Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: onsdag 6 april 2016

LÅNGA

7 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF52:247:29
2Johan SöderlundLeksands OK52:42+0:187:31
3Jan OlmKils OK58:26+6:028:20
4Lukas OlmKils OK1:02:02+9:388:51
5Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:05:37+13:139:22
6Marcus BeckiusOK Tyr1:12:00+19:3610:17
7Jens BeironSkattkärrs SOK1:31:55+39:3113:07
8David WästlundOK Tyr1:54:48+1:02:2416:24
Fredrik NordströmOK Älgenej godkänd

MELLAN

5 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr46:479:10
2Magnus NordströmKils OK48:55+2:089:35
3Mathias AxelsonOK Tyr49:43+2:569:44
4Oskar NymanOK Tyr50:47+4:009:57
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK53:54+7:0710:34
6Anders JonssonIK Vikings OK55:44+8:5710:55
7Samuel AxelsonOK Tyr56:17+9:3011:02
8Sanna SkoogKils OK56:28+9:4111:04
9Lukas KatvalaOK Älgen58:06+11:1911:23
10Örjan BeckiusOK Tyr59:23+12:3611:38
11Lars HolmgårdKils OK59:53+13:0611:44
12Erik SimesOK Tyr1:05:14+18:2712:47
13Mikael LarssonSkattkärrs SOK1:07:22+20:3513:12
14Stefan ErikssonOK Älgen1:09:21+22:3413:35
15Lars-Ola WesterlundLustens OK1:31:51+45:0418:00
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Ulf MellerdalKils OKej godkänd

KORTA

3 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats VesterbergOK Tyr34:0510:19
2Olov ÖströmOK Tyr34:24+0:1910:25
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK34:29+0:2410:26
4Lina RööhsSkattkärrs SOK36:12+2:0710:58
5Åke GustavssonOK Älgen36:28+2:2311:03
6Tone HollowellOK Tyr37:09+3:0411:15
7Leif SandahlOK Tyr37:58+3:5311:30
8Tim DalheimerIK Vikings OK38:03+3:5811:31
9Mattias Jašic ModinSK Örnen38:14+4:0911:35
10Nicolina MobergOK Tyr39:10+5:0511:52
11Ann HyvönenSkattkärrs SOK39:45+5:4012:02
12Niklas KarlssonLustens OK42:04+7:5912:44
13Elisabeth ÖströmOK Tyr42:37+8:3212:54
14Lisa AnnersandOK Tyr43:30+9:2513:10
15Ida HyvönenOK Tyr44:38+10:3313:31
16Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK44:51+10:4613:35
17Mats KensbyOK Tyr45:01+10:5613:38
18Börje RåbergOK Tyr46:56+12:5114:13
19Sven-Erik BrodinKristinehamns OK50:10+16:0515:12
20Markus AnderssonOK Tyr1:00:34+26:2918:21
21Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:02:20+28:1518:53
22Christer GillenäsKristinehamns OK1:04:48+30:4319:38
Nora HolmgårdKils OKej godkänd
Björn SvenssonSK Örnenej godkänd
Elin AugustssonSK Örnenutgått
Simone BloomSK Örnenutgått
David ÅkerlindLustens OKutgått

LÄTTA

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsty Mc IntyreOK Tyr36:0012:51
2Viveca JernstedtKristinehamns OK53:26+17:2619:05
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK54:29+18:2919:27
4Britt GunnarssonKristinehamns OK55:28+19:2819:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser