Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stafett-OL Öjersjökartan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stafett-OL Öjersjökartan
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: söndag 20 mars 2016

Lång

9 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magne DæhliHalden SK1:04:156:59
2Marcus MillegårdSävedalens AIK1:04:23+0:086:59
3Olav LundanesHalden SK1:06:25+2:107:13
4Markus HolterHalden SK1:08:43+4:287:28
5Fredrik EliassonHalden SK1:08:59+4:447:29
6Andreas RüedlingerHalden SK1:11:45+7:307:47
7Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:14:56+10:418:08
8Anders Felde OlaussenHalden SK1:16:05+11:508:16
9Vegard Jarvis WestergårdHalden SK1:16:19+12:048:17
10Karl FremstadHalden SK1:16:28+12:138:18
11Mats NordbrødenHalden SK1:16:50+12:358:21
12Espen FiskumHalden SK1:17:56+13:418:28
13Håkon Raadal BjørloHalden SK1:17:59+13:448:28
14Ilya BeliankaSävedalens AIK1:18:19+14:048:30
15Øyvind HelgerudHalden SK1:21:12+16:578:49
16Trygve Kristoffer LøvliHalden SK1:22:57+18:429:00
17Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:23:34+19:199:05
18Peter NordbrødenHalden SK1:24:23+20:089:10
19Simon LarssonSävedalens AIK1:28:14+23:599:35
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Matthieu PuechIFK Göteborgej godkänd
Ida Marie Næss BjørgulHalden SKej start
Jonas PalmSävedalens AIKej start

Mellan

6 200 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex CarcasHalden SK45:257:19
2Olav Schmitt GranHalden SK45:27+0:027:19
3August Asheim  BirkelandHalden SK45:31+0:067:20
4Håkon Østraat SævareidHalden SK48:00+2:357:44
5Vidar BenjaminsenLillomarka OL53:14+7:498:35
6Sabine HauswirthHalden SK54:20+8:558:45
7Hollie OrrHalden SK54:44+9:198:49
8Erlend BrendstuenHalden SK56:40+11:159:08
9Amilia BjörklundSävedalens AIK56:41+11:169:08
10Andrine BenjaminsenLillomarka OL56:44+11:199:09
11Anastasia DenisovaSävedalens AIK58:03+12:389:21
12Kine Hallan SteiwerHalden SK58:14+12:499:23
13Eva JurenikovaHalden SK59:46+14:219:38
14Gina GranstedtHalden SK1:01:17+15:529:53
15Hanna Haugen NordbrødenHalden SK1:01:21+15:569:53
16Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:01:23+15:589:54
17Nina Asheim BirkelandHalden SK1:01:25+16:009:54
18Pernilla NilssonSävedalens AIK1:03:39+18:1410:15
19Lovisa NilssonSävedalens AIK1:06:38+21:1310:44
20Siri KollerudLillomarka OL1:08:36+23:1111:03
21Idun Kristine Felde OlaussenHalden SK1:09:37+24:1211:13
22Maria KlamfeltSävedalens AIK1:11:23+25:5811:30
23Emma AnderssonSävedalens AIK1:16:40+31:1512:21
24Mats LindqvistSävedalens AIK1:17:16+31:5112:27
25Anders BjörklundSävedalens AIK1:21:00+35:3513:03
26Jo ShepherdHalden SK1:31:13+45:4814:42
Karoline AuneHalden SKej godkänd
Marianne DæhliHalden SKej godkänd
Emma Eithun PaulsenLillomarka OLej godkänd
Maria GustafssonSävedalens AIKej godkänd
Erika LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Alexander Skaug YtterbølHalden SKej godkänd
Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKej godkänd
Karoline SønsterudbråtenLillomarka OLej godkänd
Mark UbbinkSävedalens AIKej godkänd
Charlotte WikströmSävedalens AIKej godkänd
Jørgen VisterHalden SKej godkänd
Stina BergSävedalens AIKej start
Amanda ClaessonSävedalens AIKej start
Anni-Maija FinckeHalden SKej start
Ingvild FleisjeLillomarka OLej start
Bodil HelgerudHalden SKej start
Lizzie InghamHalden SKej start
Ingjerd MyhreJärla Orienteringej start
Lisa PalmSävedalens AIKej start
Helen PalmerHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser