Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Ångermanland
Arrangörsorganisation: Husums IF OK
Datum: fredag 1 september 2017

D21

5 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HylanderNyköpings OK56:259:33
Frida SandbergStora Tuna OKej start

H21

7 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna53:316:52
2Stefan SjölundSkogslöparna54:51+1:207:03
3Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna56:10+2:397:13
4Oskar ForsbergSkogslöparna1:11:33+18:029:11
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarnaej start

H18

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar HolmerOK Nipan1:11:5716:27

D16

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amelie JosefssonSkogslöparna44:5413:05

H16

3 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna31:109:05
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna34:39+3:2910:06
3Seth BorglundHärnösands OK37:15+6:0510:51

D14

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora WesterlundOK Nolaskogsarna31:3510:40
2Nora EngströmOK Nolaskogsarna38:57+7:2213:09

H14

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ByströmOK Nolaskogsarna30:3310:19
2Linus DahlbergOK Nolaskogsarna40:23+9:5013:38
Marcus NilssonSkogslöparnaej start

H12

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten PerssonSkogslöparna19:248:11
2Liam HälldalSkogslöparna19:31+0:078:14
3Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna25:38+6:1410:48

H35

5 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HälldalSkogslöparna52:258:53
2Jonas ByströmSkogslöparna52:35+0:108:54
3Mattias PerssonSkogslöparna59:34+7:0910:05
4Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna1:00:08+7:4310:11
Peter WoxlinSkogslöparnaej start

D45

3 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna49:2713:19
2Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna59:41+10:1416:05
3Christina JosefssonSkogslöparna1:17:59+28:3221:01

H45

4 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen NylénOK Nolaskogsarna37:278:34
2Per-Johan JosefssonSkogslöparna46:11+8:4410:34
3Clas EngströmOK Nolaskogsarna47:15+9:4810:48
4Fredrik LarssonOK Nipan53:40+16:1312:16
5Erik BorglundHärnösands OK1:01:04+23:3713:58
6Patrik BlidefalkOK Södertörn1:13:32+36:0516:49

H55

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna36:359:08
2Leif SellingHärnösands OK47:37+11:0211:54 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lennart StrandbergSkogslöparna51:27+14:5212:51
4Leif StrandbergSkogslöparna53:57+17:2213:29
5Eero O NiemiSkogslöparna59:27+22:5214:51
6Per SundinSkogslöparna1:05:55+29:2016:28

H70

2 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SilfvernagelHärnösands OK1:00:2820:13
2Stig BlidefalkOK Nipan1:04:25+3:5721:32
3Lennart KorénOK Branten1:26:59+26:3129:05
Bertil NordinSkogslöparnaej godkänd

H75

2 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KrighOK Nipan55:2518:32
2Rolf RitzenSkellefteå OK57:23+1:5819:11
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd

Öppen motion 2

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig UlanderHusums IF OK47:2119:58
2Johannes UlanderHusums IF OK48:17+0:5620:22

Öppen motion 3

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika WesterlundOK Nolaskogsarna29:329:58
2Björn ByströmOK Nolaskogsarna34:24+4:5211:37
3Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna47:03+17:3115:53

Öppen motion 7

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika AspnäsSidensjö IK1:30:5124:29
2Niklas NyströmOK Nolaskogsarna1:30:54+0:0324:30

Öppen motion 8

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RitzenSkellefteå OK55:1713:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser