Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stjärnnatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stjärnnatten
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: fredag 11 mars 2016

D18

5 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irmalinn NilssonHärlövs IF1:04:5712:38
Sofia DahlHärlövs IFej godkänd
Myrra CarlssonOK Orionej start

H18

5 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LillieströmOK Roxen49:438:18
2Oscar JohanssonKarlskrona SOK49:44+0:018:18
3Adam SegerslättSkåneslättens OL49:45+0:028:19
4Nils GripKalmar OK57:36+7:539:37
5Erik VinbladLunds OK1:14:31+24:4812:27
6Benjamin SturekSOK Viljan1:14:36+24:5312:28
Mathias BlomsterRonneby OKej godkänd
Pontus ErlandssonSOK Viljanej godkänd
Andreas JonssonOK Orionej godkänd
Erik JönssonLunds OKej start

D16

4 260 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia RajanIFK Lidingö SOK36:348:35
2Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK38:23+1:499:00
3Hanna JohannessonRonneby OK40:47+4:139:34
4Clara DahlHärlövs IF41:05+4:319:38
5Ebba BerglinOK Dacke44:38+8:0410:28
5Lina SvärdIF Thor44:38+8:0410:28
7Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna44:42+8:0810:29
8Ebba JensenSkåneslättens OL44:45+8:1110:30
9Alicia LundgrenVäxjö OK44:47+8:1310:30
10Maja TenghagenHärlövs IF56:41+20:0713:18
11Lovisa JohanssonKarlskrona SOK57:32+20:5813:30
12Maja PorleVäxjö OK57:35+21:0113:31
13Alma LeijonHärlövs IF1:07:21+30:4715:48
14Kajsa ToftnerOK Kompassen1:22:14+45:4019:18
Linnea DagsbergOK Orionej godkänd
Astrid EricssonLunds OKej godkänd
Alva LindellIF Thorej godkänd
Klara MöllerOK Linnéej godkänd
Hedvig SeverinssonBredaryds SOKej godkänd
Kajsa AnderssonOK Orionej start
Hanna HenningssonBredaryds SOKej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Veronica RedtzerAttunda OKej start
Ellen WahlbomOK Orionej start

H16

5 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac EricssonVäxjö OK38:287:27
2Emil AuseliusBredaryds SOK38:29+0:017:27
3Gustav RuneforsVäxjö OK44:08+5:408:33
4Axel BlomFrölunda OL47:00+8:329:06
5Samuel PihlströmOK Landehof47:56+9:289:17
6Algot NajvikOK Pan-Kristianstad48:04+9:369:18
7Albin TollOK Njudung48:08+9:409:19
8Linus LundbergOK Bävern52:45+14:1710:13
9Martin LammFrölunda OL59:19+20:5111:29
10Emil JonsellIF Thor1:02:36+24:0812:07
11Victor BylundIF Thor1:05:51+27:2312:45
12Edvin SchillerOK Njudung1:05:52+27:2412:45
13Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:09:44+31:1613:30
14Hugo BäsénIF Thor1:10:00+31:3213:33
Love CarlssonOK Orionej godkänd
Simon HardenFK Bokenej godkänd
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Matviy KhotyaintsevIF Thorej godkänd
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Samuel LåstbomHärlövs IFej godkänd
Julius PukeYstads OKej godkänd
Gabriel SturessonLerums SOKej godkänd
Anton GlivesonRonneby OKej start

D14

2 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion28:0410:05
2Elin RindstigSOK Viljan31:22+3:1811:16
3Amanda KarmetunOK Njudung31:23+3:1911:17
4Ella BrattOK Orion31:28+3:2411:19
5Nellie NilssonOK Orion35:24+7:2012:44
5Hanna RingRonneby OK35:24+7:2012:44
7Amanda SvenssonOK Orion35:27+7:2312:45
8Hanna OlssonIFK Sävsjö37:34+9:3013:30
9Stina LindSOK Viljan40:05+12:0114:25
10Ellen SigvardsonBredaryds SOK43:42+15:3815:43
11Filippa SöderbergKalmar OK43:44+15:4015:43
12Elin NilssonAndrarums IF43:46+15:4215:44
13Linnea LeijonHärlövs IF1:00:59+32:5521:56
14Elsa EricssonLunds OK1:01:02+32:5821:57
15Martina SundelinOK Orion1:01:56+33:5222:16
16Tuva LövdahlSOK Viljan1:02:48+34:4422:35

H14

2 960 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK22:227:33
2Axel ElmbladBredaryds SOK22:43+0:217:40
3Erik ÅkessonVäxjö OK22:44+0:227:40
4Aron ÖstangårdGamleby OK22:48+0:267:42
5Anton GunnarssonBredaryds SOK22:51+0:297:43
6Hugo EricssonVäxjö OK22:58+0:367:45
7Karl PetersénOK Njudung23:02+0:407:46
8Hugo LarssonKarlskrona SOK28:39+6:179:40
9Arvid BlomsterRonneby OK34:41+12:1911:43
10Erik JohanssonFK Boken37:28+15:0612:39
11William BjörkmanVäxjö OK41:25+19:0313:59
12Melvin NilssonHärlövs IF49:39+27:1716:46
13Fabian AnderssonRonneby OK51:48+29:2617:30
14Gabriel HåkanssonRonneby OK51:50+29:2817:30
15Stellan GradinAndrarums IF51:52+29:3017:31
Filip HåkanssonOK Orionej godkänd
Erik BovalliusJärfälla OKej start
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start

Lätt

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra OlssonIFK Sävsjö32:3817:10
2Josefina BerglundFK Boken38:41+6:0320:21

Öppen motion 6

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders EricssonLunds OK40:0313:31
2Michael NilssonAndrarums IF42:20+2:1714:18
3Ingela ThoressonAndrarums IF42:24+2:2114:19
4Helen NilssonHärlövs IF54:16+14:1318:20
Maria TuressonHärlövs IFej start

Öppen motion 8

5 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HåkanssonOK Orion1:01:4411:57
2Per SigvardsonBredaryds SOK1:06:19+4:3512:51
Mats SöderbergKalmar OKej godkänd
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 9

5 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonKarlskrona SOK1:00:0810:03
Pontus PeterssonOK Orionej godkänd
Thomas LåstbomHärlövs IFej godkänd
Aleksander BernaciakOK Orionej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser