Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Silverjakten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Silverjakten
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: måndag 1 maj 2017

D21

7 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina WelénKöping-Kolsva OK54:487:39
2Malin WelénKöping-Kolsva OK58:58+4:108:14
3Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:16:37+21:4910:42
4Aino LeijonAvesta OK1:27:00+32:1212:10
Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OKej start

H21

10 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:10:396:41
2Mathias NyströmNorbergs OK1:16:18+5:397:13
3Robin PousetteLånghundra IF1:17:31+6:527:20
4Henrik ÅbergIF Thor1:21:27+10:487:43
5Henrik WickströmArboga OK1:21:32+10:537:43
6Viktor LundénAvesta OK1:22:41+12:027:50
7Leif MarkfjärdAvesta OK1:30:52+20:138:36
8Oskar KarlssonAvesta OK1:33:48+23:098:53
9Niklas ReinholdssonIF Thor1:34:46+24:078:58
10Anton BacklundSäterbygdens OK1:45:21+34:429:59
11Robin OlssonAvesta OK2:07:32+56:5312:05
Emil AlexanderssonStora Tuna OKej start

D18

5 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra JernströmAvesta OK48:159:18
2Elin NallgårdVästerås SOK1:00:36+12:2111:41
Elin DahlmarkVästerås SOKej start
Hanna SundströmVästerås SOKej start

H18

6 630 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johan B NordahlDomnarvets GOIFej start

D16

4 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva RyttherVästerbergslagens OL41:329:21
2Emma LiljeGävle OK45:55+4:2310:20
3Ida LarssonVästerås SOK57:19+15:4712:54
4Cecilia LindgrenOK Kåre58:40+17:0813:12
5Linnea PerssonValbo AIF59:52+18:2013:29
6Maja HolmgrenVästerås SOK1:02:09+20:3713:59
7Tilda WigforssArboga OK1:09:34+28:0215:40
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKej start

H16

5 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MelinOK Rodhen40:117:34
2Melker NordgrenOK Kåre43:00+2:498:05
3Pontus LindgrenVästerås SOK45:16+5:058:31
4Filip BäckArboga OK1:01:05+20:5411:30
5Anton MäkinenOK Hammaren1:02:05+21:5411:41
6Tamás SzütsVästerås SOK1:35:00+54:4917:53
Martin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Markus ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej start
Hugo FriskVästerås SOKej start

D16 Kort

3 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My BlixtAvesta OK1:15:4319:40

D14

3 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre28:547:30
2Alice HelmerssonVandrarringen31:52+2:588:16
3Maja AhlströmVästerås SOK37:22+8:289:42
4Ellen PelanderOK Djerf37:59+9:059:51
5Amanda HallVästerås SOK41:37+12:4310:48
6Jonna SandbergKöping-Kolsva OK43:57+15:0311:24
7Elin BryggarGrycksbo IF OK46:40+17:4612:07
8Alicia BergkvistVästerbergslagens OL48:12+19:1812:31
9Kristina LindgrenVästerås SOK49:13+20:1912:47
10Linnea FridolfssonStora Tuna OK50:49+21:5513:11
11Erica KarlssonOK Rodhen1:01:35+32:4115:59
12Felicia SahlénVästerås SOK1:07:57+39:0317:38
Rebecka HaslerSurahammars SOKej start

H14

3 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MelénOK Kåre28:207:21
2David BerglundIF Thor29:33+1:137:40
3Lucas WannerAvesta OK30:15+1:557:51
4Lucas AhlströmVästerås SOK33:36+5:168:43
5Tobias DahlmarkVästerås SOK34:32+6:128:58
6Ludvig BylundFagersta OK35:53+7:339:19
7Sixten SlagbrandVästerås SOK37:10+8:509:39
8Joel OwénValbo AIF37:43+9:239:47
9Hampus PerssonOK Enen38:15+9:559:56
10Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK40:03+11:4310:24
11Rasmus SöderbergGävle OK40:37+12:1710:32
12Kristoffer KlarinVästerås SOK42:10+13:5010:57
13Gustav LyckebäckSigtuna OK44:30+16:1011:33
14Eric BäckArboga OK44:41+16:2111:36
15Arvid ErikssonNorbergs OK50:12+21:5213:02
16Albin ÅkerströmVästerås SOK53:52+25:3213:59
17Elias Jeb BergrothVästerås SOK56:53+28:3314:46
18Edvin MäkinenOK Hammaren1:03:30+35:1016:29
19Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:05:22+37:0216:58
20Daniel LindDalaportens OL1:07:31+39:1117:32
Christoffer LindgrenOK Kåreej godkänd
Erik BernerssonOK Enenej start
Edvin BerggrenFagersta OKej start

D14 Kort

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HermannVästerås SOK32:2710:44
2Elin BomanSkattkärrs SOK38:10+5:4312:38
3Tilde BlixtAvesta OK44:15+11:4814:39
4Hanna ThulinVästerås SOK46:54+14:2715:31
5Sofia LindhagenIFK Enskede1:00:33+28:0620:02

H14 Kort

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah AndertoftVästerås SOK28:209:22
2Isak DalinLeksands OK29:22+1:029:43
Axel MäkinenOK Hammarenej start

D12

3 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KaipeOK Kåre25:458:31
2Maja EliassonDomnarvets GOIF27:52+2:079:13
3Karolina SunnanhagenStora Tuna OK28:15+2:309:21
4Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK28:59+3:149:35
5Emily KruysIF Thor31:11+5:2610:19
6Kajsa HallVästerås SOK31:25+5:4010:24
7Emilia LindDalaportens OL31:41+5:5610:29
8Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK33:01+7:1610:55
9Emmy RoosIF Thor33:23+7:3811:03
10Pauline HaglundIFK Hedemora OK33:35+7:5011:07
11Julia Hagelberg NordahlOK Kåre33:43+7:5811:09
12Lovisa BylundFagersta OK34:26+8:4111:24
13Matilda PerssonOK Enen35:29+9:4411:44
14Amanda BäckArboga OK36:02+10:1711:55
15Linnea JunevikLeksands OK36:16+10:3112:00
16Nova SahlénVästerås SOK37:39+11:5412:28
17Ella FridolfssonStora Tuna OK40:00+14:1513:14
18Vilma ThulinVästerås SOK46:32+20:4715:24
19Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:26:23+1:00:3828:36
Frida MelinOK Rodhenej godkänd

H12

3 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor FischerOK Linné21:307:07
2Helmer JöhnemarkStora Tuna OK22:53+1:237:34
3Svante SandvikAttunda OK23:52+2:227:54
4Wille SöderqvistOK Kåre24:44+3:148:11
5Lucas SöderbergGävle OK24:46+3:168:12
6Josiah BergrothVästerås SOK26:06+4:368:38
7Edvard PelanderOK Djerf26:07+4:378:38
8Erik PalmVästerås SOK27:55+6:259:14
9Elis WiklundVästerås SOK28:20+6:509:22
10Carl SandqvistVästerås SOK29:54+8:249:54
11Dennis BjurstedtSurahammars SOK38:36+17:0612:46
12Viggo IngwersenOK Enen43:03+21:3314:15
13Axel GräfningsGrycksbo IF OK44:27+22:5714:43
14Gustav LjunggrenOK Hammaren45:36+24:0615:05
15Robin BergrothVästerås SOK46:35+25:0515:25
16Joel Ahlberg erikssonOK Linné1:36:42+1:15:1232:01

D12 Kort

2 510 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Smilla AndertoftVästerås SOKej start
Elin LindhagenIFK Enskedeej start

H12 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SlagbrandVästerås SOK44:1617:38

D10

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK20:068:00
2Alicia HermannVästerås SOK24:58+4:529:56
3Tora JonsellIF Thor29:27+9:2111:43
4Amanda RådströmOK Enen52:03+31:5720:44
Freja ForsVästerås SOKej godkänd
Alma JöhnemarkStora Tuna OKej godkänd
Hanna OlmIF Thorej godkänd
Kajsa BergrothVästerås SOKej godkänd

H10

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter SöderqvistOK Kåre16:586:45
2Jonatan HaglundIFK Hedemora OK19:36+2:387:48
3David ThapperVästerås SOK19:48+2:507:53
4Oskar KaipeOK Kåre21:33+4:358:35
5Jakob SandbergKöping-Kolsva OK24:55+7:579:55
6Hugo ZetterbergVästerås SOK25:24+8:2610:07
7Alexander ThulinVästerås SOK46:19+29:2118:27

D35

6 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika HagelbergOK Kåre1:09:5511:35
2Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:56:12+46:1719:16

H35

7 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan SöderbergGävle OK1:14:189:22
2Niklas NorlingOK Ödmården1:16:15+1:579:36
3David HolmqvistOK Ödmården1:29:24+15:0611:16 Ladda ner rutt i gpx-format
4Johan BlixtAvesta OK1:59:44+45:2615:05

D40

5 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BacklundGävle OK45:508:50
2Eva PalmVästerås SOK46:15+0:258:55
3Lena WesterlundOK Djerf53:59+8:0910:25
4Marit SöderqvistOK Kåre54:16+8:2610:28
5Marie LyckebäckSigtuna OK56:03+10:1310:49
6Gabriella MelinOK Rodhen57:14+11:2411:02
7Eva OdeVästerås SOK58:08+12:1811:13
8Karolina AnderssonLänna IF1:00:04+14:1411:35
9Pernilla SahlénVästerås SOK1:00:24+14:3411:39
10Åsa KruysIF Thor1:07:08+21:1812:57
Sofia HaslerSurahammars SOKej godkänd
Jenny  ÅmanValbo AIFej start
Marie KlarinVästerås SOKej start

H40

7 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KaipeOK Kåre49:596:39
2Anders DalinLeksands OK50:11+0:126:40
3Claes KlarinVästerås SOK50:49+0:506:45
4Daniel RejmentOK Linné1:33:41+43:4212:28
Johan AhlströmVästerås SOKej godkänd
Torbjörn BlomValbo AIFej godkänd

D45

4 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ZetterbergVästerås SOK38:138:27
2Anna Karin OlmIF Thor40:40+2:278:59
3Anna LindgrenVästerås SOK40:46+2:339:01
4Maria JunevikLeksands OK42:09+3:569:19
5Annika RidellIF Thor42:31+4:189:24
6Ammie BerglundIF Thor42:37+4:249:25
7Maria BylundFagersta OK46:13+8:0010:13
8Malena AhlströmVästerås SOK48:11+9:5810:39
9Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK48:18+10:0510:41
10Pernilla SvedinLånghundra IF49:18+11:0510:54
11Marie BerggrenFagersta OK50:51+12:3811:15
12Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK53:31+15:1811:50
13Christina HallinOK Milan58:29+20:1612:56
14Marie LindbladOK Djerf59:00+20:4713:03
15Maria StrömbergAvesta OK1:00:02+21:4913:16
16Lena BrobergSnättringe SK1:02:46+24:3313:53
17Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:03:57+25:4414:08
18Liselott NordgrenOK Kåre1:07:08+28:5514:51
19Anna EricsonAvesta OK1:13:08+34:5516:10
20Hanna WigforssArboga OK1:21:31+43:1818:02

H45

6 630 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK42:196:22
2Rickard EkmanOK Roslagen45:02+2:436:47
3Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK50:51+8:327:40
4Per LovangVästerbergslagens OL52:35+10:167:55
5Stefan StridValbo AIF54:46+12:278:15
6Jens AndertoftVästerås SOK55:12+12:538:19
7Petter RanefallIF Thor55:14+12:558:19
8Per MelinOK Rodhen56:32+14:138:31
9Anders LöwgrenOK Milan56:42+14:238:33
10Anders SahlénVästerås SOK56:57+14:388:35
11Daniel OlmIF Thor57:58+15:398:44
12Tomas JonssonVandrarringen59:13+16:548:55
13Nic KruysIF Thor1:02:44+20:259:27
14Tomas L KarlssonLindebygdens OK1:03:20+21:019:33
15Niklas OlssonFagersta OK1:03:24+21:059:33
16Mats ThulinVästerås SOK1:05:05+22:469:48
17Per NordahlDomnarvets GOIF1:09:20+27:0110:27
18Hans NykvistStora Tuna OK1:17:32+35:1311:41
19David LindgrenVästerås SOK1:47:46+1:05:2716:15
20Robert CederholmLänna IF1:48:50+1:06:3116:24
Fredrik MäkinenOK Hammarenej godkänd
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Mikael PerssonGävle OKej start
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start

D50

3 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GunnarssonVästerås SOK36:479:17
2Eva WadmanVästerås SOK38:01+1:149:36
3Cathrine JohanssonTierps SOK39:09+2:229:53
4Lena GrandinOK Linné39:32+2:459:58
5Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK40:54+4:0710:19
6Ulrika BacklundDalaportens OL42:56+6:0910:50
7Anna Von KrusenstiernaOK Kåre44:53+8:0611:20
8Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL57:14+20:2714:27
9Lena LiljeforsAvesta OK1:00:35+23:4815:17
10Anna AlbinssonIFK Mora OK1:00:39+23:5215:18
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OKej start
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OKej start

H50

6 030 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor39:416:34
2Ola JernströmAvesta OK42:02+2:216:58
3Lars KarlssonValbo AIF42:55+3:147:07
4Ulf MagnussonLeksands OK43:59+4:187:17
5Per SundströmVästerås SOK45:56+6:157:37
6Johan AnderssonValbo AIF46:21+6:407:41
7Tomas LöfgrenStora Tuna OK46:24+6:437:41
8Kennet OlanderTullinge SK46:33+6:527:43
9Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF46:34+6:537:43
10Lars Håkan SandvikAttunda OK47:30+7:497:52
11Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK49:02+9:218:07
12Johan JakobssonLånghundra IF49:18+9:378:10
13Jan ViklundVästerås SOK49:25+9:448:11
14Ola TorstenssonVästerås SOK49:28+9:478:12 Ladda ner rutt i gpx-format
15Carl BymanVästerås SOK51:03+11:228:27 Ladda ner rutt i gpx-format
16Joakim AhlströmVästerås SOK51:25+11:448:31
17Thomas CallebergSnättringe SK52:23+12:428:41
18Tommy FröjdSundsvalls OK52:26+12:458:41
19Thomas ArvidssonSäterbygdens OK53:12+13:318:49
20Tomas VidfeltLindebygdens OK53:27+13:468:51
21Kalle ÖstgrenOK Kåre54:13+14:328:59
22Magnus BacklundSäterbygdens OK59:47+20:069:54
23Nils EklöwOK Södertörn1:01:36+21:5510:12
24Stefan JohanssonOK Kåre1:05:00+25:1910:46
25Tore NallgårdVästerås SOK1:05:16+25:3510:49
26Robert ÖstlundSäterbygdens OK1:06:26+26:4511:01
27Göran IvarezOK Södertörn1:06:28+26:4711:01
28Lars LundénAvesta OK1:13:39+33:5812:12
29Per WadmanVästerås SOK1:17:44+38:0312:53
Tomas SundqvistOK Kåreej godkänd
Jonas LångStora Tuna OKej start

D55

3 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor40:2510:12
2Ylva GrapeDalaportens OL41:37+1:1210:30
3Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK42:42+2:1710:46
4Kia BratbergOK Hammaren42:57+2:3210:50
5Sussie BjörkmanDalaportens OL45:43+5:1811:32
6Mia GustafssonOK Kåre47:15+6:5011:55
7Carina HolmbergOK Hammaren48:51+8:2612:20
8Siv SvahnIFK Mora OK50:35+10:1012:46
9Annelie SpolanderNorbergs OK53:37+13:1213:32
10Birgitta PetersenOK Enen55:33+15:0814:01
11Annika SvenssonSolna OK56:36+16:1114:17
12Christina EnglöfFagersta OK1:07:08+26:4316:57
13Marita StadigSK Trim/Virsbo1:21:43+41:1820:38
Mona ÅkermanValbo AIFej godkänd

H55

5 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NybergAvesta OK39:157:13
2Per MelénOK Kåre39:30+0:157:16
3Peter LundbergJärfälla OK39:54+0:397:20
4Björn-Ove PetterssonAttunda OK40:59+1:447:32
5Lars-Åke AnderssonArboga OK42:53+3:387:53
6Anders LundJärfälla OK43:49+4:348:04
7Jan-Olov BergmanVästerås SOK44:02+4:478:06
8Mikael BacklundDalaportens OL45:11+5:568:19
9Anders JönssonOK Triangeln45:46+6:318:25
10Peder KarlssonRånäs OK45:59+6:448:28
11Tryggve RönnqvistOK Linné46:12+6:578:30
12Roger ÅsbergOK Hedströmmen46:42+7:278:36
13Mats LundinLånghundra IF47:49+8:348:48
14Björn AlbinssonIFK Mora OK48:07+8:528:51
15Johan PalmgrenTäby OK50:06+10:519:13
16Erik WadmanIFK Mora OK50:23+11:089:16 Ladda ner rutt i gpx-format
17Lars-Olof JanssonOK Linné51:22+12:079:27
18Sten-Olof MatssonLeksands OK52:41+13:269:42
19Leif GustafssonSäterbygdens OK53:46+14:319:54
20Arne HäggArboga OK54:46+15:3110:05
21Göran LarsendahlVästerås SOK55:53+16:3810:17
22Göran SvenssonFalkenbergs OK57:30+18:1510:35
23Klas LindgrenVästerås SOK1:01:49+22:3411:23
24Johan KarlssonNorbergs OK1:09:03+29:4812:42
25Håkan SvenssonAlmby IK1:11:51+32:3613:13

D60

3 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JohanssonVandrarringen40:0711:01
2Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK41:06+0:5911:17
3Gudrun PerssonHallstahammars OK41:12+1:0511:19
4Marianne EinarssonFagersta OK50:13+10:0613:47
5Gunilla LärfarsLeksands OK52:41+12:3414:28
6Catharina EkmanVästerås SOK53:47+13:4014:46
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H60

5 180 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen KarlssonAttunda OK38:517:30
2Anders GedinSäterbygdens OK39:46+0:557:40
3Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna40:12+1:217:45
4Tryggve OttossonVästerbergslagens OL40:25+1:347:48
5Per Ove WallénTäby OK40:45+1:547:52
6Mats LundbergDalaportens OL44:50+5:598:39
7Lars LandströmLånghundra IF48:16+9:259:19
8Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF48:57+10:069:26
9Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK50:06+11:159:40
10Anders Stefan VestlundOK Kåre50:11+11:209:41
11Göran HanssonTäby OK51:17+12:269:54
12Arne HolmerIFK Mora OK51:49+12:5810:00
13Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF53:49+14:5810:23
14Carl-Erik BerglövFagersta OK55:34+16:4310:43
15Christer SegerquistGävle OK57:48+18:5711:09
15Göran WelénKöping-Kolsva OK57:48+18:5711:09
17Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK58:21+19:3011:15
18Jan LärfarsLeksands OK59:19+20:2811:27
19Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:01:31+22:4011:52
20Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:01:58+23:0711:57
21Ulf NordzellOK Djerf1:06:06+27:1512:45
22Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:13:33+34:4214:11
23Bengt HanssonSäterbygdens OK1:16:20+37:2914:44
24Göran HedmanValbo AIF1:17:14+38:2314:54
25Esko StadigSK Trim/Virsbo1:23:48+44:5716:10
Thomas JohanssonRånäs OKej start
Roland NotstamArboga OKej start
Hans-Erik LangVästerbergslagens OLej start

D65

3 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK35:499:50
2IngMarie ÅsenlundGävle OK41:49+6:0011:29
3Gunlis LarssonOK Enen44:30+8:4112:13
4Astrid Kerstin JakobssonVästerbergslagens OL47:16+11:2712:59
5Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF49:14+13:2513:31
6Kristina WåhlinVästerås SOK1:09:53+34:0419:11
Annika NorströmHallstahammars OKej start
Annica  Lindell LangVästerbergslagens OLej start

H65

4 520 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SäverosNilivaara IS35:347:52
2Stig AnderssonOK Linné38:22+2:488:29
3Hasse ÅbergValbo AIF38:34+3:008:31
4Hans AurellGävle OK39:32+3:588:44
5Örjan StahlGrycksbo IF OK41:44+6:109:13
6Ola LindholmKöping-Kolsva OK42:37+7:039:25
7Johan KällmanNorbergs OK42:54+7:209:29
8Jan JohanssonIF Thor43:39+8:059:39
9Leo JohanssonVandrarringen43:51+8:179:42
10Karl-Göran WahlströmAlmby IK44:35+9:019:51
11Gunnar MunkteliusSurahammars SOK44:37+9:039:52
12Sune SisellOK Södertörn45:01+9:279:57
13Hans KäckDalaportens OL45:02+9:289:57
14Christer NälemarkOK Djerf45:22+9:4810:02
15Lars-Erik HermanssonOK Linné46:10+10:3610:12
16Jörgen HellbergTäby OK46:14+10:4010:13
17Leif AlmtorpLånghundra IF46:25+10:5110:16
18Åke DalinLeksands OK46:33+10:5910:17
19Peder WickströmArboga OK48:17+12:4310:40
20Lars HåkanssonIFK Hedemora OK49:12+13:3810:53
21Gunde HjalmarssonStora Tuna OK49:26+13:5210:56
22Roland BergSäterbygdens OK49:49+14:1511:01
23Kurt Håkan AnderssonOK Tor49:59+14:2511:03
24Sven-Inge NylundJärfälla OK51:13+15:3911:19
25Harry EnbergVästerbergslagens OL53:05+17:3111:44
26Per Erik FogelVästerås SOK53:47+18:1311:53
27Ove ÅbergStorviks IF57:00+21:2612:36
28Nils OlssonVandrarringen58:06+22:3212:51
29Kenneth LarssonOK Enen1:00:04+24:3013:17
30Bo SundbergIFK Hedemora OK1:00:19+24:4513:20
31Tommy WåhlinVästerås SOK1:01:31+25:5713:36
32Tommy HöglundLånghundra IF1:06:44+31:1014:45
33Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK1:09:04+33:3015:16
Ulf PerssonVästerbergslagens OLej godkänd
Kjell LidholmIFK Hedemora OKej start
Mats MårtenssonStora Tuna OKej start

D70

2 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud MossbergOK Järnbärarna36:1612:25
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK37:15+0:5912:45
3Eva KjellmanVandrarringen38:23+2:0713:08
4Gunilla MäkinenOK Hammaren39:08+2:5213:24
5Eva HalvarsonOK Kåre39:56+3:4013:40
6Britt-Marie DahlinLeksands OK43:08+6:5214:46
7Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL45:43+9:2715:39
8Gun-Inger SahlbergLånghundra IF47:34+11:1816:17
9Ewa NordlundLänna IF51:43+15:2717:42
10Elke WilkeTierps SOK1:05:56+29:4022:34

H70

3 960 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK33:138:23
2Elis ÅbergStorviks IF37:11+3:589:23
3Ingvar SvenssonBjursås OK38:34+5:219:44
4Håkan MossbergOK Järnbärarna42:03+8:5010:37
5Torsten PetterssonLånghundra IF42:25+9:1210:42
6Matts EngvallBodens Bandyklubb OS44:38+11:2511:16
7Olle JohanssonIFK Hedemora OK45:06+11:5311:23
8Stig LandstorpOK Tor46:40+13:2711:47
9Leif NordlundLänna IF47:01+13:4811:52
10Torsten LundVästerås SOK47:03+13:5011:52
11Leif ErikssonHeby AIF47:30+14:1711:59
12Håkan RystedtStora Tuna OK47:35+14:2212:00
13Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen48:08+14:5512:09
14Tomas ÅhgrenLånghundra IF51:41+18:2813:03
15Stanley HolmerIFK Mora OK52:17+19:0413:12
16Ulf BackVandrarringen52:19+19:0613:12
17Leif NordinAttunda OK52:29+19:1613:15
18Arne KarlssonOK Tor53:20+20:0713:28
19Jan Olof DahlströmBjursås OK54:27+21:1413:45
20Göran AnderssonVästerås SOK55:25+22:1213:59
21Jan BojlingSolna OK55:36+22:2314:02
22Per HaepplingVästerås SOK58:11+24:5814:41
23Rune VikmanVästerås SOK59:29+26:1615:01
24Ulf SkogtjärnOK Linné1:01:57+28:4415:38
25Per-Erik WåhlbergOK Linné1:02:15+29:0215:43
26Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:02:35+29:2215:48
27Sven PihlEnköpings AIF1:11:51+38:3818:08
Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OKej start
Sören WingeUpsala IFej start
Torgny PetterssonVästerviks OKej start

D75

2 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK39:3913:34
2Asta SjöbergLindebygdens OK41:24+1:4514:10
3Gunborg WestinLeksands OK41:48+2:0914:18
4Siv HasselgrundBjursås OK49:09+9:3016:49
5Eva von HeijneSigtuna OK53:53+14:1418:27
6Barbro MelvingerOK Enen1:07:31+27:5223:07
7Irma BjärudVästerbergslagens OL1:10:29+30:5024:08

H75

3 640 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK36:059:54
2Folke BjörkmanDalaportens OL38:28+2:2310:34
3Ragnar ErikssonOK Hedströmmen39:18+3:1310:47
4Jan JohanssonIFK Hedemora OK40:25+4:2011:06
5Kuno ÖsterlundVästerås SOK42:22+6:1711:38
6P-G JanssonSäterbygdens OK43:22+7:1711:54
7Ove JohanssonOK Järnbärarna45:17+9:1212:26
8Stig ÖstKorsnäs IF OK45:53+9:4812:36
9Tryggve OttossonKorsnäs IF OK46:51+10:4612:52
10Rolf BjärudVästerbergslagens OL48:27+12:2213:18
11Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK49:17+13:1213:32
12Lars-B LarssonOK Tyr49:36+13:3113:37
13Kurt BoströmOK Linné51:17+15:1214:05
14Lars-Erik RaskVästerås SOK51:31+15:2614:09
15Stig-Olof StålAvesta OK52:08+16:0314:19
16Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna53:00+16:5514:33
17Einar BerglundRembo IK53:48+17:4314:46
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Lars KjellmanVandrarringenej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej start

D80

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt LarssonVästerås SOK55:1421:44
2Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK59:23+4:0923:22
3Birgit HaglundOK Hedströmmen1:16:35+21:2130:09

H80

2 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BerglundAlfta-Ösa OK39:4613:37
2Rune SandbergHallstahammars OK42:51+3:0514:40
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK46:20+6:3415:52
4Bo LöwegrenVästerås SOK49:57+10:1117:06
5Lennart ErikssonOK Enen50:38+10:5217:20
6Folke NyströmVästerbergslagens OL51:32+11:4617:38
7Janne MånssonLeksands OK53:18+13:3218:15
8Gunnar NymanOK Djerf54:35+14:4918:41
9Boy NymanVandrarringen59:12+19:2620:16
10Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:04:53+25:0722:13

H85

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Altti JärvinenVästerås SOK57:0719:33
2Lennart ÖbergVästerås SOK1:01:15+4:0820:58

Inskolning

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ylva EngströmDalaportens OLfullföljt
Hilda GunérusSurahammars SOKfullföljt
Christian JönssonOK Triangelnfullföljt
Elly SandbergSala OKfullföljt
Philip TimsäterTäby OKfullföljt
Klara OldaeusVästerås SOKej godkänd

U1

2 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LyckebäckSigtuna OK19:089:28
2Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre21:31+2:2310:39
3Lin PelanderOK Djerf21:58+2:5010:52
4Olle OldaeusVästerås SOK22:03+2:5510:54
5Signe WinqvistNorbergs OK22:21+3:1311:03
6Matilda StenqvistOK Enen24:42+5:3412:13
7Erik GräfningsGrycksbo IF OK26:13+7:0512:58
8Axel LarssonLudvika OK26:31+7:2313:07
9Vilgot EngströmDalaportens OL26:54+7:4613:19
10Maja OwénValbo AIF27:40+8:3213:41
11Ellinor KruysIF Thor30:22+11:1415:01
12Olga BertilssonOK Linné40:35+21:2720:05
13Alexander FolkegårdSala OK41:22+22:1420:28
Frida HerbstVästerås SOKej godkänd

U2

2 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LjunggrenOK Hammaren24:049:35
2Jonatan PerssonOK Enen29:19+5:1511:40
3Rasmus SedvallOK Enen30:30+6:2612:09
4Wilma LarssonSala OK32:08+8:0412:48
5Malva EnlundSala OK32:33+8:2912:58
6André BergkvistLudvika OK33:13+9:0913:14
7Tilde IngwersenOK Enen33:41+9:3713:25
8Gabriella HaslerSurahammars SOK34:14+10:1013:38
9Jerry LarssonSala OK38:13+14:0915:13
10Wille RådströmOK Enen38:38+14:3415:23
11Albin BerggrenOK Renen39:09+15:0515:35
12Oskar EngströmDalaportens OL40:22+16:1816:04
13Albin SvenssonSurahammars SOK44:01+19:5717:32
14Kasper AmnéusDalaportens OL46:06+22:0218:21
15Ludvig JuhlinVästerås SOK46:37+22:3318:34
16Gustav JuhlinVästerås SOK46:51+22:4718:39

Öppen motion 1

2 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SigurdssonVästerås SOK29:5211:53
2Wilma SigurdssonVästerås SOK30:17+0:2512:03
3Victa LindegranVästerås SOK33:11+3:1913:13
4Dennis LarssonSala OK34:18+4:2613:39
5Cecilia MagnussonStora Tuna OK36:58+7:0614:43
6Hans SahlbergLånghundra IF39:34+9:4215:45
7Lovis BackmanKlubblös41:31+11:3916:32
8Pia WiklundVästerås SOK41:39+11:4716:35
9Molly StrandbergSala OK41:45+11:5316:38
10Alva BackmanKlubblös41:57+12:0516:42
11Agnes WidenbringKlubblös45:43+15:5118:12
12Nils SöderströmKlubblös46:06+16:1418:21
13Arvid ErikssonVästerås SOK51:33+21:4120:32
14Albin WallénSala OK54:11+24:1921:35
15Calle ErikssonSala OK58:03+28:1123:07
16Axel JohanssonSala OK58:05+28:1323:08
17Douglas FolkegårdSala OK1:12:19+42:2728:48
18Claes SjöbergLindebygdens OK1:25:34+55:4234:05

Öppen motion 3

3 020 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy KoivistoNorbergs OK28:129:20
2Ludvig HaslerSurahammars SOK30:55+2:4310:14
3Thomas BomanSkattkärrs SOK30:57+2:4510:14
4Olof ÖhlundKlubblös33:08+4:5610:58
5Sebastian LarssonSala OK34:31+6:1911:25
6Per-Olof EinarssonFagersta OK35:38+7:2611:47
7William Hedberg LarssonSala OK36:32+8:2012:05
8Toni WingeKlubblös37:14+9:0212:19
9Josefin WidfondNorbergs OK37:17+9:0512:20
10Henrik GunérusSurahammars SOK38:01+9:4912:35
11Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln38:17+10:0512:40
12Ingela AlnessLånghundra IF40:17+12:0513:20
13Marita LindholmKöping-Kolsva OK40:24+12:1213:22
14Martin LindgrenVästerås SOK40:51+12:3913:31
15Anna LanttoOK Linné40:52+12:4013:31
16Clara SvenssonSurahammars SOK41:27+13:1513:43
16Linnea LindelöfSala OK41:27+13:1513:43
16jakob svenssonHallstahammars OK41:27+13:1513:43
19Karin SandqvistVästerås SOK42:00+13:4813:54
20Maria Roland SandbladKlubblös42:09+13:5713:57
21Linda SlagbrandVästerås SOK42:36+14:2414:06
22Monica BäckmanFagersta OK44:30+16:1814:44
23Nils HellbergVästerås SOK45:04+16:5214:55
24Åsa RoosStora Tuna OK45:24+17:1215:01
25Tomás SouKlubblös47:15+19:0315:38
26Andrea TreyerKlubblös47:26+19:1415:42
27Amanda FridolfssonStora Tuna OK47:33+19:2115:44
28Arvid GunérusSurahammars SOK50:49+22:3716:49
29Sara SvenssonSurahammars SOK51:26+23:1417:01
30Liz PorteousVästerås SOK55:16+27:0418:18
31Lena BennitzBasta OK56:40+28:2818:45
32Carola CederthKöping-Kolsva OK57:03+28:5118:53
33Bojan BrstinaStorviks IF1:00:37+32:2520:04
34Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:06:48+38:3622:07
35Irina NilssonGävle OK1:08:03+39:5122:31
36Oskar DalinLeksands OK1:08:07+39:5522:33
37Ingvar OskarssonKlubblös1:10:45+42:3323:25
38Catrine LundquistNorbergs OK1:25:33+57:2128:19
39Britt BackVandrarringen1:34:03+1:05:5131:08
Magnus HellidLillkyrkaej godkänd
Maximilian OlofssonVästerås SOKej start

Öppen motion 5

3 850 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Pihl SkogOK Linné33:128:37
2Eleonor JakobssonMötesplats Ludvika34:10+0:588:52
3Ylva LorentssonOK Kåre36:03+2:519:21
4Marie EnbergVästerbergslagens OL38:16+5:049:56
5Catrin JakobssonLillkyrka40:20+7:0810:28
6Eva-Lena MäkinenOK Hammaren40:38+7:2610:33
7Pär ÅkerströmVästerås SOK40:40+7:2810:33
8Henrik NorgrenStora Tuna OK44:14+11:0211:29
9Anna JöhnemarkStora Tuna OK46:44+13:3212:08
10Kjell HolmDalaportens OL47:05+13:5312:13
11Marcus ArnoldssonVästerås SOK48:22+15:1012:33
12Erik BackmanKlubblös48:27+15:1512:35
13Axel OlssonHallstahammars OK50:34+17:2213:08
14Per HermannVästerås SOK51:07+17:5513:16
15Lars HelmerssonVandrarringen51:54+18:4213:28
16Agneta BomanSkattkärrs SOK53:13+20:0113:49
17Elisabeth StödemanSurahammars SOK53:28+20:1613:53
18Sara BengtsonKöping-Kolsva OK53:57+20:4514:00
19Cecilia VälijeesiöVästerås SOK54:55+21:4314:15
20Anna-Karin MouazzenOK Letstigen55:15+22:0314:21
21Pia JohanssonNorbergs OK55:24+22:1214:23
22Emma HerbstVästerås SOK55:53+22:4114:30
23Kristina BäckArboga OK56:47+23:3514:44
24Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK57:15+24:0314:52
25Gustav BromanVästerås SOK57:53+24:4115:02
26Catharina DahlmarkVästerås SOK59:14+26:0215:23
27Karolina BerggrenOK Renen59:21+26:0915:24
28Johanna BackmanKlubblös1:01:36+28:2416:00
29Paulina HermanssonKlubblös1:05:34+32:2217:01
30Anna MartinssonStockholmspolisens IF OF1:09:38+36:2618:05
31Lars-Åke BylundFagersta OK1:10:57+37:4518:25
32Cecilia ErikssonNorbergs OK1:14:29+41:1719:20
33Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:15:07+41:5519:30
34Maria AhlbergNorbergs OK1:19:02+45:5020:31
35Linnéa KarlssonRånäs OK1:19:08+45:5620:33
36Elisabeth FridRotebro IS OK1:23:25+50:1321:40
37Carina GunérusSurahammars SOK1:42:57+1:09:4526:44
Lars OlofssonVästerås SOKej start

Öppen motion 7

3 640 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ErikssonVästerås SOK27:097:27
2Anna HaglundLeksands OK31:17+4:088:35
3Anders JanssonGrycksbo IF OK31:39+4:308:41
4Magnus LarssonVästerås SOK32:24+5:158:54
5Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK32:50+5:419:01
6Thomas NorgrenStora Tuna OK32:57+5:489:03
7Lars GustafssonOK Kåre33:49+6:409:17
8Peter BergkvistVästerbergslagens OL33:53+6:449:18
9Magnus FridolfssonStora Tuna OK33:59+6:509:20
10Lena KaskOK Linné34:38+7:299:30
11Maja DahlqvistStorviks IF35:00+7:519:36
12Johanna DalinLeksands OK35:05+7:569:38
13Emma SöderströmDomnarvets GOIF35:13+8:049:40
14Jennie Hellström OlssonOK Linné35:30+8:219:45
15Lars AnderssonOK Triangeln36:52+9:4310:07
16Astrid NorgrenStora Tuna OK37:22+10:1310:15
17Hansi KrausAvesta OK37:54+10:4510:24
18Ulf GrandinOK Linné38:06+10:5710:28
19Niklas ErikssonKlubblös39:45+12:3610:55
19Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK39:45+12:3610:55
21Morten IngwersenOK Enen40:44+13:3511:11
22Linnea RönnqvistOK Linné40:45+13:3611:11
23Johanna AlmséusIFK Hedemora OK42:37+15:2811:42
24Christina LiljeGävle OK43:27+16:1811:56
25Sara RudhAvesta OK44:16+17:0712:09
26Stefan TörnqvistVästerås SOK44:57+17:4812:20
27Lars HallVästerås SOK45:13+18:0412:25
28Evelin MagnussonOK Kåre46:09+19:0012:40
29Elina GustafssonSäterbygdens OK47:40+20:3113:05
30Gunilla ReinholdssonIF Thor47:43+20:3413:06
31Annika DavidssonVästerås SOK48:05+20:5613:12
32Kristina HolmgrenVästerås SOK49:13+22:0413:31
33Charlotta MellegårdLudvika OK49:46+22:3713:40
34Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK50:28+23:1913:51
35Karolina VessbyIF Thor51:35+24:2614:10
36Lill NallgårdVästerås SOK52:02+24:5314:17
37Jouko TaskinenVästerås SOK55:27+28:1815:14
38Toni AnderssonVästerås SOK56:11+29:0215:26
39Fabienne GaugazováOK Linné56:48+29:3915:36
40Inger JärvikenNorbergs OK56:53+29:4415:37
41Petra HelmerssonVandrarringen57:22+30:1315:45
42Kristian FellVästerås SOK1:03:57+36:4817:34
43Karin SkoglundOK Linné1:04:36+37:2717:44
44Anna OlssonIF Thor1:04:56+37:4717:50
45Lena TörnqvistVästerås SOK1:14:51+47:4220:33
Anna-Karin IngwersenOK Enenej godkänd
Håkan PerssonValbo AIFej godkänd
Joakim SandbergKöping-Kolsva OKej start

Öppen motion 8

5 180 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SöderqvistOK Kåre37:367:15
2Jesper HedbergIF Thor40:24+2:487:47
3Martin OldaeusVästerås SOK43:21+5:458:22
4Lars-Erik HaslerSurahammars SOK43:51+6:158:27
5Erik AlmséusIFK Hedemora OK43:52+6:168:28
6Håkan LibergOK Milan45:48+8:128:50
7Dan ÖsterlundVästerås SOK47:35+9:599:11
8Ruhdi KarlssonVästerås SOK48:13+10:379:18
9Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK48:45+11:099:24
10Mats BirkestålKöping-Kolsva OK49:32+11:569:33
11Oskar NilssonVästerås SOK50:17+12:419:42
12Thomas RoosIF Thor52:14+14:3810:05
13Henrik HellgrenNorbergs OK54:42+17:0610:33
14Martin JuhlinVästerås SOK54:50+17:1410:35
15Bengt BennitzKlubblös56:56+19:2010:59
16Ove AnderssonOK Linné57:00+19:2411:00
17Sören LindgrenVandrarringen57:30+19:5411:06
18Anna SanderIF Thor59:20+21:4411:27
19Karin Swärd LindbergVandrarringen59:21+21:4511:27
20Henrik OlssonHallstahammars OK59:45+22:0911:32
21Bo RenellOK Tor1:00:32+22:5611:41
22Niclas AhlströmVästerås SOK1:02:55+25:1912:08
23Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK1:03:44+26:0812:18
24Ulrika MöllerOK Skogsstjärnan1:03:49+26:1312:19
25Jenny EkvallVästerås SOK1:04:17+26:4112:24
26Lennart LundgrenAvesta OK1:07:07+29:3112:57
27Mats ThunwallSK Trim/Virsbo1:08:40+31:0413:15
28Johan HjortSäterbygdens OK1:09:10+31:3413:21
29Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:14:09+36:3314:18
30Kenneth AlnessLånghundra IF1:15:45+38:0914:37
31Karin Olsson 1:22:36+45:0015:56
32Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:58:25+1:20:4922:51
Johan HerbstVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÖsterlundVästerås SOK48:596:31
2Petter LindbergOK Linné52:37+3:387:00
3Andreas ErikssonVästerås SOK56:19+7:207:29
4Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK58:33+9:347:47
5Henrik WåhlströmIF Thor1:01:23+12:248:10
6Henrik OrtmanVästerås SOK1:01:30+12:318:11
7Anders LöfgrenJärfälla OK1:01:57+12:588:14 Ladda ner rutt i gpx-format
8Hampus WestmanVästerås SOK1:02:41+13:428:20
9Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:03:17+14:188:25
10Niklas SöderlundAvesta OK1:08:11+19:129:04
11Hans LibergOK Milan1:08:13+19:149:05
12Karin AnderssonVästerås SOK1:10:10+21:119:20
13Hans WestmanVästerås SOK1:16:11+27:1210:08
14Carl WennertorpOK Linné1:17:13+28:1410:16
15Lennart MyrehedVandrarringen1:18:38+29:3910:28 Ladda ner rutt i gpx-format
16Mikael DavidssonVästerås SOK1:22:42+33:4311:00
17Gunnar JonssonHallstahammars OK1:29:40+40:4111:56
18Elisabeth WestmanVästerås SOK1:42:02+53:0313:35
Lars MagnussonOK Kåreej start

Öppen motion 17

3 640 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WåhlinDomnarvets GOIF34:169:24
2Bibi SilvemarkDalaportens OL39:04+4:4810:43
3Anders SilvemarkDalaportens OL39:07+4:5110:44
4Reinhold LenneboIF Thor39:54+5:3810:57
5Peter BäckArboga OK41:01+6:4511:16
6Rickard PerssonVästerås SOK41:27+7:1111:23
7Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK41:36+7:2011:25
8Tommy ErikssonTullinge SK42:52+8:3611:46
9Kristina ErikssonDalaportens OL42:53+8:3711:46
10Mats WickbomOK Linné43:24+9:0811:55
11Tomas DömstedtOK Letstigen45:20+11:0412:27
12Pelle HöökKöping-Kolsva OK45:40+11:2412:32
13Johan LehtolaKlubblös46:12+11:5612:41
14Karl-Otto AnderssonHeby AIF47:43+13:2713:06
15Curt ReinholdssonIF Thor47:46+13:3013:07
16Mats KåbergKöping-Kolsva OK47:53+13:3713:09
17Thom SandvikAvesta OK48:35+14:1913:20
18Ingemar JonssonHallstahammars OK48:41+14:2513:22
19Ann-Sofi SandvikAvesta OK49:08+14:5213:29
20Marie BjörklundEskilstuna OL49:25+15:0913:34
21Ritva KärkkäinenAvesta OK49:33+15:1713:36
22Hans MalmkvistVästerås SOK50:29+16:1313:52
23Ove EkKöping-Kolsva OK50:45+16:2913:56
24Jan ÅhsNorbergs OK51:58+17:4214:16
25Nils-Erik HjelmerVandrarringen52:20+18:0414:22
26Inga HolmströmOK Milan52:25+18:0914:24
27Titti RudhAvesta OK52:26+18:1014:24
28Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK52:34+18:1814:26
29Jan AnderssonNorbergs OK54:06+19:5014:51
30Göran SöderströmDomnarvets GOIF55:35+21:1915:16
31Jörgen HolmströmOK Milan55:59+21:4315:22
32Bo-Göran KarlssonAvesta OK56:09+21:5315:25
33Patrik LanderOK Enen57:24+23:0815:46
34Jan-Erik LarssonUpsala IF59:43+25:2716:24
35Kerstin SundbergVästerås SOK1:00:05+25:4916:30
36Kurt ZanderVästerås SOK1:04:57+30:4117:50
37Eva Lander PerssonOK Enen1:06:46+32:3018:20
38Lars AhlströmVästerås SOK1:25:45+51:2923:33
39Birger HanssonKöping-Kolsva OK1:32:31+58:1525:25
Bengt StenerhagVästerbergslagens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser