Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #10
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 16 mars 2016

Långa

7 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK46:356:39
2Mattias LindahlSundsvalls OK47:37+1:026:48
3Jan NordinSundsvalls OK47:48+1:136:49
4Per NordanlindSundsvalls OK50:24+3:497:12
5Erik ToomingasSundsvalls OK54:40+8:057:48
6Lars HenrikssonSundsvalls OK54:47+8:127:49
7Lars HolmquistSundsvalls OK55:34+8:597:56
Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Tobias EliassonSundsvalls OKej godkänd

Mellan Herrar

4 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindahlSundsvalls OK27:206:21
2Oskar VikströmSundsvalls OK27:28+0:086:23
3Erik JakobssonSundsvalls OK30:56+3:367:11
4Tore PalmgrenSundsvalls OK32:24+5:047:32
5Sten Åke VedinSelånger SOK32:33+5:137:34
6Stefan WassbrinkVK Uvarna32:43+5:237:36
7Jan OlofssonVK Uvarna33:18+5:587:44
8Sven Erik SundinSelånger SOK38:19+10:598:54
9Winn BjörklundSundsvalls OK38:36+11:168:58
10Ingmar SöderströmSundsvalls OK46:59+19:3910:55
11Tomas SellstedtSelånger SOK48:07+20:4711:11
Ove JanssonSundsvalls OKej godkänd

Mellan Damer

4 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida VikströmSundsvalls OK31:207:17
2Åsa Von SchoultzSundsvalls OK32:40+1:207:35
3Kadri KalvoSundsvalls OK35:26+4:068:14
4Ida SellstedtSelånger SOK46:17+14:5710:45
5Lisa JakobssonSundsvalls OK47:52+16:3211:07
6Ellinor FranssonSundsvalls OK52:54+21:3412:18
Jenny NääsSundsvalls OKej godkänd

Korta Ungdomar

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LindbergSundsvalls OK22:307:45
2Lovisa DufvaSundsvalls OK28:23+5:539:47
3Arvid CarlssonSundsvalls OK33:12+10:4211:26
4Alva EliassonSundsvalls OK34:30+12:0011:53

Korta Övriga

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kicki KällströmSundsvalls OK22:477:51
2Peter LorentzsonSundsvalls OK26:07+3:209:00
3Christina FlordalLjusdals OK28:59+6:129:59
4Annika KardellSundsvalls OK29:02+6:1510:00
5Inger LorentzsonSundsvalls OK33:15+10:2811:27
6Sören JanssonSundsvalls OK49:01+26:1416:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser