Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frida City Sprint E5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frida City Sprint E5
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 27 september 2016

Nybörjarbanan

1 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarna19:2519:25

Korta banan

1 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK12:547:35
2Charlotte ÖstermanVänersborgs SK14:34+1:408:34
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna16:13+3:199:32
4Oskar WesterbergTrollhättans SOK16:48+3:549:52
5Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna17:19+4:2510:11
6Noa SvanbergVänersborgs SK17:33+4:3910:19
7Berkley StaggOK Skogsvargarna18:19+5:2510:46
8Margareta MandingerTrollhättans SOK19:53+6:5911:41
9Gabriel HogedalVänersborgs SK20:14+7:2011:54
10Nore ModénVänersborgs SK22:18+9:2413:07
11Ida AnderssonVänersborgs SK24:29+11:3514:24
12Wilma AnderssonOK Skogsvargarna29:11+16:1717:10
13Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna29:12+16:1817:10
14Alexander VedinTrollhättans SOK30:16+17:2217:48
15Maria VedinTrollhättans SOK30:21+17:2717:51
16Frida KällbergOK Skogsvargarna36:26+23:3221:25
17Hanna SvanbergVänersborgs SK39:08+26:1423:01
18Ella MannOK Skogsvargarna43:02+30:0825:18
19Ashia RasouliVänersborgs SK46:30+33:3627:21
20M Wahid FattalVänersborgs SK48:38+35:4428:36
Johannes AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Saif AlbakiuVänersborgs SKej godkänd

Långa banan

3 000 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert EnbomVänersborgs SK15:555:18
2Hugo MandingerTrollhättans SOK16:32+0:375:30
3Louise BorgTrollhättans SOK17:43+1:485:54
4Martin MandingerTrollhättans SOK18:02+2:076:00
5Emelie SvalinVänersborgs SK18:05+2:106:01
6Elvira BjörklundTrollhättans SOK18:18+2:236:06
7Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna18:50+2:556:16
8Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb19:00+3:056:20
9Linus JonassonVänersborgs SK19:45+3:506:35
10Felix SandbergOK Skogsvargarna20:01+4:066:40
11David AlménTrollhättans SOK20:18+4:236:46
12Anders AxelssonTrollhättans SOK20:38+4:436:52
13Per IvarssonTrollhättans SOK21:04+5:097:01
14Jacob ÖstermanVänersborgs SK21:22+5:277:07
15Britta SahlinVänersborgs SK21:25+5:307:08
16Bo WesterbergTrollhättans SOK21:27+5:327:09
17Nina BejbomUddevalla OK21:36+5:417:12
17Håkan JanssonVänersborgs SK21:36+5:417:12
19Sofia ÖstermanVänersborgs SK21:39+5:447:13
20Thomas KarlssonFrämmestads IK21:53+5:587:17
21Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna22:35+6:407:31
22Olle MelénTrollhättans SOK22:42+6:477:34
23Tilda KartengrenVänersborgs SK22:59+7:047:39
24Lars HogedalVänersborgs SK23:07+7:127:42
25Elin HelmerssonOK Skogsvargarna25:09+9:148:23
26Tova JanssonVänersborgs SK25:22+9:278:27
27Ulf Olsson PerssonOK Roto25:29+9:348:29
28Sofie SvennungssonOK Gipen25:37+9:428:32
29Amanda NymanVänersborgs SK26:23+10:288:47
30Martin SvennungssonOK Gipen26:43+10:488:54
31Birgitta StenströmVänersborgs SK27:13+11:189:04
32Thord EkströmTrollhättans SOK29:38+13:439:52
33Ali WeisVänersborgs SK30:07+14:1210:02
34Gunilla HogedalVänersborgs SK31:14+15:1910:24
35Ulrica KartengrenVänersborgs SK31:30+15:3510:30
36Ali El AhmadVänersborgs SK32:03+16:0810:41
37Ayham Mohammad AliVänersborgs SK32:07+16:1210:42
38Gunnar BejbomUddevalla OK39:18+23:2313:06
Lars LjungbergTrollhättans SOKej godkänd
Tommy AnderssonVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser