Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Borås 3 av 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Borås 3 av 5
Arrangörsorganisationer: Borås GIF / Hestra IF
Datum: onsdag 25 maj 2016

Bredareds IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linda HallbergÖppen 6 (9)57:21+6:129:09
5Alf KjellbergÖppen 1 (5)50:01+17:0520:40
7Anders SörqvistÖppen 5 (12)54:48+21:0413:58
7Mariann KjellbergÖppen 3 (16)44:49+10:2713:57

Elfsborg SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ester StrömbomÖppen 1 (5)32:5613:36
3Amanda MellqvistÖppen 3 (16)41:58+7:3613:04
10Mikael KaxeÖppen 5 (12)1:08:33+34:4917:29

Hestra IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Magnus HenningssonÖppen 6 (9)1:11:27+20:1811:24
9Felicia SyrénÖppen 3 (16)50:33+16:1115:44
12Thomas KrafftÖppen 3 (16)57:46+23:2417:59
14Klara NilssonÖppen 3 (16)1:01:57+27:3519:17
15Moa HolstenÖppen 3 (16)1:03:47+29:2519:52
16Ingrid KrafftÖppen 3 (16)1:20:26+46:0425:03
Kimmo KurkinenÖppen 6 (9)ej godkänd

I 15 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Bill AnderssonÖppen 6 (9)1:21:19+30:1012:59

IK Omega

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Johan WannbergÖppen 6 (9)1:00:42+9:339:41
6Andreas WannbergÖppen 6 (9)1:03:00+11:5110:03
Marie HjalmarssonÖppen 5 (12)ej godkänd

IK Ymer

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter RosenÖppen 6 (9)51:098:10
1Anders KumlinÖppen 3 (16)34:2210:42
1Hugo HåkanssonÖppen 5 (12)33:448:36
2Lukas GustafssonÖppen 5 (12)40:59+7:1510:27
3Jenny JohanssonÖppen 5 (12)41:04+7:2010:28
4Kaqrin JogelandÖppen 5 (12)41:07+7:2310:29
4Alba Sörbring HermanssonÖppen 1 (5)37:39+4:4315:33
4Mattias BiörsÖppen 6 (9)1:00:08+8:599:36
4Bengt-Åke SvenssonÖppen 3 (16)42:46+8:2413:19
5Anita EklöfÖppen 5 (12)46:07+12:2311:45
5Joakim  ÖsterlundÖppen 3 (16)43:15+8:5313:28
6Leif BjörkmanÖppen 5 (12)49:03+15:1912:30
6Oscar ÖsterlundÖppen 3 (16)43:16+8:5413:28
8Kent JogelandÖppen 3 (16)48:22+14:0015:04
8Emilia ÖsterlundÖppen 5 (12)57:15+23:3114:36
10Maritha HallbergÖppen 3 (16)52:13+17:5116:16

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Austen BroughÖppen 1 (5)33:14+0:1813:43

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ebba/Herman LangeÖppen 1 (5)37:06+4:1015:19

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Olle/Anna AxelssonÖppen 3 (16)58:57+24:3518:21

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Camilla IsakssonÖppen 5 (12)1:06:10+32:2616:52

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Alice LarssonÖppen 5 (12)1:27:27+53:4322:18

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ronny RagnarssonÖppen 3 (16)40:45+6:2312:41
11Ulla RagnarssonÖppen 3 (16)56:01+21:3917:27

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Andreas ClaessonÖppen 6 (9)59:42+8:339:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser