Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Tor - Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Tor - Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 31 maj 2016

Bana A

4 440 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL34:487:50
2Göran LarssonSala OK37:54+3:068:32
3Sven-Olov WiklundArboga OK40:05+5:179:01
4Leo JohanssonVandrarringen40:48+6:009:11
5Alf LindbergKöping-Kolsva OK41:00+6:129:14
6Per Erik FogelVästerås SOK41:26+6:389:19
7Mats HastadFellingsbro GOIF42:06+7:189:28
8Jan JohanssonIF Thor42:44+7:569:37
9Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL42:51+8:039:39
10Weine WolterÅkers IF43:08+8:209:42
11Ulf KjellinOK Hedströmmen43:43+8:559:50
12Göran DavidssonOK Klemmingen44:53+10:0510:06
13Göran ForsbergNyköpings OK45:12+10:2410:10
14Henrik OlssonHallstahammars OK45:35+10:4710:15
15Bo SegerEskilstuna OL46:22+11:3410:26
16Rutger SimonssonSträngnäs-Malmby OL47:18+12:3010:39
17Göran SvärdOK Klemmingen49:50+15:0211:13
18Rolf MathisenEskilstuna OL50:19+15:3111:19
19Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF51:18+16:3011:33
20Sven-Arne NilssonOK Klemmingen51:50+17:0211:40
21Kenneth JanssonSala OK52:08+17:2011:44
22Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF53:44+18:5612:06
23Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL56:15+21:2712:40
24Kjell FröbergEskilstuna OL56:43+21:5512:46
25Tommy WåhlinOK Enen56:46+21:5812:47
26Bo WinanderJärfälla OK59:45+24:5713:27
27Nils-Erik HjelmerVandrarringen59:52+25:0413:29
28Bengt JönssonÅkers IF1:00:40+25:5213:39
29Erik RundströmOK Tjärnen1:03:04+28:1614:12
30Ronny AnderssonIF Rune1:04:49+30:0114:35
31Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:15:44+40:5617:03
32Rolf LindIK Standard1:18:56+44:0817:46
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Bana B

3 240 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt ThorénNyköpings OK31:369:45
2Ulf JerningSödertälje IF33:06+1:3010:12
3Gunnar CarlénOK Måsen33:12+1:3610:14
4Bo KarlssonNyköpings OK33:26+1:5010:19
5Olle ArmanNyköpings OK34:05+2:2910:31
6Håkan SöderkvistArboga OK34:50+3:1410:45
7Peter LjungströmVästerås SOK34:55+3:1910:46
8Per-Erik CarleniusKatrineholms OK35:07+3:3110:50
9Bo OrtmanVandrarringen36:34+4:5811:17
10Bo LindkvistKöping-Kolsva OK36:44+5:0811:20
11Anna-Karin JohanssonVandrarringen36:48+5:1211:21
12Esko RaitaÄrla IF37:08+5:3211:27
13Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK38:02+6:2611:44
14Mats ErikssonSala OK38:09+6:3311:46
15Anders WelénKöping-Kolsva OK38:19+6:4311:49
16Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL38:39+7:0311:55
17Anders RymanSträngnäs-Malmby OL38:44+7:0811:57
18Mona ForsbergNyköpings OK38:57+7:2112:01
19Barbro MöllbergArboga OK39:20+7:4412:08
20Hans GustavssonNyköpings OK39:23+7:4712:09
21Lena HedmanHallstahammars OK39:53+8:1712:18
22Leif JanssonEskilstuna OL40:42+9:0612:33
23Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF40:47+9:1112:35
24Marie GreenSträngnäs-Malmby OL41:22+9:4612:46
25Per-Arne EkbomArboga OK41:28+9:5212:47
26Göran WiigHallstahammars OK41:38+10:0212:50
27Göran AnderssonVästerås SOK41:47+10:1112:53
28Kjell AnderssonEskilstuna OL42:09+10:3313:00
29Monica SvärdOK Klemmingen42:40+11:0413:10
30Nils-Erik GustafssonEskilstuna OL42:48+11:1213:12
31Ulf BjörkmanArboga OK43:29+11:5313:25
32Gun JanssonSala OK43:57+12:2113:33
33Kerstin PalmKjula IF44:03+12:2713:35
34Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo44:09+12:3313:37
35Jan EnesvedSödertälje IF44:11+12:3513:38
36Ingemar JonssonHallstahammars OK44:42+13:0613:47
37Roger HolmbergNyköpings OK44:56+13:2013:52
38Inger LundSala OK45:19+13:4313:59
39Ingemar GustafssonOK Tjärnen45:34+13:5814:03
40Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen45:41+14:0514:05
41Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL45:46+14:1014:07
42Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF46:25+14:4914:19
43Jörgen BergströmÄrla IF46:37+15:0114:23
44Kurt ZanderVästerås SOK47:49+16:1314:45
45Jarl Erik PalmKjula IF47:59+16:2314:48
46Inga HolmströmOK Milan48:35+16:5914:59
47Sixten WesterlundSödertälje IF48:38+17:0215:00
48Sören JohanssonSala OK48:56+17:2015:06
49Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL48:59+17:2315:07
50Lars NordSödertälje IF49:14+17:3815:11
51Rolf LindblomKjula IF49:15+17:3915:12
52Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF49:43+18:0715:20
53Gittan JonssonKjula IF50:00+18:2415:25
54Stig GustavssonSödertälje IF50:04+18:2815:27
55Yvonne HolmgrenKjula IF50:16+18:4015:30
56Margareta LöfqvistVästerås SOK50:28+18:5215:34
57Nils-Gunnar LindbergSträngnäs-Malmby OL50:46+19:1015:40
58Lennart KarlssonOK Grip51:20+19:4415:50
59Göran JanzonArboga OK51:46+20:1015:58
60Lennart ErikssonOK Enen52:16+20:4016:07
61Sune AhlinKöping-Kolsva OK52:31+20:5516:12
62Kerstin SundbergVästerås SOK52:39+21:0316:15
63Berit GustavssonSödertälje IF52:58+21:2216:20
64Rolf HedlundEskilstuna OL54:47+23:1116:54
65Åke ErikssonOK Grip57:56+26:2017:52
66Sven Vincent LiljekvistIF Rune59:38+28:0218:24
67Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:01:35+29:5919:00
68Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:04:24+32:4819:52
69Lars JellvertFellingsbro GOIF1:06:04+34:2820:23
Ove PetterssonArboga OKej godkänd
Jörgen HolmströmOK Milanutgått

Bana C

2 190 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Ivar MöllbergArboga OK26:3812:09
2Anna BlomgrenTullinge SK27:47+1:0912:41
3Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo29:40+3:0213:32
4Inga JohanssonNyköpings OK30:14+3:3613:48
5Kurt ElvénVästerås SOK30:20+3:4213:51
6Bertil RydgrenIFK Enskede30:40+4:0214:00
7Ingemar GreisOK Måsen30:45+4:0714:02
8Nils JohanssonOK Tjärnen31:18+4:4014:17
9Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL32:28+5:5014:49
10Lars PetterssonOK Nalle32:51+6:1315:00
11Anders JohanssonKjula IF33:02+6:2415:05
12Margareta JönssonÅkers IF33:28+6:5015:16
13Kristina JanzonArboga OK34:08+7:3015:35
14Per JakobssonArboga OK34:16+7:3815:38
15Ingvar JanssonSundbybergs IK34:24+7:4615:42
16Kjell KarlssonOK Tjärnen34:39+8:0115:49
17Lauri LumpusSödertälje IF34:44+8:0615:51
18Lennart LundhÄrla IF35:05+8:2716:01
19Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo35:18+8:4016:07
20Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6535:21+8:4316:08
21Britt ErikssonHammarby IF OF35:38+9:0016:16
22Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby35:41+9:0316:17
23Gunnar BramstenSundbybergs IK36:45+10:0716:46
24Lars-Olof LjunggrenArboga OK37:26+10:4817:05
25Rebecka SegerEskilstuna OL37:29+10:5117:06
26Christer LiwellÄrla IF37:31+10:5317:07
27Mauno MyllyvainioIF Rune37:49+11:1117:16
27Johnny ErixonFellingsbro GOIF37:49+11:1117:16
29Gun SkankeEskilstuna OL38:38+12:0017:38
30Rolf JanssonIF Rune39:10+12:3217:53
31Britt-Marie ErikssonOK Grip39:14+12:3617:54
32Hans StenströmEskilstuna OL39:18+12:4017:56
33Jan FlodinOK Nalle40:02+13:2418:16
34Lars AhlströmVästerås SOK40:06+13:2818:18
35Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby40:31+13:5318:30
36Jan BurellOK Enen41:26+14:4818:55
37Rolf WestbergSK Trim/Virsbo42:43+16:0519:30
38Görel SvedestamEskilstuna OL42:52+16:1419:34
39Bror NordhSträngnäs-Malmby OL43:03+16:2519:39
40Ann-Britt FlodinOK Nalle43:12+16:3419:43
41Berit NylinVästerås SOK43:48+17:1020:00
42Christer SvenssonNyköpings OK44:07+17:2920:08
43Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK44:09+17:3120:09
44Solveig TjernbergSödertälje IF45:54+19:1620:57
45Stig LundinEskilstuna OL49:59+23:2122:49
46Richard WelanderOK Älvsjö-Örby50:40+24:0223:08
47Britt-Inger LindbergSträngnäs-Malmby OL50:43+24:0523:09
48Gunilla BrattIK Standard54:10+27:3224:44
49Barbro MelvingerOK Enen56:32+29:5425:48
50Birger HanssonKöping-Kolsva OK1:00:22+33:4427:33
Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Bengt DagermarkÄrla IFej godkänd
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd

Bana E

1 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva JerningSödertälje IF29:1617:25
2Ingrid LundinEskilstuna OL29:59+0:4317:50
3Els-Marie LundquistOK Nalle33:32+4:1619:57
4Anne Margareth BjörkmanArboga OK33:38+4:2220:01
5Dagny AnderssonOK Tjärnen35:28+6:1221:06
6Lars-Åke SerranderSträngnäs-Malmby OL38:10+8:5422:43
7Doris NilssonOK Klemmingen40:41+11:2524:12
8Birgitta AnderssonVästerås SOK43:58+14:4226:10
9Rolf JohanssonSödertälje IF45:05+15:4926:50
10Benkt LarssonHimmeta IF45:27+16:1127:03
11Bengt-Olof BlidströmOK Tor47:12+17:5628:05
12Sten NordgrenArboga OK48:19+19:0328:45
13Solveig LundkvistKatrineholms OK50:06+20:5029:49
14Gun HolmqvistArboga OK1:06:56+37:4039:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser