Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 2
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: söndag 19 juni 2016

Bana 1

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus FredrikssonOK Amne11:096:58
2Danilo MobergOK Tyr13:20+2:118:20
3Elin BomanSkattkärrs SOK16:30+5:2110:18
4Lotta MobergOK Tyr17:45+6:3611:05
5Joel HolmgårdKils OK17:50+6:4111:08
6Matteo MobergOK Tyr18:06+6:5711:18
7Sofie FredrikssonOK Amne20:42+9:3312:56
8Edvard PelanderOK Djerf23:04+11:5514:25
9Julia GyldenlöveOK Amne37:03+25:5423:09
10Thea KarlssonOK Amne37:05+25:5623:10
Alfred NybergSkattkärrs SOKej godkänd

Bana 2

1 800 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf12:577:11
2Thomas BomanSkattkärrs SOK17:27+4:309:41
2Margareta PerssonKristinehamns OK17:27+4:309:41
4Elin HelmerssonOK Skogsvargarna17:31+4:349:43
5Eva Thorsell HanssonOK Djerf18:47+5:5010:26
6Jenny NybergSkattkärrs SOK19:23+6:2610:46
7Ellen PelanderOK Djerf19:58+7:0111:05
8Agneta BomanSkattkärrs SOK20:06+7:0911:10
9Gunnel GillenäsKristinehamns OK21:20+8:2311:51
10Magdalena SalenbäckKristinehamns OK21:22+8:2511:52
11Emelie ForslundKristinehamns OK21:27+8:3011:55
12Sara HelmerssonOK Skogsvargarna21:33+8:3611:58
13Filippa JohnsonDegerfors OK21:59+9:0212:12
14Siv AnderssonKristinehamns OK25:31+12:3414:10
15Sten AnderssonKristinehamns OK25:49+12:5214:20
16Marianne NyströmSkattkärrs IF26:09+13:1214:31
17Roger AnderssonKristinehamns OK27:06+14:0915:03
18Pertti PalokangasOK Tyr27:55+14:5815:30
19Britt-Marie KarlssonOK Djerf28:34+15:3715:52
20Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr29:12+16:1516:13
21Mikael JohanssonSkattkärrs SOK34:39+21:4219:15
22Ida HoltbringOK Amne1:01:02+48:0533:54
Åke IvanssonDegerfors OKej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej start

Bana 3

2 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LindbladOK Djerf19:108:20
2Amanda JanssonOK Djerf20:46+1:369:01
3Ulf NordzellOK Djerf21:21+2:119:16
3Nicolina MobergOK Tyr21:21+2:119:16
5Sven-Erik BrodinKristinehamns OK21:59+2:499:33
6Nora HolmgårdKils OK22:59+3:499:59
7Christer NälemarkOK Djerf23:06+3:5610:02
8Ylva OlmKils OK23:10+4:0010:04
9Lena WesterlundOK Djerf23:57+4:4710:24
10Ann-Sofie HultsvedOK Tyr24:53+5:4310:49
11Karin MoodhOK Tyr25:00+5:5010:52
12Jessica BlomquistDegerfors OK25:37+6:2711:08
13Britt GunnarssonKristinehamns OK25:46+6:3611:12
14Anna-Lena JacobssonDegerfors OK26:33+7:2311:32
15Heléne SvenssonKristinehamns OK26:52+7:4211:40
16Monica DjurbergOK Tyr27:11+8:0111:49
17Kjell ErikssonOK Djerf28:05+8:5512:12
18Carola KarlssonOK Tyr28:22+9:1212:20
19Magnus GunnarssonOK Hällen28:30+9:2012:23
20Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK28:38+9:2812:26
21Mats HelmerssonOK Skogsvargarna28:49+9:3912:31
22Christer GillenäsKristinehamns OK29:06+9:5612:39
23Charlotte SkoglundKils OK30:36+11:2613:18
24Eva TrangiusOK Tyr30:54+11:4413:26
25Håkan SvenssonAlmby IK31:30+12:2013:41
26Carina JohanssonSkattkärrs SOK32:44+13:3414:13
27Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna34:02+14:5214:47
28Hans-Eric JanssonOK Djerf39:46+20:3617:17
29Petra OkanovicKristinehamns OK1:16:55+57:4533:26
Therése AnderssonOK Tyrutgått

Bana 4

2 800 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK15:595:42
2Daniel BrohedeOK Tyr16:48+0:496:00
3Per FredbergKristinehamns OK17:39+1:406:18
4Olof SkoglundKils OK18:35+2:366:38
5Adam NymanHagaby GoIF Örebro19:02+3:036:47
6Joachim FribergFalköpings AIK OK19:23+3:246:55
7Andreas MobergOK Tyr19:26+3:276:56
8Lars NymanKristinehamns OK19:32+3:336:58
9Jan HanssonOK Djerf20:30+4:317:19
10Marcus BeckiusOK Tyr20:36+4:377:21
11Jan DalheimerIK Vikings OK20:43+4:447:23
12Sofia HolmgårdKils OK20:59+5:007:29
13Marie AlfredssonOK Tyr21:52+5:537:48
14Thord SalenbäckKristinehamns OK22:00+6:017:51
15Per HåstlundAlmby IK22:06+6:077:53
16Lars NordströmKils OK22:12+6:137:55
17Per NymanKristinehamns OK22:17+6:187:57
18Anders PelanderOK Djerf22:21+6:227:58
19Arvid JohnsonDegerfors OK22:24+6:258:00
20Örjan BeckiusOK Tyr22:56+6:578:11
21Lars HolmgårdKils OK23:05+7:068:14
22Jonas LarssonKristinehamns OK23:09+7:108:16
23Ola HoltbringOK Amne23:30+7:318:23
24Stefan GunnarssonKristinehamns OK23:39+7:408:26
25Håkan LindbergOK Djerf23:42+7:438:27
26Alicia FribergFalköpings AIK OK24:00+8:018:34
27Ola HoltOK Tyr24:21+8:228:41
28Mikael NybergSkattkärrs SOK24:24+8:258:42
29Lars JacobssonDegerfors OK25:40+9:419:10
30Anna GundSkattkärrs SOK26:29+10:309:27
31Fredrik CampbellAlmby IK26:38+10:399:30
32Linda GustafssonOK Tyr27:13+11:149:43
33Bengt SvedjebySkattkärrs SOK27:52+11:539:57
34Bengt CarlssonSkattkärrs SOK28:33+12:3410:11
35Lars AnderssonOK Tyr30:07+14:0810:45
36Lisa AnnersandOK Tyr31:16+15:1711:10
37Tanja DalheimerIK Vikings OK31:31+15:3211:15
38Björn EngströmLustens OK31:32+15:3311:15
39Anna NordströmKils OK38:11+22:1213:38
Jesper HaglundOK Djerfej godkänd
Elin LindbergOK Djerfej godkänd
Stina LindbergOK Djerfej godkänd
Elsa HolmgårdKils OKej start
Per JanssonOK Djerfej start
Ella NordströmKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser