Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap nattorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap nattorientering
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: tisdag 5 april 2016

D21

4 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL47:4111:31
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL55:11+7:3013:19
3Susanna ForsellMotala AIF OL57:09+9:2813:48

H21

6 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HöglundMotala AIF OL58:169:02
2Victor BergstrandMotala AIF OL59:59+1:439:18
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK1:09:46+11:3010:50

H18

5 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo EkingeOK Motalaej start

D14

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK28:2210:10
2Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK31:07+2:4511:09
3Ellen EkingeOK Motala48:29+20:0717:22

H14

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August EkingeOK Motala51:1418:21

D40

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KorallMotala AIF OL41:5311:30 Ladda ner rutt i gpx-format
Petra KorallMotala AIF OLej godkänd

H40

5 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK55:549:38
2Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:05:02+9:0811:12
3Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:20:37+24:4313:53
Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H45

5 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala52:169:00
2Per JohanssonMotala AIF OL54:14+1:589:21
Fredrik KorallMotala AIF OLej start

D50

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL38:1913:23
2Ingrid RoosMotala AIF OL52:17+13:5818:16

H50

4 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer FranssonMotala AIF OL53:5913:02
2Patric MolinBoxholm-Mjölby OL57:48+3:4913:57
3Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL1:20:40+26:4119:29
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H60

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran JohanssonMotala AIF OL38:3213:28
2Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL41:43+3:1114:35
Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H65

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:0412:57
2Lars StrömTjällmo-Godegårds OK37:11+0:0713:00
3Leif LundbergMotala AIF OL44:31+7:2715:33
4Anders HedinMotala AIF OL1:02:24+25:2021:49
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start

H70

2 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar HejdenbergMotala AIF OL47:0516:27
2Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK49:53+2:4817:26
3Uno BergOK Motala53:44+6:3918:47
4Leif SamorTjällmo-Godegårds OK55:57+8:5219:33
5Stig BengtssonMotala AIF OL59:50+12:4520:55
Jerry MartinssonOK Motalaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser