Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

HD-12

115 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 148:50
Emil Ling12:352+0:0612:352
Tova Rangert11:284+0:3624:034+2
Emma Olin13:0623+1:2637:092-2
Isak Eskilsson11:412+0:0848:501-1
2FK Göingarna 150:00
Wilmer Selin12:394+0:1012:394
Hjalmar Axelsson11:143+0:2223:533-1
Tuva Selin13:1525+1:3537:081-2
Svante Selin12:5211+1:1950:002+1
3OK Ravinen 151:10
Erik Lundquist13:5624+1:2713:5624
Wilma Mårtensson12:0910+1:1726:0511-13
Gustav Lübcke12:4213+1:0238:474-7
Edvin Wollbrand13:4738+2:0739:52
Hannes Mogensen12:238+0:5051:103-1
4Helsingin Suunnistajat 151:23
Juho Länsiuoto14:0426+1:3514:0426
Vieno Ristimäki12:0910+1:1726:1315-11
Joonas Meuronen12:5617+1:1639:098-7
Eino Haara12:5718+1:1739:10
Milla Tupitsa15:0574+3:2541:18
Aapo Ikola12:146+0:4151:234-4
5OK Kåre 151:25
Elsa Kaipe13:3013+1:0113:3013
Hugo Atterbrand13:0830+2:1626:3821+8
Hilma Dalin12:4514+1:0539:2313-8
Rasmus Widelund14:4866+3:0841:26
Olle Ringi12:024+0:2951:255-8
6Lynx 151:27
Rasmus Koponen13:0912+0:4013:0912
Nelli Aaltonen12:1613+1:2425:259-3
Saana Viskari13:5040+2:1039:1510+1
Anton Packalen12:125+0:3951:276-4
7Nyköpings OK 151:32
Cajsa Alenius13:5925+1:3013:5925
Axel Björnberg Färdig12:088+1:1626:0712-13
Emil Clashammar12:5515+1:1539:027-5
Odin Ek12:309+0:5751:3270
8Skogsluffarnas OK 152:32
Sixten Lindqvist15:2459+2:5515:2459
Åke Falkenström12:088+1:1627:3230-29
Henning Falkenström11:572+0:1739:2914-16
Olle Synnermark11:593+0:1939:31
Simon Stridh13:0312+1:3052:328-6
9Linköpings OK 152:40
Sigrid Ljunggren14:1029+1:4114:1029
Otto Nilsson12:017+1:0926:1113-16
Edvin Åtting12:4112+1:0138:526-7
Ludvig Eronn13:4819+2:1552:409+3
10Mullsjö SOK / IFK Enskede 252:48
Simon Westh13:3416+1:0513:3416
Irma Westh11:475+0:5525:217-9
Lucas De Boussard12:5515+1:1538:163-4
Linn De Boussard14:3228+2:5952:4810+7
11IK Hakarpspojkarna 252:50
Joel Svensson Finndahl15:1657+2:4715:1657
Sandra Ling13:0329+2:1128:1933-24
Minna Palm12:5819+1:1841:1724-9
Kalle Öhlund11:33152:5011-13
12OK Löftan 152:57
Albin Paulsson14:4244+2:1314:4244
Filip Hansson12:5325+2:0127:3531-13
Hugo Corneliusson13:3833+1:5841:1323-8
Agnes Paulsson21:29204+9:4949:04
Simon Corneliusson11:443+0:1152:5712-11
13Espoon Suunta 153:59
Anton Kemppi12:363+0:0712:363
Juho Noponen12:4419+1:5225:206+3
Ulrika Rautio14:5669+3:1640:1618+12
Lauriina Soikkeli14:5770+3:1740:17
Aarne Kemppainen16:31118+4:5141:51
Silva Kemppi13:4318+2:1053:5913-5
14Sjövalla FK 154:05
Fabian Alinder12:426+0:1312:426
Noah Hedenblom12:4117+1:4925:238+2
Emelina Holmqvist15:0473+3:2440:2720+12
William Björnbecker15:1277+3:3240:35
Vera Höglund15:2786+3:4740:50
Linus Alinder13:3816+2:0554:0514-6
15OK Denseln 154:06
Hugo Braam14:2233+1:5314:2233
Wilmer Kempe12:4419+1:5227:0626-7
Elias Sjöwall12:339+0:5339:3915-11
Lova Braam20:04188+8:2447:10
Hannes Peterson20:09190+8:2947:15
Elis Peterson14:2727+2:5454:06150
16OK Vivill 154:58
Elias Thunberg13:3114+1:0213:3114
Arvid Josefsson12:4419+1:5226:1516+2
Oskar Andrén Skoglund13:0422+1:2439:1912-4
Nellie Nilsson20:39199+8:5946:54
Albin Thunbergej startfullföljt
Lea Friberg15:3948+4:0654:5816+4
17Göteborg-Majorna OK 155:19
Ludwig Rosén12:4810+0:1912:4810
Ola Leire10:52123:401-9
Filip Valentin15:3390+3:5339:139+8
Jonas Leire16:19113+4:3939:59
Wilma Rosén16:25116+4:4540:05
Lovisa Davidson16:0657+4:3355:1917+8
18OK Linné 155:48
Emil Åberg13:3315+1:0413:3315
Felix Johnsson12:5224+2:0026:2519+4
Anton Åberg13:5342+2:1340:18190
Nadine Huss15:4799+4:0742:12
Elsa Hedin15:3045+3:5755:4818-1
19Lynx / Hiidenkiertäjät 255:55
Florian Fritzén12:29112:291
Antti Isoherranen12:5826+2:0625:2710+9
Eemil Peltola13:4839+2:0839:15100
Kia Mbembela16:4067+5:0755:5519+9
20OK Roxen 156:15
Elias Thellsén13:3918+1:1013:3918
Mille Langer12:3315+1:4126:1214-4
Tilde Eveborn14:3356+2:5340:4521+7
Mindra Langer19:42185+8:0245:54
Fanny Waltersson20:57202+9:1747:09
Jacob Påledal15:3045+3:5756:1520-1
21OK Tisaren 156:28
Alfred Sjödin (vacant)14:4346+2:1414:4346
Isak Larsson (vacant)14:3852+3:4629:2145-1
Maja Sjödin (vacant)13:0321+1:2342:2432-13
Philip Sjödin18:03158+6:2347:24
Robin Helmersson (vacant)14:0423+2:3156:2821-11
22Täby OK 256:48
Erik Nederheim12:426+0:1312:426
Elias Ljungdell14:0345+3:1126:4523+17
Emelie Holmström14:3961+2:5941:2425+2
Matilda Ekman15:2442+3:5156:4822-3
23OK Skogshjortarna 156:53
Josefine Öhrvall14:4950+2:2014:4950
Agnes Ivarsson14:4257+3:5029:3148-2
Noel Bengtsson12:034+0:2341:3428-20
Klara Eberlén12:056+0:2541:36
Stina Thern15:1941+3:4656:5323-5
24Rastikarhut 157:13
Netta Koivunen14:0426+1:3514:0426
Aaro Kujansuu12:1512+1:2326:1917-9
Lauri Kujansuu15:4395+4:0342:0230+13
Paavo Lahti15:1139+3:3857:1324-6
25Vänersborgs SK 157:14
Gabriel Hogedal16:4089+4:1116:4089
Linn Enbom13:2335+2:3130:0350-39
Vilgot Åhlund13:0924+1:2943:1237-13
Andrea Enbom13:2928+1:4943:32
Ida Andersson13:4636+2:0643:49
Liam Hogedal14:0222+2:2957:1425-12
26IFK Göteborg 157:15
Gustav Asp13:3717+1:0813:3717
Nils Andreasson13:0028+2:0826:3720+3
Signe Hördegårdh13:3532+1:5540:1217-3
Elin Noborn16:22114+4:4242:59
Anna-Lisa Kinell16:35119+4:5543:12
Lukas Erdalen17:0374+5:3057:1526+9
27Almby IK / Lindebygdens OK 157:23
Axel Kylborn12:405+0:1112:405
Axel Thybeck11:112+0:1923:512-3
Astrid Kraft16:06109+4:2639:5716+14
Oscar Kristoffersson16:43122+5:0340:34
Lovisa Thybeck16:58130+5:1840:49
Daniel Kraft17:2679+5:5357:2327+11
28Garphyttans IF / OK Milan 257:25
Axel Nilsson15:3464+3:0515:3464
Cecilia Eriksson13:1934+2:2728:5336-28
Fabian Larsson13:2526+1:4542:1831-5
Fabian Bergqvist13:2928+1:4942:22
Jakob Fahlström13:3130+1:5142:24
Rasmus Doering15:0736+3:3457:2528-3
29Järfälla OK 157:28
Jonatan Anderson13:4019+1:1113:4019
Hampus Sundberg15:2067+4:2829:0038+19
Victor Ljungström13:3833+1:5842:3835-3
Marcus Grunder14:5033+3:1757:2829-6
29OK Tranan 1 / OK Kolmården57:28
Lisa Östensson14:4548+2:1614:4548
Emilia Elverlind14:4257+3:5029:2746-2
Yrsa Röjgård11:40141:0722-24
Annie Lund12:3811+0:5842:05
Sara Ohlin16:2161+4:4857:2829+7
31Garphyttans IF 157:34
Måns Bergqvist14:2435+1:5514:2435
Elin Doering14:3051+3:3828:5437+2
Marius Dahlberg13:3130+1:5142:2533-4
Olle Haglund14:4262+3:0243:36
Nelly Mårtensson15:0937+3:3657:3431-2
32Kils OK / Västvärmlands OK 157:41
Fredrik Westlund14:1931+1:5014:1931
Isak Holmgård13:1232+2:2027:3129-2
Joel Holmgård15:2081+3:4042:5136+7
Nils Johansson15:2786+3:4742:58
Lina Uller14:5033+3:1757:4132-4
33Trollhättans SOK 157:43
Alva Björk13:5323+1:2413:5323
Viggo Andersson12:5023+1:5826:4322-1
Robin Andersson12:077+0:2738:505-17
Johannes Andersson16:14111+4:3442:57
Eskil Leon18:53102+7:2057:4333+28
34Sävedalens AIK 157:45
Ellen Norman15:4069+3:1115:4069
Isak Ögren13:1232+2:2028:5235-34
Arild Erikmats13:4435+2:0442:3634-1
Herman Pettersson13:4636+2:0642:38
Gustav Ståhlej startfullföljt
Miranda Wallström15:0937+3:3657:45340
35Brattås CK 157:47
Malva Arvidsson14:4244+2:1314:4244
Lisa Hafstad Wallander14:3852+3:4629:20440
Anton Arvidsson12:339+0:5341:5329-15
Erik Südhoff21:43205+10:0351:03
Molly Bergstrand15:5453+4:2157:4735+6
36OK Landehof / Rydboholms SK 358:47
Isak Nilsson16:5092+4:2116:5092
Edith Holmstrand13:5243+3:0030:4261-31
Nathalie Ringström14:2751+2:4745:0951-10
vacant 16:57129+5:1747:39
Noah Ringströmej startfullföljt
Edvin Sonedahl13:3816+2:0558:4736-15
37Hjärnarps OL 158:49
Isak Lindelöv16:1783+3:4816:1783
Arvid Albinsson14:5361+4:0131:1063-20
Hanna Morén14:0346+2:2345:1352-11
Noah Krikström13:3615+2:0358:4937-15
38Mullsjö SOK 159:31
Kasper Vemdal15:3868+3:0915:3868
Wilhelm Victorzon13:2837+2:3629:0642-26
Stina Nalbin14:2550+2:4543:3139-3
Moa Vemdal19:25182+7:4548:31
Moa Holmvik16:0056+4:2759:3138-1
39Gamleby OK 159:35
Tuva Östangård13:4922+1:2013:4922
Anja Svensson12:3416+1:4226:2318-4
Vidar Pihl18:23167+6:4344:4647+29
Carl Öberg14:4932+3:1659:3539-8
40MS Parma 159:36
Lauri Aalto14:4649+2:1714:4649
Johanna Helander16:5189+5:5931:3772+23
Matias Karru15:4497+4:0447:2165-7
Jussi Ankelo12:157+0:4259:3640-25
41Falköpings AIK OK 159:38
Julius Wiklund13:4721+1:1813:4721
Oliver Hammar13:5141+2:5927:3832+11
Alice Wahlberg13:5040+2:1041:2827-5
Tindra Molin17:15132+5:3544:53
Adam Samuelsson17:18134+5:3844:56
William Härström18:1088+6:3759:3841+14
42OK Tyr 359:49
Hugo Ekström12:458+0:1612:458
Adam Stråle14:1146+3:1926:5625+17
Ivar Wikström14:3054+2:5041:2626+1
Albin Ransjö16:48126+5:0843:44
Mira Karlström16:55128+5:1543:51
Danilo Moberg18:2394+6:5059:4942+16
43Espoon Suunta 21:00:03
Lukas Teuri15:3062+3:0115:3062
Antti Tiainen13:3339+2:4129:0339-23
Olivia Karelo14:2751+2:4743:3038-1
Iida Suntioinen25:06213+13:2654:09
Jenny Hilo16:3365+5:001:00:0343+5
44Kangasala SK 11:00:08
Nuutti Vennelä14:2334+1:5414:2334
Mia Sipilä15:0463+4:1229:2746+12
Erik Lillqvist14:2953+2:4943:5641-5
Miko Sipilä14:3356+2:5344:00
Kirsi Kontio16:1260+4:391:00:0844+3
45OK Tyr 11:00:18
Anton Jonsson12:5711+0:2812:5711
Milla Forkéus13:5141+2:5926:4824+13
Izabella Ljungberg17:49152+6:0944:3745+21
Johannes Isaksson17:59155+6:1944:47
Tilda Kindlund18:57171+7:1745:45
Felix Lind15:4150+4:081:00:18450
46IF Thor 11:00:23
Love Bylund14:3239+2:0314:3239
Emelie Svärd12:4722+1:5527:1927-12
Miro Mårtensson16:24115+4:4443:4340+13
Albin Jemth21:16203+9:3648:35
Theodor Von Seth22:01207+10:2149:20
Axel Andersson16:4067+5:071:00:2346+6
47Kungälvs OK 11:00:27
Dante Rangert15:3263+3:0315:3263
Trond Forssten14:4054+3:4830:1251-12
Elias Forssten17:33143+5:5347:4567+16
Rasmus Granäng17:37148+5:5747:49
Anton Rask19:44186+8:0449:56
Karl Aderstedt Althoff12:4210+1:091:00:2747-20
48Karlskrona SOK 11:00:29
Emma Zettervall14:1630+1:4714:1630
Emma Larsson13:0830+2:1627:2428-2
vacant 19:14179+7:3446:3855+27
Märta Svennerudej startfullföljt
Jan Antonowicz13:5120+2:181:00:2948-7
49OLC Kapreolo / O - Motion / OLG Pfäffikon 11:00:55
Jorina Flühmann17:0195+4:3217:0195
Verena Köhle17:0192+6:0934:0293-2
Nicolas Mohn12:034+0:2346:0553-40
Minna Senn14:5033+3:171:00:5549-4
50OK Tor / OK Hällen / Södertälje-Nykvarn OF 11:00:59
Erik Månsson14:3541+2:0614:3541
Axel Rystedt18:1398+7:2132:4881+40
Rasmus Öberg13:5843+2:1846:4657-24
Rasmus Hedar15:4194+4:0148:29
Casper Karlsson14:1325+2:401:00:5950-7
51Sävedalens AIK 21:01:01
Ella Pettersson14:5151+2:2214:5151
Signe Kullander15:2368+4:3130:1452+1
Emil Skepp14:0947+2:2944:2344-8
Bruno Fovaeus14:1948+2:3944:33
Carl-Johan Ståhl16:3866+5:051:01:0151+7
52KFUM Örebro OK 11:01:03
Olle Malm14:1931+1:5014:1931
Viktor Jonhed14:4660+3:5429:0541+10
Julia Gustafsson15:3390+3:5344:3846+5
Lisa Malm18:00156+6:2047:05
Ella Kruse18:03158+6:2347:08
Johanna Berg16:2564+4:521:01:0352+6
53Ronneby OK 11:01:04
Louise Edvardsson16:5493+4:2516:5493
Emil Ring13:2938+2:3730:2358-35
Wille Vernström14:3558+2:5544:5848-10
Arvid Eriksson14:5268+3:1245:15
Carl Gliveson16:0657+4:331:01:0453+5
54OK Tyr 21:01:22
Arvid Eriksson14:4042+2:1114:4042
Albin Isaksson15:4773+4:5530:2759+17
Tuva Henricsson14:3255+2:5244:5949-10
Irma Eriksson16:45123+5:0547:12
Alvar Eklind25:11214+13:3155:38
Oscar Andersson16:2363+4:501:01:2254+5
55Åmåls OK 11:01:37
Klara Pettersson17:53101+5:2417:53101
Alva Olsson12:2614+1:3430:1954-47
Pontus Nilsson16:41120+5:0147:0061+7
Ivar Kahra16:42121+5:0247:01
Albin Skott14:3729+3:041:01:3755-6
56OK Kåre 21:02:02
Walter Söderqvist15:0355+2:3415:0355
Julia Hagelberg Nordahl16:5690+6:0431:5977+22
vacant 15:2585+3:4547:2466-11
Ylva Hansson15:3289+3:5247:31
Lina Widelundej startfullföljt
Wille Söderqvist14:3831+3:051:02:0256-10
57Hestra IF 11:02:19
Albin Sundström14:0528+1:3614:0528
Hanna Nilsson16:1481+5:2230:1954+26
Melker Sundström17:51153+6:1148:1072+18
Oskar Hjertberg18:52170+7:1249:11
Tom Weihart14:0924+2:361:02:1957-15
58OK Tyr 41:02:20
Linus Nilsson15:1758+2:4815:1758
Malte Granefelt15:5677+5:0431:1364+6
Matteo Moberg15:3892+3:5846:5158-6
Wilma Jonsson20:14192+8:3451:27
Gustav Jörg20:24194+8:4451:37
Albert Brohede15:2944+3:561:02:20580
59FK Göingarna 21:02:23
Carl-Johan Olvegård16:1080+3:4116:1080
Albin Granqvist15:0664+4:1431:1665-15
Gustav Granqvist15:2786+3:4746:4356-9
Casper Thuresson15:4049+4:071:02:2359+3
60OK Hammaren 11:02:30
Hampus Karlsson16:1682+3:4716:1682
Elsa Palmberg15:0765+4:1531:2367-15
Ebba Flodman (vacant)15:4395+4:0347:0662-5
Isak Björk (vacant)15:55105+4:1547:18
Gustav Ljunggren (vacant)15:2442+3:511:02:3060-2
61Frölunda OL / Lerums SOK 11:02:53
Alexander Fedje19:53111+7:2419:53111
Martin Ek15:1666+4:2435:09100-11
Elin Axelsson14:3558+2:5549:4483-17
Marcus Lamm13:0913+1:361:02:5361-22
62Åmåls OK 21:03:01
Eric Åhl13:4620+1:1713:4620
Arvid Eriksson19:19103+8:2733:0583+63
Emilie Hellström14:0245+2:2247:0763-20
Vilma Thorpman18:13162+6:3351:18
Lina Ahlstedt18:16165+6:3651:21
Saga Källstrand15:5453+4:211:03:0162-1
63Helsingborgs SOK 21:03:12
Olle Borkmar15:3666+3:0715:3666
Kurt Sjöberg12:5927+2:0728:3534-32
Alma Kjellén15:4598+4:0544:2043+9
Elias Palmertz15:4799+4:0744:22
Saga Palmertz18:52101+7:191:03:1263+20
64Tolered-Utby Ol-klubb 31:04:04
Amanda Cliffordson16:3087+4:0116:3087
Erik Petersson14:2550+3:3330:5562-25
Saga Ringstad16:01107+4:2146:5660-2
Maja Nordenfelt17:0875+5:351:04:0464+4
65Tullinge SK 31:04:07
Arvid Myrberger16:0378+3:3416:0378
Nova Matthews17:3393+6:4133:3689+11
Fanny Bergman14:4664+3:0648:2274-15
Elias Bladh14:4765+3:0748:23
Klara Junegard15:4551+4:121:04:0765-9
66Team Saxony 11:04:08
Florian Weinert16:0479+3:3516:0479
Anna Holfeld15:2368+4:3131:2769-10
Julius Lucke15:4093+4:0047:0763-6
Mathilde Kärger15:51103+4:1147:18
Flora Hänsel24:15212+12:3555:42
Eline Kärger17:0173+5:281:04:0866+3
67Tolered-Utby Ol-klubb 21:04:09
Jakob Baier17:3499+5:0517:3499
Ivar Henriksson12:4318+1:5130:1753-46
Erik Rothamel19:15180+7:3549:3282+29
Silje Ringstad14:3729+3:041:04:0967-15
68OK Djerf 11:04:25
Edvard Pelander14:2836+1:5914:2836
Isabella Holm16:4888+5:5631:1665+29
Axel Lindblad16:47125+5:0748:0370+5
Arvid Johansson16:2262+4:491:04:2568-2
69OK Orion 11:04:28
Nils Swartz14:5552+2:2614:5552
Hugo Flink14:2349+3:3129:1843-9
Selma Leopold14:4463+3:0444:0242-1
Erik Leopold18:10160+6:3047:28
Oliver Håkansson20:26111+8:531:04:2869+27
70Tampereen Pyrintö 21:04:40
Meri Väistökoski14:3340+2:0414:3340
Siiri Alakoski15:4874+4:5630:2157+17
Anni Rintanen14:3860+2:5844:5949-8
Onni Liponkoski19:41105+8:081:04:4070+21
71Nydalens SK 21:04:43
Maja Motljeseth16:0277+3:3316:0277
Marie Scheele14:1747+3:2530:1954-23
Eskild Hafskjold15:59106+4:1946:18540
Tiril Espedal18:2595+6:521:04:4371+17
72Tolered-Utby Ol-klubb 11:04:58
Melvin Andersson15:5575+3:2615:5575
David Rothamel15:3571+4:4331:3071-4
Ulrik Olsson17:22136+5:4248:5277+6
Albin Törngren17:25139+5:4548:55
Maja Karlsson16:0657+4:331:04:5872-5
73Markbygdens OK 11:05:57
Einar Sörqvist18:14104+5:4518:14104
Elin Blomqvist15:3571+4:4333:4992-12
Gustav Fagerlind14:5871+3:1848:4775-17
Elsie Häggmark19:39184+7:5953:28
Elving Lomander17:1076+5:371:05:5773-2
74Järfälla OK 21:06:07
Ebba Westring17:0897+4:3917:0897
Simon Anderson14:1848+3:2631:2668-29
Carl Örnebrand16:46124+5:0648:1273+5
Francis Eyem16:50127+5:1048:16
Stina Pedersen17:5581+6:221:06:0774+1
75OK Alehof 11:06:09
Wilma Reinholdsson15:3767+3:0815:3767
Isak Dahl13:2736+2:3529:0440-27
Agnes Boge19:00173+7:2048:0471+31
Linnéa Grönroos19:08175+7:2848:12
Julia Boge18:0585+6:321:06:0975+4
76Jämsän Retki-Veikot 11:06:12
Aapo Virkajärvi12:479+0:1812:479
Heta Virkajärvi11:526+1:0024:395-4
Elli Taini28:19217+16:3952:5895+90
Elias Ronkainen13:1414+1:411:06:1276-19
77Helsingin Suunnistajat 21:06:15
Lenni Kallela16:2185+3:5216:2185
Lumi Joensuu18:20100+7:2834:4197+12
Juho Malmi14:4967+3:0949:3081-16
Siiri Roschier15:0574+3:2549:46
Aaron Ketolainen15:1479+3:3449:55
Vilho Malmberg16:4569+5:121:06:1577-4
78Tullinge SK 21:06:27
Emilia Bergman15:4572+3:1615:4572
Gustav Myrberger14:4459+3:5230:2960-12
Hilda Trofast17:31142+5:5148:0068+8
Leo Wisborg25:14215+13:3455:43
Axel Trofast18:2797+6:541:06:2778+10
79Täby OK 11:06:43
Noa Berglund15:1056+2:4115:1056
Villehart Frölid17:4295+6:5032:5282+26
Alice Röken15:0876+3:2848:0068-14
Julia Holmström23:46210+12:0656:38
Axel Balck18:4399+7:101:06:4379+11
80Koovee 11:06:48
Aleksi Ojala15:2761+2:5815:2761
Hanni Koski21:51109+10:5937:18104+43
Lauri Lakanen15:1780+3:3752:3592-12
Annika Rantanenej godkändfullföljt
Jere Simola14:1325+2:401:06:4880-12
81Linköpings OK 21:06:56
Ian Johansson15:5074+3:2115:5074
Ebba Skullman15:4975+4:5731:3973-1
Stina Söderqvist15:1378+3:3346:5259-14
Lucas Berggren20:04107+8:311:06:5681+22
82Leksands OK 11:07:33
August Göras17:2498+4:5517:2498
Lovisa Sundström16:0879+5:1633:3287-11
Linnea Junevik17:15132+5:3550:4786-1
Johan Olars16:4670+5:131:07:3382-4
83OK Alehof 31:07:40
Felix Johansson16:2586+3:5616:2586
Axel Slätt15:2570+4:3331:5075-11
Ebba Lövgärd17:29140+5:4949:1978+3
Sara Bengtsson18:2193+6:481:07:4083+5
84OK Alehof 21:07:42
Erik Slätt16:0076+3:3116:0076
Malte Ljungkvist16:1884+5:2632:1879+3
Emil Grönroos17:05131+5:2549:23790
Clara Lövgärd18:1992+6:461:07:4284+5
85Hämeenlinnan Suunnistajat 11:07:45
Matias Immonen15:0154+2:3215:0154
Emma Raimovaara16:4587+5:5331:4674+20
Aino Mäki18:00156+6:2049:4684+10
Ilari Skyttä17:5982+6:261:07:4585+1
86Västerås SOK 11:07:53
Kajsa Hall18:07102+5:3818:07102
Erik Palm14:0044+3:0832:0778-24
Elin Palm20:33196+8:5352:4093+15
Nova Sahlén20:36198+8:5652:43
Elis Wiklund15:1340+3:401:07:5386-7
87Lounais-Hämeen Rasti 11:08:02
Tyko Suomi16:4991+4:2016:4991
Alina Syrjälä14:4054+3:4831:2970-21
Viljami Koskinen18:21166+6:4149:5085+15
Matias Koskinen18:1289+6:391:08:0287+2
88Nydalens SK 11:08:58
Hanne Warp Hange17:0696+4:3717:0696
Aina Tirkkonen Toft18:1699+7:2435:22101+5
Vetle Nordling17:41150+6:0153:0396-5
Eira Skaarer Wiklund15:5555+4:221:08:5888-8
89Jönköpings OK 11:09:08
Ida Georgsson18:23106+5:5418:23106
Felix Svensson16:3485+5:4234:5798-8
Hilma Trofast16:02108+4:2250:5987-11
Vega Enell18:0986+6:361:09:0889+2
90OK Södertörn 11:09:13
Niklas Erlandsson14:2937+2:0014:2937
Johannes Norrby19:00101+8:0833:2986+49
Albin Franzén15:2182+3:4148:5076-10
Lovis de Villiers15:2383+3:4348:52
Simon Wenzin15:2484+3:4448:53
Emma Henriques20:23110+8:501:09:1390+14
91OK Landehof 11:10:05
Ida Körle15:4572+3:1615:4572
Johanna Pihlström16:3586+5:4332:2080+8
Elin Karlsson21:55206+10:1554:15103+23
Molly Almer22:01207+10:2154:21
Elias Nyqvist15:5052+4:171:10:0591-12
92Tullinge SK 11:10:06
Olof Arevång15:4170+3:1215:4170
Cleo Mattila17:4194+6:4933:2285+15
Ella Matthews18:45169+7:0552:0790+5
Aron Höglund19:28183+7:4852:50
Fanny Sundberg17:5982+6:261:10:0692+2
93Koovee 21:10:27
Oona Kaikkonen14:4447+2:1514:4447
Heidi Salonen14:5361+4:0129:3749+2
Olli Kuusisto23:57211+12:1753:34100+51
Elias Schüle16:5371+5:201:10:2793-7
94Hestra IF 21:10:32
Klara Nilsson17:36100+5:0717:36100
Hannah Landergren16:0980+5:1733:4590-10
Nikki Weihart18:14163+6:3451:5988-2
Tova Duell18:14163+6:3451:59
Nanna Torén18:31168+6:5152:16
Moa Holsten18:3398+7:001:10:3294+6
95Helsingborgs SOK 11:10:37
Alfred Kjellén16:1581+3:4616:1581
Felicia Persson21:01107+10:0937:16103+22
Klara Friberg16:27117+4:4753:43101-2
Ebba Ranbro16:5472+5:211:10:3795-6
96Ulricehamns OK 11:10:55
Isak Skoglund15:3565+3:0615:3565
Algot Carlsson16:1783+5:2531:5276+11
Teo Palmér17:33143+5:5349:2580+4
Gustav Karlsson17:36147+5:5649:28
Anna Genberg21:30114+9:571:10:5596+16
97IK Hakarpspojkarna 31:10:56
Olof Hertin15:4271+3:1315:4271
Sofia Öhlund19:20104+8:2835:0299+28
Måns Sandahl17:55154+6:1552:5794-5
Signe Eskilsson17:5982+6:261:10:5697+3
98OK Landehof 21:11:36
Samuel Ringström20:06112+7:3720:06112
Valter Drejmo13:4140+2:4933:4791-21
Jakob Ringström20:09190+8:2953:56102+11
Ida Almer20:16193+8:3654:03
Emma Karlsson17:4080+6:071:11:3698-4
99Karlskrona SOK 21:11:42
Jakob Omelchenko14:4143+2:1214:4143
Kasper Fager23:34110+12:4238:15107+64
Lova Kronmar15:0172+3:2153:1697-10
Adam Andersson18:2696+6:531:11:4299+2
100IK Gandvik 11:12:44
Alvin Dahlin19:33109+7:0419:33109
Johan Andersson20:05106+9:1339:38108-1
Molly Hög15:51103+4:1155:29107-1
Hanna Widegren16:10110+4:3055:48
Aida Mehmedagic16:14111+4:3455:52
Elsa Södervall17:1578+5:421:12:44100-7
101Ulricehamns OK 21:12:54
Jacob Holmberg16:5694+4:2716:5694
Anton Karlsson16:1481+5:2233:1084-10
Albin Efraimsson19:09177+7:2952:1991+7
Erik Arneborg20:35113+9:021:12:54101+10
102Tampereen Pyrintö 31:12:56
Arttu Ritala19:30108+7:0119:30108
Eetu Lehtovirta14:4156+3:4934:1194-14
Julius Sipiläninen19:08175+7:2853:1999+5
Aino Koskinen19:13178+7:3353:24
Pihta Myllykoski19:37104+8:041:12:56102+3
103Eksjö SOK 11:13:05
Linnéa Edvardsson16:4590+4:1616:4590
Julia Abaji17:4796+6:5534:3296+6
Måns Persson20:24194+8:4454:56106+10
Vilmer Hagelberg20:33196+8:5355:05
Pelle Jakobsson20:47200+9:0755:19
Alva Hagelberg18:0986+6:361:13:05103-3
104Ulricehamns OK 31:13:17
Edvin Lennartson18:22105+5:5318:22105
Olle Nordin16:0078+5:0834:2295-10
Melvin Sjöstrand20:06189+8:2654:28105+10
Helena Eriksson18:49100+7:161:13:17104-1
105Nyköpings OK 21:13:45
Filippa Guttke16:1984+3:5016:1984
Elsa Brunberg19:11102+8:1935:30102+18
Ylva Lidehn17:47151+6:0753:1798-4
Elin Järvall20:01187+8:2155:31
Emanuel Eriksson20:28112+8:551:13:45105+7
106FK Friskus-Varberg 11:14:47
Lovisa Eliasson18:10103+5:4118:10103
Lova Johansson19:29105+8:3737:39105+2
Vilmer Antonsson14:2149+2:4152:0089-16
Alice Carlqvist17:23137+5:4355:02
Arvid Johansson17:29140+5:4955:08
Signe Johansson22:47115+11:141:14:47106+17
107Tumba-Mälarhöjden OK 11:14:49
Ludvig Svahn Lind16:3488+4:0516:3488
Simon Adebrant16:5891+6:0633:3287-1
Elsa Lif20:55201+9:1554:27104+17
Isak Sandelin22:16209+10:3655:48
Hilda Mårsell20:22109+8:491:14:49107+3
108MS Parma 21:16:12
Inkeri Karttila19:50110+7:2119:50110
Tuomas Ankelo17:5697+7:0437:46106-4
Janne Heinonen18:11161+6:3155:57108+2
Sini Heinonen20:15108+8:421:16:121080
109Kangasala SK 21:18:50
Isabella Lillqvist15:0053+2:3115:0053
Joni Uusitalo25:33112+14:4140:33109+56
Aaro Hämäläinen19:21181+7:4159:541090
Leevi Niemelä18:56103+7:231:18:501090
110Göteborgs SK 11:20:52
Linus Augustsson18:29107+6:0018:29107
Emil Augustsson25:06111+14:1443:35110+3
Kalle Augustsson18:59172+7:191:02:341100
Hedvig Augustsson19:04174+7:241:02:39
Elis Grahn18:1891+6:451:20:521100
OK Gränsen 1ej godkänd
Rasmus Sternerej godkändej godkänd
Hannes Holmberg28:05113+17:13ej godkänd
Tilda Sundkvist15:48101+4:08ej godkänd
Linus Holmberg15:50102+4:10ej godkänd
Ida Karlsson26:09216+14:29ej godkänd
Viggo Wulff15:3247+3:59ej godkänd
OK Njudung 1ej godkänd
Wilhelm Karmetun15:2660+2:5715:2660
Matti Johanssonej godkändej godkänd
Evanna Johansson17:21135+5:41ej godkänd
Lia Fransson17:24138+5:44ej godkänd
Olle Petersén17:1076+5:37ej godkänd
OK Tranan 2ej godkänd
Otto Larssonej godkändej godkänd
Tim Andersson15:5576+5:03ej godkänd
Hjalmar Ingelsbo13:5843+2:18ej godkänd
Erik Kindlund18:1690+6:43ej godkänd
OK Tyr / Kristinehamns OK / Skattkärrs SOK 5ej godkänd
Alfred Nybergej godkändej godkänd
Johannes Wikström21:07108+10:15ej godkänd
Sara Storm-Andersson17:33143+5:53ej godkänd
Annie Stråle17:34146+5:54ej godkänd
Ella Nyberg17:38149+5:58ej godkänd
Emelie Forslund19:53106+8:20ej godkänd
Tampereen Pyrintö 1ej godkänd
Linnea Davidsson14:3138+2:0214:3138
Milo Konttilaej godkändej godkänd
Eino Liponkoski12:248+0:44ej godkänd
Miro Sivonen13:0220+1:22ej godkänd
Emma Jussila13:2526+1:45ej godkänd
Eemil Koskinen13:5521+2:22ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser