Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, masstart, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, masstart, lång
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: torsdag 5 maj 2016

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Stefan PohlÖppen 21:41:08+57:4111:38

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Miguel AlaronÖppen 21:41:14+57:4711:38

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Olof SundströmÖppen 3utgått

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Åke GustafssonH601:05:15+16:567:30

Centrum OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jan NeelissenÖppen 31:45:32+31:1612:08
2Aliette HellbergÖppen 142:21+21:4912:31
3Nell HellbergÖppen 142:23+21:5112:32
5Petra SundströmÖppen 255:51+12:246:25
7Keith DawsonH213:28:59+2:11:2612:10
9Ove OksvoldH401:15:13+12:485:46

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Per LeidevallH501:04:52+2:196:00

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Magnus HellbergH501:09:51+7:186:28

Finspångs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Eva JonssonD501:39:30+30:5811:26
7Benny WiklundH501:12:56+10:236:45

FK Göingarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hampus LarssonH17-201:13:00+10:335:36

Garphyttans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus JanssonH211:17:334:30
3Torbjörn JanssonH211:45:49+28:166:09
Thomas JanssonH21ej start

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anders JanssonH401:13:48+11:235:40

Gällstadbygdens SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johan AbrahamssonÖppen 21:07:05+23:387:43

Haninge SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonH401:02:254:47
2Sebastian SvärdH211:27:38+10:055:06
3Ulf Lars Conny AnderssonÖppen 252:42+9:156:03
3Johanna AlmlundD401:35:06+21:418:48
3Ola SvärdH401:03:56+1:314:54
4Simon KappelH211:46:55+29:226:13
10Ove JanssonH401:15:52+13:275:49
10Torbjörn OhlssonH501:24:40+22:077:50
Ulrika AnderssonD40utgått
Emil AnderssonH17-20ej start

IF Hallby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil GranathH141:32:59+41:5114:05
12Johan GranathH401:28:34+26:096:48

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders StjerndahlH501:04:45+2:126:00
3Margareta MeitonD501:18:02+9:308:58

IFK Mora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sebastian ÅkärbjärH1236:157:08
4Elisabeth ÅkärbjärD402:02:26+49:0111:20
7Magnus AnderssonH401:09:27+7:025:20

IK Jarl Rättvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lars SahlbergH601:10:15+21:568:05

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linus AlbinssonH1647:405:29
2Emmy AlbinssonD17-201:30:41+11:108:24
5Peter AlbinssonH401:06:40+4:155:07

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oscar WibergÖppen 252:34+9:076:02
4Jan-Erik WibergH7055:29+11:098:24

Järvenpään Palo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Heikki TyrväinenH6048:195:33

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisbeth CelanderD501:12:18+3:468:19
11Leif CelanderH501:28:41+26:088:13

Kvarnsvedens GOIF OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stefan KillbergH501:02:335:47
1Ing-Marie AndrénD6057:038:38
3Esbjörn AndrénH6052:51+4:326:04
4Filip BergströmH17-201:09:07+6:405:18
4Peter BergströmH501:09:45+7:126:27
11Mikael NolåkersH401:16:17+13:525:51
Rikard BergströmH16ej start

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Madeleine ÖlfvingssonD401:13:256:48

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Håkan LångH501:09:45+7:126:27

Modum O-lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Leif ErikssonH501:21:04+18:317:30

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rebecka HylanderD211:23:52+5:386:26
6Ida HylanderÖppen 257:18+13:516:35

OK Alehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Oliver Fransson LeeÖppen 21:09:51+26:248:02
12Kjell FranssonH501:49:15+46:4210:07
Douglas Fransson LeeH17-20utgått

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erica OlssonD17-201:19:317:22

OK Klemmingen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Peter JäderfeldtH50ej start

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil LjungemyrH17-201:02:37+0:104:48

OK Kåre

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Rasmus NordgrenH1653:16+5:366:07
2Kajsa EngströmD211:19:29+1:156:06
2Stefan JohanssonH401:03:47+1:224:54
Annika EngströmD50ej start

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kurt NensénÖppen 32:32:03+1:17:4717:29
4Anders SundbladÖppen 255:23+11:566:22

OK Nolaskogsarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sara ForsgrenD211:22:29+4:156:20
6Fredrik ForsgrenH401:09:07+6:425:18

OK Reftele

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Katarina Westin-KarlssonD501:31:35+23:0310:32

OK Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan LindgrenÖppen 31:14:168:32
2Björn RennerH1238:49+2:347:38
2Ronny HedlundH7044:49+0:296:47

OK Tor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma JonssonD161:06:557:42
1Gustav JonssonH17-201:02:274:48
4Henrik JonssonH401:05:20+2:555:01

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pontus AlfredssonH17-201:07:23+4:565:10

Skogslöparna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus NiemiÖppen 243:275:00
7Eero O NiemiH601:02:55+14:367:14
Mikael NiemiÖppen 2ej godkänd

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonny NilssonH6050:02+1:435:45
5Patrik NilssonH211:53:36+36:036:36

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin FreylandD501:08:327:53

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Bernt ErikssonH7053:09+8:498:03

Söders-Tyresö

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bengt AnderssonH7044:206:43
6Felix TidermanH17-201:16:37+14:105:53
Patrik TidermanH50ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Viktor LöfgrenH1451:087:44
12Kerstin FrencknerÖppen 21:32:33+49:0610:39

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Sten GranathH6055:13+6:546:21

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Stefan JohanssonH501:13:41+11:086:49

Tullinge SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lenka ZatloukalovaD211:18:146:00
4Nils-Robert PerssonH6053:19+5:006:08
11Robert WesterdahlÖppen 21:29:15+45:4810:16

Turun Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Hannu KaasalainenH211:54:27+36:546:39

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noa BerglundÖppen 120:326:04
10Maria BerglundÖppen 21:26:25+42:589:56

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Håkan LindbergH6059:11+10:526:48

Västerås SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felicia SahlénD141:38:3914:56
1Elvira BjörnbergD1251:0710:03
1Lovisa BjörnbergD1028:508:31
2Pernilla SahlénD401:31:27+18:028:28
2Nova SahlénD1028:51+0:018:32
5Stina BjörnbergD402:05:24+51:5911:37
8Anders SahlénÖppen 21:08:28+25:017:52
13Daniel BjörnbergH401:28:45+26:206:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser