Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IK Standards Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IK Standards Veteran OL
Arrangörsorganisation: IK Standard
Datum: tisdag 15 mars 2016

Bana A

4 150 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn-Ove PetterssonAttunda OK34:428:21
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK38:04+3:229:10
3Sven-Olov WiklundArboga OK40:50+6:089:50
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor43:01+8:1910:21
5Stig LandstorpOK Tor43:12+8:3010:24
6Jan JohanssonIF Thor43:44+9:0210:32
7Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF44:47+10:0510:47
8Göran ForsbergNyköpings OK45:45+11:0311:01
9Ulf KjellinOK Hedströmmen46:10+11:2811:07
10Curt KarlssonNyköpings OK46:16+11:3411:08
11Gunnar JonssonHallstahammars OK46:39+11:5711:14
12Mats HastadFellingsbro GOIF47:20+12:3811:24
13Nils-Erik ErikssonSala OK47:40+12:5811:29
14Kenneth JanssonSala OK47:56+13:1411:33
15Henrik OlssonHallstahammars OK48:18+13:3611:38
15Bo SegerEskilstuna OL48:18+13:3611:38
17Arne HolmbergOK Tor48:22+13:4011:39
18Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF48:28+13:4611:40
19Alf LindbergKöping-Kolsva OK49:39+14:5711:57
20Runar AldénOK Kolmården50:01+15:1912:03
21Ulf SvedestamEskilstuna OL50:06+15:2412:04
22Göran SvärdOK Klemmingen51:53+17:1112:30
23Anna-Karin JohanssonVandrarringen53:27+18:4512:52
24Stig PedersonSödertälje IF53:34+18:5212:54
25Jerry HolmEskilstuna OL53:38+18:5612:55
26Britt Linnéa ErikssonSala OK54:00+19:1813:00
27Nils-Erik HjelmerVandrarringen55:56+21:1413:28
28Tommy WåhlinOK Enen56:00+21:1813:29
29Ingemar GustafssonOK Tjärnen59:16+24:3414:16
30Östen ErikssonAvesta OK1:00:15+25:3314:31
31Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:01:34+26:5214:50
32Kurt ErikssonVandrarringen1:01:49+27:0714:53
33Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL1:04:02+29:2015:25
34Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:04:57+30:1515:39
35Sven AnderssonOK Hällen1:09:17+34:3516:41
36Ronny AnderssonIF Rune1:24:45+50:0320:25
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Bana B

2 980 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK36:2812:14
2Curt ThorénNyköpings OK36:44+0:1612:19
3Olle ArmanNyköpings OK37:04+0:3612:26
4Anders WelénKöping-Kolsva OK37:14+0:4612:29
5Håkan SöderkvistArboga OK37:31+1:0312:35
6Monica SvärdOK Klemmingen37:43+1:1512:39
7Folke LindblomHeby AIF37:44+1:1612:39
8Inga JohanssonNyköpings OK37:55+1:2712:43
9Anders RymanSträngnäs-Malmby OL37:56+1:2812:43
10Lena JanssonArboga OK38:02+1:3412:45
11Britt-Marie AldénOK Kolmården38:15+1:4712:50
12Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF38:34+2:0612:56
13Bo KarlssonNyköpings OK38:52+2:2413:02
14Bo KarlssonKöping-Kolsva OK39:36+3:0813:17
15Kjell AnderssonEskilstuna OL39:42+3:1413:19
16Anders MobergKatrineholms OK39:45+3:1713:20
17Leif JanssonEskilstuna OL39:46+3:1813:20
18Leif ThorssonOK Grip40:37+4:0913:37
19Mona ForsbergNyköpings OK40:40+4:1213:38
20Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF41:26+4:5813:54
21Lennart GustafssonOK Tisaren41:28+5:0013:54
22Göran JanzonArboga OK41:30+5:0213:55
23Stig GustavssonSödertälje IF41:38+5:1013:58
24Ove LarssonEskilstuna OL41:44+5:1614:00
25Sören JohanssonSala OK41:56+5:2814:04
26Hans GustavssonNyköpings OK42:53+6:2514:23
27Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL43:15+6:4714:30
28Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF43:20+6:5214:32
29Ingemar JonssonHallstahammars OK43:43+7:1514:40
30Inger LundSala OK44:10+7:4214:49
31Kerstin PalmKjula IF44:55+8:2715:04
32Göran WiigHallstahammars OK45:15+8:4715:11
33Anders JohanssonNyköpings OK46:22+9:5415:33
34Jan EnesvedSödertälje IF47:01+10:3315:46
35Jörgen HolmströmOK Milan47:56+11:2816:05
36Inge SundströmNyköpings OK48:44+12:1616:21
37Jörgen BergströmÄrla IF48:53+12:2516:24
38Jouko O PajulampiOK Tjärnen49:10+12:4216:29
39Lennart ErikssonOK Enen49:19+12:5116:32
40Lena HedmanHallstahammars OK49:20+12:5216:33
41Kurt ElvénVästerås SOK50:19+13:5116:53
42Esko RaitaÄrla IF51:03+14:3517:07
43Lars SöderlundHallstahammars OK51:12+14:4417:10
44Inga HolmströmOK Milan52:05+15:3717:28
45Gun JanssonSala OK52:08+15:4017:29
46Kurt ZanderVästerås SOK52:57+16:2917:46
47Kjell KarlssonOK Tjärnen53:44+17:1618:01
48Åke ErikssonOK Grip53:58+17:3018:06
49Berit GustavssonSödertälje IF54:52+18:2418:24
50Lars JellvertFellingsbro GOIF55:05+18:3718:29
51Jan FlodinOK Nalle55:52+19:2418:44
52Nils JohanssonOK Tjärnen56:13+19:4518:51
53Siv FrodinKöping-Kolsva OK56:46+20:1819:02
54Torgny LundkvistOK Tor58:46+22:1819:43
55Wincent LiljekvistIF Rune58:49+22:2119:44
56Göran KarlssonOK Grip1:01:06+24:3820:30
57Christer SvenssonNyköpings OK1:01:31+25:0320:38
Mats ErikssonSala OKej godkänd
Gittan JonssonKjula IFej godkänd

Bana C

2 150 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF26:3612:22
2Anders JohanssonKjula IF34:06+7:3015:51
3Jarl Erik PalmKjula IF35:54+9:1816:41
4Alf LundkvistOK Tor36:42+10:0617:04
5Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK37:37+11:0117:29
6Hans NordgrenArboga OK38:17+11:4117:48
7Solveig TjernbergSödertälje IF38:42+12:0618:00
8Karl-Robert MoqvistOK Tor38:55+12:1918:06
9Ingvar JanssonSundbybergs IK39:49+13:1318:31
10Sune AhlinKöping-Kolsva OK40:18+13:4218:44
11Sune CarlssonNyköpings OK40:27+13:5118:48
12Britt-Marie ErikssonOK Grip41:35+14:5919:20
13Kristina WåhlinOK Enen42:59+16:2319:59
14Lars-Olof LjunggrenArboga OK43:10+16:3420:04
15Lars-Olof StenströmEskilstuna OL43:27+16:5120:12
16Tage PerssonFellingsbro GOIF44:07+17:3120:31
17Johnny ErixonFellingsbro GOIF45:06+18:3020:58
18Kristina JanzonArboga OK45:24+18:4821:06
19Nils-Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK46:59+20:2321:51
20Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK47:51+21:1522:15
21Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL48:01+21:2522:20
22Ann-Britt FlodinOK Nalle48:08+21:3222:23
23Roland RohdeFellingsbro GOIF48:13+21:3722:25
24Jan BurellOK Enen48:55+22:1922:45
25Sten NordgrenArboga OK49:03+22:2722:48
25Rolf BladNyköpings OK49:03+22:2722:48
27Sven-Arne FranssonAvesta OK50:15+23:3923:22
28Inga-Britt MalmGarphyttans IF51:03+24:2723:44
29Thorolf OlssonOK Tor52:27+25:5124:23
30Stig LundinEskilstuna OL52:55+26:1924:36
31Barbro MelvingerOK Enen58:01+31:2526:59
32Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:04:19+37:4329:54
Stig WesterbergOK Torej godkänd

Bana D

1 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LundhÄrla IF32:3918:45
2Henry KarlssonÄrla IF33:19+0:4019:08
3Eva LundkvistOK Tor39:09+6:3022:30
4Lars-Åke SerranderSträngnäs-Malmby OL43:04+10:2524:45
5Dagny AnderssonOK Tjärnen45:26+12:4726:06
6Gun AnderssonEskilstuna OL47:26+14:4727:15
7Rolf JanssonIF Rune52:23+19:4430:06
Solveig LundkvistKatrineholms OKej godkänd
Görel SvedestamEskilstuna OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser