Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Kvillebyns SK
Datum: fredag 2 september 2011

D21

5 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria JohanssonOK Skärmen56:289:44
2Lisa BorssénOK Kroppefjäll1:16:54+20:2613:15
3Amanda SoppiOK Kroppefjäll1:18:58+22:3013:36

H21

7 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer OhlssonUddevalla OK58:408:22
2Jonatan LarssonUddevalla OK1:02:34+3:548:56
3Andreas WikströmUddevalla OK1:03:43+5:039:06
4Anders OhlssonUddevalla OK1:05:21+6:419:20
5Victor FlingmarkUddevalla OK1:12:35+13:5510:22
6Jonas ZakariassonUddevalla OK1:14:30+15:5010:38
Patrik HanssonHerrestads AIFdiskvalificerad

D16

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin ReichenbergIdefjordens SK34:1310:22
2Erika ErikssonUddevalla OK34:46+0:3310:32
3Elin WasseniusUddevalla OK34:49+0:3610:33
4Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:04:56+30:4319:40

H16

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noak SanderbergÅmåls OK34:077:34
2Mattias JohanssonStångenäs AIS42:46+8:399:30

H14

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel KarlssonKvillebyns SK37:3111:22
2John GordonStigsökarna39:12+1:4111:52
3Emil KarlssonKvillebyns SK39:33+2:0211:59
4Joel GustavssonStigsökarna43:56+6:2513:18
5Aron HugosonKvillebyns SK45:32+8:0113:47
6Eric CarlssonKvillebyns SK51:47+14:1615:41

D12

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK19:269:43
2Matilda JohanssonStångenäs AIS19:30+0:049:45

H12

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OlssonOK Kroppefjäll17:268:43

H40

6 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KällvikÅmåls OK49:218:13
2Håkan LindénUddevalla OK57:04+7:439:30
3Tommy JohanssonStångenäs AIS59:40+10:199:56
4Karl ErikssonUddevalla OK1:07:25+18:0411:14

D50

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina BejbomUddevalla OK46:0213:09
2Christina BirathStenungsunds OK50:26+4:2414:24
3Birgit HanssonHerrestads AIF54:46+8:4415:38
4Eva KarlssonUddevalla OK1:03:03+17:0118:00

H50

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan HanssonStenungsunds OK48:169:39
2Carl-Göran StrutzEds SK51:41+3:2510:20
3Roger GustafssonIdefjordens SK56:10+7:5411:14
4Dick NymanUddevalla IS1:16:00+27:4415:12

H55

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran OlssonIdefjordens SK36:138:02
2Gunnar BejbomUddevalla OK46:09+9:5610:15
3Janne ErikssonEds SK46:27+10:1410:19
4Bengt BivrinIdefjordens SK51:25+15:1211:25
5Reine SpetzStenungsunds OK56:13+20:0012:29
Dan WidercrantzOK Skärmendiskvalificerad

H60

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK47:2410:32
2Conny JidetoftStångenäs AIS57:25+10:0112:45
3Arvid GalborgenEds SK1:13:27+26:0316:19

H65

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS53:2014:24
2Allan WikströmStångenäs AIS1:28:33+35:1323:55

H70

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÖstlundOK Kroppefjäll58:1516:38
2Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:04:51+6:3618:31
3Tore PetterssonOK Gipen1:15:34+17:1921:35

Öppen 1

1 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BaatzIdefjordens SK17:3011:40
2Wilma GustavssonStigsökarna21:52+4:2214:34
3Emma ÖdbrantKvillebyns SK28:21+10:5118:54
4Tilde Hall-HanssonKvillebyns SK28:22+10:5218:54
5Johan BaatzIdefjordens SK29:23+11:5319:35
6Håkan BaatzIdefjordens SK29:27+11:5719:38
7Edith OlssonOK Kroppefjäll29:48+12:1819:52

Öppen 3

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina ReichenbergIdefjordens SK26:2413:12
2Camilla EdlundIdefjordens SK26:25+0:0113:12
3Oskar CarlssonKvillebyns SK30:24+4:0015:12

Öppen 5

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran LarssonOK Kroppefjäll52:2615:53
2Siv OlssonOK Kroppefjäll1:04:54+12:2819:40

Öppen 6

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sara AnderssonKvillebyns SKdiskvalificerad

Öppen 9

5 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan FlingmarkUddevalla OK57:279:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser