Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frida City Sprint E3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frida City Sprint E3
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 14 juni 2016

Nybörjarbanan

900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nore ModénVänersborgs SK7:538:45
2Johannes AnderssonVänersborgs SK19:10+11:1721:17
Monica KällbergOK Skogsvargarnaej start

Korta banan

1 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK11:017:20
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna12:18+1:178:12
3Noa SvanbergVänersborgs SK13:09+2:088:46
4Matilda CederbergVänersborgs SK13:29+2:288:59
5Alice SvalinVänersborgs SK14:39+3:389:46
6Berkley StaggOK Skogsvargarna14:44+3:439:49
7Madelen ErikssonTrollhättans SOK15:02+4:0110:01
8Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna15:50+4:4910:33
9Oskar WesterbergTrollhättans SOK16:02+5:0110:41
10Sara HelmerssonOK Skogsvargarna16:13+5:1210:48
11Sara AnderssonVänersborgs SK16:17+5:1610:51
12Gunilla BrännmanTrollhättans SOK16:40+5:3911:06
13Linn EnbomVänersborgs SK19:03+8:0212:42
14Andrea EnbomVänersborgs SK20:13+9:1213:28
15Ida AnderssonVänersborgs SK21:39+10:3814:26
16Olga DrapellaVänersborgs SK26:50+15:4917:53
17Wilma AnderssonOK Skogsvargarna30:27+19:2620:18
18Malin HelmerssonOK Skogsvargarna34:28+23:2722:58
19Ella MannOK Skogsvargarna37:18+26:1724:52
20Gustav ThuressonOK Skogsvargarna39:23+28:2226:15
21Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna49:39+38:3833:06
22Frida KällbergOK Skogsvargarna50:18+39:1733:32
Tova JanssonVänersborgs SKej godkänd
Joel IsakssonVänersborgs SKej start

Långa banan

2 400 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WassénVänersborgs SK11:514:56
2Tommy AnderssonVänersborgs SK12:13+0:225:05
3Tobias MattssonTrollhättans SOK12:46+0:555:19
4Filip JohanssonTrollhättans SOK13:00+1:095:25
5Christoffer JohanssonTrollhättans SOK13:13+1:225:30
6Eric BerlinTrollhättans SOK13:17+1:265:32
7Line CederbergOK Pan-Kristianstad13:22+1:315:34
8Arvid BjörkTrollhättans SOK13:42+1:515:42
9Tomasz DrapellaVänersborgs SK13:49+1:585:45
10Peter CederbergVänersborgs SK13:57+2:065:48
11Olle AlménVänersborgs SK14:03+2:125:51
12Elvira BjörklundTrollhättans SOK14:14+2:235:55
13Louise BorgTrollhättans SOK14:30+2:396:02
14Adam JohanssonTrollhättans SOK14:31+2:406:02
15Joachim FribergFalköpings AIK OK14:35+2:446:04
16Janne MattssonTrollhättans SOK14:41+2:506:07
17Ralph JohanssonStångenäs AIS14:45+2:546:08
18Alicia FribergFalköpings AIK OK14:47+2:566:09
19Emelie SvalinVänersborgs SK15:10+3:196:19
20Magnus VedinTrollhättans SOK15:13+3:226:20
21Martin BrännmanTrollhättans SOK15:20+3:296:23
22Olle MelénTrollhättans SOK15:55+4:046:37
23Dennis JohanssonStångenäs AIS16:01+4:106:40
24Jacob ÖstermanVänersborgs SK16:05+4:146:42
25Håkan JanssonVänersborgs SK16:16+4:256:46
26Agnes WesterbergTrollhättans SOK16:19+4:286:47
27Nils-Olof LarssonVänersborgs SK16:27+4:366:51
28Stefan JohanssonTrollhättans SOK16:38+4:476:55
29Thomas KarlssonFrämmestads IK16:44+4:536:58
30Erik BacklundTrollhättans SOK16:47+4:566:59
31Per IvarssonTrollhättans SOK16:48+4:577:00
32Patrik SvalinVänersborgs SK16:52+5:017:01
33Britta SahlinVänersborgs SK16:56+5:057:03
33Jonas MelénTrollhättans SOK16:56+5:057:03
35Sofia ÖstermanVänersborgs SK17:01+5:107:05
35Nina BejbomUddevalla OK17:01+5:107:05
37Anders KjellbergOK Flundrehof17:04+5:137:06
38Magnus EmanuelssonVänersborgs SK17:14+5:237:10
39Mattias ErikssonTrollhättans SOK17:21+5:307:13
40Felix SandbergOK Skogsvargarna17:22+5:317:14
40Gunnar BejbomUddevalla OK17:22+5:317:14
42Bo WesterbergTrollhättans SOK17:26+5:357:15
43Wilma JanssonVänersborgs SK17:27+5:367:16
44Anders AxelssonTrollhättans SOK17:30+5:397:17
45Mats HelmerssonOK Skogsvargarna17:48+5:577:25
46Katarina EnbomVänersborgs SK18:00+6:097:30
47Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK18:01+6:107:30
48Sören KnutsTrollhättans SOK18:02+6:117:30
49Eva KarlssonUddevalla OK18:10+6:197:34
50Moa ErikssonTrollhättans SOK18:15+6:247:36
51Lars WassénVänersborgs SK18:28+6:377:41
52Charlotte ÖstermanVänersborgs SK18:56+7:057:53
52Tomas AnderssonTrollhättans SOK18:56+7:057:53
54Elin HelmerssonOK Skogsvargarna19:06+7:157:57
54Lars LjungbergTrollhättans SOK19:06+7:157:57
56Karin LaurellOK Flundrehof19:09+7:187:58
57Linus BacklundTrollhättans SOK19:34+7:438:09
58Annelie JohanssonOK Skärmen19:41+7:508:12
59Eva MannOK Skogsvargarna20:04+8:138:21
60Frida JohanssonOK Skärmen20:13+8:228:25
61Clara JohanssonOK Skärmen20:22+8:318:29
62Nina SchmidtTrollhättans SOK21:24+9:338:55
63Kerstin SvenssonTrollhättans SOK22:04+10:139:11
64Peter AnderssonOK Skogsvargarna22:41+10:509:27
65Leif OlofssonOK Flundrehof22:56+11:059:33
66Jonny KällbergOK Skogsvargarna23:07+11:169:37
67Martina GabrielssonTrollhättans SOK23:24+11:339:45
68Fanny SvalinVänersborgs SK24:05+12:1410:02
69Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna24:57+13:0610:23
70Birgitta StenströmVänersborgs SK25:06+13:1510:27
71Simon VedinTrollhättans SOK27:05+15:1411:17
72Maria VedinTrollhättans SOK27:08+15:1711:18
73Kishlaya BrahmakariGKN39:37+27:4616:30
Kristin Back FriskVänersborgs SKej godkänd
Conny SahlinVänersborgs SKej godkänd
Marion HallstenUddevalla OKej godkänd
David AlménTrollhättans SOKej godkänd
Börje SundbergOK Gipenej godkänd
Rune SandbergUddevalla OKej godkänd
Björn CederbergOK Pan-Kristianstadej start
Sofia JohanssonOK Skärmenej start
Malin RingTrollhättans SOKej start
Anton SabaTrollhättans SOKej start
Patrik SvantessonTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser