Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NAIS NOK-Träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NAIS NOK-Träning
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: måndag 28 mars 2016

A

8 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias NobornIFK Göteborg51:446:08
2Kristian AlgersSkogspojkarnas OK57:57+6:136:52
3Henrik VuorinenOK Kolmården1:04:14+12:307:37
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:09:25+17:418:14
5Peter LundOK Kolmården1:17:27+25:439:11
6Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:20:53+29:099:36
7Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:20:56+29:129:36
8Veronica LundOK Kolmården1:21:53+30:099:43
9Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:25:11+33:2710:07
10Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:25:56+34:1210:12
11Christian TennstedtNorrköping1:36:47+45:0311:29

B

6 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LjungemyrOK Kolmården56:088:38
2Pontus JohnssonMatteus SI57:21+1:138:50
3Fredrik EngmanOK Denseln1:00:19+4:119:17
4Erik JehrlanderGOIF Tjalve1:07:02+10:5410:19
5Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb1:09:13+13:0510:39
6Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:14:28+18:2011:28
7Joel SjödinOK Kolmården1:14:54+18:4611:32
8Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:23:49+27:4112:54
Gustaf HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Tommy ErikssonGOIF Tjalveej godkänd
Sofie AnderssonMatteus SIej godkänd

C

5 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin NobornIFK Göteborg49:329:33
2Tommy PatrikssonMatteus SI51:23+1:519:55
3Pedro LundqvistLinköpings OK53:55+4:2310:24
4Göran BlombergGOIF Tjalve54:36+5:0410:32
5Anna MalmlövOK Skogsfalken58:00+8:2811:11
6Dag JehrlanderGOIF Tjalve1:01:20+11:4811:50
7Anita WehlinSkogspojkarnas OK1:01:26+11:5411:51
8Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:11:18+21:4613:45
9Runar AldénOK Kolmården1:13:37+24:0514:12
10Veronica NuijaGOIF Tjalve1:29:40+40:0817:18
11Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:36:58+47:2618:43
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej godkänd

D

4 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn Erik OhlssonFinspångs SOK46:0510:49
2Assar JohanssonGOIF Tjalve46:55+0:5011:00
3Claes NidebornStora Tuna OK49:12+3:0711:32
4Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK52:02+5:5712:12
5Roger KarlssonOK Kolmården55:24+9:1913:00
6Peter HagströmGOIF Tjalve56:34+10:2913:16
7Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb1:01:07+15:0214:20
8Ebba HedegårdOK Kolmården1:03:18+17:1314:51
9Lars HammarströmOK Kolmården1:04:49+18:4415:12
10Nils SjödinGOIF Tjalve1:05:25+19:2015:21
11Johnny WallingeOK Kolmården1:28:40+42:3520:48
12Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:41:13+55:0823:45
Per WirénOK Kolmårdenej godkänd
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OKej godkänd

E

3 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LundOK Kolmården37:4811:19
2Stina BergNAIS Orienteringsklubb38:36+0:4811:33
3Carl HedegårdOK Kolmården41:51+4:0312:31
4Dan JohanssonGOIF Tjalve55:47+17:5916:42
5Britt-Marie AldénOK Kolmården57:01+19:1317:04
6Gerd HagströmGOIF Tjalve57:49+20:0117:18
7Britten PerssonFinspångs SOK58:14+20:2617:26
8Magnus HedegårdOK Kolmården59:05+21:1717:41
9Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:02:14+24:2618:37
10Alf MattssonOK Kolmården1:05:33+27:4519:37
11Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb1:05:52+28:0419:43
12Valter FredrikssonGOIF Tjalve1:10:50+33:0221:12
13Margareta TidmanOK Kolmården1:16:21+38:3322:51
14Göran SjögrenIFK Norrköpings OK1:16:24+38:3622:52
15Carina LindmanFinspångs SOK1:18:30+40:4223:30
16Sonja HanssonGOIF Tjalve1:20:23+42:3524:04
17Evert ElgefjordOK Kolmården1:23:37+45:4925:02
18Karin RenbergOK Kolmården1:26:09+48:2125:47
19Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb1:38:05+1:00:1729:21
20Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb1:38:09+1:00:2129:23
Bernt PetterssonOK Kolmårdenej godkänd
Gunnar JoelssonMatteus SIej godkänd

F

2 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia TunessonSkogspojkarnas OK36:2613:06
2Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK36:35+0:0913:09
3Linn JohnssonMatteus SI45:20+8:5416:18
4Sofie EttlingSkogspojkarnas OK48:26+12:0017:25
5Bertil EngmanIFK Norrköpings OK51:59+15:3318:41
6Emmy Andersson- -52:12+15:4618:46
7Åke TidmanOK Kolmården53:33+17:0719:15
8Annie LundOK Kolmården53:53+17:2719:22
9Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:01:04+24:3821:57
10Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:02:19+25:5322:24
11Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:02:23+25:5722:26
12Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb1:27:46+51:2031:34
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Sara AnderssonOK Denselnutgått

G

1 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent DahmGOIF Tjalve12:387:08
2Ted JohnssonMatteus SI13:31+0:537:38
3Oscar SöderströmOK Kolmården15:46+3:088:54
4Malte AnderssonMatteus SI19:07+6:2910:48
5Alice EttlingSkogspojkarnas OK20:15+7:3711:26
6Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb21:28+8:5012:07
6Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb21:28+8:5012:07
8Astrid AnderssonNAIS Orienteringsklubb22:35+9:5712:45
9Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK24:14+11:3613:41
10Ville AnderssonMatteus SI30:54+18:1617:27
11Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK31:43+19:0517:55
Vidar EdlundGOIF Tjalvefullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser