Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 4
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 22 juni 2016

Bana 1

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard PelanderOK Djerf23:199:42
2Danilo MobergOK Tyr23:23+0:049:44
3Isak HolmgårdKils OK25:47+2:2810:44
4Matteo MobergOK Tyr27:42+4:2311:32
5Lotta MobergOK Tyr29:24+6:0512:15
6Jonas OlssonOK Amne31:06+7:4712:57
7Gunnar NymanOK Djerf33:31+10:1213:57
8Elin BomanSkattkärrs SOK35:51+12:3214:56
9Alfred NybergSkattkärrs SOK36:31+13:1215:12
10Ella NybergSkattkärrs SOK41:04+17:4517:06
11Lin PelanderOK Djerf43:30+20:1118:07
12Miriam StrömbergOK Djerf43:39+20:2018:11
13Lucas Bodin-LiliegrenOK Djerf44:30+21:1118:32
14Bengt DavidsonOK Djerf50:23+27:0420:59
Joel HolmgårdKils OKej godkänd
Charlotta Edquist MobergOK Tyrej start
Arvid JohanssonOK Djerfej start

Bana 2

2 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf20:087:44
2Ylva JohanssonOK Djerf25:43+5:359:53
3Åsa SaxLinköpings OK26:05+5:5710:01
4Thomas BomanSkattkärrs SOK26:06+5:5810:02
5Jenny NybergSkattkärrs SOK27:21+7:1310:31
6Pehr BodinOK Djerf27:47+7:3910:41
7Britt GunnarssonKristinehamns OK32:44+12:3612:35
8Roland ÖhmanKristinehamns OK33:45+13:3712:58
9Ellen PelanderOK Djerf34:17+14:0913:11
10Sune AnderssonKristinehamns OK34:46+14:3813:22
11Agneta BomanSkattkärrs SOK36:53+16:4514:11
12Elsa HagströmKristinehamns OK37:12+17:0414:18
13Patrik MolinDegerfors OK37:52+17:4414:33
14Åke IvanssonDegerfors OK38:29+18:2114:48
15Robert Johanssonklubblös39:35+19:2715:13
16Gunnel GillenäsKristinehamns OK39:53+19:4515:20
17Oliwer MolinDegerfors OK40:20+20:1215:30
18Margareta PerssonKristinehamns OK40:49+20:4115:41
19Siv AnderssonKristinehamns OK41:16+21:0815:52
20Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr42:16+22:0816:15
21Roger AnderssonKristinehamns OK42:34+22:2616:22
22Linus Bodin LiliegrenOK Djerf46:10+26:0217:45
23Emelie ForslundKristinehamns OK47:31+27:2318:16
24Britt-Marie KarlssonOK Djerf47:51+27:4318:24
25Viveca JernstedtKristinehamns OK48:19+28:1118:35
26Amanda NylénDegerfors OK52:44+32:3620:16
27Stig VahlbergKristinehamns OK56:19+36:1121:39
28Marianne NyströmSkattkärrs IF56:33+36:2521:45
29Lars MagnussonKristinehamns OK57:56+37:4822:16
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd
Petra OkanovicKristinehamns OKej godkänd
Pertti PalokangasOK Tyrej start
Rasmus PetterssonOK Djerfej start

Bana 3

4 300 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Djerf34:448:04
2Jan OlmKils OK35:59+1:158:22
3Patrik NyströmKristinehamns OK41:37+6:539:40
4Lars NordströmKils OK42:15+7:319:49
5Kjell ErikssonOK Djerf42:56+8:129:59
6Ulf NordzellOK Djerf44:28+9:4410:20
7Lars ChristensenOK Djerf44:36+9:5210:22
8Amanda JanssonOK Djerf44:58+10:1410:27
9Stina LindbergOK Djerf46:41+11:5710:51
10Sven-Erik BrodinKristinehamns OK47:05+12:2110:56
11Nora HolmgårdKils OK47:14+12:3010:59
12Tova ErikssonOK Djerf47:33+12:4911:03
13Runo JohanssonKristinehamns OK47:38+12:5411:04
14Fredrik Gustavssonklubblös48:19+13:3511:14
15Christer ElfsbergKristinehamns OK48:22+13:3811:14
16Christer NälemarkOK Djerf48:46+14:0211:20
17Patrik NylénDegerfors OK49:21+14:3711:28
18Stig NilssonOK Djerf49:58+15:1411:37
19Mona ÅkermanValbo AIF50:21+15:3711:42
20Anton HanssonOK Djerf50:26+15:4211:43
21Ann HyvönenSkattkärrs SOK50:35+15:5111:45
22Rebecka SalenbäckKristinehamns OK50:43+15:5911:47
23Michael ForslundKristinehamns OK51:02+16:1811:52
24Johan FriskOK Djerf51:11+16:2711:54
25Anders OlssonOK Tyr51:42+16:5812:01
26Marie SandgrenKristinehamns OK54:11+19:2712:36
27Carolina AnderssonOK Roslagen54:29+19:4512:40
28Leif EricssonOK Tyr54:39+19:5512:42
29Monica DjurbergOK Tyr56:15+21:3113:04
30Marie LindbladOK Djerf57:47+23:0313:26
31Karin MoodhOK Tyr58:16+23:3213:33
32Carola KarlssonOK Tyr59:16+24:3213:46
33Lars LönnbergKristinehamns OK1:00:23+25:3914:02
34Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:01:01+26:1714:11
35Tommy HoltbringOK Amne1:01:48+27:0414:22
36Marcus NylénDegerfors OK1:02:40+27:5614:34
37Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:03:08+28:2414:40
38Jessica BlomquistDegerfors OK1:03:41+28:5714:48
39Eva TrangiusOK Tyr1:04:46+30:0215:03
40Cecilia HagströmKristinehamns OK1:05:57+31:1315:20
41Hans-Eric JanssonOK Djerf1:06:00+31:1615:20
42Yngve JohanssonKristinehamns OK1:07:11+32:2715:37
43Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:07:22+32:3815:40
44Ingemar HaglundOK Djerf1:08:17+33:3315:52
45Heléne SvenssonKristinehamns OK1:13:46+39:0217:09
Christer GillenäsKristinehamns OKej godkänd
John-Åke EricssonKristinehamns OKej godkänd
Peter HagströmKristinehamns OKutgått

Bana 4

5 400 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK37:236:55
2Olof SkoglundKils OK41:49+4:267:44
3Arvid JohnsonDegerfors OK41:50+4:277:44
4Andreas MobergOK Tyr42:09+4:467:48
5Per JanssonOK Djerf42:37+5:147:53
6Waldemar AnderssonLånghundra IF43:06+5:437:58
7Mathias BjörklundOK Tyr46:48+9:258:40
8Daniel BrohedeOK Tyr46:55+9:328:41
9Lars KarlssonValbo AIF46:59+9:368:42
10Fredrik Eriksson ZetterbergOK Djerf47:46+10:238:50
11Lars HolmgårdKils OK48:07+10:448:54
12Mats WelanderOK Djerf49:09+11:469:06
13Lars NymanKristinehamns OK49:13+11:509:06
14Örjan BeckiusOK Tyr49:27+12:049:09
15Sofia HolmgårdKils OK49:46+12:239:12
16Pär NymanOK Tyr49:53+12:309:14
17Elsa HolmgårdKils OK51:33+14:109:32
18Måns OlmKils OK52:28+15:059:42
19Pelle LandforsLustens OK53:10+15:479:50
20Linda GustafssonOK Tyr53:15+15:529:51
21Lars JacobssonDegerfors OK53:28+16:059:54
22Anders PelanderOK Djerf53:36+16:139:55
23Per NymanKristinehamns OK54:54+17:3110:10
23Björn SvenssonOK Djerf54:54+17:3110:10
25Bengt SvedjebySkattkärrs SOK55:03+17:4010:11
26Jonas LarssonKristinehamns OK55:12+17:4910:13
27Maja WelanderOK Djerf55:31+18:0810:16
28Erik SimesOK Tyr55:58+18:3510:21
29Anna JanssonOK Djerf58:32+21:0910:50
29Håkan LindbergOK Djerf58:32+21:0910:50
31Marie AlfredssonOK Tyr58:56+21:3310:54
32Mikael AnderssonHagaby GOIF59:03+21:4010:56
33Stefan GunnarssonKristinehamns OK59:47+22:2411:04
34Bengt CarlssonSkattkärrs SOK1:01:20+23:5711:21
35Mattias PerssonOK Tyr1:04:49+27:2612:00
36Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:05:10+27:4712:04
37Lars AnderssonOK Tyr1:09:20+31:5712:50
38Mikael NybergSkattkärrs SOK1:09:51+32:2812:56
39Björn EngströmLustens OK1:17:58+40:3514:26
Linnea LandforsLustens OKej godkänd
Jan HanssonOK Djerfej godkänd
Klara HolmgårdKils OKej godkänd
Ulf SkoglundKils OKej godkänd
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd
Lars-Olov LugneKils OKej start
Linn LugneKils OKej start
Anna NordströmKils OKej start
Ella NordströmKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser