Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Borlänge SommarSprint 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Borlänge SommarSprint 3
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: onsdag 22 juni 2016

D21

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella OlssonGrycksbo IF OK21:105:55
2Elin DahlinDomnarvets GOIF21:33+0:236:02
3Tilda ÖstbergStora Tuna OK21:50+0:406:06
4Cajsa GrapeIFK Mora OK21:57+0:476:08
5Maria JohannessonSolna OK27:22+6:127:39
6Melina TovenStora Tuna OK28:11+7:017:53
7Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK34:07+12:579:33
8Sofie MathiassonOK Kåre47:11+26:0113:12
Ellen SarasGrycksbo IF OKej godkänd
Frida SandbergSäterbygdens OKej start
Hanne StenbackOK Kåreej start
Terese WängdahlOK Hällenej start

H21

3 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna16:584:45
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna18:07+1:095:04
3Viktor SvenskStora Tuna OK18:18+1:205:07
4Jonas AnderssonStora Tuna OK19:00+2:025:19
5Fredrik PerssonDomnarvets GOIF19:50+2:525:33
6Niklas LöwegrenStora Tuna OK20:03+3:055:36
7Johan EngesLeksands OK20:43+3:455:48
8Erik BrandtDomnarvets GOIF20:45+3:475:48
9Kennet AnderssonGrycksbo IF OK22:43+5:456:21
10Emil ArvidssonSäterbygdens OK24:12+7:146:46
11Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF25:03+8:057:01
12Viktor WallinKorsnäs IF OK25:24+8:267:06
13David StigsmarkStora Tuna OK25:31+8:337:08
14Filip MagnussonStora Tuna OK31:10+14:128:43
15Lennart AnderssonDomnarvets GOIF47:19+30:2113:15
Andreas ConradssonÖdeshögs SKfullföljt
Mattias ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Emil SvenskStora Tuna OKej start

D16

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RyttherVästerbergslagens OL18:387:15
2Karin JohanssonGagnefs OK24:52+6:149:40
Astrid NorgrenStora Tuna OKej godkänd

D14

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Disa SvenssonKorsnäs IF OK19:157:59
2Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK20:09+0:548:21
3Madelene AhrenstedtGrycksbo IF OK24:12+4:5710:02
4Julia CarlssonGagnefs OK25:23+6:0810:31
5Jennifer SvenssonKorsnäs IF OK28:17+9:0211:44

H14

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik NorgrenStora Tuna OK18:307:40
2Erik FredrikssonStora Tuna OK26:19+7:4910:55

D12

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa BrandtDomnarvets GOIF14:566:49
2Karolina SunnanhagenStora Tuna OK17:59+3:038:12
3Klara ErssonOK Kåre18:05+3:098:15
4Elin BryggarGrycksbo IF OK18:36+3:408:29
4Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK18:36+3:408:29
6Sanna HörnellDomnarvets GOIF19:44+4:489:00
7Irma BergDomnarvets GOIF20:07+5:119:11
8Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF24:17+9:2111:05
9Sandra SköldSäterbygdens OK24:41+9:4511:16
Sara WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Agnes WallinKorsnäs IF OKej godkänd

H12

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor NorbergStora Tuna OK18:438:32
2Martin NordanbroStora Tuna OK28:39+9:5613:04
3Axel ErikssonStora Tuna OK29:15+10:3213:21

H10

1 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HörnellDomnarvets GOIF17:288:57
2Simon HansesGagnefs OK29:13+11:4514:58
Filip SköldSäterbygdens OKej godkänd
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Adam PerssonDomnarvets GOIFej start

D40

2 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena NorbergStora Tuna OK21:057:45
2Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK21:43+0:387:59
3Anna NordanbroStora Tuna OK21:56+0:518:03
4Charlotta WallinKorsnäs IF OK24:37+3:329:03
5Marie ErikssonFrösö IF24:52+3:479:08
6Florence BergDomnarvets GOIF25:17+4:129:17
7Kristin RamsellLeksands OK25:25+4:209:20
8Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK26:46+5:419:50
9Maria Johansson LissGagnefs OK30:06+9:0111:03
10Pia NordinKorsnäs IF OK33:33+12:2812:20

H40

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias VestinOK Kåre16:486:10
2Tony ErikssonStora Tuna OK17:29+0:416:25
3Jesper NordinKorsnäs IF OK17:44+0:566:31
4Anders LöwgrenOK Milan17:59+1:116:36
5Mats HörnellDomnarvets GOIF18:29+1:416:47
6Stephen PalmerMalungs OK Skogsmårdarna19:10+2:227:02
7Anders PerssonDomnarvets GOIF23:30+6:428:38

D50

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SandbergSäterbygdens OK17:587:04
2Ylva GrapeDalaportens OL19:33+1:357:41
3Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK20:34+2:368:05
4Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK20:56+2:588:14
5Åsa PetterssonSäterbygdens OK24:02+6:049:27
6Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK25:05+7:079:52
7Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL26:02+8:0410:14
8Anki GustafssonSäterbygdens OK27:06+9:0810:40

H50

2 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK14:265:40
2Per SandbergSäterbygdens OK16:49+2:236:37
3Thomas NorgrenStora Tuna OK16:59+2:336:41
4Mats LindqvistKvarnsvedens GOIF OK17:04+2:386:43
5Ola WiksellStora Tuna OK17:33+3:076:54
5Leif GustafssonSäterbygdens OK17:33+3:076:54
7Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK17:39+3:136:56
8Thomas ArvidssonSäterbygdens OK17:57+3:317:04
9Anders BergDomnarvets GOIF19:01+4:357:29
10Robert ÖstlundSäterbygdens OK19:58+5:327:51
11Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK20:47+6:218:10
12Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK22:47+8:218:58
13Bosse WiggeSäterbygdens OK24:15+9:499:32
14Lennart LundinKvarnsvedens GOIF OK26:13+11:4710:19
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OKej start

D60

2 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet WiksellStora Tuna OK24:2610:08
2Yvonne TovenStora Tuna OK24:55+0:2910:20
3Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK26:01+1:3510:47
4Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK28:40+4:1411:53
5Yvonne Näsvall HelanderOrnäs IK31:41+7:1513:08
6Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK32:22+7:5613:25
7Lena WahssAvesta OK32:58+8:3213:40
8Siv HasselgrundBjursås OK33:02+8:3613:42
9Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK48:21+23:5520:03
10Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK49:05+24:3920:21
11Margareta NybeliusKorsnäs IF OK1:19:52+55:2633:08

H60

2 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK15:526:35
2Ulf KjellinOK Hedströmmen17:52+2:007:24
3Per-Erik WåhlbergOK Linné21:02+5:108:43
4Gunde HjalmarssonStora Tuna OK21:42+5:509:00
5Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK21:57+6:059:06
5Mats MårtenssonStora Tuna OK21:57+6:059:06
7Lennart TägtströmDomnarvets GOIF22:36+6:449:22
8Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK22:42+6:509:25
9Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK22:50+6:589:28
10Stig ÖstKorsnäs IF OK24:42+8:5010:14
11Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK26:11+10:1910:51
12Jan DelbomDomnarvets GOIF26:17+10:2510:54
13Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK28:26+12:3411:47
Alf HelanderOrnäs IKej godkänd

U1

1 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ClaessonStora Tuna OK15:3910:52
2Erik LundbackStora Tuna OK17:16+1:3711:59
3Märta ErikssonStora Tuna OK18:29+2:5012:50
4Arvid ErikssonStora Tuna OK18:40+3:0112:57
5Märta SonessonStora Tuna OK19:40+4:0113:39
6Alfred KarlssonStora Tuna OK20:58+5:1914:33
7Lowe ErikssonStora Tuna OK21:08+5:2914:40
8Erik GräfningsGrycksbo IF OK22:06+6:2715:20
9Elin NordanbroStora Tuna OK25:16+9:3717:32
10Linus SodaminStora Tuna OK27:20+11:4118:58
11Nora AldinStora Tuna OK29:44+14:0520:38
12Nathalie DufvaStora Tuna OK29:46+14:0720:40
13Gustav FernvikStora Tuna OK31:54+16:1522:09
14Oskar KullmanStora Tuna OK34:32+18:5323:58
15Viktor KullmanStora Tuna OK42:33+26:5429:32
Albin ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Albin HedbergStora Tuna OKej start

U2

1 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia LonevallStora Tuna OK16:309:45
2Rasmus BingmanStora Tuna OK18:17+1:4710:49
3Lovisa HansesGagnefs OK19:11+2:4111:21
4Maja MaxénStora Tuna OK22:45+6:1513:27
5Filippa HemmingssonStora Tuna OK25:19+8:4914:58
6Fanny HemmingssonStora Tuna OK25:25+8:5515:02
7Ellen PetterssonStora Tuna OK38:14+21:4422:37
8Gustav NorbergStora Tuna OK42:46+26:1625:18
Lukas LeijonStora Tuna OKej start
Casper LonevallStora Tuna OKej start
Alva RönnbäckStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser