Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-sprinten nr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-sprinten nr 1
Arrangörsorganisationer: Selånger SOK / Timrå SOK
Datum: onsdag 20 april 2016

Öppen 1 mixad

1 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman EliassonSundsvalls OK12:5410:45
2Emilia StamSundsvalls OK14:58+2:0412:28
2Tove LundemoSundsvalls OK14:58+2:0412:28
4Savanna DahlkvistKovlands IF17:28+4:3414:33
5Aron CarlssonSundsvalls OK20:50+7:5617:21
6Alexander DufvaSundsvalls OK20:51+7:5717:22

Öppen 2 mixad

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred DahlinKovlands IF19:0213:35
2Elin KarlssonKovlands IF21:41+2:3915:29
3Alice LindqvistSelånger SOK21:59+2:5715:42
4Stina Olssson WallinSundsvalls OK25:14+6:1218:01
5Ella YtterströmSundsvalls OK25:15+6:1318:02
6Emil KyrkTimrå SOK31:36+12:3422:34

Öppen 3 DAM

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva EliassonSundsvalls OK20:2911:22
2Annika KardellSundsvalls OK21:24+0:5511:53
3Ida BergforsVK Uvarna22:02+1:3312:14
4Laila NäslundSelånger SOK23:40+3:1113:08
5Stina LindholmSundsvalls OK23:53+3:2413:16
6Jenni JohanssonVK Uvarna24:30+4:0113:36
7Emma JakobsonSundsvalls OK25:37+5:0814:13
8Alva DahlinKovlands IF26:07+5:3814:30
9Ebba LindholmSundsvalls OK30:53+10:2417:09
10Maja JakobssonSundsvalls OK31:31+11:0217:30
Lovisa DufvaSundsvalls OKej godkänd

Öppen 3 HERR

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LarssonSundsvalls OK16:269:07
2Wilmer RexSundsvalls OK17:28+1:029:42
3Hugo NordlanderSundsvalls OK18:05+1:3910:02
4Jim HjortsbergTimrå SOK18:28+2:0210:15
5Andrei KuzminSundsvalls OK18:37+2:1110:20
6Mattias BerglundSundsvalls OK19:48+3:2211:00
7Erik KardellNjurunda OK21:05+4:3911:42
8Ove PeterssonSundsvalls OK25:26+9:0014:07
9Olle NäslundSelånger SOK35:02+18:3619:27
Olov NorinSundsvalls OKej godkänd
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd

Öppen 4 DAM

2 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EricssonSundsvalls OK15:356:29
2Sofia LindbergSundsvalls OK18:08+2:337:33
3Julia NordlanderSundsvalls OK18:53+3:187:52
4Pia LindholmSundsvalls OK19:24+3:498:05
5Paulina TomasdotterNjurunda OK19:35+4:008:09
6Astrid RexSundsvalls OK19:36+4:018:10
7Kristin RaukolaSundsvalls OK20:38+5:038:35
8Tove FraenellSundsvalls OK20:46+5:118:39
9Anna HammarbergSundsvalls OK20:56+5:218:43
10Kajsa LindqvistSelånger SOK21:30+5:558:57
11Clary RexSundsvalls OK21:42+6:079:02
12Ida JohanssonSundsvalls OK21:55+6:209:07
13Viktoria KarlssonKovlands IF22:04+6:299:11
14Cecilia EdströmSundsvalls OK22:35+7:009:24
15Ann JohanssonSundsvalls OK22:38+7:039:25
16AnnaKarin HaglundSundsvalls OK22:43+7:089:27
17Ida SellstedtSelånger SOK23:04+7:299:36
18Elsa LampinenSelånger SOK23:44+8:099:53
19Inger LorentzsonSundsvalls OK29:21+13:4612:13
20Elisabet LundgrenSundsvalls OK30:25+14:5012:40
Christina FlordalLjusdals OKej godkänd
Christina WibronNjurunda OKej godkänd

Öppen 4 HERR

2 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes LindahlSundsvalls OK15:036:16
2Hans-Erik JanssonVK Uvarna15:15+0:126:21
3Oskar VikströmSundsvalls OK15:43+0:406:32
4Tomas StamSundsvalls OK16:39+1:366:56
5Uno JohanssonSundsvalls OK17:16+2:137:11
6Jonne LiukkonenSundsvalls OK18:07+3:047:32
7Mats NissiläSelånger SOK18:08+3:057:33
8Håkan Berglund LakeKovlands IF18:26+3:237:40
9Christer LundstedtSundsvalls OK19:13+4:108:00
10Jan OlofssonVK Uvarna19:32+4:298:08
11Peter LorentzsonSundsvalls OK20:12+5:098:25
12Stefan MårdbergLjusdals OK20:49+5:468:40
13Sven Erik SundinSelånger SOK21:07+6:048:47
14Johan LindénSelånger SOK21:24+6:218:55
15Winn BjörklundSundsvalls OK21:27+6:248:56
16Anders BjörklundNjurunda OK22:08+7:059:13 Ladda ner rutt i gpx-format
17Tomas SellstedtSelånger SOK22:39+7:369:26
18Tore LundgrenSundsvalls OK22:53+7:509:32
19Erik BergforsVK Uvarna23:35+8:329:49
20Ingmar SöderströmSundsvalls OK24:11+9:0810:04
21Jan HammarbergSundsvalls OK25:37+10:3410:40
22Mårten LampinenSelånger SOK26:58+11:5511:14
23Adrian KarlssonSundsvalls OK35:26+20:2314:45
Simon DalebrandSundsvalls OKej start

Öppen 5 DAM

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine Tjärnberg DahlinKovlands IF18:046:13
2Susanne LiukkonenSundsvalls OK19:32+1:286:44
3Charlotte VikströmSundsvalls OK20:22+2:187:01
4Frida VikströmSundsvalls OK20:23+2:197:01
5Kadri KalvoSundsvalls OK20:57+2:537:13
6Marie DahlinKovlands IF23:32+5:288:06
7Sofia LindénSelånger SOK26:58+8:549:17

Öppen 5 HERR

2 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov VikströmSundsvalls OK16:265:40
2Anders AxlingSundsvalls OK17:19+0:535:58
3Mattias EdströmKovlands IF17:35+1:096:03
4Jan NordinSundsvalls OK18:39+2:136:25
5Oscar SundlöfSundsvalls OK18:49+2:236:29
6Erik NorinSundsvalls OK18:51+2:256:30
7Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK18:58+2:326:32
8Ivan KuzminSundsvalls OK19:11+2:456:36
9Erik ToomingasSundsvalls OK19:27+3:016:42
10Magnus JonssonSundsvalls OK19:33+3:076:44
11Per NordanlindSundsvalls OK19:34+3:086:44
12Erik JakobssonSundsvalls OK19:52+3:266:51
13Thomas RexSundsvalls OK20:37+4:117:06
14Hans JohanssonSundsvalls OK20:39+4:137:07
15Fredrik NordlanderSundsvalls OK20:52+4:267:11
16Tony DalebrandSundsvalls OK22:04+5:387:36
17Olof FraenellSundsvalls OK22:17+5:517:41
18Fredrik PonténSelånger SOK24:10+7:448:20
19Johnny BlästaNjurunda OK25:30+9:048:47
20Björn AbelssonSundsvalls OK27:17+10:519:24
21Nicklas LindqvistSelånger SOK27:37+11:119:31
22Andreas DahlinKovlands IF27:52+11:269:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser