Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Borås 4 av 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Borås 4 av 5
Arrangörsorganisationer: Hestra IF / IK Ymer
Datum: onsdag 1 juni 2016

Öppen 1

2 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf NorströmIK Ymer46:0816:46
2Elisabeth Stenssonklubblös48:37+2:2917:40
3Alva Hermansson/SörbringIK Ymer52:59+6:5119:16
4Kevin ClaessonElfsborg SOK1:03:07+16:5922:57
5Simon ClaessonElfsborg SOK1:03:15+17:0723:00

Öppen 3

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara JosefssonRydboholms SK40:4912:45
2Amanda MellqvistElfsborg SOK41:58+1:0913:06
3Martin StrömbergBorås GIF44:46+3:5713:59
4Johanna BiörsIK Ymer51:11+10:2215:59
5Sofia Claesson ÅkerfeldtElfsborg SOK52:52+12:0316:31
6Anton SandelinBorås GIF53:34+12:4516:44
7Stellan HelgessonMarkbygdens OK55:08+14:1917:13
8Maritha HallbergIK Ymer1:05:27+24:3820:27
9Jonas Blomklubblös1:08:06+27:1721:16
10Marie Anderssonklubblös1:37:43+56:5430:32
Marie HjalmarssonIK Omegaej godkänd

Öppen 5

3 270 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny JohanssonIK Ymer35:5210:58
2Lukas GustafssonIK Ymer39:26+3:3412:03
3Andreas LidénDalsjöfors GoIF40:02+4:1012:14
4Bo JosefssonRydboholms SK40:46+4:5412:28
5Börje LidénDalsjöfors GoIF42:25+6:3312:58
6Åke JohanssonRydboholms SK42:35+6:4313:01
7Marianne HanssonBredareds IF43:33+7:4113:19
8Anders KumlinIK Ymer43:48+7:5613:23
9Frida StoltHestra IF46:29+10:3714:12
10Kurt EkbergOK Orinto46:39+10:4714:15
11Anita EklöfIK Ymer48:37+12:4514:52
12Mikael KaxeElfsborg SOK49:20+13:2815:05
13Albin WidmanIK Ymer50:15+14:2315:22
14Camilla Isaksonklubblös57:16+21:2417:30
15Sture GrytheimElfsborg SOK1:02:16+26:2419:02
16Oscar ÖsterlundIK Ymer1:08:34+32:4220:58
16Emilia ÖsterlundIK Ymer1:08:34+32:4220:58
18Joakim  ÖsterlundIK Ymer1:08:40+32:4820:59
19Gertie OdelbergIK Ymer1:16:08+40:1623:16
Sina SeipelElfsborg SOKej godkänd
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd

Öppen 6

5 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HolmqvistHestra IF41:417:44
2Peter RosénIK Ymer52:42+11:019:46
3Mattias BiörsIK Ymer54:00+12:1910:01
4Peder HallbergIK Ymer55:45+14:0410:20
5Hugo HåkanssonIK Ymer57:05+15:2410:35
6Andreas WannbergIK Omega59:21+17:4011:00
7Mikael NordhIK Ymer1:02:02+20:2111:30
8Martin JakobssonHammarkinds OK1:06:33+24:5212:20
9Karin JogelandIK Ymer1:23:49+42:0815:33

Öppen Trail

3 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann Hägglundklubblös53:3116:18
2Emilie Hägglundklubblös53:32+0:0116:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser