Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

HD-18, sträcka 1

76 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Jonas AnderssonOK Roxen 135:44
2Felix AxelssonMarkbygdens OK 135:48+0:04
3Arvid AronssonBohuslän-Dals OF 135:53+0:09
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb 135:54+0:10
5Hugo DjurstedtEksjö SOK 135:57+0:13
6Jesper JohanssonOK Löftan 135:59+0:15
7Loke ÖstangårdGamleby OK 136:04+0:20
8Emanuel HerberthsonLinköpings OK 136:05+0:21
9Albin AnderssonTullinge SK 136:34+0:50
10Samuel PihlströmOK Landehof 136:35+0:51
11Ondrej HlavarSK Zabovresky Brno36:36+0:52
12Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OK 136:39+0:55
13Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna 136:40+0:56
14Albin KronkvistHelsingborgs SOK / FK Boken / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 136:41+0:57
15Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat 136:42+0:58
16Simon FriskGustavsbergs OK 136:43+0:59
16Teemu OksanenRastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 136:43+0:59
18Otso WesterlundKoovee 136:45+1:01
19Albin AlsiöIF Hagen 136:46+1:02
20Leo JohanssonOK Kolmården 136:47+1:03
21Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK 136:48+1:04
22Filip RosjöJönköpings OK / OK Bävern 136:50+1:06
23Aksell JulkunenTampereen Pyrintö 136:53+1:09
24Franz GawlitzaTeam Saxony 136:57+1:13
25Rasmus TäckOK Hammaren 1 / Storviks IF37:02+1:18
26Filip BengtssonFK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared / OK Lindéna 137:25+1:41
27Povel HedbergLunds OK / Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad 137:29+1:45
28Johannes ÖhgrenOK Kåre 137:31+1:47
28Elias LjungqvistOK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 137:31+1:47
30Emil AuseliusBredaryds SOK / OK Vivill 137:39+1:55
31Noel WaldenfjordJärfälla OK 137:42+1:58
32Mikko TervakangasEspoon Suunta 137:44+2:00
33Arvid BjörkTrollhättans SOK 137:46+2:02
34Todias HelminenJämsän Retki-Veikot 137:48+2:04
35Viktor BergLeksands OK / IFK Mora OK 137:50+2:06
36Michal PierzchalaKalmar OK 137:55+2:11
37Matias KoponenLynx / Hiidenkiertäjät 137:56+2:12
38Hugo StrömMullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 138:06+2:22
39Noel BraunVäxjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 138:17+2:33
40Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna 238:21+2:37
41Fredrik GlänneforsSkogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 138:23+2:39
42Martin LammFrölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / Sjövalla39:30+3:46
43Johannes HolmgrenSävedalens AIK 139:32+3:48
44Karl LundinOK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 139:33+3:49
45Rasmus EkströmMS Parma 140:13+4:29
46Oskar NymanOK Tyr / Kils OK 140:29+4:45
47Albin PerssonHalmstad OK 140:54+5:10
48Erik HogedalGöteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 143:31+7:47
49Gustav FrænellBrobyggarna43:36+7:52
50Albin TollOK Njudung 143:46+8:02
51Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK 143:47+8:03
52Emil JonsellIF Thor 143:49+8:05
53Oskari ReijonenOK Trian 143:53+8:09
54Anton HänströmTäby OK 144:14+8:30
55Emil GrehnOK Rodhen 144:36+8:52
56Lukas Kjær HemmingsenFIF Hillerød / Horsens OK / Kolding OK 147:07+11:23
57Jonas LauriFK Herkules / IFK Enskede 148:34+12:50
58Touko SeppäKangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 149:23+13:39
59Olli MustajokiTampereen Pyrintö 249:29+13:45
60Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK 150:00+14:16
61Arvid RoosOK Linné 150:16+14:32
62Rasmus PetterssonOK Djerf / Degerfors OK 150:31+14:47
63Leenukka HanhijärviEspoon Suunta 3 / Espoon Akilles / Helsingin Suunnistajat50:53+15:09
64William NilssonNyköpings OK 151:47+16:03
65Melker ForsbergKFUM Örebro OK 151:49+16:05
66Viggo JohanssonSkånes OF 151:51+16:07
67Filip MöllerOK Södertörn / Snättringe SK 152:15+16:31
68Kasper FranssonOK Ravinen 154:33+18:49
69Matias RokkaLounais-Hämeen Rasti 157:36+21:52
70Otso PajuojaEspoon Suunta 258:17+22:33
71Anton GlivesonRonneby OK 11:01:10+25:26
72Arvid ErikssonÖrebro Läns OF 11:01:40+25:56
73Cedrik KleinTeam Saxony 21:10:38+34:54
74Sofia EdvardssonJärfälla OK / Sundbybergs IK 21:29:14+53:30
Jan KomenadeÄrla IF 1ej godkänd
Ludvig CarlbomUlricehamns OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser