Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 15 april 2017

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM Trail

Trollhättans SOK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elias Bäcklund EkvallH20 Elit (13)1:00:596:12
1Ludvig KarlssonH14 Kort (6)29:5510:14
1Karleric FranssonH85 (2)48:5019:22
1Elvira BjörklundD20 Elit (16)48:227:44
2Björn KristianssonH21 (29)1:10:49+3:187:15
2Leif JohanssonH80 (3)43:50+1:4313:19
2Johan HallmanÖppen motion 6 (11)59:13+2:529:43
3Caroline AnderssonÖppen motion Trail (12)57:45+9:027:16
3Erik Bäcklund EkvallH21 Kort (9)1:12:46+16:379:11
3Margareta JohanssonD75 (11)51:21+11:0515:36
3Håkan SchmidtH55 (39)41:53+3:337:32
3Jerker NetzH60 (34)42:25+3:018:13
5Oskar GustafssonU1 (23)29:41+10:4512:41
5Amanda HallénD21 Kort (11)49:56+7:429:44
5Arvid BjörkH14 (42)22:40+1:425:48
5Lars LjungbergH75 (27)44:22+6:5911:59
5Lena WaernD70 (11)51:17+12:5115:35
6Linus KristianssonH16 (35)37:21+4:096:57
6Malin KristianssonD16 (33)39:02+5:378:16
6Agnes WesterbergD20 Elit (16)1:00:50+12:289:44
7Christoffer JohanssonH21 (29)1:13:53+6:227:34
7Janne MattssonH50 (65)45:07+5:547:35
8Ida KristianssonD18 Elit (23)52:53+10:038:47
8Eskil TryggöH18 Elit (27)52:49+7:447:15
9Hugo MandingerH16 (35)39:07+5:557:17
9Bengt NorrmanH50 (65)45:25+6:127:38
9Sören KnutsÖppen motion 5 (72)37:04+7:519:56
9Johan KarlssonH60 (34)44:41+5:178:39
9Edvin OckbornH12 (34)24:24+6:068:23
10Aina EdgrenD21 Elit (25)1:28:31+17:378:38
10Adam JohanssonÖppen motion 8 (57)41:08+9:368:36
10Lennart KarlssonH75 (27)48:21+10:5813:04
10Gunilla EdgrenD50 (31)40:52+6:459:56
11Per IvarssonH65 (34)48:27+11:3410:30
13Louise BorgD21 Elit (25)1:34:42+23:489:14
14Olivia GustafssonU2 (25)31:09+6:1811:37
14Selma MartanderU1 (23)37:36+18:4016:04
15Joar TryggöH16 (35)42:53+9:417:59
15Ronja AnderssonD14 (30)34:14+9:458:48
16Gunnel JernstigD50 (31)43:04+8:5710:28
16Lisa MartanderD40 (24)1:00:06+22:4311:42
16Oskar WesterbergH12 (34)27:48+9:309:33
17Margareta NetzD60 (21)1:00:44+24:3916:24
18Hans EkbergH60 (34)53:06+13:4210:17
18Hilda MartanderD14 (30)37:34+13:059:39
19Lena AnderssonD40 (24)1:06:28+29:0512:57
20Viggo AnderssonH12 (34)29:26+11:0810:06
20Anders BjörklundH18 Elit (27)1:05:05+20:008:56
20Nina SchmidtD50 (31)47:04+12:5711:27
21Catharina KarlssonD55 (27)51:11+14:5812:27
21Sofia GustafssonÖppen motion 7 (117)30:11+7:049:29
22Magnus VedinH40 (27)1:13:41+28:1310:05
23Malte AnderssonU2 (25)38:26+13:3514:20
23Filip JohanssonÖppen motion 8 (57)48:36+17:0410:10
24Maria TryggöD50 (31)58:36+24:2914:15
25Anna-Karin MattssonÖppen motion 5 (72)42:51+13:3811:29
25Gitte KristianssonD50 (31)59:25+25:1814:27
25Gunnar WaernH75 (27)1:14:09+36:4620:02
26Julia MattssonÖppen motion 7 (117)31:34+8:279:55
26Per-Fredrik AnderssonH40 (27)1:27:02+41:3411:55
27Lars EkbergH60 (34)1:01:03+21:3911:49
27Alma AppelgrenD14 (30)1:01:37+37:0815:50
28Annika HallénÖppen motion 3 (55)35:58+13:0012:04
29Peter LarssonH60 (34)1:03:15+23:5112:15
29Ulf NyströmH55 (39)57:53+19:3310:25
30Robin AnderssonH12 (34)38:48+20:3013:20
30Börje GustavssonH65 (34)1:02:39+25:4613:35
33Elsa MartanderD12 (36)1:05:50+44:2723:05
34Torbjörn NyströmH55 (39)1:09:47+31:2712:34
37Stefan HornebrantH55 (39)1:18:49+40:2914:12
38Kristina NyströmÖppen motion 3 (55)41:33+18:3513:56
41Sven Arne KarlssonH45 (51)1:09:18+27:5610:41
41Annette KarlssonÖppen motion 8 (57)54:37+23:0511:25
42Christian ClerödÖppen motion 8 (57)54:41+23:0911:26
42Olof MartanderH45 (51)1:10:40+29:1810:54
43Jörgen HallénH50 (65)59:28+20:1510:00
44Martin MandingerH50 (65)59:48+20:3510:04
51Usman AfridiÖppen motion 7 (117)37:56+14:4911:55
51Stefan JohanssonÖppen motion 8 (57)1:03:18+31:4613:14
54Hans KööhlerH50 (65)1:12:37+33:2412:13
60Kerstin SvenssonÖppen motion 7 (117)40:21+17:1412:41
60Bo WesterbergH50 (65)1:20:04+40:5113:28
92Margareta MandingerÖppen motion 7 (117)47:45+24:3815:00
109Radka KühnelÖppen motion 7 (117)1:09:26+46:1921:50
Tobias MattssonH21 Kort (9)ej godkänd
Oscar KarlssonH18 Elit (27)ej godkänd
David AlménH14 (42)ej start
Tomas AnderssonH55 (39)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser