Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Odenracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Odenracet
Arrangörsorganisationer: OK Silva / Rävetofta OK
Datum: lördag 22 april 2017

D21

6 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BjörkOK Denseln52:567:51
2Julia DahlHelsingborgs SOK54:46+1:508:07
3Amanda LeoIK Hakarpspojkarna56:40+3:448:24
4Vera MüllerovaAmager OK57:53+4:578:35
5Sara Snogerup LinseLunds OK59:49+6:538:52
6Caroline LindelöwHärlövs IF1:00:39+7:438:59
7Moa KjellstrandCentrum OK1:01:45+8:499:09
8Lina JogelandIK Ymer1:06:28+13:329:51
9Evelina FolkessonOK Torfinn1:17:54+24:5811:33
10Wiviann OttossonMalmö OK1:30:09+37:1313:22
11Siri WahlströmMalmö OK1:31:03+38:0713:30
12Petra EklundLunds OK1:32:38+39:4213:44

H21

9 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:02:186:20
2Markus JohanssonFK Snapphanarna1:04:11+1:536:32
3Jonathan GunnarssonMalmö OK1:04:59+2:416:37
4Mattias JohanssonBergnäsets AIK1:05:28+3:106:40
5Patrik LindebergSkåneslättens OL1:08:18+6:006:57
6Jonas HjertFalköpings AIK OK1:10:12+7:547:08
7Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:12:58+10:407:25
8Henrik OlofssonOK Kompassen1:13:00+10:427:26
9Emanuel StridOK Torfinn1:24:21+22:038:35 Ladda ner rutt i gpx-format
10Erik SchultzLunds OK1:43:25+41:0710:31
11Fredrik PölönenOK Torfinn1:57:01+54:4311:54
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start
Moltas ViebkeMalmö OKej start

D21 Kort

5 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jana ValesovaOK99 Hradec Kralove42:158:08
2Hanna Kryh ÖbergMalmö OK57:33+15:1811:05
3Ebba HermanssonLunds OK1:01:23+19:0811:49
4Marie JinnemoHjärnarps OL1:03:53+21:3812:18
5Anna BondesonLunds OK1:09:20+27:0513:21
6Sofie HavängMalmö OK1:20:26+38:1115:29
Hannah PetersonOK Torfinnej godkänd

H21 Kort

7 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HeydenLunds OK1:23:2510:27

H20

7 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan GebrtSlavia Hradec Kralove1:02:238:07

D18

5 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova HermodssonLunds OK42:228:09
2Nikola ThynovaSlavia Hradec Kralove44:08+1:468:30
3Nikola ZlamalovaSlavia Hradec Kralove47:33+5:119:09
4Emmy HelmerssonHässleholms OK49:07+6:459:27
5Jana KubickovaOK99 Hradec Kralove52:27+10:0510:06
6Linn LindblomMalmö OK1:21:41+39:1915:44
Petra HapovaOK99 Hradec Kraloveej godkänd

H18

6 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HellbergLunds OK48:407:26
2Simon ChvatilOK99 Hradec Kralove50:35+1:557:44
3Josef NagySlavia Hradec Kralove54:02+5:228:15
4Michal SklibaSlavia Hradec Kralove1:07:40+19:0010:20
5Tomas SamekOK99 Hradec Kralove1:10:39+21:5910:48
6Emil NilssonAndrarums IF1:24:13+35:3312:52
7Oliver SchmidtOK Kontinent1:30:35+41:5513:51

D16

4 620 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion36:337:54
2Agnes LindblomMalmö OK37:37+1:048:08
3Lovisa WeidenSkåneslättens OL38:45+2:128:23
4Adela VandasovaOK99 Hradec Kralove38:51+2:188:24
5Sofia PalmFK Boken39:55+3:228:38
6Nellie RydlundHässleholms OK40:32+3:598:46
6Petra HoleckovaSlavia Hradec Kralove40:32+3:598:46
8Veronika SklibovaOK99 Hradec Kralove40:34+4:018:46
9Tina LjungqvistLunds OK42:32+5:599:12
10Elin MartanovaSlavia Hradec Kralove44:03+7:309:32
11Hanna RothLinköpings OK44:07+7:349:32
12Elin NilssonAndrarums IF44:17+7:449:35
13Clara DahlHärlövs IF44:24+7:519:36
14Hilma HolmströmHärlövs IF46:20+9:4710:01
15Tea MarkholmSkåneslättens OL46:54+10:2110:09
16Alma LeijonHärlövs IF47:04+10:3110:11
17Maja TenghagenHärlövs IF48:45+12:1210:33
18Barbora MatejkovaOK99 Hradec Kralove49:34+13:0110:43
19Elin HugossonLunds OK51:44+15:1111:11
20Nelli OlvegårdFK Göingarna54:02+17:2911:41
21Linnea BriggnerSkåneslättens OL54:24+17:5111:46
22Roza VejrazkovaSlavia Hradec Kralove55:41+19:0812:03
23Barbora ZimovaSlavia Hradec Kralove55:58+19:2512:06
24Embla CinthioSkåneslättens OL56:36+20:0312:15
25Enoo RasmussenOK Kontinent57:27+20:5412:26
26Sofia RämmalLunds OK1:39:37+1:03:0421:33

H16

5 620 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HedbergLunds OK36:076:25
2Ondrej MetelkaOK99 Hradec Kralove39:14+3:076:58
3Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK40:52+4:457:16
3Jan RuckerOK99 Hradec Kralove40:52+4:457:16
5Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad42:01+5:547:28
6Jacob MobergHelsingborgs SOK42:57+6:507:38
7Axel OrrhedeHelsingborgs SOK43:58+7:517:49
8Simon GiselssonRonneby OK44:07+8:007:50
9Carl ÅsLunds OK44:47+8:407:58
10Ludvig ZaarLunds OK45:29+9:228:05
11Pontus ErikssonHjärnarps OL48:20+12:138:36
12Johan VinbladLunds OK49:14+13:078:45
13Adam LindblomMalmö OK50:04+13:578:54
14Tobias CarlstedtHjärnarps OL51:48+15:419:13
15Erland ÖstbergSkåneslättens OL52:05+15:589:16
16Erik ThoressonAndrarums IF54:43+18:369:44
17Brian AhlmAndrarums IF55:49+19:429:55
18Simon OlssonHjärnarps OL58:19+22:1210:22
19Melvin NilssonHärlövs IF1:01:57+25:5011:01
20Povel HedbergLunds OK1:03:00+26:5311:12
21Tyr HäggströmAndrarums IF1:17:14+41:0713:44
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Jakob ZällHjärnarps OLej godkänd

D16 Kort

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KnutssonÖrkelljunga FK1:02:5615:41

H16 Kort

4 010 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred WessbergHärlövs IFej start

D14

4 010 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK30:567:42
2Emmy PalmFK Boken35:03+4:078:44
3Alice OlvegårdFK Göingarna35:24+4:288:49
4Linnea RydlundHässleholms OK35:41+4:458:53
5Lisa SwartzOK Orion36:36+5:409:07
6Selma LarssonLunds OK36:59+6:039:13
7Alva NystedtSkåneslättens OL37:04+6:089:14
8Martina ThynovaSlavia Hradec Kralove37:33+6:379:21
9Kajsa HeydenLunds OK37:54+6:589:27
10Moa WallenborgOK Kontinent40:04+9:089:59
11Sandra WiduchKarlskrona SOK42:08+11:1210:30
12Hanna LarssonYstads OK42:54+11:5810:41
13Olivia LarssonLunds OK43:38+12:4210:52
14Alice PerssonOK Tyringe44:28+13:3211:05
15Tova LevinssonMalmö OK44:51+13:5511:11
16Cornelia MöllerOK Kontinent45:13+14:1711:16
17Alva SvenssonFK Åsen49:29+18:3312:20
18Joanna PerssonOK Tyringe49:42+18:4612:23
19Linnea LeijonHärlövs IF50:58+20:0212:42
20Elsa EricssonLunds OK57:41+26:4514:23
21Lovisa WahlbomLunds OK1:00:32+29:3615:05
22Hanne HusbySkåneslättens OL1:01:22+30:2615:18
23Linda RingdahlSkåneslättens OL1:02:59+32:0315:42
24Elvira PerssonOK Kontinent1:05:09+34:1316:14
25Rebecca AdlercreutzLunds OK1:05:48+34:5216:24
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OLej start

H14

4 010 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL26:296:36
2Jakub ChaloupskyOK99 Hradec Kralove26:58+0:296:43
3Loke HedbergLunds OK27:12+0:436:46
4Agust KronkvistÖrkelljunga FK27:34+1:056:52
5Hugo CedervallÖrkelljunga FK28:49+2:207:11
6Felix GustafssonLunds OK29:46+3:177:25
7Erik JohanssonFK Boken30:57+4:287:43
8Edvin SelinFK Göingarna31:46+5:177:55
9Alfred AhltinMalmö OK32:56+6:278:12
10David FaberaSlavia Hradec Kralove33:30+7:018:21
11Ivar HelmerssonHässleholms OK34:32+8:038:36
12Adam JohanssonSkåneslättens OL35:14+8:458:47
13Klas LjungqvistLunds OK39:02+12:339:44
14Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad40:29+14:0010:05
15Axel TenghagenHärlövs IF41:13+14:4410:16
16Erik AlbinssonHjärnarps OL41:28+14:5910:20
17Albin HugossonLunds OK42:33+16:0410:36
18Stellan GradinAndrarums IF44:53+18:2411:11 Ladda ner rutt i gpx-format
19Isak AnderssonLunds OK45:28+18:5911:20
20Gabriel SteffertOK Tyringe46:50+20:2111:40
21Robin CarlstedtHjärnarps OL46:57+20:2811:42
22Oscar RagnarssonHjärnarps OL49:02+22:3312:13
23Simon LydinOK Kontinent50:07+23:3812:29
24Victor EricssonHelsingborgs SOK51:01+24:3212:43
25Gustav FribergHelsingborgs SOK53:15+26:4613:16
26Ludwig AnderssonAndrarums IF53:38+27:0913:22
27Jakob IngelströmOK Gynge54:06+27:3713:29
28David PerssonHelsingborgs SOK55:02+28:3313:43
29Noah PernetunHässleholms OK56:59+30:3014:12
30Carl PernetunHässleholms OK1:02:24+35:5515:33
31Anton ElmerfjordLunds OK1:14:25+47:5618:33
32Magnus LundsgaardOK Kontinent1:41:13+1:14:4425:14
David OlanderLunds OKej godkänd
Albin AnderssonOK Torfinnej start
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej start

D14 Kort

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa ZällHjärnarps OL32:5310:44
2Elsa WibergHelsingborgs SOK40:39+7:4613:17
3Viola HolmströmHärlövs IF41:08+8:1513:26
Märta HenningssonLunds OKej godkänd
Johanna RagnarssonHjärnarps OLej start
Ronja KarlssonHärlövs IFej start

H14 Kort

3 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker KarlbergSkåneslättens OL31:3310:18
2Love PerssonMalmö OK32:07+0:3410:29
3Erik NilssonOK Pan-Kristianstad33:08+1:3510:49
4Erik OlssonFK Åsen36:46+5:1312:00
5Olle HugosonÖrkelljunga FK37:20+5:4712:12
6Jacob RothmanHärlövs IF38:42+7:0912:38
7Gustav ÅkessonSkåneslättens OL41:47+10:1413:39
8Mattias HolasekOK Kontinent43:07+11:3414:05
9Jonathan PalmingerMalmö OK43:31+11:5814:13
10Felix ThomassonFK Göingarna45:37+14:0414:54
11Gustav NilssonHärlövs IF46:17+14:4415:07
12Anton PerssonHärlövs IF56:01+24:2818:18
13Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK58:25+26:5219:05
Isak LevinFK Åsenej start
Sverre HäggströmAndrarums IFej start

D12

3 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MorénHjärnarps OL26:418:14
2Tuva SelinFK Göingarna26:56+0:158:18
3Anna BenattiSkåneslättens OL28:21+1:408:45
4Sara LjungqvistLunds OK29:49+3:089:12
5Ebba RanbroHelsingborgs SOK30:41+4:009:28
6Lina ÅsLunds OK31:17+4:369:39
7Julia LönnHalmstad OK39:28+12:4712:10
8Saga PalmertzHelsingborgs SOK39:57+13:1612:19
9Alice JohanssonFK Boken40:25+13:4412:28
10Rebecka LindulfSkåneslättens OL41:19+14:3812:45
11Ida BenattiSkåneslättens OL41:40+14:5912:51
12Johanna OttossonÖrkelljunga FK43:38+16:5713:28
13Vide HäggströmAndrarums IF50:11+23:3015:29
14Wilda SchmidtOK Kontinent1:00:27+33:4618:39
15Klara MöllerOK Kontinent1:06:10+39:2920:25
16Ida HusbySkåneslättens OL1:18:36+51:5524:15
17Märta HavenbergOK Kontinent1:48:29+1:21:4833:28

H12

3 240 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna20:236:17
2Svante SelinFK Göingarna21:55+1:326:45
3Noah KrikströmHjärnarps OL25:11+4:487:46
4Alfred KjellénHelsingborgs SOK28:05+7:428:40
5Elia KämpeÖrkelljunga FK28:10+7:478:41
6Arvid AlbinssonHjärnarps OL31:26+11:039:42
7Edvin SanderSkåneslättens OL34:00+13:3710:29
8Casper TuressonHärlövs IF36:11+15:4811:10
9Viktor AhltinMalmö OK36:28+16:0511:15
10Gunnar WessbergHärlövs IF37:31+17:0811:34
11William SteffertOK Tyringe37:48+17:2511:40
12Isak EdholmÖrkelljunga FK39:39+19:1612:14
13Olle BorkmarHelsingborgs SOK39:47+19:2412:16
14Tim HjalmarssonHjärnarps OL40:40+20:1712:33
15Hannes DahlbergSkåneslättens OL40:48+20:2512:35
16Måns LevinssonMalmö OK41:40+21:1712:51
17Samuel RasmussenOK Kontinent49:32+29:0915:17
18Hugo ThoressonAndrarums IF53:14+32:5116:25
19Erik ChristensenLunds OK1:03:04+42:4119:27
20Alfred LeijonHärlövs IF1:07:26+47:0320:48
21Isak ThysellOK Kontinent1:19:05+58:4224:24
Ville EkstrandHässleholms OKej godkänd
Jakob BrantestadLunds OKej start
Elias NilssonAndrarums IFej start
Nils SwartzOK Orionej start

D12 Kort

2 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelia CarlströmFK Boken28:269:32
2Sofia EdmanHelsingborgs SOK30:16+1:5010:09
3Linnéa BjärbyFrosta OK34:03+5:3711:25
4Amanda WibergHässleholms OK35:23+6:5711:52
5Ellen UllmanSkåneslättens OL44:37+16:1114:58
6Wilma JönssonÖrkelljunga FK1:04:27+36:0121:37

H12 Kort

2 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto NybergÖrkelljunga FK23:387:55
2Arvid RothLinköpings OK29:18+5:409:49
3Axel NilssonÖrkelljunga FK29:47+6:099:59
4Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK35:40+12:0211:58
5Jakob ÅkessonSkåneslättens OL37:12+13:3412:28
Elias PerssonHelsingborgs SOKej start
Viggo AhlmAndrarums IFej start
Filip PerssonMalmö OKej start
Emil MårtenssonÖrkelljunga FKej start

D10

2 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla ThomassonFK Göingarna24:168:08
2Alma KjellénHelsingborgs SOK25:14+0:588:28
3Felicia PerssonHelsingborgs SOK25:37+1:218:35
4Saga ChristensenSkåneslättens OL29:49+5:3310:00
5Klara PalmFK Boken30:53+6:3710:21
6Liv LundsgaardOK Kontinent36:03+11:4712:05
7Sara CarlstedtHjärnarps OL1:07:53+43:3722:46
My WallenborgOK Kontinentej godkänd

H10

2 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna20:396:55
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK21:56+1:177:21
3Atle KulstadSkåneslättens OL23:45+3:067:58
4Albin GranqvistFK Göingarna24:01+3:228:03
5Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK25:36+4:578:35
6Milton GunnarssonÖrkelljunga FK26:39+6:008:56
7Elias PalmertzHelsingborgs SOK28:59+8:209:43
8Jonathan EdholmÖrkelljunga FK29:01+8:229:44
9Gustav GranqvistFK Göingarna30:11+9:3210:07
10Nils PerssonOK Tyringe31:32+10:5310:34
11Valter SanderSkåneslättens OL31:51+11:1210:41
12Elis OlssonHelsingborgs SOK37:35+16:5612:36
13Arvid RongeHelsingborgs SOK38:09+17:3012:48
14Teodor EdmanHelsingborgs SOK40:30+19:5113:35
15Eskil SoelbergAndrarums IF46:32+25:5315:36
Eric WahlbomLunds OKej godkänd

D35

6 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:01:009:32
2Carolina NilssonOK Kompassen1:11:17+10:1711:09
3Susanne WallenborgOK Kontinent1:13:37+12:3711:31
4Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:17:12+16:1212:04
5Maria LönnHalmstad OK1:18:44+17:4412:19
6Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:59:22+58:2218:40
Johanna BerntssonMalmö OKej start

H35

7 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny RaskHjärnarps OL54:576:53
2Jesper HåkanssonFK Göingarna56:37+1:407:05
3Jonas BengtssonFK Göingarna1:04:40+9:438:06
4Christian GlantzAndrarums IF1:05:56+10:598:15
5David LarssonLunds OK1:13:50+18:539:15
6Jonas NorénHelsingborgs SOK1:17:00+22:039:38
7Henrik EklundLunds OK1:18:08+23:119:47
8Karl UtterbackMalmö OK1:23:25+28:2810:27

D40

5 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken42:108:07
2Linda RanbroHelsingborgs SOK43:36+1:268:24
3Annika WigrenLunds OK45:54+3:448:50
4Lisa ElmerfjordLunds OK48:33+6:239:21
5Sara PalmingerMalmö OK49:55+7:459:37
6Eva-Lotta BengtslinLunds OK52:53+10:4310:11
7Louise PihlOK Pan-Kristianstad57:13+15:0311:01
8Maria PetterssonHalmstad OK59:39+17:2911:29
9Anna MöllerOK Kontinent1:04:57+22:4712:30
10Malin LeijonHärlövs IF1:06:03+23:5312:43
11Jenny LindblomMalmö OK1:06:36+24:2612:49
12Jeanette HenningssonLunds OK1:10:40+28:3013:36
Camilla SelinFK Göingarnaej godkänd

H40

7 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PihlOK Pan-Kristianstad56:277:21
2Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:04:45+8:188:25
3Ola HäggströmAndrarums IF1:09:28+13:019:02
4Mats EriksonLunds OK1:09:46+13:199:05
5Ulf NilssonHjärnarps OL1:10:05+13:389:07
6Marcus HenningssonLunds OK1:13:24+16:579:33
7David EkstrandHässleholms OK1:14:35+18:089:42
8Patrik IngelströmOK Gynge1:17:39+21:1210:06
9Markus ThysellOK Kontinent1:33:01+36:3412:06
Henrik LindblomMalmö OKej godkänd
Mikael ThomassonFK Göingarnaej start

D45

4 480 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK38:428:38
2Josefine AlbinssonOK Skogsfalken39:57+1:158:55
3Anna LjungqvistLunds OK40:11+1:298:58
4Ingela ThoressonAndrarums IF41:21+2:399:13 Ladda ner rutt i gpx-format
5Carina ThynellHärlövs IF46:52+8:1010:27
6Åsa EricssonLunds OK50:13+11:3111:12
7Pavlína ChaloupskáOK99 Hradec Kralove50:34+11:5211:17
8Karin WikforssLunds OK50:56+12:1411:22
9Malin WeidenSkåneslättens OL52:46+14:0411:46
10Ingela LevinssonMalmö OK53:29+14:4711:56
11Camilla CarlssonHärlövs IF54:11+15:2912:05
12Maria TuressonHärlövs IF1:00:00+21:1813:23
13Carina ErikssonHjärnarps OL1:07:29+28:4715:03
14Marie WibergHelsingborgs SOK1:13:14+34:3216:20
15Marie AlbinssonHjärnarps OL1:23:17+44:3518:35
16Mette Uhre LangAmager OK1:23:33+44:5118:38
Ingela AnderssonOK Orionej start

H45

6 540 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael LönnHjärnarps OL44:596:52
2Håkan PalmFK Boken45:43+0:446:59
3Fredrik HugossonLunds OK46:33+1:347:07
4Anders SelinFK Göingarna49:19+4:207:32
5Fabian LjungqvistLunds OK52:29+7:308:01
6Urban SchmidtOK Kontinent54:57+9:588:24
7Magnus WallenborgOK Kontinent54:58+9:598:24
8Jonas HöstHjärnarps OL56:00+11:018:33
9Örjan LarssonLunds OK57:42+12:438:49
10Raul HindovLunds OK1:01:40+16:419:25
11Dan JohanssonFK Boken1:01:58+16:599:28
12Mathias BrantestadLunds OK1:02:08+17:099:30
13Magnus RydlundHässleholms OK1:03:02+18:039:38
14Nils HelmerssonHässleholms OK1:04:00+19:019:47
15Martin JohanssonHalmstad OK1:07:49+22:5010:22
16Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:11:59+27:0011:00
17Henrik WeidenSkåneslättens OL1:12:21+27:2211:03
18Magnus GranqvistFK Göingarna1:30:57+45:5813:54
19Dennis HansenOK Kompassen1:38:15+53:1615:01
Magnus LarsenFK Bokenej godkänd
Erik AhlströmHelsingborgs SOKej godkänd
Lennart MorénHjärnarps OLej start

D50

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:449:21
2Christel OlssonFK Åsen41:20+3:3610:15
3Helena ÅhlinHelsingborgs SOK43:39+5:5510:49
4Kerstin DahlHärlövs IF46:49+9:0511:37
5Anette ThoressonAndrarums IF55:06+17:2213:40
6Eva RämmalLunds OK1:00:57+23:1315:07
Christina SternerTockarps IKej godkänd
Kristina SpångbergLunds OKej start

H50

6 390 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan AhltinMalmö OK45:467:09
2Bengt OlssonEslövs FK51:07+5:217:59
3Mats AnderssonOK Orion53:01+7:158:17
4Niklas NilssonHärlövs IF53:33+7:478:22
5Magnus OlssonHjärnarps OL54:29+8:438:31
6Lennart CarlsenHelsingborgs SOK55:05+9:198:37
7Michael AnderssonLunds OK56:21+10:358:49
8Ronny LiljenbergEslövs FK57:25+11:398:59
9Stefan AdolfssonEslövs FK58:21+12:359:07
9Johan BökmanHelsingborgs SOK58:21+12:359:07
11Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:00:02+14:169:23
12Anders HeydenLunds OK1:01:12+15:269:34
13Anders EricssonLunds OK1:02:18+16:329:44
14Jonas RothLinköpings OK1:02:50+17:049:49
15Mats BredfeltLunds OK1:05:15+19:2910:12
16Jan JohanssonSkåneslättens OL1:10:45+24:5911:04
17Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:11:15+25:2911:09
18Lars ErikssonHjärnarps OL1:12:44+26:5811:22
19Bengt JohnsonHelsingborgs SOK1:12:57+27:1111:24
20Stefan DahlHelsingborgs SOK1:13:20+27:3411:28
21Håkan NordahlSimrishamns OK1:17:55+32:0912:11
Björn CarlstedtHjärnarps OLej godkänd
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstadej start

D55

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad33:528:24
2Ingela EkelövSkåneslättens OL34:19+0:278:30
3Lena SwartzOK Orion37:58+4:069:25
4Anne UddEslövs FK39:57+6:059:54
5Anna Thorell-JönssonOK Kontinent40:50+6:5810:07
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK45:08+11:1611:11
7Agneta JohanssonRydboholms SK52:27+18:3513:00
Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OKej start

H55

5 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken40:117:11
2Peter HedbergLunds OK41:20+1:097:23
3Ulf MinörLunds OK45:35+5:248:09
4Ingemar MånssonRonneby OK48:56+8:458:45
5Anders JohanssonLunds OK51:45+11:349:15
6Benjamin ViebkeMalmö OK52:34+12:239:24
7Per RasmussenAmager OK1:03:10+22:5911:17
8Håkan JönssonOK Kontinent1:13:57+33:4613:13

D60

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL30:328:17
2Mona EnforsTockarps IK46:06+15:3412:31
3Lena NielsenHelsingborgs SOK58:43+28:1115:57
Inger GustafssonLunds OKej godkänd

H60

5 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats AnderssonFinspångs SOK39:187:34
2Ken RagnarssonOK Kompassen41:15+1:577:56
3Urban ArnessonOK Torfinn44:27+5:098:33
4Stellan MartinssonOK Tyringe45:03+5:458:40
5Jan WahlströmSnättringe SK46:05+6:478:52
6Kyrre ThalbergLunds OK53:21+14:0310:16
7Tor UddEslövs FK53:25+14:0710:17
8Patrick AdlercreutzLunds OK54:58+15:4010:35
9Olle EnforsTockarps IK1:04:43+25:2512:28
10Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:06:00+26:4212:43
11Thomas DagsbergOK Orion1:12:32+33:1413:58
Roland DahlmanMalmö OKej godkänd
Roger ThörnOK Vilse 87ej start

D65

3 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun NilssonLunds OK38:3110:26
2Ingela NelsénFalkenbergs OK39:51+1:2010:47
3Lena GranefeltOK Tyr41:03+2:3211:07
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK41:15+2:4411:10
5Åsa StåhlHjärnarps OL44:30+5:5912:03
6Berit SchannongMalmö OK47:01+8:3012:44
7Lena JönssonLaholms IF OK52:20+13:4914:10
8Margareta SjöbergLunds OK52:49+14:1814:18
9Kristin JohanssonKarlskrona SOK58:30+19:5915:51
10Margareta HeldFK Åsen1:29:26+50:5524:14

H65

4 480 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen36:598:15
2Göran JohnssonSkåneslättens OL40:39+3:409:04
3Olle BohmanHjärnarps OL42:58+5:599:35
4Lars PerssonOK Kompassen44:14+7:159:52
5Jan JönssonMalmö OK44:22+7:239:54
6Kjell LönnHjärnarps OL45:12+8:1310:05
7Kent R NilssonAndrarums IF47:01+10:0210:29
8Åke PerssonHjärnarps OL48:03+11:0410:43
9Bo Anders NilssonLunds OK48:48+11:4910:53
10Lars JohanssonMalmö OK52:31+15:3211:43
11Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK55:30+18:3112:23
12Bengt HanssonAndrarums IF56:29+19:3012:36
13Kaare HanssonMalmö OK57:12+20:1312:46
14Lennart SmedenmarkRonneby OK57:49+20:5012:54
15Nils-Erik BondessonFrosta OK59:42+22:4313:19
16Roland NilssonOK Kompassen1:00:50+23:5113:34
17Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:04:47+27:4814:27
18Tommy HeldFK Åsen1:18:00+41:0117:24
19Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:19:49+42:5017:48
Bill SchölinTockarps IKej godkänd
Åke JohanssonRydboholms SKej godkänd

D70

3 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte JensenHässleholms OK34:1110:57
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK34:56+0:4511:11
3Eva EskilssonHässleholms OK42:34+8:2313:38
4Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad43:33+9:2213:57
5Karin BengtssonOK Kompassen43:38+9:2713:59
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK44:58+10:4714:24
7Britt BülowMalmö OK51:48+17:3716:36
8Marianne CarlssonSkåneslättens OL52:29+18:1816:49
Gunilla GrönbladHärlövs IFej start

H70

4 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK33:118:04
2Tommy OlssonKarlskrona SOK35:59+2:488:45
3Lars GranefeltOK Tyr38:16+5:059:18
4Erland MartinssonOK Tyringe38:26+5:159:21
5Håkan NilssonMalmö OK41:43+8:3210:09
6Benkt AnderssonFrosta OK44:05+10:5410:43
7Leif KarlssonFrosta OK44:11+11:0010:45
8Jan PerssonYstads OK44:20+11:0910:47
9Christer JönssonLunds OK45:34+12:2311:05
10Bengt StåhlHjärnarps OL47:22+14:1111:31
11Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK48:17+15:0611:44
12Jan HanssonLunds OK49:03+15:5211:56
13Jan-Evert  OlssonAndrarums IF52:25+19:1412:45
14Kjell LindauOK Kompassen53:04+19:5312:54
15Macke SelanderHelsingborgs SOK54:15+21:0413:11
16Tom LindbergLunds OK1:00:31+27:2014:43
17Bo BülowMalmö OK1:07:19+34:0816:22

D75

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit PalmFK Boken42:2813:36
2Laila PerssonIS Skanne50:40+8:1216:14 Ladda ner rutt i gpx-format

H75

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SvenssonLunds OK35:3510:27
2Anders CarlssonSkåneslättens OL38:39+3:0411:22
3Bo SvenssonÖrkelljunga FK38:53+3:1811:26
4Benny JohanssonMalmö OK39:12+3:3711:31
5Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad39:34+3:5911:38
6Nils-Åke NilssonHärlövs IF42:18+6:4312:26
7Per-Olof ErikssonOK Hammaren43:59+8:2412:56
8Sten Åke KvistIS Kullen46:02+10:2713:32
9Paul SchannongMalmö OK46:45+11:1013:45
10Nils PerssonIS Skanne48:40+13:0514:18
11Allan SunnergrenHjärnarps OL48:56+13:2114:23
12Torsten HannrupOK Kompassen51:41+16:0615:12
13Håkan BrostMalmö OK56:40+21:0516:40
14Kenneth LindborgHässleholms OK58:51+23:1617:18

D80

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn36:0815:03
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

3 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Eric NelkingFK Åsen43:2413:54
2Ingemar TuressonMalmö OK1:08:28+25:0421:56

H85

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt EdvardssonOK Torfinn45:0818:48
2Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:14:19+29:1130:57

H90

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL1:10:3932:15

Inskolning

1 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Daga AbrahamssonMalmö OKfullföljt
Filip BengslinLunds OKfullföljt
Albin BergHelsingborgs SOKfullföljt
Elin BergHalmstad OKfullföljt
Julia BergHalmstad OKfullföljt
David ErikssonLunds OKfullföljt
Hugo GranqvistFK Göingarnafullföljt
Agust HerwellAndrarums IFfullföljt
Alice JönssonOK Torfinnfullföljt
Sara LönnHalmstads OKfullföljt
Ammi OrrhedeHelsingborgs SOKfullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Love PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Laban SahlströmKlubblösfullföljt
Vincent SteffertOK Tyringefullföljt
Sophie WiduchKarlskrona SOKfullföljt

U1

2 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa NilssonEslövs FK16:207:40
2Ebba RosénLunds OK18:29+2:098:40
3Carl JohanssonOK Tyringe19:17+2:579:03
4Milton WisslerSkåneslättens OL19:19+2:599:04
5Isak KämpeÖrkelljunga FK19:44+3:249:15
6Alma GieseÖrkelljunga FK21:28+5:0810:04
7Olivia SvenssonFK Åsen21:49+5:2910:14
8Marcus VoongOK Tyringe21:55+5:3510:17
9Villemo RönnblomOK Tyringe22:08+5:4810:23
10Millie AndreassonOK Origo23:06+6:4610:50
11Oscar SvartessonKlubblös23:26+7:0611:00
12Ida LindbergOK Origo23:45+7:2511:09
13Clara AndreassonOK Origo23:48+7:2811:10
14Tuva ChristensenSkåneslättens OL23:56+7:3611:14
15Elna JönssonFK Åsen25:19+8:5911:53
16Max BurströmKlubblös25:26+9:0611:56
17Samuel BjörkIS Skanne29:28+13:0813:50
18Emilia AnderssonÖrkelljunga FK29:41+13:2113:56
19Ida ÅströmEslövs FK30:22+14:0214:15
20Minna OlssonEslövs FK30:23+14:0314:15
21Albin HobergIS Skanne37:52+21:3217:46
22Robin AhlmAndrarums IF39:48+23:2818:41

U2

2 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August LingSkåneslättens OL22:598:09
2Malte WisslerSkåneslättens OL23:39+0:408:23
3Villyam JohanssonOK Tyringe24:07+1:088:33
4Oskar ElmerfjordLunds OK24:17+1:188:36
5Oskar MilessonSkåneslättens OL25:50+2:519:09
6Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK26:39+3:409:27
7Casper SandströmÖrkelljunga FK28:19+5:2010:02
8Albin SegleviHelsingborgs SOK30:50+7:5110:56
9Alvin DahlbergSkåneslättens OL34:51+11:5212:21
10Vidar KarlbergSkåneslättens OL35:09+12:1012:27
11Simon malmqvistFrosta OK37:32+14:3313:18
12Melvin BillingOK Kompassen43:38+20:3915:28
13Viggo WerlestålHelsingborgs SOK44:18+21:1915:42
14Anton CarlströmFK Boken46:48+23:4916:35
15Olle ErikssonHjärnarps OL48:56+25:5717:21
Wiggo JönssonÖrkelljunga FKej godkänd

U2 Dam

2 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie WetterlövIS Skanne25:589:12
2Annie KrikströmHjärnarps OL27:10+1:129:38
3Alva ErikssonHjärnarps OL30:11+4:1310:42
4Ellen MobergFK Göingarna30:59+5:0110:59
5Emilia CederquistMalmö OK31:54+5:5611:18
6Vilma AstermanFK Boken32:38+6:4011:34
7Hedda ÅbergLunds OK33:02+7:0411:42
8Agnes PerssonHelsingborgs SOK33:14+7:1611:47
9Lilly OlssonÖrkelljunga FK33:20+7:2211:49
10Linnea LindulfSkåneslättens OL34:00+8:0212:03
11Bontu JohnsonHelsingborgs SOK35:02+9:0412:25
12Emma LundsgaardOK Kontinent35:46+9:4812:40
13Siri AbrahamssonMalmö OK37:50+11:5213:24
14Allie NelkingSkåneslättens OL38:31+12:3313:39
15Lovisa ErichsenFK Boken41:14+15:1614:37
16Ellen WigrenLunds OK42:32+16:3415:04
17Bella BrunssonLunds OK45:24+19:2616:05
18Bella BerglundKlubblös57:44+31:4620:28
19Nanna SundelinOK Orion1:01:00+35:0221:37
20Karla LaitilaFK Boken1:05:20+39:2223:10

Öppen Motion 1

2 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna DavidsonHelsingborgs SOK22:338:24
2Maria CederquistMalmö OK26:05+3:329:43
3Jenny HugosonÖrkelljunga FK29:14+6:4110:54
4Flor VillafuerteLunds OK36:02+13:2913:26
5Anette BohmanHjärnarps OL36:53+14:2013:45
6Marlene GranÖrkelljunga FK44:04+21:3116:26
7Eva RönnbergKlubblös53:42+31:0920:02

Öppen Motion 2

4 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika KämpeÖrkelljunga FK35:258:30
2Mohammed DawodRävetofta OK36:24+0:598:45
3Mushtaq NadiriRävetofta OK36:26+1:018:45
4Maja BjörkIS Skanne1:21:58+46:3319:42
5Adrian BjörkIS Skanne1:30:28+55:0321:44

Öppen Motion 3

3 120 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sune SoelbergAndrarums IF33:0910:37
2Pontus ThuressonSkåneslättens OL33:17+0:0810:40
3Susanne GöranssonFrosta OK40:53+7:4413:06
4Sven Erik JönssonOK Tyringe41:50+8:4113:24
5Hans PerssonOK Kompassen43:46+10:3714:01
6Cajsa KrikströmHjärnarps OL44:11+11:0214:09
7Mikael NilssonFrosta OK44:42+11:3314:19
8Atle RystedtLunds OK45:32+12:2314:35
9Mikael NilssonOK Tyringe45:49+12:4014:41
10Frida LindebergOK Pan-Kristianstad45:56+12:4714:43
11Barbro NilssonAndrarums IF48:23+15:1415:30
12Cecilia WiduchKarlskrona SOK49:30+16:2115:51
13Karin MalmgrenHjärnarps OL51:29+18:2016:30
14Dan LindFK Åsen53:14+20:0517:03
15Maria NygrenFK Boken53:57+20:4817:17
16Freja GustafsonLunds OK54:56+21:4717:36
16Gordon GustafsonLunds OK54:56+21:4717:36
18Eva WibergHässleholms OK57:00+23:5118:16
19Magnus JönssonÖrkelljunga FK57:11+24:0218:19
20MAUDE CAROLINE JönssonÖrkelljunga FK57:31+24:2218:26
21Ture AugustssonFK Boken1:01:54+28:4519:50
22Allan HammarOK Kompassen1:02:40+29:3120:05
23Ann Christine LarssonLunds OK1:05:50+32:4121:06
23Vanja JinnemoHjärnarps OL1:05:50+32:4121:06
25Asta NilssonHärlövs IF1:07:46+34:3721:43
26Siw NilssonOK Kompassen1:08:08+34:5921:50
27Helle RagnarssonOK Kompassen1:08:15+35:0621:52
28Ebba NilssonÖrkelljunga FK1:09:53+36:4422:23
29Christoffer MöllerSkåneslättens OL1:10:53+37:4422:43
30Linda JivzäterSkåneslättens OL1:10:54+37:4522:43
31Josefin ThorellHelsingborgs SOK1:10:56+37:4722:44
32Gunnel NilssonMalmö OK1:22:09+49:0026:19
33Mona RingdahlSkåneslättens OL1:30:59+57:5029:09
34Maine GodderidgeOK Klyftamo1:38:41+1:05:3231:37
35Elsa SkytteKlubblös1:38:45+1:05:3631:39
36Anna SkytteKlubblös1:38:48+1:05:3931:40
37Tova BjerleOK Tyringe1:41:38+1:08:2932:34
38Katarina GoddeligeKlubblös1:45:19+1:12:1033:45
39Ulla KarlssonOK Tyringe1:50:47+1:17:3835:30
Eva ÅbergFrosta OKej godkänd
Margret HellborgRingsjö OKej godkänd

Öppen Motion 4

4 290 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim HeideKlubblös45:2210:34
2Anna LindqvistOK Stigen47:18+1:5611:01
3Sara JohnssonHelsingborgs SOK47:53+2:3111:09
4Alex AndreassonOK Origo51:37+6:1512:01
5Mia ÅbergEslövs FK52:56+7:3412:20
5Frida SkarinKlubblös52:56+7:3412:20
7Jan StrandOK Origo56:40+11:1813:12
8Gun-Marie NilssonOK Origo56:41+11:1913:12
9Joakim BorgHelsingborgs SOK57:03+11:4113:17
10Ing-Mari PerssonHärlövs IF1:01:00+15:3814:13
11Cecilia HugossonLunds OK1:04:15+18:5314:58
12Anna HjelmHalmstad Garnison1:07:34+22:1215:44
13Martina SundelinOK Orion1:28:22+43:0020:35
14Erik SundelinOK Orion1:28:26+43:0420:36
15Malte NilssonKlubblös1:29:09+43:4720:46
16Bojan CericKlubblös1:39:55+54:3323:17
17Henriette JareklevHelsingborgs SOK2:15:56+1:30:3431:41

Öppen Motion 5

3 570 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes OlvegårdFK Göingarna33:529:29
2Tobias LindulfSkåneslättens OL34:14+0:229:35
3Daniel KämpeÖrkelljunga FK34:55+1:039:46
4Johanna HärwellAndrarums IF35:03+1:119:49
5Louise RolanderOK Pan-Kristianstad37:47+3:5510:35
6Niklas GustafsonLunds OK40:23+6:3111:18
7Göran MagnussonFrosta OK40:52+7:0011:26
8Annelie ThomassonFK Göingarna41:04+7:1211:30
9Kerstin OlvegårdFK Göingarna41:11+7:1911:32
10Ola SvenssonFK Åsen41:27+7:3511:36
11Frida BjörkÖrkelljunga FK42:24+8:3211:52
12Henrik EnforsTockarps IK42:37+8:4511:56
13Michael NilssonAndrarums IF43:08+9:1612:04
14Liane GunnarssonÖrkelljunga FK43:17+9:2512:07
15Andreas PernetunHässleholms OK43:27+9:3512:10
16Sara MagnussonFrosta OK43:53+10:0112:17
17Maria RagnarssonHjärnarps OL44:32+10:4012:28
18Anna IsgrenMalmö OK44:51+10:5912:33
19Lotta HanssonOK Kontinent46:04+12:1212:54
20Ludvig PernetunHässleholms OK46:51+12:5913:07
21Elin WelanderÖrkelljunga FK47:00+13:0813:09
22Karolina SvenssonFK Åsen47:01+13:0913:10
23Christer NelsénFalkenbergs OK48:34+14:4213:36
24Jan WessbergHärlövs IF50:37+16:4514:10
25Britt-Marie ErikssonOK Rodhen50:59+17:0714:16
26Sune HedströmOK Rodhen53:27+19:3514:58
27Emily NilssonHärlövs IF53:40+19:4815:01
28Ida OlssonTorsås OK54:13+20:2115:11
29Carina JönssonFK Åsen56:17+22:2515:45
30Göran RosenkvistHelsingborgs SOK57:45+23:5316:10
31Jakob SvenssonKlubblös58:46+24:5416:27
32Saga ChristensenSkåneslättens OL1:00:26+26:3416:55
33Gunilla MårtenssonSimrishamns OK1:01:35+27:4317:15
34Lena JohanssonHelsingborgs SOK1:01:36+27:4417:15
35Kristian KribladHjärnarps OL1:03:37+29:4517:49
36Gun-Britt KribladHjärnarps OL1:03:39+29:4717:49
37Marcus BengtssonOK Tyringe1:08:57+35:0519:18
38Henrik RothHjärnarps OL1:11:57+38:0520:09
39Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:16:55+43:0321:32
40Kerstin ÅstedtHärlövs IF1:19:07+45:1522:09
41Torgny ÅstedtHärlövs IF1:19:34+45:4222:17
42Lennart MagnussonLaholms IF OK1:19:48+45:5622:21
43Kerstin FränkelFK Snapphanarna1:27:42+53:5024:33
Kerstin NilssonMalmö OKej godkänd

Öppen Motion 6

5 650 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÅbergLunds OK46:128:10
2Per GerdleHalmstad OK46:47+0:358:16
3André NilssonFK Åsen51:17+5:059:04
4Ola AndertoftMarkaryds FK52:26+6:149:16
5Fredrik ÖbergMalmö OK53:30+7:189:28
6Per-johan JohanssonRävetofta OK55:57+9:459:54
7Mikael SöderströmOK Stigen56:04+9:529:55
8David SällbergFK Åsen56:09+9:579:56
9Sandra NilssonFK Åsen58:16+12:0410:18
10Anna ÅsLunds OK1:00:04+13:5210:37
11Maria MarceliusKlubblös1:02:30+16:1811:03
12Sara AbrahamssonMalmö OK1:02:39+16:2711:05
13Tommy SamuelssonHalmstad Garnison1:05:01+18:4911:30
14Emma CarlstedtHjärnarps OL1:08:48+22:3612:10
15Mantas ZalagaSkåneslättens OL1:10:32+24:2012:29
16Eva OlssonFK Åsen1:14:01+27:4913:06
17Anders LevinssonMalmö OK1:18:00+31:4813:48
18Pontus AbrahamssonMalmö OK1:22:13+36:0114:33
19Magnus NilssonHärlövs IF1:23:48+37:3614:49
20Susanna BondesonRävetofta OK1:23:50+37:3814:50
21Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:27:40+41:2815:30
22Mattias GustavssonKlubblös1:59:41+1:13:2921:10
23Anna BergkvistKlubblös1:59:42+1:13:3021:11
Christine EdenbrandtLunds OKej godkänd
Torgny HolmströmHärlövs IFej godkänd
Carl AspegrenHässleholms OKej godkänd

Öppen Motion 7

2 970 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent TörnqvistKarlskrona SOK25:098:28
2Anna PrellnerSkåneslättens OL30:42+5:3310:20
3Jenny VinbladLunds OK32:01+6:5210:46
4Sven  OlssonSkåneslättens OL32:15+7:0610:51
5Marie SvenssonFK Åsen34:04+8:5511:28
6Jan NetukaSlavia Hradec Kralove34:16+9:0711:32
7Anders HenrikssonIS Skanne34:18+9:0911:32
8Lennart MartinssonOK Tyringe34:54+9:4511:45
9Kerstin OlssonEslövs FK35:29+10:2011:56
10Niglas RämmalLunds OK36:29+11:2012:17
11Hanna MellbyMalmö OK38:41+13:3213:01
12Thomas VinbladLunds OK38:43+13:3413:02
13Enar MagnussonIS Skanne38:57+13:4813:06
14Kennet OlssonFK Boken39:05+13:5613:09
15Ola NordtorpKlubblös39:18+14:0913:13
16Lars-Erik HallbergFK Boken41:03+15:5413:49
17Björn FränkelFK Snapphanarna42:19+17:1014:14
18Linda JinnemoHjärnarps OL43:20+18:1114:35
19Nils MårtenssonAndrarums IF43:40+18:3114:42
20Sven FalkmanÖrkelljunga FK43:57+18:4814:47
21Richard AnderssonLunds OK44:06+18:5714:50
22Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna44:59+19:5015:08
23Josefina BerglundFK Boken45:39+20:3015:22
24Barbro MartinssonOK Tyringe45:41+20:3215:22
25Bengt LarssonYstads OK46:06+20:5715:31
26Lena MagnussonMalmö OK46:50+21:4115:46
27Bibzi PerssonHässleholms OK47:42+22:3316:03
28Sonja HammarOK Kompassen48:06+22:5716:11
29Folke SjöbergLunds OK50:46+25:3717:05
30Johnny MalmgrenHjärnarps OL51:01+25:5217:10
31Bertil LööfOK Pan-Kristianstad51:13+26:0417:14
32Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad51:42+26:3317:24
33Lennart MånssonRingsjö OK52:22+27:1317:37
34Rolf NilssonAndrarums IF54:36+29:2718:23
35Göran EdgarssonAndrarums IF55:39+30:3018:44
36Gunnel WesterÖrkelljunga FK56:24+31:1518:59
37Ingrid OlofssonFK Snapphanarna57:43+32:3419:25
38Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK58:04+32:5519:33
39Göran SegerFK Boken58:57+33:4819:50
40Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK59:53+34:4420:09
41Kristina LandgrenMalmö OK1:00:44+35:3520:26
42Lennart NilssonMalmö OK1:01:53+36:4420:50
43Kerstin NilssonTormestorps IF1:04:21+39:1221:40
44Ulf JönssonLaholms IF OK1:45:25+1:20:1635:29

Öppen Motion 8

4 360 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heide PerssonAndrarums IF30:397:01
2Per-Erik JönssonOK Torfinn32:21+1:427:25
3Karl JanssonFrämmestads IK32:36+1:577:28
4Måns PerssonAndrarums IF35:56+5:178:14
5Wiktor RydlundHässleholms OK37:27+6:488:35
6David AnderssonIS Skanne37:51+7:128:40
7Niklas RystedtLunds OK38:59+8:208:56
8Anders JönssonOK Torfinn39:18+8:399:00
9Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK39:42+9:039:06
10Simon LarssonOK Kontinent39:58+9:199:10
11Harald PerssonAndrarums IF40:40+10:019:19
12Mårten MellbyMalmö OK41:04+10:259:25
13Fredrik OlssonTierps SOK41:27+10:489:30
14Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK43:05+12:269:52
15Oskar BergHalmstad OK43:18+12:399:55
16Peter BengtslinLunds OK43:43+13:0410:01
17Axel MatssonHjärnarps OL44:12+13:3310:08
18Mikael WidénFK Boken44:23+13:4410:10
19Petter ÖstbergSkåneslättens OL44:31+13:5210:12
20Sören AnderssonFK Boken44:34+13:5510:13
21Susanna BergHalmstad OK44:42+14:0310:15
22Niklas WelanderÖrkelljunga FK45:30+14:5110:26
23Andréas PalmertzHelsingborgs SOK45:46+15:0710:29
24Miklos MolnarLunds OK46:00+15:2110:33
25Lars VintergardKlubblös46:26+15:4710:38
26Björn MöllerOK Kontinent46:34+15:5510:40
27Jan GradinAndrarums IF46:51+16:1210:44
28Anders SundelinOK Orion47:45+17:0610:57
29Magnus CinthioSkåneslättens OL48:08+17:2911:02
30Jan-I NygrenFK Boken48:38+17:5911:09
31Gunnar MagnussonLunds OK48:54+18:1511:12
32Patrik LarssonAndrarums IF49:11+18:3211:16
33Mats ToftnerOK Kompassen52:06+21:2711:56
34Emma NilssonAndrarums IF52:12+21:3311:58
35Henrik RosénLunds OK52:22+21:4312:00
36Sven GiselssonRonneby OK52:33+21:5412:03
37Monica JohanssonHjärnarps OL52:57+22:1812:08
38Elin LarssonAndrarums IF53:35+22:5612:17
39Fajer WennerbergOK Klyftamo53:47+23:0812:20
40Andreas SjölinOK Klyftamo53:53+23:1412:21
41Gert OlssonTockarps IK53:59+23:2012:22
42Holger SigboOK Kompassen57:22+26:4313:09
43Anna BjärbyFrosta OK1:01:37+30:5814:07
44Kaisa KuoskuKlubblös1:02:15+31:3614:16
45Line LundsgaardOK Kontinent1:04:07+33:2814:42
46Sven TörnkvistTormestorps IF1:07:05+36:2615:23
47Krister ÖsterbladFK Boken1:07:10+36:3115:24
48Stein ØstbyMalmö OK1:07:16+36:3715:25
49Claus MikaelsonHärlövsholm1:11:22+40:4316:22
50Evelina BengtssonOK Tyringe1:12:19+41:4016:35
51Erik RidderbyFrosta OK1:17:52+47:1317:51
Ola KrikströmHjärnarps OLej godkänd

Öppen Motion 9

7 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad49:526:17
2Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:06:09+16:178:21
3Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:09:33+19:418:46
4Anders JärpedalOK Skogsvargarna1:09:57+20:058:49
5Matilda OlssonSkåneslättens OL1:10:09+20:178:51
6Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:11:49+21:579:04
7Jonas ClausonLunds OK1:11:58+22:069:05
8Björn SvenssonHelsingborgs SOK1:12:02+22:109:05
9Robert BertilssonLunds OK1:14:38+24:469:25
10Kristofer NilssonHästveda OK1:14:56+25:049:27
11Lars EdenbrandtLunds OK1:18:24+28:329:53
12Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:19:10+29:189:59
13Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:20:26+30:3410:09
14André BjärbyFrosta OK1:25:33+35:4110:48
15Göran FastOK Pan-Kristianstad1:25:47+35:5510:49
16Lucie KomarkovaHjärnarps OL1:36:30+46:3812:11
17Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:38:49+48:5712:28
Per RudqvistHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen Motion 10

4 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan CarlssonSkåneslättens OL32:077:21
2Björn CarlssonSkåneslättens OL33:03+0:567:34
3Ingvar OlofssonFK Snapphanarna49:12+17:0511:17
4Edo DrenthHelsingborgs SOK49:45+17:3811:24
5Sven Erik MellbyEslövs FK56:39+24:3212:59
6Jenny GustafssonLunds OK58:43+26:3613:28
7Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:13:20+41:1316:49
8Katarina SundelinOK Orion1:17:48+45:4117:50
9Anne KellerAmager OK1:31:06+58:5920:53
10Christer LjungquistLunds OK1:38:30+1:06:2322:35
Bengt BengtssonTormestorps IFej godkänd

Öppen Motion 12

1 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora LindeRävetofta OK13:2810:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser