Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älvsby IF OK, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älvsby IF OK, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Älvsby IF OK
Datum: söndag 21 maj 2017

D21

7 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HylanderNyköpings OK56:117:29
2Susanne RutqvistIFK Umeå58:03+1:527:44
3Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb59:02+2:517:52
4Ida NordlundPiteå IF Orienteringsklubb1:08:05+11:549:04
Linnéa DanielsAttunda OKej start

H21

12 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonOK Renen1:10:235:35
2Mattias JohanssonBergnäsets AIK1:11:05+0:425:38
3Anders VedinSundsvalls OK1:12:08+1:455:43
4Magnus LindmarkIFK Kiruna1:14:35+4:125:55
5Mikael LindmarkSkellefteå OK1:14:50+4:275:56
6David LundstenVittjärvs IK1:14:53+4:305:56
7Anders LidmanOK Renen1:15:57+5:346:01
8Melker PetterssonOK Renen1:29:23+19:007:05
9Ludvig DanforsMullsjö SOK1:33:58+23:357:27
10Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL1:37:27+27:047:44
Erik OskarssonI 19 IFej start

D21 Kort

4 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirja AnderssonOK Sarven45:139:51

D20

6 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe RosendahlOK Renen58:229:21
Johanna LundkvistOK Vargenej godkänd
Elin LundgrenVittjärvs IKej start

H20

8 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin SalénBergnäsets AIK43:325:00
2Rasmus WickbomBergnäsets AIK44:26+0:545:06
3Jonas TofteredIF Rigor51:25+7:535:55
4Oskar ÖqvistBergnäsets AIK52:48+9:166:04
5Nils HenrikssonBergnäsets AIK57:48+14:166:39
6Jesper MattiVittjärvs IK1:05:53+22:217:34
7Erik TuuriBergnäsets AIK1:23:40+40:089:37
Vojtech BartosBergnäsets AIKej start

D18

6 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WestinVittjärvs IK42:026:44
2Elsa ChristofferssonOK Renen58:31+16:299:22
3Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb58:46+16:449:25
4Elvira ForslundOK Renen1:14:21+32:1911:54
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start

H18

7 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb45:086:01
2Gabriel LarssonGammelstads IF55:44+10:367:25
3Harald LarssonBergnäsets AIK1:13:30+28:229:48
Truls LindholmSundsvalls OKej start

D16

5 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen38:146:40
2Sofia LundkvistOK Vargen1:00:23+22:0910:32
3Emmie LindbäckOK Renen1:08:39+30:2511:58
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start

H16

6 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias SnellOK Renen44:387:09
2Oskar LundgrenVittjärvs IK45:40+1:027:19
3Jakob FredbyOK Renen57:01+12:239:08
Martin LundströmVittjärvs IKej start

D14

4 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara KivijärviOK Renen35:438:25
2Edit KarlssonÄlvsby IF OK36:59+1:168:43
3Frida JohanssonÄlvsby IF OK40:43+5:009:36
Lisa LarssonÄlvsby IF OKej start

H14

4 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK27:386:31
2Victor BerglundVittjärvs IK32:09+4:317:34
3Oskar IngvarssonOK Renen32:15+4:377:36
4Albin LundbergArvidsjaurs OK33:42+6:047:56
5Simon MarkströmOK Renen38:23+10:459:03
6Aron BlomqvistVittjärvs IK52:30+24:5212:22

D14 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice SamuelssonOK Renen46:4917:20

D12

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HasselströmOK Renen31:0411:30
2Alva EngströmOK Renen37:22+6:1813:50
3Emilia HöglundÄlvsby IF OK39:41+8:3714:41
4Mirjam EdinOK Renen45:12+14:0816:44
Tova LindbäckOK Renenej start
Sofia MarkströmOK Renenej start

H12

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim LundbergOK Renen20:087:27
2Eric HasselströmOK Renen21:34+1:267:59
3Arvid IngvarssonOK Renen21:49+1:418:04
4Albin WollbrandOK Renen26:24+6:169:46
5Linus NordinOK Renen30:47+10:3911:24

D12 Kort

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LindmarkIFK Kiruna30:0811:30
2Moa LundgrenVittjärvs IK30:56+0:4811:48

D10

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda EdinOK Renen31:0111:50
2My BlomqvistOK Renen33:55+2:5412:56
3Ella HedströmOK Renen45:01+14:0017:10

H10

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot KuokkanenOK Renen19:397:30
2Axel EngströmOK Renen27:55+8:1610:39
3Martin LarssonÄlvsby IF OK30:00+10:2111:27
4Hugo PellaVittjärvs IK34:09+14:3013:02
Melker WollbrandOK Renenej godkänd

D40

5 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin KristofferssonVittjärvs IK1:02:5510:58
Catrin IngvarssonOK Renenej start

D45

5 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin WollbrandOK Renen43:147:32
2Agneta LindbäckOK Renen1:32:51+49:3716:12
Carin BergenstenVittjärvs IKej start

H45

7 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LundgrenI 19 IF48:226:26
2Mats LuspaIFK Kiruna49:23+1:016:35
3Krister BerglundVittjärvs IK55:02+6:407:20
4Martin HasselströmOK Renen55:53+7:317:27
5Rein PellaVittjärvs IK1:09:34+21:129:16
6Mattias LundgrenVittjärvs IK1:16:52+28:3010:14

H50

6 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter WestinVittjärvs IK37:195:58
2Ingvar IsakssonSeskarö IF40:00+2:416:24
3Johan LundbergArvidsjaurs OK40:04+2:456:25
4Sven ÖrnerlingOK Renen43:59+6:407:02
5Fredrik LernstålOK Renen45:22+8:037:16
6Robert SundqvistOK Renen48:12+10:537:43
7Jan ChristofferssonOK Renen48:33+11:147:46
8Stefan LauriGammelstads IF53:11+15:528:31
9Roland LarssonGammelstads IF58:35+21:169:23
10Magnus GranbergPiteå IF Orienteringsklubb59:17+21:589:30
11Krister RosendahlOK Renen1:12:37+35:1811:38

D55

4 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LundströmVittjärvs IK40:268:48
2Angela NilssonSkellefteå OK1:09:10+28:4415:04

H55

6 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SjöhedGävle OK39:416:21
2Richard HolmgrenBergnäsets AIK47:31+7:507:36
3Anders AbrahamssonGammelstads IF53:03+13:228:30
4Björn LundstenVittjärvs IK55:07+15:268:49
Inge SöderqvistOK Renenej start

H60

5 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans WickbomVittjärvs IK50:298:48
2Lars BlombergGammelstads IF1:11:48+21:1912:31
Svante LarssonOK Vargenej godkänd
Tore ErikssonArvidsjaurs OKej start

D65

4 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irene DanielssonPiteå IF Orienteringsklubb44:0010:22
2Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb59:01+15:0113:55

H65

5 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LundbergPiteå IF Orienteringsklubb47:588:22
2Robert SvartholmGammelstads IF59:06+11:0810:18
Jan LindelöfSeskarö IFej start

H70

4 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo JohanssonIK Örnen41:048:56
2Matts EngvallBodens Bandyklubb OS42:37+1:339:17
3Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS48:27+7:2310:33
4Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OS48:56+7:5210:39
5Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS53:09+12:0511:34
6Christer SvärdBergnäsets AIK1:16:55+35:5116:45
Ove JohanssonIK Örnenej godkänd
Conny LagerskogArvidsjaurs OKej godkänd
Thor-Erik LindmarkIFK Kirunaej start

H75

4 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig LindskogVisborgs OK45:2610:42
2Runar MarktinVidsels IK47:16+1:5011:08
3Roland LundqvistLångvikens OK47:38+2:1211:14
4Göran EnkvistSkellefteå OK50:02+4:3611:48
5Henken ErikssonI 19 IF1:01:54+16:2814:35

H80

4 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar LindströmOK Renen54:4912:55
2Folke ErikssonI 19 IF1:03:26+8:3714:57
3Gunnar JohanssonBergnäsets AIK1:12:51+18:0217:10

Inskolning

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tuva BerglundVittjärvs IKfullföljt
Hugo EvelönnKlubblösfullföljt
Ida MurbeckOK Renenfullföljt
Hannes PellaVittjärvs IKfullföljt
Selma SundkvistVittjärvs IKfullföljt

U1

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torkel LudjungOK Renen33:2814:18
2Greta LundbergÄlvsby IF OK55:21+21:5323:39

U2

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KuokkanenOK Renen30:5711:48
2Thea BerglundVittjärvs IK31:20+0:2311:57
3Karl KristofferssonVittjärvs IK33:57+3:0012:57
4Irma IngvarssonOK Renen34:18+3:2113:05
5Ville SundqvistOK Renen36:28+5:3113:55
6Hjalmar RutqvistIFK Umeå39:31+8:3415:04
7Angelica WesterlundÄlvsby IF OK40:27+9:3015:26
8Alva IsakssonÄlvsby IF OK59:59+29:0222:53
Selma MurbeckOK Renenej start

Öppen motion 1

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva WeilandPiteå IF Orienteringsklubb27:3010:29
2Tor WeilandPiteå IF Orienteringsklubb31:10+3:4011:53
3Albin BerggrenOK Renen44:18+16:4816:54

Öppen motion 3

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KeisuVittjärvs IK34:1712:41
2Jenny BerglundVittjärvs IK39:28+5:1114:37
3Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK39:52+5:3514:45
4Emilia WickbomVittjärvs IK40:40+6:2315:03
5Åsa FredbyOK Renen44:03+9:4616:18
6Barbro LundqvistLångvikens OK47:51+13:3417:43

Öppen motion 5

4 240 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia BlomkvistPK Renen37:448:53
2Cecilia LundOK Renen39:59+2:159:25
3Edvin LundOK Renen40:42+2:589:35
4Anders BlomqvistVittjärvs IK43:58+6:1410:22
5Oskar NyholmÄlvsby IF OK46:38+8:5410:59
6Anna EngströmOK Renen48:17+10:3311:23
7Ted StrömbäckVittjärvs IK48:58+11:1411:32
8Sara BrännströmOK Renen49:22+11:3811:38
9Christine HedströmOK Renen49:24+11:4011:39
10Anders BrännströmOK Renen49:30+11:4611:40
11Oskar ErikssonOK Renen49:47+12:0311:44
12Björn SamuelssonOK Renen50:25+12:4111:53
13Ellen NykänenPajala IF52:37+14:5312:24
14Emilia RiekkolaSävast Ski Team IF52:40+14:5612:25
15Maria KarlssonPiteå IF Orienteringsklubb53:10+15:2612:32
16Ulrika LarssonOK Renen54:12+16:2812:46
17Emma GustafssonVittjärvs IK54:52+17:0812:56
18NMaja BjörkhagenVittjärvs IK55:24+17:4013:03
19Stefan SundkvistVittjärvs IK1:03:48+26:0415:02
20Henry PilstålOK Renen1:13:38+35:5417:21
Jörgen RutqvistGammelstads IFej godkänd

Öppen motion 7

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BennitzOK Renen19:305:30
2Elin NordlundPiteå IF Orienteringsklubb31:12+11:428:48
3Anneli WickbomVittjärvs IK36:27+16:5710:17
4Gry HolmgrenBergnäsets AIK38:30+19:0010:52
5Birgit LundkvistOK Vargen46:07+26:3713:01
6Kristina KivijärviOK Renen50:33+31:0314:16
7Karolina BerggrenOK Renen51:24+31:5414:31
8Annica BerglundVittjärvs IK57:24+37:5416:12

Öppen motion 8

5 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DahlinOK Sarven35:586:16
2Fredrik WeilandPiteå IF Orienteringsklubb37:16+1:186:30
3Henrik LundOK Renen38:30+2:326:43
4Frans WickbomI 19 IF38:43+2:456:45
5Anders KristofferssonVittjärvs IK43:27+7:297:34
6Magnus BerglundVittjärvs IK49:08+13:108:34
7Anders WallertzSol Tranås51:43+15:459:01
8Ivar RockströmKlubblös53:40+17:429:21
9Peter LundbergOK Renen58:35+22:3710:13
10Magdalena LindvallOK Renen1:07:06+31:0811:42
11Kati RemesOK Renen1:08:13+32:1511:54
12Therese SundqvistOK Renen1:10:23+34:2512:16

Challenge 5 km

5 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LundströmOK Renen41:158:08
2Eva LefflerOK Renen53:54+12:3910:37

Challenge 10 km

9 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas EdinOK Renen1:16:527:46 Ladda ner rutt i gpx-format
2Mikael SundbergOK Renen1:21:40+4:488:15
3Mats HedströmOK Renen1:24:11+7:198:30
4Emma  JohanssonKlubbllös1:28:37+11:458:57
5Malin WeilandPiteå IF Orienteringsklubb1:30:17+13:259:07
6Anders JohanssonOK Renen1:30:27+13:359:08
7Monica OlssonOK Renen1:44:07+27:1510:31
8Linda LundbergOK Renen1:51:29+34:3711:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser