Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göingefejden, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göingefejden, medel
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: söndag 2 april 2017

D21

3 410 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena OlssonStora Tuna OK27:388:06
2Pia OlssonOK Pan-Kristianstad28:12+0:348:16
3Caroline LindelöwHärlövs IF29:36+1:588:40
4Maria ArvidssonKalmar OK29:38+2:008:41
5Marie EngOK Pan-Kristianstad30:26+2:488:55
6Tova HermodssonLunds OK31:59+4:219:22
7Erica ErikssonHjärnarps OL33:08+5:309:42
8Anna HellnerLunds OK34:36+6:5810:08
9Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad34:51+7:1310:13
10Hilda AxelssonFK Göingarna34:55+7:1710:14
11Maria JohanssonTorsås OK35:22+7:4410:22
12Stina PerssonEmmaboda Verda OK35:23+7:4510:22
13Lilja ÖstermanMalmö OK37:13+9:3510:54
14Alicia FribergFalköpings AIK OK38:04+10:2611:09
15Anna LjungqvistLunds OK38:44+11:0611:21
16Anna LööfOK Pan-Kristianstad39:09+11:3111:28
17Elinor LindelöwHärlövs IF39:28+11:5011:34
18Sophie GruschkaLunds OK40:18+12:4011:49
19Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad40:33+12:5511:53
20Hanna ModinLunds OK42:14+14:3612:23
21Linnea GustafssonOK Gynge45:39+18:0113:23
22Matilda NilssonOK Gynge45:59+18:2113:29
23Mathilda JägrydSkåneslättens OL46:26+18:4813:37
24Siri WahlströmMalmö OK47:49+20:1114:01
25Christina OlssonSkåneslättens OL49:17+21:3914:27
26Elinor DelinOK Pan-Kristianstad51:32+23:5415:06
Anna-Karin JonssonOK Orionej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start

H21

4 940 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL32:586:40
2Torgny LindströmRonneby OK33:28+0:306:46
3Benjamin SturekSOK Viljan35:19+2:217:08
4Henrik OlofssonOK Kompassen36:01+3:037:17
5Fredrik HugossonLunds OK38:17+5:197:44
6Per Erik JönssonOK Torfinn39:25+6:277:58
7Filip BengtssonOK Lindéna39:44+6:468:02
8Moltas ViebkeMalmö OK40:07+7:098:07
9Lars JohanssonOK Älme40:35+7:378:12
10Peter HedbergLunds OK41:49+8:518:27
11Adam SegerslättSkåneslättens OL42:23+9:258:34
12Ludvig HallabroHässleholms OK42:34+9:368:37
13Mikael PihlOK Pan-Kristianstad42:55+9:578:41
14Carl EkbringKexholms SK42:58+10:008:41
15Fabian LjungqvistLunds OK43:56+10:588:53
16Erik WinbladhKarlskrona SOK45:05+12:079:07
17Jussi UusihonkoMalmö OK45:06+12:089:07
18Stefan NilssonLunds OK45:59+13:019:18
19Per-Olof AnderssonOK Tyringe46:50+13:529:28
20Sam ErikssonAndrarums IF46:59+14:019:30
21Per RudqvistHelsingborgs SOK56:10+23:1211:22
Andreas JonssonOK Orionej start
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej start

H20

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wiktor RydlundHässleholms OK40:159:56

D18

3 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy HelmerssonHässleholms OK32:539:50
2Elvira WildheimFK Friskus-Varberg33:40+0:4710:04
3Elin SvenssonOK Älme33:42+0:4910:05
4Elin WihlborgOK Gynge34:27+1:3410:18
5Ebba JensenSkåneslättens OL42:21+9:2812:40
6Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK53:29+20:3616:00

H18

3 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil EllmanHässleholms OK57:4815:22

D16

3 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn KarlssonOK Vilse 8736:4210:49
Ida EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Johanna NilssonFK Göingarnaej start

H16

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan VinbladLunds OK34:1310:05
2Brian AhlmAndrarums IF38:59+4:4611:29
3Erik HanssonKarlskrona SOK44:53+10:4013:14
4Robin van StarkenburgFK Göingarna46:24+12:1113:41
5Fabian AnderssonRonneby OK52:09+17:5615:23
Melvin NilssonHärlövs IFej start

D16 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelli OlvegårdFK Göingarna40:0213:28

H16 Kort

2 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HanssonFK Göingarna51:0917:13

D14

2 970 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LindénVäxjö OK27:459:20
2Alice PerssonOK Tyringe28:35+0:509:37
3Joanna PerssonOK Tyringe30:20+2:3510:12
4Tilda HagelbergEksjö SOK37:26+9:4112:36
5Johanna GersneSkåneslättens OL48:52+21:0716:27
6Martina NiklassonVäxjö OK55:45+28:0018:46

H14

2 970 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob MobergOK Löftan23:187:50
2Oscar OlinIK Hakarpspojkarna23:46+0:288:00
3Axel BechtelFK Friskus-Varberg23:49+0:318:01
4Emil JägstedtHalmstad OK24:09+0:518:07
5Alex JohanssonFK Friskus-Varberg24:39+1:218:17
6Albin AnderssonOK Torfinn27:03+3:459:06
7Stellan GradinAndrarums IF28:45+5:279:40
8Filip JennerstrandOK Njudung29:09+5:519:48
9Isak AnderssonLunds OK29:53+6:3510:03
10Erik JohanssonFK Boken34:05+10:4711:28
11Gustav FribergHelsingborgs SOK34:31+11:1311:37
12Lucas TreldalOK Kontinent34:51+11:3311:44
13Albin HugossonLunds OK36:17+12:5912:12
14Olle EkbringKexholms SK36:51+13:3312:24
15Axel TenghagenHärlövs IF38:15+14:5712:52
16Jakob IngelströmOK Gynge38:23+15:0512:55
17Victor EricssonHelsingborgs SOK38:40+15:2213:01
18Jakob TerménLunds OK44:01+20:4314:49
19Melwin WildheimFK Friskus-Varberg59:24+36:0620:00
20Anton ElmerfjordLunds OK1:06:35+43:1722:25
David OlanderLunds OKej godkänd

H14 Kort

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix ThomassonFK Göingarna49:4818:47
2Theo SunessonFK Göingarna57:54+8:0621:50
3Magnus LundsgaardOK Kontinent1:07:25+17:3725:26

D12

2 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK21:398:10
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna22:44+1:058:34
3Tuva ÖstangårdGamleby OK23:20+1:418:48
4Tuva SelinFK Göingarna23:47+2:088:58
5Anna BenattiSkåneslättens OL27:26+5:4710:21
6Ebba RanbroHelsingborgs SOK36:38+14:5913:49
7Clara SvenssonHässleholms OK38:32+16:5314:32
8Alice JohanssonFK Boken39:00+17:2114:43
9Ida BenattiSkåneslättens OL1:04:23+42:4424:17
Elsa TerménLunds OKej start

H12

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna19:157:15
2Svante SelinFK Göingarna19:56+0:417:31
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna21:37+2:228:09
4Wilhelm KarmetunOK Njudung24:56+5:419:24
5Elia KämpeÖrkelljunga FK25:24+6:099:35
6Matti JohanssonOK Njudung29:33+10:1811:09
7Isak EdholmÖrkelljunga FK32:29+13:1412:15
8Erik WihlborgOK Gynge49:01+29:4618:29
9Edvin SanderSkåneslättens OL50:25+31:1019:01
10Olle PetersénOK Njudung1:07:48+48:3325:35
11Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK1:11:01+51:4626:47
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

D12 Kort

2 230 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Josefina AndraeOK Vilse 87ej start

D10

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda LindénVäxjö OK20:429:16
2Smilla ThomassonFK Göingarna21:03+0:219:26
3Emma PerssonHalmstad OK21:15+0:339:31
4Ellen MobergFK Göingarna21:39+0:579:42
5Liv LundsgaardOK Kontinent22:08+1:269:55
6Miranda NiklassonVäxjö OK23:11+2:2910:23
7Saga ChristensenSkåneslättens OL23:24+2:4210:29
8Olivia SvenssonFK Åsen25:21+4:3911:22
My WallenborgOK Kontinentej start

H10

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna13:215:59
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna14:57+1:366:42
3Albin GranqvistFK Göingarna15:59+2:387:10
4Kurt SjöbergHelsingborgs SOK17:10+3:497:41
5Isak EngOK Pan-Kristianstad18:00+4:398:04
6Erik ZettervallKarlskrona SOK19:24+6:038:41
7Arvid ErikssonRonneby OK20:41+7:209:16
8Linus LindénVäxjö OK22:36+9:1510:08
9Jonathan EdholmÖrkelljunga FK23:01+9:4010:19
10Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK23:38+10:1710:35
11Valter SanderSkåneslättens OL27:42+14:2112:25
12Nils PerssonOK Tyringe28:44+15:2312:53
13Elis OlssonHelsingborgs SOK29:22+16:0113:10

D35

3 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF36:3710:57
2Carolina NilssonOK Kompassen38:35+1:5811:33
3Marie SvenssonFK Åsen50:43+14:0615:11
4Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:03:32+26:5519:01
Anna WikströmHästveda OKej start

D40

3 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken30:349:10
2Sarah LindströmRonneby OK36:09+5:3510:51
3Linda RanbroHelsingborgs SOK39:27+8:5311:50
4Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK40:18+9:4412:06
5Louise PihlOK Pan-Kristianstad43:51+13:1713:10
6Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:00:33+29:5918:10
7Cecilia KarmetunOK Njudung1:02:08+31:3418:39

H40

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heide PerssonAndrarums IF31:077:34
2Ingemar ErikssonRonneby OK33:17+2:108:05
3Joakim KarmetunOK Njudung36:54+5:478:58
4Johan SanderSkåneslättens OL36:56+5:498:59
5Fredrik StåhlHjärnarps OL39:21+8:149:34
6Johan AxelssonOK Älme42:45+11:3810:24
7Tobias NilssonOK Kompassen45:27+14:2011:03
8Fredrik PerssonHalmstad OK45:49+14:4211:08
9Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:04:02+32:5515:34
10Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK1:24:49+53:4220:38
Ulf ÅkessonHärlövs IFej start

D45

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela ThoressonAndrarums IF30:399:34
2Carina RydlundHässleholms OK32:47+2:0810:14
3Carina GustafssonOK Gynge33:48+3:0910:33
4Susanna DjurstedtEksjö SOK34:49+4:1010:52
5Susanne WallenborgOK Kontinent35:16+4:3711:01
6Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK37:58+7:1911:51
7Carina ThynellHärlövs IF39:38+8:5912:23 Ladda ner rutt i gpx-format
8Anneli WihlborgOK Gynge48:15+17:3615:04
9Kerstin JensenSkåneslättens OL48:19+17:4015:05
10Josefina BerglundFK Boken49:04+18:2515:20
11Maria TuressonHärlövs IF49:44+19:0515:32
12Camilla CarlssonHärlövs IF56:09+25:3017:32
13Carina ErikssonHjärnarps OL1:06:37+35:5820:49

H45

4 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken28:277:02
2Magnus LarssonKarlskrona SOK30:11+1:447:28
3Henric HöglindOK Pan-Kristianstad32:17+3:507:59
4Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad33:51+5:248:22
5Mats RanbroHelsingborgs SOK35:23+6:568:45
6Magnus WihlborgOK Gynge36:21+7:548:59
7Magnus LarsenFK Boken38:54+10:279:37
8Magnus WallenborgOK Kontinent38:57+10:309:38
9Anders LingIK Hakarpspojkarna39:15+10:489:42
10Nils HelmerssonHässleholms OK39:55+11:289:52
11Magnus TenghagenHärlövs IF41:51+13:2410:21
12Mats OrrhedeHelsingborgs SOK43:45+15:1810:49
13Johan JensenSkåneslättens OL45:05+16:3811:09
14Dan JohanssonFK Boken47:08+18:4111:40
15Niklas WelanderÖrkelljunga FK49:36+21:0912:16
16Magnus RydlundHässleholms OK57:51+29:2414:19
17Jonas K JohanssonOK Skogsfalken58:48+30:2114:33
Pontus GustavssonOK Kontinentej start

D50

3 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkbringKexholms SK33:0710:28
2Marie OlssonÖrkelljunga FK36:17+3:1011:28
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:16+4:0911:47
4Christel OlssonFK Åsen38:04+4:5712:02
5Christina BjörkÖrkelljunga FK39:24+6:1712:28
6Christina SternerTockarps IK39:54+6:4712:37
7Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK40:28+7:2112:48
Gunilla GustafssonOK Orionej start

H50

3 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas NilssonHärlövs IF28:337:40
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad31:25+2:528:26
3Jonas PerssonTorsås OK32:43+4:108:47
4Bengt OlssonEslövs FK34:00+5:279:08
5Håkan ErikssonHästveda OK34:37+6:049:18
6Magnus PorleVäxjö OK35:05+6:329:25
7Joachim FribergFalköpings AIK OK37:46+9:1310:09
8Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK44:41+16:0812:00
9Peter AnderssonOK Gynge50:20+21:4713:31
10Jan JohanssonSkåneslättens OL56:53+28:2015:17
11Kjell SvenssonOK Älme1:00:55+32:2216:22
Lars ErikssonHjärnarps OLej start
Nils ToftLunds OKej start
Michael AnderssonLunds OKej start
Stefan PålssonSkåneslättens OLej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D55

2 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad30:2410:22
2Monica KollbergEksjö SOK32:32+2:0811:06
3Anna Thorell-JönssonOK Kontinent34:34+4:1011:47
4Kerstin TjernlundOK Vilse 8736:07+5:4312:19
5Britt-Marie BengtssonFK Åsen36:36+6:1212:29
6Tina HagårdRävetofta OK43:04+12:4014:41
7Kati NémethStigmännen Karlshamns OK45:11+14:4715:25
8Eva TollsternVäxjö AIS51:16+20:5217:29
9Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:06:32+36:0822:42

H55

3 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:547:39
2Ove LernåKalmar OK27:39+0:457:52
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK29:21+2:278:21
4Bo JohanssonOK Älme36:37+9:4310:25
5Tore TjernlundOK Vilse 8736:52+9:5810:30
6Benjamin ViebkeMalmö OK41:20+14:2611:46
7Sverker ErikssonOK Gynge42:37+15:4312:08
8Rune LundgrenOK Trian45:04+18:1012:50
9Håkan JönssonOK Kontinent55:23+28:2915:46
10Claus MikkelsenHerlufsholm OK1:11:53+44:5920:28
Johnny NimvikLunds OKej godkänd
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start
Mats BrorssonTockarps IKej start

D60

2 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL26:3410:06
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK30:12+3:3811:28
3Birgitta OlssonOK Skogsfalken32:51+6:1712:29
4Lena PerssonGamleby OK35:41+9:0713:34
5Mona PalmLessebo OK40:59+14:2515:34
6Mona EnforsTockarps IK45:12+18:3817:11
7Siv LarssonEmmaboda Verda OK48:52+22:1818:34
8Arja IngvarssonOK Vilse 8749:12+22:3818:42

H60

3 450 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8728:428:19
2Ken RagnarssonOK Kompassen30:25+1:438:48
3Jan WahlströmSnättringe SK35:37+6:5510:19
4Roger ThörnOK Vilse 8736:13+7:3110:29
5Stellan MartinssonOK Tyringe36:33+7:5110:35
6Urban ArnessonOK Torfinn36:34+7:5210:35
7Ingemar PerssonGamleby OK40:03+11:2111:36
8Patrick AdlercreutzLunds OK40:19+11:3711:41
9Håkan ForsmanRonneby OK40:41+11:5911:47
10Lars MagnussonOK Älme40:54+12:1211:51
11Lars PerssonOK Älme41:59+13:1712:10
12Lars ErikssonKalmar OK42:33+13:5112:20
13Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK46:27+17:4513:27
14Mats IngvarssonOK Vilse 8748:57+20:1514:11
15Thomas DagsbergOK Orion51:28+22:4614:55
16Olle EnforsTockarps IK56:47+28:0516:27
17Lars MartinssonRonneby OK1:00:02+31:2017:24
18Ulf BengtssonOK Kompassen1:00:21+31:3917:29
Mats SkäppegårdFK Åsenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Leif LindauOK Torfinnej start

D65

2 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken30:2611:50
2Margareta SvenssonOK Vilse 8733:50+3:2413:09
3Gudrun NilssonLunds OK34:16+3:5013:20
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK34:31+4:0513:25
5Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL35:56+5:3013:58
6Maj-Britt ByströmRävetofta OK36:56+6:3014:22
7Åsa StåhlHjärnarps OL39:33+9:0715:23
8Gunnel MånssonOK Vilse 8742:11+11:4516:24
9Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:21+11:5516:28 Ladda ner rutt i gpx-format
10Kristin JohanssonKarlskrona SOK46:25+15:5918:03
11Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK53:44+23:1820:54
12Margareta HeldFK Åsen1:37:44+1:07:1838:01
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OKej start
Christina NilssonAndrarums IFej start

H65

3 090 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen32:5610:39
2Kenth SundgrenSkåneslättens OL34:56+2:0011:18
3Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK38:14+5:1812:22
4Jörgen NilssonRonneby OK38:20+5:2412:24
5Christer LjungdahlHjärnarps OL40:46+7:5013:11
6Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK40:50+7:5413:12
7Bo Anders NilssonLunds OK40:58+8:0213:15
8Bill SchölinTockarps IK41:23+8:2713:23
9Gert OlssonSkåneslättens OL41:47+8:5113:31
10Lars PerssonOK Kompassen42:30+9:3413:45
11Lennart SmedenmarkRonneby OK42:56+10:0013:53
12Gert OlssonTockarps IK43:06+10:1013:56
13Ronald Mc GrailHjärnarps OL43:31+10:3514:04
14Bengt HanssonAndrarums IF49:10+16:1415:54
15Roland NilssonOK Kompassen50:06+17:1016:12
16Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK51:03+18:0716:31
17Tommy HeldFK Åsen51:45+18:4916:44
18Kaare HanssonMalmö OK54:54+21:5817:46
19Sven-Erik PerssonFrosta OK1:04:23+31:2720:50
20Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:14:42+41:4624:10
Nils-Erik BondessonFrosta OKej godkänd
Åke OlssonHässleholms OKej godkänd
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKej start
Göran JohnssonSkåneslättens OLej start
Björn PalmLessebo OKej start
Tommy HautopOK Pan-Kristianstadej start

D70

2 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK31:3613:03
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK34:27+2:5114:14
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL38:31+6:5515:54
4Bodil RuterOK Älme41:05+9:2916:58
5Torill SvendsenFrosta OK41:40+10:0417:13
6Gull SvenssonÖrkelljunga FK43:52+12:1618:07
7Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad45:30+13:5418:48
8Berit ByströmOK Virdarna48:05+16:2919:52
9Eva EskilssonHässleholms OK48:35+16:5920:04
10Karin BengtssonOK Kompassen48:51+17:1520:11
11Brita DahlbergHässleholms OK50:00+18:2420:39
12Britt ÅkessonHässleholms OK52:34+20:5821:43
13Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad53:01+21:2521:54
14Solbritt GustafssonOK Virdarna1:01:57+30:2125:35
15Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:20:01+48:2533:03
Ulla HåkanssonOK Gyngeej start

H70

2 990 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK28:389:34
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:29+0:519:51 Ladda ner rutt i gpx-format
3Tommy OlssonKarlskrona SOK30:54+2:1610:20
4Bengt BergmanLunds OK31:50+3:1210:38
5Nils KarlssonVäxjö AIS32:06+3:2810:44 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ingemar AnderssonOK Orion35:18+6:4011:48
7Inge PerssonFK Boken36:09+7:3112:05
8Arne JohanssonOK Älme36:31+7:5312:12
9Ingvar PerssonFK Åsen37:17+8:3912:28
10Bo OlofssonHästveda OK37:18+8:4012:28
11Jan-Evert  OlssonAndrarums IF38:29+9:5112:52
12Christer GrönbladHärlövs IF38:31+9:5312:52
13Lennart BohmanKarlskrona SOK39:01+10:2313:02
14Håkan NilssonMalmö OK39:51+11:1313:19
15Sven RuterOK Älme40:27+11:4913:31
16Kjell LindauOK Kompassen41:17+12:3913:48
17Bengt StåhlHjärnarps OL41:19+12:4113:49
18Gerth SällströmLessebo OK41:25+12:4713:51
19Jan HanssonLunds OK41:37+12:5913:55
20Ebbe MalmMarkaryds FK41:57+13:1914:01
21Leif KarlssonFrosta OK43:09+14:3114:25
22Kent EkdahlEmmaboda Verda OK43:18+14:4014:28
23Erling SamuelssonOK Vilse 8746:16+17:3815:28
24Waste ByströmOK Virdarna47:00+18:2215:43
25Jan PerssonYstads OK48:01+19:2316:03
26Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK53:18+24:4017:49
27Claes-Göran GrenMalmö OK53:52+25:1418:00
28Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK54:19+25:4118:09
29Jan BergströmAndrarums IF54:44+26:0618:18
30Per EngqvistRonneby OK58:40+30:0219:37
31Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:00:47+32:0920:19
32Ewert NilssonOK Kompassen1:08:36+39:5822:56
Benkt AnderssonFrosta OKej start

D75

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK24:3912:12
2Helen AndertoftMarkaryds FK27:30+2:5113:36
3Elsa SvenssonOK Vilse 8730:05+5:2614:53
4Ann-Charlotte JensenHässleholms OK31:03+6:2415:22
5Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK33:54+9:1516:46
6Birgit PalmFK Boken36:02+11:2317:50
7Gunilla GrönbladHärlövs IF43:38+18:5921:36

H75

2 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK29:2910:36
2Roland KarlssonRonneby OK31:27+1:5811:18
3Rune BergLunds OK36:14+6:4513:02
4Anders CarlssonSkåneslättens OL39:56+10:2714:21
5Bo SvenssonÖrkelljunga FK40:40+11:1114:37
6Kurt BergstrandLessebo OK42:06+12:3715:08
7Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad42:13+12:4415:11
8Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad42:23+12:5415:14
9Stig KarlssonLessebo OK43:43+14:1415:43
10Erling EkelöfVärend GN OL44:22+14:5315:57
11Kjell MånssonKarlskrona SOK44:59+15:3016:10
12Erling LarssonHässleholms OK46:34+17:0516:45
13Sven-Åke GranquistHästveda OK47:07+17:3816:56
14Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad47:28+17:5917:04
15Bertil OlofssonAndrarums IF51:53+22:2418:39
16Nils-Åke NilssonHärlövs IF53:11+23:4219:07
17Ingmar ErikssonFalkenbergs OK53:27+23:5819:13
18Inge NilssonOK Älme57:50+28:2120:48
19Kenneth LindborgHässleholms OK59:33+30:0421:25
20Göran ThourVärend GN OL1:09:14+39:4524:54
Ragnar OlssonRonneby OKej start
Torsten ClaessonOK Älmeej start

D80

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8733:1116:25
2Gun HanssonYstads OK40:27+7:1620:01
3Laila MalmqvistVäxjö OK50:23+17:1224:56
4Karin LexellOK Torfinn51:23+18:1225:26
5Clarie EkOK Pan-Kristianstad59:29+26:1829:26
6Barbro HugossonLunds OK1:02:13+29:0230:48

H80

2 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar NilssonHärlövs IF38:1915:12
2Bengt PeterssonOK Älme48:41+10:2219:19
3Jan-Eric NelkingFK Åsen52:20+14:0120:46
4Nils Erik SvärdFK Åsen58:53+20:3423:21

H85

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK34:1916:59
2Bengt EdvardssonOK Torfinn37:31+3:1218:34
3Rune IsakssonHelsingborgs SOK46:18+11:5922:55
4Lars-erik MalmqvistVäxjö OK47:51+13:3223:41
5Bertil JohanssonSkåneslättens OL50:56+16:3725:12

H90

1 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL1:04:0734:06

Inskolning

1 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Clara OlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt

U1

2 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ÅströmEslövs FK23:3710:29
2Linnéa SandströmOK Älme25:10+1:3311:11
3Philip HöglindOK Pan-Kristianstad25:22+1:4511:16
4Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad25:59+2:2211:32
5Hjalmar LindgårdFK Göingarna26:48+3:1111:54
6Tuva ChristensenSkåneslättens OL35:36+11:5915:49
7Fabian ArvidssonKlubblös37:58+14:2116:52
8Sixten LindgårdFK Göingarna39:51+16:1417:42
9Oskar RanbroHelsingborgs SOK42:09+18:3218:44
10Signe RanbroHelsingborgs SOK42:11+18:3418:44
11Rasmus NilssonOK Gynge42:15+18:3818:46
12Max LarssonOK Gynge42:30+18:5318:53

U2

2 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav GranqvistFK Göingarna23:359:35
2Oliver HorvathEslövs FK30:58+7:2312:35
3Ebba NilssonOK Gynge35:39+12:0414:29
4Liv HorvathEslövs FK37:04+13:2915:04
5Wilma JönssonÖrkelljunga FK37:59+14:2415:26
6Klara JohanssonKlubblös42:46+19:1117:23
7Wiggo JönssonÖrkelljunga FK44:44+21:0918:11
8Elias VibergVäxjö OK44:50+21:1518:13
9Klara PalmFK Boken46:04+22:2918:43
10Emma WikströmHästveda OK50:20+26:4520:27
11Anton CarlströmFK Boken1:08:02+44:2727:39
12Tove RosbergVäxjö OK1:11:57+48:2229:14

Öppen motion 1

2 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline JönssonÖrkelljunga FK33:4013:41
2Magnus JönssonÖrkelljunga FK41:17+7:3716:46
3Christina SemeniucFK Finn46:53+13:1319:03
4Evanna JohanssonOK Njudung47:26+13:4619:16
5Emilia MattssonOK Tyringe48:11+14:3119:35
6Barbro MartinssonOK Tyringe48:49+15:0919:50
7Thomas PerssonOK Pan-Kristianstad51:01+17:2120:44
8Eva GrønbergKlubblös58:02+24:2223:35
9Helle RagnarssonOK Kompassen59:15+25:3524:05
Jonny JohanssonOK Njudungej godkänd
Anita EklundKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 090 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timofej SibilevKarlskrona SOK31:1910:08
2Erik NilssonOK Pan-Kristianstad36:05+4:4611:40
3Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad36:35+5:1611:50
4Anki PålbrinkOK Gynge38:30+7:1112:27
5Christer SjöforsOK Älme45:54+14:3514:51
6Gertie SamuelssonIK Ymer47:56+16:3715:30
7Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK49:38+18:1916:03
8Li-Min SvenssonOK Älme50:27+19:0816:19
9Anton SkäppegårdFK Åsen51:53+20:3416:47
10Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK53:22+22:0317:16
11Johanna LindénVäxjö OK54:06+22:4717:30
12Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK54:29+23:1017:37
13Roland RosenbergOK Vilse 8756:03+24:4418:08
14Arne PerssonOK Gynge57:12+25:5318:30
15Iréne BengtssonOK Kompassen57:35+26:1618:38
16Lars-Åke JohanssonIK Ymer1:00:13+28:5419:29
17Mikael WiduchKarlskrona SOK1:01:39+30:2019:57
18Emelia CarlströmFK Boken1:03:03+31:4420:24
19Martin CarlströmFK Boken1:03:13+31:5420:27
20Eva JohanssonOK Älme1:04:00+32:4120:42
21Jessica PerssonOK Älme1:04:03+32:4420:43
22Susanne GöranssonFrosta OK1:04:17+32:5820:48
23Karin LundeqvistFK Åsen1:05:45+34:2621:16
24Mikael NilssonFrosta OK1:06:26+35:0721:29
25Jessica BjelkHästveda OK1:09:41+38:2222:33
26Eddie RosenbäckHästveda OK1:09:44+38:2522:34
27Erik OlssonFK Åsen1:14:51+43:3224:13
28Anna-Lena SöderbergOK Gynge1:15:02+43:4324:16
29Anette BjelkHästveda OK1:15:07+43:4824:18
30Asta NilssonHärlövs IF1:20:07+48:4825:55
31Bengt HallerödOK Skogsfalken1:22:59+51:4026:51
32Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:38:29+1:07:1031:52
Per GersneSkåneslättens OLej godkänd
Kerstin FränkelFK Snapphanarnaej godkänd

Öppen motion 5

3 410 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger SvenssonHässleholms OK29:578:46
2Marina JohanssonOK Njudung31:51+1:549:20
3Lars VindegaardKlubblös32:09+2:129:25
4Fredrik OlssonEslövs FK32:55+2:589:39
5Bea WanstadiusFK Åsen36:57+7:0010:50
6Kerstin SegerLaholms IF OK39:32+9:3511:35
7Filip EllmanHässleholms OK41:18+11:2112:06
8Evelina OlssonOK Nackhe41:38+11:4112:12
9Louise KäckFK Åsen42:39+12:4212:30
10Fredrik NilssonOK Älme43:07+13:1012:38
11Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK43:34+13:3712:46
12Anna BondesonLunds OK44:04+14:0712:55
13Maria TrulssonHärlövs IF44:09+14:1212:56
14Daniel KämpeÖrkelljunga FK45:03+15:0613:12
15Cecilia SvenssonHässleholms OK45:12+15:1513:15
16Jonathan LjungbergOK Skogsfalken46:28+16:3113:37
17Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK46:34+16:3713:39
18Jennifer SvenssonOK Gynge46:59+17:0213:46
19Joakim SkäppegårdFK Åsen48:00+18:0314:04
20Eva TullbergIS Kullen48:15+18:1814:08
21Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK48:49+18:5214:18
22Martina DaluddVesslarps IK53:55+23:5815:48
23Dennis DaluddVesslarps IK1:04:22+34:2518:52
24Anna AronssonHässleholms OK1:08:14+38:1720:00
25Eva OlssonFK Åsen1:08:32+38:3520:05
26Embla ThorénRonneby OK1:12:01+42:0421:07
27Lars ThorénRonneby OK1:12:09+42:1221:09
28Kristina PerssonHalmstad OK1:17:26+47:2922:42
Thomas PerssonOK Tyringeej godkänd
Maria Foster SchadSkåneslättens OLej godkänd
Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan JensenMalmö OK34:1510:38
2Willie OlssonRävetofta OK35:30+1:1511:01
3Jenny VinbladLunds OK38:04+3:4911:49
4Morgan BjelkHästveda OK40:38+6:2312:37
5Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad40:49+6:3412:40
6Anna ErikssonRonneby OK44:20+10:0513:46
7Britt ThörnOK Vilse 8746:41+12:2614:29
8Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK47:26+13:1114:43
9Conny BerggrenVäxjö AIS47:57+13:4214:53
10Linnéa SjölanderOK Gynge49:22+15:0715:19
11Ola WinqvistFK Göingarna49:51+15:3615:28
12Johan NiklassonVäxjö OK50:06+15:5115:33
13Lennart MartinssonOK Tyringe52:40+18:2516:21
14Eva WildmarkFK Boken53:51+19:3616:43
15Ingvar SchönAndrarums IF54:15+20:0016:50
16Fredy SchwyterOK Gynge56:14+21:5917:27
17Kennet OlssonFK Boken56:48+22:3317:38
18Mona RosbergVäxjö OK58:10+23:5518:03
19Leif MagnussonOK Torfinn59:13+24:5818:23
20Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL59:46+25:3118:33
21Helen NilssonHärlövs IF1:00:16+26:0118:42
22Stina GunnarssonÄrla IF1:02:23+28:0819:22
23Siri EinarssonTormestorps IF1:02:46+28:3119:29
24Kerstin OlssonEslövs FK1:02:49+28:3419:30
25Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:02:54+28:3919:32
26Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK1:03:10+28:5519:37
27Erik RidderbyFrosta OK1:03:47+29:3219:48
28Bo EklundKlubblös1:04:08+29:5319:55
29Maritha SchönAndrarums IF1:05:04+30:4920:12
30Bengt LinussonFK Åsen1:05:08+30:5320:13
31Rolf NilssonAndrarums IF1:06:45+32:3020:43
32Roland ErikssonHästveda OK1:09:05+34:5021:27
33Sten Åke KvistIS Kullen1:09:10+34:5521:28
34Håkan JonssonOK Silva1:11:46+37:3122:17
35Christer LjungquistLunds OK1:14:03+39:4822:59
36Thomas VinbladLunds OK1:14:24+40:0923:06
37Inga LjungquistLunds OK1:18:09+43:5424:16
38Birgitta OlssonÖrkelljunga FK1:26:27+52:1226:50
39Kristina LandgrenMalmö OK1:29:21+55:0627:44
40Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:31:28+57:1328:24
Marianne SjölanderOK Gyngeej godkänd
Paula AndraeOK Vilse 87ej start
Petra RosénVäxjö OKej start

Öppen motion 8

4 320 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning OttmerTormestorps IF32:057:25
2Oskar Jensen SondénOL Teamet Olofström32:28+0:237:30
3Lucian SemeniucFK Finn33:53+1:487:50
4David HåkanssonOK Gynge36:36+4:318:28
5Stefan DjurstedtEksjö SOK36:59+4:548:33
6Pontus GustavssonOK Kontinent37:23+5:188:39
7Filip SjöforsOK Älme39:42+7:379:11
8Anders BlomqvistOK Skogsfalken40:25+8:209:21
9Robert BertilssonLunds OK42:22+10:179:48
10Pär SvenssonVärend GN OL42:47+10:429:54
11Marcus TrulssonHärlövs IF44:01+11:5610:11
12Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK44:22+12:1710:16
13Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK45:47+13:4210:35
14Rasmus SvenssonVärend GN OL46:02+13:5710:39
15Björn ZettervallKarlskrona SOK47:57+15:5211:05
16Jonas NorénHelsingborgs SOK48:34+16:2911:14
17Anders HellrupKlubblös49:38+17:3311:29
18Martin LarssonOK Gynge50:49+18:4411:45
19Roger NilssonLaholms IF OK51:12+19:0711:51
20Sandra NilssonFK Åsen51:20+19:1511:52
21Nellie HenrikssonTormestorps IF51:28+19:2311:54
22Anders KarlssonBodafors OK53:41+21:3612:25
23Annika CanakiKlubblös54:07+22:0212:31
24Evelina FolkessonOK Torfinn54:16+22:1112:33
25Hilma HolmströmHärlövs IF54:48+22:4312:41
26Peter JohanssonVäxjö OK56:04+23:5912:58
27David SällbergFK Åsen56:21+24:1613:02
28Patrik IngelströmOK Gynge56:30+24:2513:04
29Hans PerssonAndrarums IF57:25+25:2013:17
30Mattias LindbergHässleholms OK57:35+25:3013:19
31Richard JohanssonFK Åsen58:39+26:3413:34
32Rasmus PerssonSkåneslättens OL59:01+26:5613:39
33Camilla NilssonOK Torfinn59:24+27:1913:44
34Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:01:23+29:1814:12
35Lena NorrmanIS Kullen1:01:33+29:2814:14
36Jan OttmerTormestorps IF1:01:43+29:3814:17
37Sara HenrikssonTormestorps IF1:03:32+31:2714:42
38Hanna WåhlinOK Skogsfalken1:05:02+32:5715:03
39Martin NilssonHelsingborgs SOK1:07:00+34:5515:30
40Tobias PerssonOK Tyringe1:07:13+35:0815:33
41Mikael EnbergÖrkelljunga FK1:07:29+35:2415:37
42Emelie OlssonÖrkelljunga FK1:07:33+35:2815:38
43Jonas OlssonÖrkelljunga FK1:09:55+37:5016:11
44Line LundsgaardOK Kontinent1:10:47+38:4216:23
45Torgny HolmströmHärlövs IF1:13:20+41:1516:58
46Björn FränkelFK Snapphanarna1:15:40+43:3517:30
47Monika LydinOK Kontinent1:15:55+43:5017:34
48Sven TörnkvistTormestorps IF1:16:37+44:3217:44
49Felicia LindbergHässleholms OK2:06:45+1:34:4029:20
Niklas HenrikssonTormestorps IFej godkänd
Per GerdleHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 12

1 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda EngOK Pan-Kristianstad20:5414:36
2Wilma NilssonOK Kompassen36:30+15:3625:31
3Edwin NilssonOK Kompassen36:56+16:0225:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser