Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Borås 5 av 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Borås 5 av 5
Arrangörsorganisationer: OK Orinto / Rydboholms SK
Datum: onsdag 8 juni 2016

Öppen 1

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EklövKlubblös31:5313:17
1Sofia EklövKlubblös31:5313:17
3Sara JensenKlubblös34:37+2:4414:25
4Kevin ClassonElfsborg SOK36:04+4:1115:01
5Simon ClassonElfsborg SOK37:00+5:0715:25
6Alva Hermansson SörbringIK Ymer44:12+12:1918:25
7Alfred Hermansson SörbringIK Ymer44:16+12:2318:26
8Kent JogelandIK Ymer51:41+19:4821:32
Vilma BlomKlubblösej godkänd
Tindra BlomKlubblösej godkänd

Öppen 3

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda MellqvistElfsborg SOK28:039:21
2Stig HjortvallHestra IF28:23+0:209:27
3Peder JernaeusKlubblös29:07+1:049:42
4Gertie OdelbergIK Ymer34:19+6:1611:26
5Göran SvanBorås GIF36:43+8:4012:14
6Britt-Marie EkbergOK Orinto38:27+10:2412:49
7Stig ArbsvedBorås GIF40:15+12:1213:25
8Sofia Classon ÅkerfeltElfsborg SOK46:57+18:5415:39
9Maria HermanssonIK Ymer48:13+20:1016:04
10Sofie JohanssonOK Tranan48:34+20:3116:11
11Viktoria EckerlidKlubblös48:36+20:3316:12
12Susanna IngemarssonKlubblös49:46+21:4316:35
13Erland OlssonDalsjöfors IF53:37+25:3417:52
14Pauline LundqvistKlubblös1:04:17+36:1421:25
14Lisa KvaldenKlubblös1:04:17+36:1421:25
16Mari AnderssonKlubblös1:06:48+38:4522:16
17Elin BergmanKlubblös1:17:13+49:1025:44
18Maria HygrenKlubblös1:17:18+49:1525:46
18Hanna RonnefjordKlubblös1:17:18+49:1525:46
20Emilia ViktorssonKlubblös1:17:20+49:1725:46

Öppen 5

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NordhIK Ymer26:247:45
2Jörgen IvarssonHestra IF31:09+4:459:09
3Hugo HåkanssonIK Ymer31:11+4:479:10
4Jenny JohanssonIK Ymer36:11+9:4710:38
5Andreas LidénDalsjöfors IF38:49+12:2511:25
6Martina LindbergIK Ymer41:07+14:4312:05
7Lukas GustafssonIK Ymer41:45+15:2112:16
8Karin JogelandIK Ymer44:43+18:1913:09
9Sture GrytheimElfsborg SOK46:03+19:3913:32
10Tomas GöranssonIK Ymer49:01+22:3714:25
11Fredrik OdelbergIK Ymer50:11+23:4714:45
12Helena AnderssonMarkbygdens OK51:31+25:0715:09
13Kurt EkbergOK Orinto54:37+28:1316:03
14Leif BjörkmanIK Ymer55:31+29:0716:19
15Britt-Marie LarssonSOK 6857:30+31:0616:54
16Camilla IsakssonKlubblös57:53+31:2917:01
16Ivan AnderssonMarkbygdens OK57:53+31:2917:01
18Börje LidénDalsjöfors IF59:25+33:0117:28
19Lars KilbornSOK 6859:53+33:2917:36
20Britt RangertIK Ymer1:00:51+34:2717:53
21Conny VernerssonOK Orinto1:05:46+39:2219:20
22Martina BuckáHestra IF1:06:43+40:1919:37
23Mia HallbergIK Ymer1:09:27+43:0320:25
24Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:12:53+46:2921:26
25Olle o Anna AxelssonKlubblös1:38:17+1:11:5328:54

Öppen 6

6 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonMarkbygdens OK41:596:52
2Peter RosénIK Ymer54:53+12:548:59
3Andreas ClaessonOK Kullingshof1:00:01+18:029:50
4Linda HallbergBredareds IF1:01:17+19:1810:02
5Martin JakobssonHammarkinds OK1:21:07+39:0813:17
Egon JohanssonOK Trananej godkänd

Öppen Trail

4 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda FreijKlubblös1:22:3917:13
2Emelie HägglundKlubblös1:22:42+0:0317:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser