Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Melkers minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Melkers minne
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 16 augusti 2017

D20

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Orienteringklubben Ravinen 11:50:46
1. Tara Schwarze24:5524:55
2. Niamh Hunter25:0850:03
3. Tara Schwarze32:561:22:59
4. Niamh Hunter27:471:50:46
2Orienteringsklubben Hällen 11:52:17+1:31
1. Chantelle Hesselberg1:22:581:22:58
2. Linnéa Gustafsson0:0050:42
3. Chantelle Hesselberg32:161:22:58
4. Linnéa Gustafsson29:191:52:17+1:31
3Orienteringklubben Ravinen 21:58:56+8:10
1. Ellie Bales24:5624:56
2. Lucy Tonge26:3651:32
3. Ellie Bales31:301:23:02
4. Lucy Tonge35:541:58:56+8:10
4Snättringe Sportklubb 11:59:24+8:38
1. Amanda Karlsson25:4225:42
2. Kristina Tedhamre27:0852:50
3. Amanda Karlsson35:581:28:48
4. Kristina Tedhamre30:361:59:24+8:38
5Tumba-Mälarhöjden OK / Waxholms OK 12:07:27+16:41
1. Selma Gumaelius25:5725:57
2. Ellinor Östervall32:4758:44
3. Selma Gumaelius30:291:29:13
4. Ellinor Östervall38:142:07:27+16:41
6Orienteringklubben Ravinen 32:08:56+18:10
1. Jura MacMillan26:3926:39
2. Bethany Kippin33:1359:52
3. Jura MacMillan34:371:34:29
4. Bethany Kippin34:272:08:56+18:10
Orienteringsklubben Hällen 2ej start
1. Frida Zeijlonej startej start
2. Matilda Larssonej startej start
3. Frida Zeijlonej startej start
4. Matilda Larssonej startej start

H20

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Orienteringklubben Ravinen 11:23:54
1. Joseph Wright19:2519:25
2. Zac Hudd21:4641:11
3. Joseph Wright22:241:03:35
4. Zac Hudd20:191:23:54
2Orienteringklubben Ravinen 21:24:01+0:07
1. Daniel Spencer19:0519:05
2. Tom Wood22:0841:13
3. Daniel Spencer21:281:02:41
4. Tom Wood21:201:24:01+0:07
3Orienteringklubben Ravinen 51:26:46+2:52
1. Axel Granqvist18:5918:59
2. Hannes Svahn23:3942:38
3. Axel Granqvist20:001:02:38
4. Hannes Svahn24:081:26:46+2:52
4Tumba-Mälarhöjden OK 11:28:37+4:43
1. Alexander Käll24:1424:14
2. Johan Giberg20:4845:02
3. Alexander Käll24:381:09:40
4. Johan Giberg18:571:28:37+4:43
5Snättringe Sportklubb 11:40:21+16:27
1. Ivar Lidström Lauri23:4223:42
2. Tobias Karlsson25:3249:14
3. Ivar Lidström Lauri23:311:12:45
4. Tobias Karlsson27:361:40:21+16:27
6Orienteringklubben Ravinen 32:00:07+36:13
1. Harry McMurtrie32:4432:44
2. Ben Breeze34:041:06:48
3. Harry McMurtrie27:331:34:21
4. Ben Breeze25:462:00:07+36:13
Orienteringklubben Ravinen 4ej godkänd
1. Albin Andersson19:3519:35
2. Tilda Andersson34:0353:38
3. Albin Andersson25:521:19:30
4. Tilda Anderssonej godkändej godkänd
Orienteringsklubben Kolmården 1ej godkänd
1. Kacper Kuca21:0421:04
2. Arvid Westerberg22:3443:38
3. Kacper Kuca19:581:03:36
4. Arvid Westerbergej godkändej godkänd
Ärla Idrottsförening 1ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startej start
3. N.N.fullföljtej start
4. N.N.ej startej start

D16

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Orienteringklubben Ravinen 11:19:37
1. Anika Schwarze27:3127:31
2. Sarah Duckworth25:5453:25
3. Eilidh Campbell26:121:19:37
2Tumba-Mälarhöjden OK 11:24:07+4:30
1. Ebba Kolmodin27:5127:51
2. Kerstin Åberg27:2055:11
2. Lydia Hylander56:30inaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Ebba Adebrant28:561:24:07+4:30
3IFK Lidingös Skid o Orienterin 11:24:14+4:37
1. Amelie Rajan27:3027:30
2. Ella Broquist27:4055:10
2. Signe Hillerhag27:51inaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Agnes Damberg29:041:24:14+4:37
4Nyköpings Orienteringsklubb 11:24:44+5:07
1. Alice Ek28:0128:01
2. Meja Alenius27:2155:22
3. Caroline Guttke29:221:24:44+5:07
5Tullinge Sportklubb 11:26:52+7:15
1. Tove Sjöberg27:5427:54
2. Lovisa Svensson27:4155:35
2. Alva Bladhfullföljtinaktiv
2. Lena Persson46:41inaktiv
3. Tilda Andersson31:171:26:52+7:15
6Tullinge Sportklubb 21:38:32+18:55
1. Katja Leickt34:0734:07
2. Wilma Leickt27:231:01:30
2. Saga Andersson30:02inaktiv
2. Ida Nygren40:24inaktiv
3. Josefin Hersén37:021:38:32+18:55
7Orienteringsklubben Tor 11:42:24+22:47
1. Wilma Larsson27:3327:33
2. Tilde Wickström40:121:07:45
2. Filippa Rydensjöfullföljtinaktiv
3. Josefine Jonsson34:391:42:24+22:47
8Strängnäs-Malmby OL 11:53:31+33:54
1. Sara Lagerman39:0439:04
2. Sara Ankarling41:121:20:16
2. Maja Eriksson41:13inaktiv
3. Sofia Wigle33:151:53:31+33:54
9Södertälje-Nykvarn Orientering 12:38:16+1:18:39
1. Alma Gauffin1:06:171:06:17
2. Lisa Edén58:422:04:59
2. Olivia Welarius58:42inaktiv
3. Sara Hede33:172:38:16+1:18:39
Orienteringklubben Ravinen 2ej start
1. Smilla Mogensenej startej start
2. Hedda Röstinej startej start
3. Amanda Granqvistej startej start
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej start
1. Ebba Adebrantej startej start
2. Lydia Hylanderej startej start
3. Ingrid Andréej startej start

H16

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Snättringe Sportklubb 31:04:58
1. Jesper Lidmar20:1520:15
2. Erik Lidström Lauri21:5442:09
2. Elin Wolgast36:06inaktiv
2. Albert Nord38:30inaktiv
3. Johan Calleberg22:491:04:58
2Nyköpings Orienteringsklubb 11:05:33+0:35
1. Isak Anängen22:1322:13
2. Edvin Hellsten21:1743:30
3. Albin Falk22:031:05:33+0:35
3Orienteringsklubben Tor 11:05:50+0:52
1. Ludvig Holmqvist22:1522:15
2. Joel Aristondo Magnusson21:0843:23
2. Pablo Aristondo Magnusson25:44inaktiv
2. Viktor Fröberg31:00inaktiv
3. Casper Hedar22:271:05:50+0:52
4Västerås Skid O OK 11:06:58+2:00
1. Andreas Näslund22:3222:32
2. Martin Sandqvist21:4144:13
3. Kalle Åkerman Sjöström22:451:06:58+2:00
5Södertälje-Nykvarn Orientering 11:10:28+5:30
1. David Borg20:2620:26
2. Viktor Löfgren27:2647:52
2. Alexander Ahlsén27:30inaktiv
2. Wilmer Ness27:35inaktiv
3. Martin Bygdén22:361:10:28+5:30
6Orienteringklubben Ravinen 21:17:24+12:26
1. Oscar Aneland22:1922:19
2. Olle Kallur21:0243:21
2. Martin Rinnbäck25:11inaktiv
3. Albin Lindskog34:031:17:24+12:26
7Tumba-Mälarhöjden OK 11:20:12+15:14
1. Kim Örnberg22:2322:23
2. Viktor Sandelin31:5154:14
2. Melker Gardby35:19inaktiv
3. Elias Adebrant25:581:20:12+15:14
8Tullinge Sportklubb 11:22:02+17:04
1. Johannes Bladh24:3524:35
2. Wilhelm Bergman27:5452:29
2. Ludvig Ferdman34:59inaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Alfred Längheim29:331:22:02+17:04
9Strängnäs-Malmby OL 11:26:03+21:05
1. Hampus Nyholm28:2628:26
2. Erik Jonsson30:2358:49
3. Vincent Lindvall27:141:26:03+21:05
10Snättringe Sportklubb 41:28:05+23:07
1. Oskar Ekner36:0036:00
2. Jakob Tedhamre28:511:04:51
2. Johan Fredholm29:13inaktiv
3. Isak Gelius23:141:28:05+23:07
11Snättringe Sportklubb 21:35:55+30:57
1. John Wolgast26:4426:44
2. David Bern29:1756:01
3. Jacob Wolgast39:541:35:55+30:57
12IFK Lidingös Skid o Orienterin 21:37:07+32:09
1. Ludvig Jarlemark26:1726:17
2. Robert Olsson-Kihlborg30:0756:24
2. Olof Melcherson32:31inaktiv
2. Jonathan Blomlöf35:33inaktiv
3. Simon Lilja40:431:37:07+32:09
13Täby Orienteringsklubb 11:45:51+40:53
1. Otto Balck24:3924:39
2. Malin Hansson35:1459:53
2. Gustaf N.Nfullföljtinaktiv
3. Gustaf Hofstedt45:581:45:51+40:53
14Orienteringsklubben Klemmingen 12:08:12+1:03:14
1. Olle Molin39:1739:17
2. Amanda Jansson37:221:16:39
3. Alvin Anderling51:332:08:12+1:03:14
Orienteringklubben Ravinen 1ej godkänd
1. Stanley Heapej godkändej godkänd
2. David Bunn19:57ej godkänd
3. Angus Harrington23:07ej godkänd
IFK Lidingös Skid o Orienterin 1ej start
1. Anders N.N.ej startej start
2. N.N. - Xtraej startinaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Ludvig N.N.ej startej start

D12

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Nyköpings Orienteringsklubb 155:17
1. Cajsa Alenius18:5418:54
2. Elvira Lindsten17:5236:46
2. Filippa Guttke17:53inaktiv
3. Hanna Anängen18:3155:17
2Järla IF Orienteringsklubb 155:35+0:18
1. Britta Börjesson18:5618:56
2. Märta Ahlquist17:5536:51
3. Sonja Ahlquist18:4455:35+0:18
3IFK Enskede 11:01:27+6:10
1. Linn De Boussard19:2519:25
2. Felicia Strindér22:0941:34
3. Lovisa Lindqvist19:531:01:27+6:10
4Tullinge Sportklubb 21:01:30+6:13
1. Cleo Mattila20:4220:42
2. Ella Matthews21:3042:12
2. Agnes Lövgren21:32inaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Klara Junegard19:181:01:30+6:13
5Tullinge Sportklubb 11:07:48+12:31
1. Fanny Sundberg20:2520:25
2. Fanny Bergman27:3848:03
2. Ellen Nybäck28:02inaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Nova Matthews19:451:07:48+12:31
6Tullinge Sportklubb 31:19:09+23:52
1. Nellie Bolin20:2920:29
2. Linnea Strand27:3348:02
2. Miranda Strand27:51inaktiv
2. Frida Däckfors27:53inaktiv
3. Kimberly Ekenstedt31:071:19:09+23:52
7Snättringe Sportklubb 11:20:10+24:53
1. Molly Gelius20:3220:32
2. Ellen Flordal39:1259:44
3. Alva Lidström Lauri20:261:20:10+24:53
8Södertälje-Nykvarn Orientering 11:20:32+25:15
1. Klara Strind36:2536:25
2. Matilda Marjakaj26:561:03:21
3. Stina Bygdén17:111:20:32+25:15
9Snättringe Sportklubb 21:21:30+26:13
1. Elin Abel20:3320:33
2. Thea Gelius39:1359:46
2. Alice Brink39:14inaktiv
3. Linn Nordmyr Magnusson21:441:21:30+26:13
10Täby Orienteringsklubb 11:29:00+33:43
1. Alice Röken21:1521:15
2. Julia Holmström40:221:01:37
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Emelie Holmström27:231:29:00+33:43
11Södertälje-Nykvarn Orientering 21:36:07+40:50
1. Alexandra Stål27:5227:52
2. Ellen Löfgren48:011:15:53
3. Lovisa Borg20:141:36:07+40:50
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startej start
3. N.N.ej startej start

H12

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogsluffarnas OK 346:42
1. Simon Stridh15:3915:39
2. Olle Synnermark15:4031:19
2. Åke Falkenströmfullföljtinaktiv
3. Sixten Lindqvist15:2346:42
2Orienteringklubben Ravinen 146:44+0:02
1. Edvin Wollbrand17:2717:27
2. Linus Forsberg14:0331:30
2. Gustav Lübcke14:10inaktiv
2. Oscar Lundquist20:30inaktiv
3. Erik Lundquist15:1446:44+0:02
3Nyköpings Orienteringsklubb 249:32+2:50
1. Emil Clashammar15:4215:42
2. Anders Petersson16:1531:57
3. Axel Björnberg Färdig17:3549:32+2:50
4Skogsluffarnas OK / IFK Enskede 256:28+9:46
1. Hannes Lindqvist15:4415:44
2. Caio Pruth22:1537:59
2. Majken Lindqvistfullföljtinaktiv
3. Henning Falkenström18:2956:28+9:46
5Södertälje-Nykvarn Orientering 158:04+11:22
1. Axel Rystedt16:2316:23
2. Frode Smitt24:5741:20
3. Erik Månsson16:4458:04+11:22
6Tumba-Mälarhöjden OK 158:57+12:15
1. Ludvig Svahn Lind17:2917:29
2. Simon Adebrant20:3238:01
2. Hilda Mårsell20:36inaktiv
3. Alice Ljungberg20:5658:57+12:15
7Täby Orienteringsklubb 11:00:53+14:11
1. Villehart Frölid20:4120:41
2. Hugo Jaremalm16:5037:31
2. Elias Ljungdell19:45inaktiv
3. Axel Balck23:221:00:53+14:11
8Orienteringsklubben Måsen 21:01:41+14:59
1. Wilhelm Tengroth15:4815:48
2. Sandra Thorburn25:4541:33
2. Hampus Holmgrenfullföljtinaktiv
2. Elsa Johansson26:01inaktiv
3. Sebastian Sjöqvist20:081:01:41+14:59
9Nyköpings Orienteringsklubb 11:03:10+16:28
1. Emanuel Eriksson26:1626:16
2. Elias Ringdahl21:4347:59
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Odin Ek15:111:03:10+16:28
10Tullinge Sportklubb 21:04:13+17:31
1. Viktor Wistrand15:4515:45
2. Aron Höglund27:5443:39
2. Lucas Johanssonfullföljtinaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Olof Arevång20:341:04:13+17:31
11Strängnäs-Malmby OL 11:09:03+22:21
1. Oscar Lennell24:5324:53
2. Sixten Wallin21:4546:38
3. Kajsa Wallin22:251:09:03+22:21
12Snättringe Sportklubb 11:10:42+24:00
1. Gustav Eggöy Markhester23:5823:58
2. Alvin Forslin30:5754:55
3. Ludvig Eggöy Markhester15:471:10:42+24:00
13Tullinge Sportklubb 11:12:51+26:09
1. Gustav Myrberger20:4020:40
2. Albin Hessle27:3748:17
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Elias Bladh24:341:12:51+26:09
14Orienteringsklubben Klemmingen 11:17:58+31:16
1. Melker Kronqvist24:2424:24
2. Tilda Larsson25:4650:10
2. Nils Holmnäsfullföljtinaktiv
3. Malva Habana Lindén27:481:17:58+31:16
15Orienteringsklubben Måsen 11:18:12+31:30
1. Victor Jacobsen18:5218:52
2. Gustav Johnsson31:5250:44
2. August Jacobsen31:54inaktiv
2. N.N. N.N.fullföljtinaktiv
3. William Andersson27:281:18:12+31:30
16Orienteringsklubben Tor 11:20:19+33:37
1. Casper Karlsson15:3815:38
2. Arvid Fröberg34:5250:30
2. Klara Bjällhage34:51inaktiv
3. Rasmus Hedar29:491:20:19+33:37
17Tullinge Sportklubb 31:25:29+38:47
1. Leo Wisborg26:4526:45
2. Samuel Sylvan41:451:08:30
2. Pontus Englundfullföljtinaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Arvid Myrberger16:591:25:29+38:47
Skogsluffarnas OK 1ej godkänd
1. Sandro Pruthej godkändej godkänd
2. Ruben Hård31:33ej godkänd
2. Otto Perssonej godkändinaktiv
2. N.N. - Xtrafullföljtinaktiv
3. Arvid Hammarbäck19:31ej godkänd
Järla IF Orienteringsklubb 1ej start
1. Lotus Söderlundej startej start
2. Olof Hagwallej startej start
3. Ludvig Hagwallej startej start
Orienteringsklubben Måsen 3ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.fullföljtinaktiv
2. N.N.fullföljtinaktiv
2. N.N.fullföljtinaktiv
3. N.N.ej startej start

Inskolning

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Nyköpings Orienteringsklubb 1fullföljt
1. Tage Lindsten10:0610:06
2. Jonathan Petersson13:0423:10
3. Melker Clashammar10:1833:28
Orienteringsklubben Klemmingen 1fullföljt
1. Solveig Soldagg18:0618:06
2. Frida Wåhlin20:0338:09
2. Agaton Soldagg27:07inaktiv
2. N.N. N.N.fullföljtinaktiv
3. Ilse Kronqvist25:161:03:25
Orienteringsklubben Måsen 1fullföljt
1. Axel Thorburn10:3310:33
2. Olivia Thorburn14:2524:58
2. Alva Eklund14:26inaktiv
2. N.N.fullföljtinaktiv
3. Erik Johansson12:4737:45
Snättringe Sportklubb 1fullföljt
1. Hugo Abel13:0913:09
2. Vilma Dyrelius20:0833:17
3. Oliver Nordmyr Magnusson12:1245:29
Södertälje-Nykvarn Orientering 1fullföljt
1. Martin Marjakaj13:0713:07
2. Oscar Liwell14:4127:48
2. Ida Strind17:35inaktiv
3. Ines Molin12:3040:18
Strängnäs-Malmby OL 1fullföljt
1. Hannalina Haraldsson13:3113:31
2. Emilia Lennell15:4429:15
3. Gösta Wallin12:0741:22
Tullinge Sportklubb 1fullföljt
1. Cloe Matthews13:3413:34
2. Malte Lövgren20:2734:01
2. Isac Nobling20:41inaktiv
3. Vilgot Andersson14:3148:32
Tullinge Sportklubb 2fullföljt
1. Eskil Myrberger13:3513:35
2. Melker Wisborg15:0028:35
2. Oskar Lindholmfullföljtinaktiv
2. Alice Lindholm17:59inaktiv
3. Tilda Pousette19:5148:26
Tullinge Sportklubb 3fullföljt
1. Aston Normark17:0517:05
2. Florence Normark29:1246:17
2. Loa Mattilafullföljtinaktiv
3. Noomi Mattila7:5854:15
Tullinge Sportklubb 4fullföljt
1. Stina Nygren15:5415:54
2. Axel Näsman20:2036:14
3. Joel Åhgren11:3147:45
Tumba-Mälarhöjden OK 1fullföljt
1. Isak Sandelin10:0510:05
2. Erik Käll12:4122:46
3. Viggo Mårsell15:2538:11
Orienteringsklubben Måsen 2ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startinaktiv
2. N.N.ej startinaktiv
2. N.N.ej startinaktiv
3. N.N.ej startej start
Orienteringsklubben Måsen 3ej start
1. N.N.ej startej start
2. N.N.ej startinaktiv
2. N.N.fullföljtinaktiv
2. N.N.fullföljtinaktiv
3. N.N.ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser