Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, medel, Örebro-Län

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, medel, Örebro-Län
Arrangörsorganisation: Garphyttans IF
Datum: lördag 19 mars 2016

H16

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SchagerströmGarphyttans IF25:045:34
William SeguraKFUM Örebro OKej godkänd

D14

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NilssonGarphyttans IF16:588:29
2Nelly MårtenssonGarphyttans IF16:59+0:018:29
3Stina BernGarphyttans IF19:19+2:219:39

H14

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig GertzellGarphyttans IF13:456:52
2Johan GerzellGarphyttans IF13:57+0:126:58
David MårtenssonGarphyttans IFej start

H12

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus DoeringGarphyttans IF22:2511:12
2Svante EliassonGarphyttans IF39:24+16:5919:42
Elin DoeringGarphyttans IFej godkänd
Axel NilssonGarphyttans IFej godkänd

D40

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin NilssonGarphyttans IF36:438:09
Kaisa MårtenssonGarphyttans IFutgått
Mia GertzellGarphyttans IFej start

D50

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena JanssonGarphyttans IF33:177:23
2Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro40:26+7:098:59
3Birgitta JanssonGarphyttans IF42:19+9:029:24
4Anette ForssGarphyttans IF51:39+18:2211:28

H50

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO30:436:49

H60

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK48:2010:44
Weine FredrikssonKFUM Örebro OKej godkänd

Nybörjare

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loveli KungGarphyttans IF16:3411:02
2Jonna DoeringGarphyttans IF28:08+11:3418:45
3Nils KallinGarphyttans IF29:13+12:3919:28
Lilly GertzellGarphyttans IFej start

H17-39

7 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan AronssonOK Alferna36:155:02
2Fredrik EliassonGarphyttans IF36:29+0:145:04
3Lars SchagerströmGarphyttans IF39:55+3:405:32
4Johan LövgrenÖSeT SkidO43:05+6:505:59
5Jesper MelinGarphyttans IF50:15+14:006:58
6Niklas DoeringGarphyttans IF54:14+17:597:31
Patrich KungGarphyttans IFej godkänd
Marcus JanssonGarphyttans IFej godkänd
Erik KallinGarphyttans IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser