssonLeksands OK31:49+7:529:03
20Torbjörn JohanssonOK Södertörn31:53+7:569:05
21Björn JakobssonTäby OK31:55+7:589:05
22Karl-Erik EngblomValbo AIF32:00+8:039:07
23Torbjörn SöderlundLeksands OK32:05+8:089:08
23Per LjungStockholms OK32:05+8:089:08
25Bo FranssonOK Rodhen32:36+8:399:17
26Gunnar SvanbergJärfälla OK32:49+8:529:20
27Tryggve RönnqvistOK Linné32:51+8:549:21
28Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK32:59+9:029:23
29Bosse WiggeDomnarvets GOIF35:00+11:039:58
30Magnus ThorOK Linné35:13+11:1610:01
31Roger TinglöfVäsby OK35:18+11:2110:03
32Mats ThelinIF Thor37:23+13:2610:39
33Lennarth KarlssonValbo AIF37:49+13:5210:46
34Lennart StrandbergSkogslöparna38:17+14:2010:54
35Johan KarlssonNorbergs OK39:15+15:1811:10
36Anders S NybergSäterbygdens OK39:39+15:4211:17
37Leif MörkforsJärfälla OK40:12+16:1511:27
38Göran SvenssonFalkenbergs OK43:33+19:3612:24
39Hans MalmbergWaxholms OK46:04+22:0713:07
40Mats BernerssonOK Enen52:29+28:3214:57
41Anders WinaldHellas Orientering1:01:09+37:1217:25
Johan TryggIFK Mora OKej start
Per MagnussonOK Nolaskogsarnaej start

D60

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK23:179:18
2Eva OlssonRånäs OK26:05+2:4810:26
3Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK27:31+4:1411:00
4Anna-Karin JohanssonVandrarringen27:34+4:1711:01
5Susanne HolmbergOK Södertörn27:48+4:3111:07
6Eva ElnerudSigtuna OK28:59+5:4211:35
7Helena BachmanTäby OK30:49+7:3212:19
8Karin IvarssonHaninge SOK33:34+10:1713:25
9Irene EklöfJärfälla OK34:57+11:4013:58
10Christina OhlinRånäs OK41:09+17:5216:27
11Ulla WesterlundTäby OK41:18+18:0116:31

H60

3 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK24:247:06
2Andreas HjertsonOK Linné26:53+2:297:50
3Lars OhlinRånäs OK27:04+2:407:53
4Roland WareniusAvesta OK27:49+3:258:06
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK28:01+3:378:10
6Kjell BomanSöderhamns OK28:52+4:288:24
7Olle RönnolsSäterbygdens OK28:53+4:298:25
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö29:19+4:558:32
9Jörgen KarlssonAttunda OK29:25+5:018:34
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL29:53+5:298:42
11Lars JanlövIF Åland30:14+5:508:48
12Svend Erik MathiassenOK Linné30:28+6:048:52
13Lars LandströmLånghundra IF30:43+6:198:57
14Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK30:44+6:208:57
15Göran DoyleSundbybergs IK31:03+6:399:03
16Leif StrandbergSkogslöparna33:13+8:499:41
17Mikael SternJärla Orientering33:18+8:549:42
18Mats LundmanOK Roslagen33:54+9:309:53
19Matts BjörkeSöders-Tyresö35:26+11:0210:19
20Peter OlssonTäby OK35:55+11:3110:28
21Göran HedmanValbo AIF40:05+15:4111:41
22Christer SegerquistGävle OK40:33+16:0911:49
23Per-Erik NyströmRånäs OK44:46+20:2213:03
24Per-Åke HolmSigtuna OK48:38+24:1414:10
25Mats SandewallUmeå OK58:45+34:2117:07
Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Sven HedmanAttunda OKej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start
Ingemar GardSöders-Tyresöej start
Bo DavidssonSolna OKej start

D65

2 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné24:2410:04
2Britt Linnéa ErikssonSala OK24:45+0:2110:13
3Monica SvärdOK Klemmingen28:42+4:1811:51
4Helena HemströmGävle OK29:45+5:2112:17
5Gun JanssonSala OK33:20+8:5613:46
6Karin GrånäsRasbo IK35:24+11:0014:37
7Gunlis LarssonOK Enen35:39+11:1514:43
8Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF37:11+12:4715:21
9Lena JohnssonRånäs OK37:16+12:5215:23
10Lena Nyström-NilssonRånäs OK42:28+18:0417:32
11Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL52:52+28:2821:50

H65

3 120 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK24:117:45
2Hans AurellGävle OK25:08+0:578:03
3Karl-erik JohanssonOK Södertörn27:14+3:038:43
4Göran LarssonSala OK27:31+3:208:49
5Jan JohanssonIF Thor27:42+3:318:52
6Hasse ÅbergValbo AIF28:09+3:589:01
7Mats HemströmGävle OK28:39+4:289:10
8Leo JohanssonVandrarringen30:11+6:009:40
9Stig AnderssonOK Linné30:24+6:139:44
10Olle BlomgrenOK Södertörn30:28+6:179:45
11Jörgen HellbergTäby OK31:18+7:0710:01
12Lars-Erik HermanssonOK Linné31:20+7:0910:02
13Lars StrinnholmÖstersunds OK31:28+7:1710:05
14Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL32:02+7:5110:16
15Bengt A PerssonOckelbo OK32:16+8:0510:20
16Roland BergSäterbygdens OK32:32+8:2110:25
17Mats LiljaOK Enen32:38+8:2710:27
18Åke DalinLeksands OK32:44+8:3310:29
19Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF33:24+9:1310:42
20Kenneth LarssonOK Enen35:04+10:5311:14
21Göran SvärdOK Klemmingen36:06+11:5511:34
22Leonard JanssonRasbo IK36:40+12:2911:45
23Sven-Inge NylundJärfälla OK37:07+12:5611:53
24Lennart LundquistOK Nalle37:17+13:0611:56
25Lars WestinVallentuna-Össeby OL37:18+13:0711:57
26Kjell LindblomJärfälla OK37:27+13:1612:00
27Anders ForsstedtSöders-Tyresö39:55+15:4412:47
28Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF41:31+17:2013:18
29Inge PerssonOckelbo OK41:43+17:3213:22
Tom KarlssonOK Linnéej godkänd
Tommy HöglundLånghundra IFej godkänd

D70

2 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HagstedtVäsby OK28:2212:13
2Gullevi SvenssonRonneby OK29:00+0:3812:30
3Gun-Inger SahlbergLånghundra IF31:02+2:4013:22
4Britt-Marie DahlinLeksands OK32:06+3:4413:50
5Gunilla MäkinenOK Hammaren35:25+7:0315:15
6Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb40:02+11:4017:15
7Birgitta NylundJärfälla OK46:59+18:3720:15
8Elke WilkeTierps SOK49:25+21:0321:18
9Gunnel BalckIFK Enskede51:02+22:4021:59

H70

2 890 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK27:139:25
2Per-Erik WåhlbergOK Linné27:33+0:209:31
3Willy LjungdellTäby OK27:48+0:359:37
4Torsten PetterssonLånghundra IF28:48+1:359:57
5Ingvar SvenssonBjursås OK28:56+1:4310:00
6Boris HolmbergIF Åland28:57+1:4410:01
7Bjarne BlomsterIF Åland29:06+1:5310:04
8Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb29:38+2:2510:15
9Claes NidebornStora Tuna OK30:02+2:4910:23
10Stig OvelandValbo AIF30:23+3:1010:30
11Leif ErikssonHeby AIF31:04+3:5110:44
12Kenneth JanssonSala OK31:18+4:0510:49
13Leif NordinAttunda OK31:19+4:0610:50
14Tomas ÅhgrenLånghundra IF31:53+4:4011:01
15Olle JohanssonIFK Hedemora OK32:01+4:4811:04
16Åke LewanderSkarpnäcks OL33:21+6:0811:32
17Sören WingeUpsala IF33:30+6:1711:35
18Jan BojlingSolna OK33:35+6:2211:37
19Torbjörn TirénHellas Orientering35:57+8:4412:26
20Göran NilssonValbo AIF37:54+10:4113:06
21Anders EdlingOK Linné38:35+11:2213:21
22Bengt FribergJärfälla OK39:14+12:0113:34
23Göran JanssonOK Triangeln39:47+12:3413:45
24Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK40:13+13:0013:54
25Uno KarlssonHäverödals SK41:20+14:0714:18
26Östen ErikssonAvesta OK41:37+14:2414:24
27Mats TörngrenOK Linné42:21+15:0814:39
28Hans GruddStora Tuna OK42:59+15:4614:52
29Jan-Erik LarssonUpsala IF46:44+19:3116:10
30Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben48:17+21:0416:42
31Bo WestlingHäverödals SK48:24+21:1116:44
32Leif BergSigtuna OK51:12+23:5917:42
33Ulf SkogtjärnOK Linné53:56+26:4318:39
Sven PihlEnköpings AIFej godkänd
Håkan BoijeAttunda OKej start
Lars Erik OrvendalHeby AIFej start

D75

2 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK27:1612:20
2Britt ErikssonHammarby IF OF33:52+6:3615:19
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby34:18+7:0215:31
4Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK34:33+7:1715:38
5Pia VikströmTäby OK41:04+13:4818:34
6Britt-Marie BengtssonOK Linné45:14+17:5820:28
7Yvonne  RoosAttunda OK46:33+19:1721:03
8Eva von HeijneSigtuna OK50:27+23:1122:49
9Margareta WallénTäby OK51:46+24:3023:25
10Barbro MelvingerOK Enen1:03:51+36:3528:53
11Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:10:52+43:3632:03

H75

2 840 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK30:4310:48
2Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL34:40+3:5712:12
3Lars-Erik KarlssonRasbo IK35:04+4:2112:20
4Ulf ÅströmOK Roslagen35:19+4:3612:26
5Sven-Olov NorlinRimbo SOK38:05+7:2213:24
6Kurt BoströmOK Linné38:07+7:2413:25
6Kjell TancredIBM-Klubben38:07+7:2413:25
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF38:13+7:3013:27
9Jan-Olof MalmSigtuna OK38:20+7:3713:29
10Enar PerssonOckelbo OK40:41+9:5814:19
11Lennart TorstenssonOK Rodhen41:34+10:5114:38
12Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL43:03+12:2015:09
13Henrik BergmanOK Linné44:23+13:4015:37
14Ingvar LarssonGustavsbergs OK45:10+14:2715:54
15Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL46:11+15:2816:15
16Sverre JonssonOK Ravinen46:47+16:0416:28
17Lennart JanssonHäverödals SK47:34+16:5116:44
18Olov JanssonHäverödals SK48:39+17:5617:07
19Lars RoosAttunda OK50:49+20:0617:53
Bertil KarlssonOK Linnéej godkänd

H80

2 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK26:2811:15
2Lars PerssonVäsby OK30:14+3:4612:51
3Rolf AnderssonRimbo SOK33:10+6:4214:06
4Sigurd WallénTäby OK34:00+7:3214:28
5Stig RoosOK Linné37:32+11:0415:58
6Martin EngqvistUpsala IF38:21+11:5316:19
7Sten LarssonHäverödals SK40:48+14:2017:21
8Per-Urban BengtssonOK Linné41:42+15:1417:44
9Sivert SöderbärgOK Roslagen44:10+17:4218:47
10Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby44:54+18:2619:06
11Lars-Erik LindellVäsby OK45:44+19:1619:27
12Sven ErikssonOK Roslagen53:42+27:1422:51
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd

H85

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK44:1018:47
2Jörgen AxelssonIF Thor1:17:43+33:3333:04
Ragnar AnderssonHäverödals SKej godkänd

Inskolning

1 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak AnderssonRasbo IKfullföljt
Nellie AnderssonRasbo IKfullföljt
Ludvig BrodinLånghundra IFfullföljt
Sonia DarLänna IFfullföljt
Malte FridellKorsnäs IF OKfullföljt
Ebba JaneråsOK Linnéfullföljt
Saga KnutssonKlubblösfullföljt
Vendela KnutssonKlubblösfullföljt
Harriet NelanderOK Linnéfullföljt
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKfullföljt
Joar PerssonSundbybergs IKfullföljt
Linus QuayleOK Nolaskogsarnafullföljt
Sixten RauseusKlubblösfullföljt
Leonid RyapolovIFK Mora OKfullföljt
Alvin SandbergAttunda OKfullföljt
Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Tor  SundsreömCentrum OKfullföljt
Agust TarlinKlubblösfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Isak WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Moa WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Olle WidegrenIF Thorfullföljt

U1

1 810 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter LjungqvistTäby OK17:499:50
2Herman EliassonSundsvalls OK18:59+1:1010:29
3Vidar LarssonIF Thor20:03+2:1411:04
4Arvid KjellmanStorviks IF20:33+2:4411:21
5Sixten ÅhlinLånghundra IF20:35+2:4611:22
6Mia LagerströmAttunda OK21:15+3:2611:44
7Hugo TernlundOK Linné21:20+3:3111:47
8Anton ÅbergOK Linné21:25+3:3611:49
9Oskar LindIF Thor21:57+4:0812:07
10Betty PerssonSundbybergs IK22:33+4:4412:27
11Hanna SundströmIFK Lidingö SOK22:44+4:5512:33
12Elis EklundOK Rodhen24:12+6:2313:22
13Ellinor KruysIF Thor24:13+6:2413:22
14Oskar WennbergStorviks IF26:13+8:2414:29
15Ylva SjöstedtLånghundra IF26:48+8:5914:48
16Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK28:38+10:4915:49
17Christian Jönsson UlateOK Triangeln30:03+12:1416:36
18Noah MeyersonOK Linné31:28+13:3917:23
19Jonas PalmOK Linné31:29+13:4017:23
20Lukas TarandiIFK Lidingö SOK31:53+14:0417:36
21Melker KjellmanStorviks IF32:27+14:3817:55
22Alva WennbergLänna IF34:32+16:4319:04
23Vera WennbergStorviks IF34:40+16:5119:09
24Stella Näsman LandhSundbybergs IK35:16+17:2719:29
25Jakob WåhlströmIF Thor37:58+20:0920:58
26Gustav BaderOK Kåre44:07+26:1824:22

U2

1 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea WennbergLänna IF15:047:48
2Ida PaulerSkogslöparna18:39+3:359:39
3Oliver ErlandssonLänna IF20:02+4:5810:22
4Jonatan PerssonOK Enen20:05+5:0110:24
5Amanda MörkforsJärfälla OK20:06+5:0210:24
6Tuva EkmyrRasbo IK21:21+6:1711:03
7Bertil BaumgartenIF Thor24:45+9:4112:49
8Elvin LundbergOK Kåre25:10+10:0613:02
9Märta BaumgartenIF Thor25:46+10:4213:21
10Ellinor Von SethIF Thor26:11+11:0713:33
11Thea GeliusSnättringe SK27:12+12:0814:05
12Lukas CnattingiusLänna IF28:45+13:4114:53
13Signe AlbinssonOK Österåker33:10+18:0617:11
14Jelmer SellingLänna IF33:20+18:1617:16
15Kerstin BjörklinLänna IF33:38+18:3417:25
16Henry BjörklinLänna IF33:40+18:3617:26
17Marike StäglichOK Linné34:11+19:0717:42
18Isak StåhlbrandtRasbo IK37:23+22:1919:22
Elin JavehedTäby OKej start
Lova JonssonSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 1

1 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JoonsLeksands OK17:539:33
2Jacob KällströmKlubblös18:37+0:449:57
3David NelsonKlubblös22:09+4:1611:50
4Anna LanttoKlubblös22:37+4:4412:05
5Frida NilssonOK Triangeln29:15+11:2215:38
6Irina NilssonGävle OK30:11+12:1816:08

Öppen motion 3

2 720 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WiknerOK Österåker26:429:48
2Amanda TibellLånghundra IF28:00+1:1810:17
3Elin TögenmarkOK Linné28:05+1:2310:19
4Daniel PalmOK Linné28:22+1:4010:25
5Anna JöhnemarkStora Tuna OK29:02+2:2010:40
6Johannes MelinIF Thor29:32+2:5010:51
7Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOK31:07+4:2511:26
8Per-Olov AnderssonOK Linné32:00+5:1811:45
9Johan ÅhsLänna IF32:42+6:0012:01
10Maria Elisabeth NelanderOK Linné32:53+6:1112:05
11Jacob LiljeGävle OK35:09+8:2712:55
12Karin PalmOK Linné35:25+8:4313:01
13Therese HäggeborgKlubblös35:51+9:0913:10
14Isak  SvedenKlubblös36:18+9:3613:20
15Madelene BergstedtKlubblös37:22+10:4013:44
16Hannah ÖrtlundRånäs OK37:30+10:4813:47
17Mattias LiljegrenKlubblös37:57+11:1513:57
18Linda JohnssonKlubblös39:13+12:3114:25
19Ulrika LarssonRånäs OK40:17+13:3514:48
20Emma LiliegrenOK Djerf40:36+13:5414:55
21Catarina BernetOK Linné40:48+14:0615:00
22Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL41:41+14:5915:19
23Frida StenströmKlubblös43:34+16:5216:01
24Anders EjewallSnättringe SK46:20+19:3817:02
25Pia BylundIF Thor46:46+20:0417:11
26Anna VisingOK Triangeln47:03+20:2117:17
27Lars VisingOK Triangeln47:07+20:2517:19
28Roland SundkvistOK Linné48:43+22:0117:54
29Christina ÖhmanIF Thor49:08+22:2618:03
30Ivar MessingCentrum OK49:47+23:0518:18
31Federico BezingKlubblös50:45+24:0318:39
32Noah MillmarkOK Enen51:53+25:1119:04
33Mattias SundstedtRasbo IK52:10+25:2819:10
34Anita ArneforsOK Södertörn52:25+25:4319:16
35Katarina SellingLänna IF56:07+29:2520:37
36Matilda PerssonOK Enen56:34+29:5220:47
37Helena KleinSigtuna OK1:19:15+52:3329:08
38Anne BrodinKlubblös1:19:28+52:4629:12
Loke SundbergOK Södertörnej godkänd
Karin HanssonTäby OKej start

Öppen motion 5

3 210 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan AnderssonGävle OK27:198:30
2Mikael LiljeGävle OK27:54+0:358:41
3Hanne StenbackOK Kåre28:19+1:008:49
4Ylva LorentssonOK Kåre28:56+1:379:00
5Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF29:46+2:279:16
6Marie EnbergVästerbergslagens OL32:54+5:3510:14
7Boel NybergOK Kåre33:21+6:0210:23
8Karin JaneråsOK Linné33:35+6:1610:27
9Martin StattinHärnösands OK34:27+7:0810:43
10Greta SnellmanOK Linné34:39+7:2010:47
11Jimmy LarssonIF Thor34:40+7:2110:47
12Mattias ÖrtlundRånäs OK34:42+7:2310:48
13Erika KarleniusKlubblös34:57+7:3810:53
14Marita KarlssonStorviks IF34:58+7:3910:53
15Charlotte WiknerOK Österåker35:10+7:5110:57
16Maria HjorthDomnarvets GOIF35:17+7:5810:59
17Ann-Sofie JemthIF Thor35:18+7:5910:59
18Lena ÅbomGävle OK35:19+8:0011:00
19Maria KarlssonIF Thor35:55+8:3611:11
20Heléna KruskopfKorsnäs IF OK37:55+10:3611:48
21Mattias GålanderRånäs OK38:28+11:0911:59
22Magnus BrodénLeksands OK38:33+11:1412:00
23Daniel JönssonKlubblös39:11+11:5212:12
24Roland LindqvistOK Linné39:26+12:0712:17
25Anders FalkIF Thor39:49+12:3012:24
26Hampus WiknerOK Österåker40:47+13:2812:42
27Linda LundbergOK Renen41:46+14:2713:00
28Mirjam JoonsLeksands OK41:48+14:2913:01
29Helena StrömSundbybergs IK42:12+14:5313:08
30Evelina JohanssonGävle OK42:26+15:0713:13
31Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK42:36+15:1713:16
32Andrea JonssonLånghundra IF42:57+15:3813:22
33Sara GörasLeksands OK42:59+15:4013:23
34Daniel OlarsLeksands OK43:30+16:1113:33
35Anders OlarsLeksands OK43:34+16:1513:34
36Karin JonsellVallentuna-Össeby OL43:50+16:3113:39
37Malin StrandLänna IF45:52+18:3314:17
38Daniel ArnekransLånghundra IF46:03+18:4414:20
39Anna StaafUpsala IF46:48+19:2914:34
40Richard PaakkonenOK Roxen47:26+20:0714:46
41Morgan ForsmanLänna IF48:06+20:4714:59
42Anders EklöfJärfälla OK48:24+21:0515:04
43Lars RahmHärnösands OK50:04+22:4515:35
44Malin SjöstedtLånghundra IF50:48+23:2915:49
45Eva FredrikssonKorsnäs IF OK54:59+27:4017:07
46Conny ErikssonIFK Mora OK56:02+28:4317:27
47Eva SchönquistOK Linné56:52+29:3317:42
48Adam  BergmanOK Linné57:33+30:1417:55
49Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:00:00+32:4118:41
50Malin MüllerOK Linné1:00:09+32:5018:44
51Sandra SköldDomnarvets GOIF1:06:19+39:0020:39
52Gustav GrandinJärla Orientering1:06:30+39:1120:42
53Gunilla WiggeDomnarvets GOIF1:06:37+39:1820:45
54Anette EngströmValbo AIF1:08:00+40:4121:11
55Viveka BollmarkOK Linné1:09:08+41:4921:32
56Elizabeth LöchtingOK Roslagen1:32:20+1:05:0128:45
Anna Martinsson KarlssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Petra LorentssonLeksands OKej godkänd

Öppen motion 7

2 860 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SundgrenLånghundra IF15:445:30
2Fredrik WallinCentrum OK18:27+2:436:27
3Per MelinOK Rodhen21:45+6:017:36
4Pia BirkebækStora Tuna OK23:28+7:448:12
5Anna LindeOK Linné24:19+8:358:30
6Thomas NorgrenStora Tuna OK24:22+8:388:31
7Johan OhlströmIF Thor24:42+8:588:38
8Sofia WallinIF Thor24:58+9:148:43
9Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK25:02+9:188:45
10Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF25:12+9:288:48
11Tommy StenviOK Linné25:18+9:348:50
12Lena KaskOK Linné26:11+10:279:09
13Thomas RexSundsvalls OK26:17+10:339:11
13Lena MasesStora Tuna OK26:17+10:339:11
15Annika JanssonIFK Lidingö SOK27:09+11:259:29
16Lars AnderssonOK Triangeln27:25+11:419:35
17Jenny WohlinDomnarvets GOIF27:38+11:549:39
18Jennie Hellström OlssonOK Linné27:43+11:599:41
19Kent BerggrenTullinge SK29:36+13:5210:20
20Per GrundbergRimbo SOK29:45+14:0110:24
21Rolf Vikström LookKlubblös29:50+14:0610:25
22Ulf IsacssonOK Linné30:09+14:2510:32
23Gabriella MelinOK Rodhen30:18+14:3410:35
24Astrid LarssonLänna IF30:54+15:1010:48
25Mathias ÖrtqvistOK Linné30:57+15:1310:49
26Mikael NilssonSkogslöparna31:19+15:3510:56
27Sara LindIF Thor31:29+15:4511:00
28Carina BoströmOK Linné31:38+15:5411:03
29Hillevi EnglundLånghundra IF31:50+16:0611:07
30Marita OlarsLeksands OK32:51+17:0711:29
31Johan SandbergAttunda OK33:30+17:4611:42
32Filip NilssonOK Triangeln33:43+17:5911:47
33Christian ElvhageIF Thor34:03+18:1911:54
34Olof NilssonOK Triangeln34:07+18:2311:55 Ladda ner rutt i gpx-format
35Johan KarlssonIF Thor34:14+18:3011:58
36Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK34:43+18:5912:08
37Gittan GeliusSnättringe SK35:21+19:3712:21
38Ulf JonssonKlubblös35:24+19:4012:22
39Mats LindeOK Linné35:27+19:4312:23
40Thomas HoffRimbo SOK35:49+20:0512:31
41Josefin ErikssonLänna IF35:52+20:0812:32
42Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK37:02+21:1812:56
43Hampus PerssonOK Enen37:09+21:2512:59
44Staffan JacobsonOK Kroppefjäll37:24+21:4013:04
45Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK38:10+22:2613:20
46Ulf GrandinOK Linné38:21+22:3713:24
47Monica OhlinRånäs OK38:29+22:4513:27
48Bo WallinKorsnäs IF OK39:36+23:5213:50
49Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL39:44+24:0013:53
50Boel SundbergOK Södertörn40:21+24:3714:06
51Sven-Erik KempeOK Hammaren40:29+24:4514:09
52Anna EricsonAvesta OK41:01+25:1714:20
53Karin HannrupIF Thor41:07+25:2314:22
54Karolina VessbyIF Thor41:10+25:2614:23
55Inger VikströmOK Linné41:14+25:3014:25
56Mats-Olof WallinIF Thor41:15+25:3114:25
57Marie LindströmOK Triangeln42:36+26:5214:53
58Agneta HolmgrenBergnäsets AIK43:40+27:5615:16
59Åsa KruysIF Thor43:45+28:0115:17
60Kjell JanssonLånghundra IF43:46+28:0215:18
61Anna WesterberghRasbo IK44:13+28:2915:27
62Margareta SkoogValbo AIF44:25+28:4115:31
63Marianne JernbergSöders-Tyresö44:40+28:5615:37
64Göran HanssonTäby OK45:51+30:0716:01
65Ida SundstedtRasbo IK46:11+30:2716:08
66Birgitta RosbergOK Linné47:45+32:0116:41
67Staffan ThorellKlubblös47:57+32:1316:45
68Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK48:49+33:0517:04
69Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK51:02+35:1817:50
70Leif  HagstedtVäsby OK51:08+35:2417:52
71Åsa GidingVallentuna-Össeby OL55:42+39:5819:28
72Anette RamströmSträngnäs-Malmby OL56:36+40:5219:47
73Carl MohlinOK Linné56:48+41:0419:51
74Fabienne GaugazOK Linné58:25+42:4120:25
75Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK1:01:22+45:3821:27
76Gunilla ReinholdssonIF Thor1:02:40+46:5621:54
77Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:03:35+47:5122:13
78Curt ReinholdssonIF Thor1:04:27+48:4322:32
79Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL1:06:51+51:0723:22
80Mathias JonssonUpsala IF1:07:55+52:1123:44
81Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:08:52+53:0824:04
82Åke BerglundHögåkers OK1:19:41+1:03:5727:51
Petra SundströmCentrum OKej godkänd
Mats FrostOK Roslagenej start
Per StridOK Roslagenej start

Öppen motion 8

4 490 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné26:165:51
2Josef NordlundOK Linné26:29+0:135:53
3Nils OlssonOK Linné29:34+3:186:35
4Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna30:47+4:316:51
5Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro30:53+4:376:52
6Erik MagnussonOK Nolaskogsarna31:08+4:526:56
7Hans Olof TarandiIFK Lidingö SOK31:29+5:137:00
8Tintin KarlbergTullinge SK33:23+7:077:26
9Henrik BoströmOK Linné33:31+7:157:27
10Olof ErikssonOK Linné33:37+7:217:29
11Andreas HallJärla Orientering33:57+7:417:33
12Jesper HedbergIF Thor34:28+8:127:40
13Jerker BomanGävle OK34:32+8:167:41
14Adam IvarssonHaninge SOK35:05+8:497:48
15Peter LöfåsStora Tuna OK35:09+8:537:49
16Ola LindIF Thor35:52+9:367:59
17Ulf JanssonOK Triangeln36:31+10:158:07
18Johan GossasLänna IF37:37+11:218:22
19Hanna LundbergOK Renen38:06+11:508:29
20Henrik WåhlströmIF Thor38:11+11:558:30
21Thomas IvarssonOK Hammaren38:57+12:418:40
22Andreas AnderssonOK Roslagen39:13+12:578:44
23Cleas AnderssonKlubblös39:36+13:208:49
24Viktor DahlqvistStorviks IF40:10+13:548:56
25Joel BerringCentrum OK40:32+14:169:01
26Madelene AllmungsLeksands OK40:56+14:409:06
27Matilda ErikssonVästerbergslagens OL41:11+14:559:10
28Lukas BrodinHylte OK41:40+15:249:16
29Lennart KnutssonKlubblös41:44+15:289:17
30Anders LöfgrenJärfälla OK42:02+15:469:21
31Per ErikssonVästerbergslagens OL42:06+15:509:22
32Olof LethagenCentrum OK43:25+17:099:40
33Robert NoackOK Linné43:34+17:189:42
34Lovisa LarssonOK Linné44:03+17:479:48
35Lars ClevnertSpårvägens OK45:10+18:5410:03
36Johan StrandLänna IF45:37+19:2110:09
37Thomas NilssonStora Tuna OK45:56+19:4010:13
38Mikael RingiOK Kåre46:37+20:2110:22
39Jonas StåhlbrandtRasbo IK46:49+20:3310:25
40Anna JanssonRånäs OK47:24+21:0810:33
41Håkan PerssonSkogslöparna47:28+21:1210:34
42Anders LindgrenLånghundra IF48:08+21:5210:43
43Ida GavellIFK Lidingö SOK48:54+22:3810:53
44Linn SöderströmOskarströms OK49:08+22:5210:56
45Kenneth JonssonOK Linné53:49+27:3311:59
46Anders WiknerOK Österåker54:13+27:5712:04 Ladda ner rutt i gpx-format
47Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL54:39+28:2312:10
48Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK54:47+28:3112:12
49Helena WidegrenIF Thor55:56+29:4012:27
50Lena RauséusKlubblös56:59+30:4312:41
51Emma JonssonOK Rodhen58:04+31:4812:55
52Annett PerssonSkogslöparna1:00:19+34:0313:26
53Ulf AngelsiööOK Linné1:01:26+35:1013:40
54Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:01:27+35:1113:41
55Per GrywenzOK Linné1:01:30+35:1413:41
56Mattias ThorsellKlubblös1:04:03+37:4714:15
57Kenneth AlnessLånghundra IF1:08:29+42:1315:15
58Håkan WahlnäsOK Linné1:11:08+44:5215:50
Mats HainkeSnättringe SKej godkänd
Alexandra EnlundIF Femmanej godkänd
Simon WegmullerOK Rodhenej godkänd
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser