Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, sprintstafett, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: SM, sprintstafett, final
Arrangörsorganisationer: Ronneby OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: måndag 6 juni 2016

DH21

34 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 154:24
1. Josefine Klintberg14:43814:438
2. Emil Granqvist14:011328:449+1
3. Gustav Bergman12:14140:583-6
4. Helena Jansson13:26154:241-2
2Stora Tuna OK 154:26+0:02
1. Tilda Östberg14:53914:539
2. Anton Sjökvist12:58127:511-8
3. Emil Svensk12:54640:452+1
4. Tove Alexandersson13:41254:2620+0:02
3OK Linné 155:06+0:42
1. Rebecka Olsson14:41714:417
2. Rassmus Andersson13:41528:2270
3. Oskar Sjöberg12:38341:004-3
4. Annika Billstam14:06355:063-1+0:42
4OK Tisaren 155:22+0:58
1. Josefin Tjernlund14:01114:011
2. Jonas Merz13:561127:573+2
3. Oskar Andrén13:08841:056+3
4. Lilian Forsgren14:17655:224-2+0:58
5OK Orion 155:44+1:20
1. Tilda Johansson14:02214:022
2. Ola Andersson14:211828:238+6
3. Anton Johansson13:09941:3280
4. Nadiya Volynska14:12455:445-3+1:20
6OK Pan-Kristianstad 156:19+1:55
1. Nicole Ljungdahl14:12414:124
2. Rasmus Svantesson14:081528:206+2
3. Gernot Kerschbaumer12:42441:025-1
4. Elin Carlsson15:171056:196+1+1:55
7Linköpings OK 156:59+2:35
1. Therese Klintberg15:522315:5223
2. Rasmus Elmelid13:35429:2715-8
3. Erik Martinsson13:161042:4311-4
4. Alva Olsson14:16556:597-4+2:35
8IFK Göteborg 157:18+2:54
1. Isia Basset14:25614:256
2. Remi Dubois14:562529:2112+6
3. Eskil Kinneberg12:46542:079-3
4. Elin Månsson15:11957:188-1+2:54
9OK Linné 258:34+4:10
1. Lisa Rönnols15:021115:0211
2. Jakob Andersson14:222029:2414+3
3. Niklas Aldén13:04742:2810-4
4. Annika Björk16:061258:349-1+4:10
10OK Kolmården 159:27+5:03
1. Malin Leijon Lind15:361715:3617
2. Oskar Leinonen13:31329:0711-6
3. Ville Johansson13:501342:5712+1
4. Linn Bränneby16:301559:2710-2+5:03
11OK Kåre 159:30+5:06
1. Vilma Von Krusenstierna16:292916:2929
2. Jonas Gustafsson14:222030:5122-7
3. Isac von Krusenstierna13:321244:2315-7
4. Lisa Risby15:07859:3011-4+5:06
12OK Orion 259:51+5:27
1. Myrra Carlsson14:541014:5410
2. Oskar Lundqvist13:561128:50100
3. Philip Persson14:341743:2414+4
4. Sara Jonsson16:271459:5112-2+5:27
13Sundsvalls OK 11:00:19+5:55
1. Stina Nordin15:021115:0211
2. Anders Vedin14:492329:5117+6
3. Anders Axling14:431944:3416-1
4. Hanna Hugosson15:45111:00:1913-3+5:55
14OK Pan-Kristianstad 21:01:40+7:16
1. Jannie Hagård15:462115:4621
2. Simon Wikström14:201630:0620-1
3. Jörgen Olsson14:592345:0518-2
4. Nelly Carlsson16:35171:01:4014-4+7:16
15Ronneby OK 11:01:48+7:24
1. Hanna Johannesson17:323217:3232
2. Henrik Johannesson13:44631:1626-6
3. Denys Shcherbakov13:591545:1519-7
4. Yevheniya Shcherbakova16:33161:01:4815-4+7:24
16Tullinge SK 11:02:08+7:44
1. Amanda Berggren15:401815:4018
2. Simon Imark14:071429:4716-2
3. Markus Adolfsson15:162445:0317+1
4. Magdalena Vande Voorde17:05201:02:0816-1+7:44
17Trollhättans SOK 11:02:23+7:59
1. Ida Kristiansson16:142816:1428
2. Eskil Tryggö15:162731:3027-1
3. Elias Ekvall14:381846:0822-5
4. Malin Kristiansson16:15131:02:2317-5+7:59
18Karlskrona SOK 11:02:32+8:08
1. Moa Pettersson15:522315:5223
2. Oscar Johansson15:082631:0024+1
3. Axel Halvarsson14:472045:4721-3
4. Maja Pettersson16:45181:02:3218-3+8:08
19OK Södertörn 11:04:11+9:47
1. Hanna Lagerberg15:281515:2815
2. Hugo Lindbärg15:362831:0425+10
3. Linus Backlund16:062547:10250
4. Louise Markstedt17:01191:04:1119-6+9:47
20Linköpings OK 21:05:01+10:37
1. Nicole Scalet16:132716:1327
2. Jonas Lundgren14:252230:3821-6
3. Sven Engström14:512245:2920-1
4. Maria Elmelid19:32231:05:01200+10:37
21Växjö OK 11:05:03+10:39
1. Josephine Regnell17:303117:3031
2. Lukas Lundgren16:063033:3629-2
3. Patrik Karlsson14:031647:3926-3
4. Louise Lundgren17:24211:05:0321-5+10:39
22OK Linné 31:05:44+11:20
1. Kate Morrison15:451915:4519
2. Viktor Janrik14:201630:05190
3. Olle Grywenz16:382846:4324+5
4. Karna Thorsson19:01221:05:4422-2+11:20
23Hestra IF 11:09:03+14:39
1. Ebba Hjertberg16:353016:3530
2. Johan Törnroth14:211830:5623-7
3. Kent Klasson17:592948:5527+4
4. Sofia Klasson20:08251:09:0323-4+14:39
24Trollhättans SOK 21:10:27+16:03
1. Anna Kristiansson18:223318:2233
2. Linus Kristiansson15:552934:1730-3
3. Joakim Axelsson16:102650:2728-2
4. Agnes Westerberg20:00241:10:2724-4+16:03
25Sala OK 11:25:09+30:45
1. Mirjam Dalén16:062516:0625
2. Martin Norrbom16:283132:3428+3
3. Anton Källström30:01321:02:3529+1
4. Magdalena Pölder22:34261:25:0925-4+30:45
Järla IF OK 1ej godkänd
1. Elsa Jansson14:03314:033
2. Mathias Hall13:50927:532-1
3. Olle Boström13:171141:107+5
4. Karolin Ohlssonej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 1ej godkänd
1. Amanda Kleijn14:13514:135
2. Jakob Enmark13:44627:573-2
3. Jonas Leandersson12:21240:181-2
4. Frida Jönsson Hellstadiusej godkändej godkänd
IFK Lidingös SOK 1ej godkänd
1. Anna Bachman15:081315:0813
2. Mårten Boström13:04228:125-8
3. Øystein Kvaal Østerbøej godkändej godkänd
4. Helena Karlsson14:547ej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
1. Lovisa Persson15:081315:0813
2. Martin Särnbrink14:492329:5718+5
3. Jonathan Karlsson16:202746:1723+5
4. Ellinor Tjernlundej godkändej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Hanna Korhonen15:341615:3416
2. Kalle Bergman13:48829:2213-3
3. Assar Hellström13:571443:19130
4. Tone Albrektssonej godkändej godkänd
OK Kåre 2ej godkänd
1. Jenny Eriksson15:451915:4519
2. Matilda Melénej godkändej godkänd
3. Marcus Ramström20:2531ej godkänd
4. Elina Von Krusenstiernaej startej godkänd
Sundsvalls OK 2ej godkänd
1. Hedwig Haas15:502215:5022
2. Gustav Frænellej godkändej godkänd
3. Oscar Sundlöf18:4530ej godkänd
4. Sara Lundstenej godkändej godkänd
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
1. Elna Forsbergej godkändej godkänd
2. Emil Björnlinger13:5510ej godkänd
3. Albin Axelsson14:5021ej godkänd
4. Tova Olssonej startej godkänd
Göteborg-Majorna OK 1utgått
1. Emma Bergman16:122616:1226
2. Maria Arvidssonej startutgått
3. N.N.ej startutgått
4. N.N.ej startutgått
Järla IF OK 2ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startej start
3. N.N.ej startej start
4. N.N.ej startej start
Jönköpings OK 1ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startej start
3. N.N.ej startej start
4. N.N.ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser