Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Bussbyloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bussbyloppet
Arrangörsorganisation: Örnsköldsviks OK
Datum: lördag 3 juni 2017

D21 Elit

4 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin HylanderNyköpings OK37:538:46
2Åsa OtterbjörkUmeå OK38:54+1:019:00
3Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF39:36+1:439:10
4Helena ForsbergSkogslöparna39:55+2:029:14
5Karin BoströmJärfälla OK41:56+4:039:42
6Anna MemmiHärnösands OK44:40+6:4710:20
7Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna46:12+8:1910:41
8Karin ArvidssonSkogslöparna46:25+8:3210:44
9Christina WhiteSøgne og Songdalen OK47:55+10:0211:05
10Åsa PaulerSkogslöparna49:36+11:4311:28
11Anette NyströmOK Nolaskogsarna54:26+16:3312:36
12Helen HanstockÖstersunds OK55:20+17:2712:48
13Elina RönnlundIFK Umeå56:44+18:5113:07
14Susanne RutqvistIFK Umeå1:02:52+24:5914:33
15Ana MatkovicSundsvalls OK1:05:00+27:0715:02

H21 Elit

5 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna34:026:38
2Börje PaulerSkogslöparna34:10+0:086:39
3Stefan SjölundSkogslöparna36:33+2:317:07
4Hans PerssonIFK Umeå37:09+3:077:14
5Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna39:36+5:347:43
6Fredrik ÅhmanIFK Umeå41:58+7:568:10
7Jan JohanssonIFK Umeå44:15+10:138:37
8Jan NordinSundsvalls OK46:54+12:529:08
9Dag StridhOK Nolaskogsarna49:12+15:109:35
10Erik MemmiHalmstad OK49:30+15:289:38
11Janne NäätänenSundsvalls OK50:27+16:259:50
12Niclas SjögrenHaninge SOK52:25+18:2310:13
13Arvid StrandbergSkogslöparna54:23+20:2110:36
Jonas ByströmSkogslöparnaej godkänd
Erik WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd
Anton StrandbergSkogslöparnaej start

H20 Elit

4 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ErikssonUmeå OK45:3210:32
2Emanuel NäslundSkogslöparna46:39+1:0710:47

D18 Elit

3 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johanna RundqvistOK Nackheej godkänd

H18 Elit

4 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna41:3210:18
2Ingmar HolmerOK Nipan1:04:24+22:5215:58

D21

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise HaneUmeå OK53:1316:25
2Johanna NygrenSidensjö IK1:09:33+16:2021:27

H21

4 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SundellUmeå OK52:5712:15
2Stuart HanstockBOK1:29:54+36:5720:48

D20

3 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida ForsbergTullinge SK51:1015:47

D16

3 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amelie JosefssonSkogslöparna41:3912:25
2Sofia IversAttunda OK43:06+1:2712:51
3Louise RamebäckUmeå OK44:34+2:5513:18
4Magdalena NilssonHögåkers OK47:16+5:3714:06
5Tove FrænellSundsvalls OK49:18+7:3914:42
6Ida WickbergOK Nolaskogsarna51:14+9:3515:17
7Smilla SandströmSkogslöparna52:02+10:2315:31
7Matilda RundqvistOK Nackhe52:02+10:2315:31
9Elin EdströmHärnösands OK59:29+17:5017:45
10Alva LarssonUmeå OK1:14:14+32:3522:09
11Emelie WibergSkogslöparna1:18:57+37:1823:34

H16

3 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna27:168:08
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna32:20+5:049:39
3Jakob NilssonUmeå OK34:22+7:0610:15
4Otto BalckTäby OK38:21+11:0511:26
5Seth BorglundHärnösands OK44:22+17:0613:14
6Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna46:45+19:2913:57
7Laban NordinOK Nolaskogsarna47:43+20:2714:14
8Samuel N JohanssonOK Nolaskogsarna57:51+30:3517:16
9Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:01:21+34:0518:18
10Anton BrännströmÖrnsköldsviks OK1:01:39+34:2318:24

D14

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora WesterlundOK Nolaskogsarna32:1211:08
2Lea EdvardssonUmeå OK35:33+3:2112:18
3Alice LarssonUmeå OK35:50+3:3812:23
4Elsa GranholmSundsvalls OK37:02+4:5012:48
5Astrid WhiteSøgne og Songdalen OK38:27+6:1513:18
6Nova AnundborgSidensjö IK41:49+9:3714:28
7Hanny EdströmHärnösands OK55:29+23:1719:11
Nora EngströmOK Nolaskogsarnaej start

H14

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LundholmUmeå OK24:408:32
2Rasmus ErikssonUmeå OK26:06+1:269:01
3Oskar ÅdahlUmeå OK26:15+1:359:04
4Svante SirviöUmeå OK28:38+3:589:54
5Jonathan RundqvistOK Nackhe32:16+7:3611:09
6Elis IversAttunda OK33:44+9:0411:40
7Marcus NilssonSkogslöparna35:11+10:3112:10
8Linus DahlbergOK Nolaskogsarna35:27+10:4712:15
9Jesper RamebäckUmeå OK37:51+13:1113:05
10Elias SöderlundSkogslöparna42:35+17:5514:44
11Jonatan HälldalSkogslöparna43:21+18:4115:00
12Max StigenlövHögåkers OK44:48+20:0815:30
13Axel MannelqvistOK Nolaskogsarna55:32+30:5219:12
14Filip NordströmSkogslöparna57:58+33:1820:03
15Isak AbrahamssonSkogslöparna58:53+34:1320:22

D12

2 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SirviöUmeå OK24:4110:52
2Alice RytterstedtSkogslöparna26:00+1:1911:27
3Maja LundholmUmeå OK27:20+2:3912:02
4Emmy KärrlanderUmedalens IF29:42+5:0113:05
5Liv PaulerSkogslöparna29:54+5:1313:10
6Clara NordströmSkogslöparna31:58+7:1714:04
7Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna33:26+8:4514:43
8Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna34:00+9:1914:58
9Frida HägglundOK Nolaskogsarna35:20+10:3915:33
10Linn MelinSidensjö IK37:22+12:4116:27
11Ella LindmarkRobertsfors IK38:20+13:3916:53
12Alva PerboSkogslöparna39:33+14:5217:25
13Saga RydbergUmeå OK48:08+23:2721:12
14Tua RönnlundIFK Umeå48:48+24:0721:29
15Saga BergvinSkogslöparna54:10+29:2923:51
16Linnea SjöbergOK Branten56:48+32:0725:01
17Julina NyströmOK Nolaskogsarna1:06:56+42:1529:29
18Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK1:11:03+46:2231:17
19Nikki AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:17:02+52:2133:56

H12

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten PerssonSkogslöparna20:258:59
2Liam HälldalSkogslöparna29:50+9:2513:08
3Axel BalckTäby OK30:08+9:4313:16
4Titan AnundborgSidensjö IK33:54+13:2914:56
5Viktor ÖhmanSkogslöparna35:32+15:0715:39
6Linus AnderssonSundsvalls OK45:16+24:5119:56
7Joel ByströmOK Nolaskogsarna46:23+25:5820:25
8Victor VikmanOK Nolaskogsarna57:38+37:1325:23
9Adrian WidmarkUmeå OK1:00:47+40:2226:46

D10

1 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PaulerSkogslöparna16:568:35
2Theia AnundborgSidensjö IK17:34+0:388:55
3Klara EdströmSundsvalls OK18:24+1:289:20
4Hanna WoxlinSkogslöparna19:17+2:219:47
5Signe ForsbergSkogslöparna20:07+3:1110:12
6Tindra RytterstedtSkogslöparna22:27+5:3111:23
7Selma WhiteSøgne og Songdalen OK26:59+10:0313:41
8Felicia Aspnäs FermSidensjö IK39:56+23:0020:16
9Delisia NyströmOK Nolaskogsarna47:54+30:5824:18
Alice StigenlövHögåkers OKej godkänd

H10

1 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonSkogslöparna14:347:23
2Jakob EngströmHärnösands OK17:06+2:328:40
3Ivar GranholmSundsvalls OK17:39+3:058:57
4Felix ÖhmanSkogslöparna21:38+7:0410:58
5Lukas ErikssonUmeå OK23:55+9:2112:08
6Sixten KjellqvistSidensjö IK27:01+12:2713:42
7Edvin HellmanHögåkers OK40:24+25:5020:30
8Erik BalckTäby OK45:50+31:1623:15
9Adam AbrahamssonSkogslöparna1:04:35+50:0132:47

D35

3 240 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Iza AnundborgSidensjö IKej start

D40

3 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina AbramssonWilhelmina OK30:469:29
2Susanna EdströmHärnösands OK34:15+3:2910:34
3Cecilia RydbergUmeå OK35:27+4:4110:56
4Karin PerssonSkogslöparna36:08+5:2211:09
5Monika WesterlundOK Nolaskogsarna37:51+7:0511:40
6Karin LarssonUmeå OK38:20+7:3411:49
7Elin SvenssonSundsvalls OK40:22+9:3612:27
8Marina LåglandSkogslöparna44:31+13:4513:44
9Emma LundholmUmeå OK55:56+25:1017:15
10Katja KinnunenTäby OK1:01:31+30:4518:59
11Karin RundqvistOK Nackhe1:34:15+1:03:2929:05

H40

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter WoxlinSkogslöparna33:368:20
2Oskar ForsbergSkogslöparna34:29+0:538:33
3Mattias LindmarkRobertsfors IK35:58+2:228:55
4Jonas HälldalSkogslöparna36:04+2:288:56
5Mattias PerssonSkogslöparna37:43+4:079:21
6Jens WestinSkogslöparna41:58+8:2210:24
7Robert WidmarkUmeå OK51:46+18:1012:50

D45

2 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa BäckstrandUmeå OK31:2510:43
2Nina IversAttunda OK34:14+2:4911:41
3Jenny RönnlundStöcksjö IS36:06+4:4112:19
4Kerstin FrænellSundsvalls OK42:50+11:2514:37

H45

4 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias EdströmKovlands IF31:037:42
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna34:33+3:308:34
3Henrik ÅströmOK Hedströmmen35:09+4:068:43
4Ulrik IversAttunda OK41:56+10:5310:24
5Per EdströmHärnösands OK41:58+10:5510:24
6Stefan KärrlanderUmedalens IF43:16+12:1310:44
7Per-Johan JosefssonSkogslöparna44:25+13:2211:01
8Daniel KnutssonSkogslöparna44:46+13:4311:06
9Magnus SjöbergOK Branten46:39+15:3611:34
10Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna46:45+15:4211:36
11Stefan NilssonHögåkers OK49:26+18:2312:15
Per RönnlundIFK Umeåej start

D50

2 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Karin NilssonUmeå OK32:5211:13
2Anna-Karin ViklundOK Nipan37:21+4:2912:44
3Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna41:01+8:0913:59
4Susanne MikaelssonHusums IF OK48:27+15:3516:32

H50

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clas EngströmOK Nolaskogsarna34:319:56
2Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna37:18+2:4710:44
3Christer MikaelssonHusums IF OK38:18+3:4711:02
4Jan NäslundOK Nolaskogsarna38:27+3:5611:04
5Torgny NäslundSkogslöparna39:44+5:1311:27
6Rune LindströmOK Nolaskogsarna41:23+6:5211:55
7Anders JohanssonUmeå OK42:42+8:1112:18
8Johan BalckTäby OK53:24+18:5315:23
9Bert ErikssonUmeå OK1:09:11+34:4019:56
Tommy FröjdSundsvalls OKej start

D55

2 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ForsbergTullinge SK36:1512:22
2Agneta LindbergSkogslöparna37:42+1:2712:52
3Eva WalheimRobertsfors IK40:36+4:2113:51
4Marianne NordinOK Branten44:16+8:0115:06
5Birgitta StrandbergSkogslöparna44:43+8:2815:15
6Kristina PetersonIFK Umeå48:25+12:1016:31
7Inger EdinSidensjö IK50:59+14:4417:24
Anna NieminenOK Nipanej start

H55

3 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna27:067:48
2Mats WalheimRobertsfors IK31:30+4:249:04
3Hans-Erik CarlborgIFK Umeå37:11+10:0510:42
4Jonas PetersonIFK Umeå43:58+16:5212:40
5Lennart StrandbergSkogslöparna44:40+17:3412:52
6Per-Arne ForsbergTullinge SK49:01+21:5514:07
7Lars SandströmKubbe-Norrflärke IF51:58+24:5214:58

D60

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ElnerudSigtuna OK54:3922:02
2Fiona HanstockBOK1:05:31+10:5226:25
Katarina KvickSkogslöparnaej godkänd

H60

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders FriesUmeå OK33:499:44
2Jörgen EdinSidensjö IK33:54+0:059:46
3Leif StrandbergSkogslöparna38:58+5:0911:13
4Mats SandewallUmeå OK41:03+7:1411:49
5Thomas LarssonLugnviks IF50:53+17:0414:39
6Per NordlanderHärnösands OK51:15+17:2614:46
7Mats LarssonSkogslöparna55:05+21:1615:52
8Leif SellingHärnösands OK55:12+21:2315:54
9Björn SandströmUmeå OK56:14+22:2516:12
10David HanstockBOK1:17:51+44:0222:26
11Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK1:46:41+1:12:5230:44
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start

D65

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena AbelHärnösands OK43:0317:21
2Carin NordinSkogslöparna43:48+0:4517:39
3Lena StenbergIFK Umeå59:00+15:5723:47

H65

2 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart VedinOK Branten32:3911:08
2Lars StrinnholmÖstersunds OK33:48+1:0911:32
3Hans AurellGävle OK36:39+4:0012:30
4Sten Åke VedinSelånger SOK36:47+4:0812:33
5Göran AnderssonEnebybergs IF37:03+4:2412:38
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna37:40+5:0112:51
7Seth PerssonFältjägarnas IF38:55+6:1613:16
8Urban BoströmSolna OK39:45+7:0613:33
9Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna44:07+11:2815:03
10Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF44:11+11:3215:04
11Håkan ErikssonUmeå OK58:50+26:1120:04
Berndt StenbergIFK Umeåej godkänd
Hasse ÅströmOK Brantenej godkänd
Anders ForsstedtSöders-Tyresöej start
Åke WansölinSöders-Tyresöej start

D70

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LindmarkRobertsfors IK58:2423:32
2Laila NäslundSelånger SOK1:12:40+14:1629:18
3Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:15:28+17:0430:25
4Lena TimnerUmeå OK1:21:28+23:0432:50

H70

2 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn YttergrenStöcksjö IS32:3811:08
2Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK41:10+8:3214:03
3Roland SalomonssonVittjärvs IK41:20+8:4214:06
4Åke HöglundTimrå SOK43:45+11:0714:55
5Stig BlidefalkOK Nipan44:04+11:2615:02
6Lennart KorénOK Branten45:59+13:2115:41
7Göran AbelHärnösands OK46:54+14:1616:00
8Bertil NordinSkogslöparna50:49+18:1117:20

D75

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie ByströmSidensjö IK35:4518:08
2Gun EdströmOK Nipan1:07:29+31:4434:15

H75

2 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar BengtssonSundsvalls OK42:4914:36 Ladda ner rutt i gpx-format
2Stellan FehrnströmEnebybergs IF43:51+1:0214:57
3Kurt AnderssonEnebybergs IF49:20+6:3116:50
4Ove ForsbergTurebergs IF SOK51:27+8:3817:33
5Leif LundquistEnebybergs IF51:58+9:0917:44
6Lars EdströmOK Nipan1:27:34+44:4529:53
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd

H80

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten ErikssonOK Branten41:5516:54
2Lars LindKramfors-Alliansen57:04+15:0923:00
3Gunnar TimnerUmeå OK1:12:40+30:4529:18

Inskolning

1 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frida AbrahamssonSkogslöparnafullföljt
Filip Aspnäs FärmSidensjö IKfullföljt
Thea ForsgrenOK Nolaskogsarnafullföljt
Vilmer NilssonSkogslöparnafullföljt
Elin NordinÖrnsköldsviks OKfullföljt
Milea NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Frode SjöstedtUmeå OKfullföljt
Vera SjöstedtUmeå OKfullföljt
Edvin WesterSkogslöparnafullföljt

U1

1 710 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergvinSkogslöparna15:319:04
2Jonathan EngströmHärnösands OK16:04+0:339:23
3Lukas SjöbergOK Branten20:13+4:4211:49
4Hannes HägglundOK Nolaskogsarna20:47+5:1612:09
5Nino NäätänenSundsvalls OK22:19+6:4813:03
6Elsa WoxlinSkogslöparna22:22+6:5113:04
7Hugo RydbergUmeå OK23:11+7:4013:33
8Ronja DahlbergOK Branten23:39+8:0813:49
9Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna23:49+8:1813:55
10Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK27:00+11:2915:47
11Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK27:02+11:3115:48
12Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK27:03+11:3215:49
13Elina NilssonOK Nolaskogsarna27:54+12:2316:18
14Elina KarlssonOK Nolaskogsarna30:54+15:2318:04
15Emma PerboSkogslöparna31:42+16:1118:32
16Lovisa NilssonHögåkers OK34:26+18:5520:08
17Ture MannelqvistOK Nolaskogsarna40:40+25:0923:46
Hjalmar RutqvistIFK Umeåej start

U2

1 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Moström AhlbergOK Nolaskogsarna20:3810:28
2Olle ÅdahlUmeå OK22:41+2:0311:30
3Ture ForsbergSkogslöparna28:54+8:1614:40
4Stina PerssonSkogslöparna30:47+10:0915:37
5Siri ForslinForsa OK32:39+12:0116:34
6Cajsa NordströmSkogslöparna34:07+13:2917:19
7Amanda ForsbergSkogslöparna34:22+13:4417:26

Öppen motion 1

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrunn PaulerSkogslöparna31:4516:07
2Maja QuartucciÖrndköldsviks Orienteringsklubb1:00:20+28:3530:37

Öppen motion 3

2 270 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger ErikssonOK Nolaskogsarna30:4513:32
2Stina TelhammerOK Nolaskogsarna35:33+4:4815:39
3Kristina PerboSkogslöparna39:24+8:3917:21
4Kjell AnderssonSundsvalls OK39:53+9:0817:34
5Torunn OtterbjörkUmeå OK41:35+10:5018:19
6Elin ÅdalUmeå OK43:28+12:4319:08
7Anneli PerssonKlubblös44:05+13:2019:25
8Maria AnderssonSundsvalls OK44:35+13:5019:38
9Camilla AnderssonOK Nolaskogsarna45:08+14:2319:52
10Susanne BylundSkogslöparna45:32+14:4720:03
11Kerstin BrunnSundsvalls OK46:29+15:4420:28
12Kristina PerssonSkogslöparna50:38+19:5322:18
13Monica HolmerOK Nipan53:43+22:5823:39
14Christina LindkvistHögåkers OK56:22+25:3724:49
15Inger BruneSkogslöparna57:54+27:0925:30
16Rosita BlidefalkOK Nipan1:02:24+31:3927:29
17Olle NäslundSelånger SOK1:16:03+45:1833:30
18Anita HälldalSkogslöparna1:50:40+1:19:5548:45
Christina EngströmHärnösands OKej godkänd
Mikael AnundborgSidensjö IKej godkänd
Lillemor JonssonOK Brantenej godkänd

Öppen motion 5

2 890 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas NordströmSkogslöparna28:439:56
2Johan EngströmHärnösands OK33:13+4:3011:29
3Anders KallinKungsgårdens SK35:50+7:0712:23
4Roger GrönlundOK Nolaskogsarna36:37+7:5412:40
5Nina NilssonSkogslöparna37:45+9:0213:03
6Annika VikdahlUmeå OK38:55+10:1213:27
7Hans NordströmSkogslöparna39:22+10:3913:37
8Håkan RundqvistOK Nackhe39:31+10:4813:40
9Alexander MellinKlubblös41:52+13:0914:29
10Linda SandbladUmeå OK42:05+13:2214:33
11CarlIngvar HanssonHögåkers OK42:24+13:4114:40
12Tomas VikdahlUmeå OK43:37+14:5415:05
13Lena DahlbergOK Nolaskogsarna43:57+15:1415:12
14Mikael AbramssonWilhelmina OK46:46+18:0316:10
15Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna46:58+18:1516:15
16Marlene HälldalSkogslöparna47:24+18:4116:24
17Nicklas AbrahamssonSkogslöparna47:36+18:5316:28
18Jenny ÖhmanSkogslöparna48:15+19:3216:41
19Ulf KinertSkogslöparna48:48+20:0516:53
20Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK49:12+20:2917:01
21Simon HanssonHögåkers OK51:56+23:1317:58
22Maja ElnerudKlubblös53:10+24:2718:23
23Hillevi HanssonHögåkers OK53:54+25:1118:39
24Lina KjellqvistSidensjö IK55:40+26:5719:15
25Ingrid JohanssonOK Nolaskogsarna57:43+29:0019:58
26Roland ForsblomKungsgårdens SK1:03:00+34:1721:47
27Majlis BergqvistSidensjö IK1:04:28+35:4522:18
28Sverker RytterstedtSkogslöparna1:06:56+38:1323:09
29Camilla WidmarkUmeå OK1:07:41+38:5823:25
30Anna SjöstedtUmeå OK1:12:51+44:0825:12
31Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:13:27+44:4425:24
32Jörgen WibergSkogslöparna1:16:51+48:0826:35
33Mona BlombergSkogslöparna1:16:57+48:1426:37
34Frida KnutssonSkogslöparna1:40:53+1:12:1034:54
Dan EdvardssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 7

2 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristofer ÖhmanSkogslöparna31:2910:44
2Per BengtssonSidensjö IK32:51+1:2211:12
3Björn JohanssonUmeå OK32:53+1:2411:13
4Markus ÅdahlUmeå OK33:20+1:5111:22
5Annika GrönlundOK Nolaskogsarna33:59+2:3011:35
6Eric MattssonÖrnsköldsviks OK34:04+2:3511:37
7Henrik SjögrenHaninge SOK35:28+3:5912:06
8Nicklas NyströmOK Nolaskogsarna35:57+4:2812:16
9Tjelvar OtterbjörkUmeå OK37:29+6:0012:47
10Mikael NilssonSkogslöparna40:17+8:4813:44
11Johanna SellingHärnösands OK40:43+9:1413:53
12Mia ForslinForsa OK40:58+9:2913:58
13Louise WoxlinSkogslöparna41:25+9:5614:08
14Monica SjöbergOK Branten41:36+10:0714:11
15Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna42:46+11:1714:35
16Anette AnderssonOK Nolaskogsarna44:35+13:0615:12
17Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna44:38+13:0915:13
18Sven StigenlövHögåkers OK51:33+20:0417:35
19Yvonne NäslundSkogslöparna56:57+25:2819:26

Öppen motion 9

4 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MagnussonOK Nolaskogsarna36:408:29
2Stefan ForsgrenOK Nolaskogsarna38:59+2:199:01
3Christer AhlbergOK Nolaskogsarna46:15+9:3510:42
4Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna47:36+10:5611:01
5Christian BiglerUmeå OK48:40+12:0011:15
6Stina MagnussonOK Nolaskogsarna54:28+17:4812:36
7Erik BorglundHärnösands OK57:52+21:1213:23
8Jonas SöderbergSkogslöparna59:36+22:5613:47
9Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna1:02:35+25:5514:29
10Erika  KnutssonKlubblös1:02:49+26:0914:32
11Lars NilssonUmeå OK1:10:45+34:0516:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser