Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 15 april 2017

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM Trail

NTNUI

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ida LindkvistD21 Elit (25)1:20:19+9:257:50
5Kristine FjellangerD21 Elit (25)1:21:18+10:247:56
6Laura RamsteinD21 Elit (25)1:21:28+10:347:57
7Anna UlvensöenD21 Elit (25)1:25:47+14:538:22
9Malena Asheim BirkelandD21 Kort (11)1:03:00+20:4612:16
11Ingunn Egeberg VáriD21 Elit (25)1:31:50+20:568:58
11Ivar Aukrust OsmoenH21 Elit (53)1:24:50+14:066:22
12Simen AamodtH21 Elit (53)1:25:15+14:316:24
14Per Melander OftenH21 Elit (53)1:27:04+16:206:32
18Camilla ÖhmanD21 Elit (25)1:54:42+43:4811:12
19Vegard Blomseth JohnsenH21 Elit (53)1:28:42+17:586:40
19Ingeborg Ellegaard MelbyD21 Elit (25)2:07:43+56:4912:28
20Sindre Østgulen DeiszH21 Elit (53)1:28:52+18:086:40
20Karoline Dahl FosbyD21 Elit (25)2:25:35+1:14:4114:13
21Mikkel SørensenH21 Elit (53)1:29:11+18:276:42
21Marte Hoff HagenD21 Elit (25)2:36:12+1:25:1815:15
22Erik GustafssonH21 Elit (53)1:29:31+18:476:43
26Anders Felde OlaussenH21 Elit (53)1:32:43+21:596:58
27Sverre Turter SandvoldH21 Elit (53)1:33:13+22:297:00
28Håkon Fruseth ChristiansenH21 Elit (53)1:33:24+22:407:01
30Lars Berge OwrenH21 Elit (53)1:33:53+23:097:03
44Harald KalagerH21 Elit (53)1:48:56+38:128:11
Ingrid GulbrandsenD21 Elit (25)ej godkänd
Olai Stensland LillevoldH21 Elit (53)ej godkänd
Sindre Engzelius GylverH21 Elit (53)ej godkänd
Jorunn KvaklandD21 Elit (25)ej godkänd
Mathias Stensland LillevoldH21 Elit (53)ej godkänd
Silje ArntzenD21 Elit (25)ej godkänd
Bjørn LundanesH21 Elit (53)ej godkänd
Magne JutulstadH21 Elit (53)ej start
Nina Asheim BirkelandD21 Elit (25)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser