Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

HD-18, sträcka 10

76 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Axel GranqvistOK Ravinen 141:19
2Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna 144:09+2:50
3Ludvig EkNyköpings OK 145:07+3:48
4Mikko EeroiaTampereen Pyrintö 145:24+4:05
5Georg GrällEksjö SOK 145:29+4:10
6Malthe PoulsenKarlskrona SOK 145:30+4:11
7Daniel BogrenIF Hagen 145:36+4:17
8Filip TrofastBredaryds SOK / OK Vivill 146:02+4:43
9Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikot 146:06+4:47
10Johan LangerakJärfälla OK 146:15+4:56
11Ville LaaksoRastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 146:50+5:31
12Topias NiemiHelsingin Suunnistajat 146:54+5:35
13Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK 147:04+5:45
14Jonathan UllerOK Tyr / Kils OK 147:50+6:31
15Saul KlemolaKoovee 148:22+7:03
16Oskar ForsbergTullinge SK 148:57+7:38
17Mico LoudaÄrla IF 149:07+7:48
18Emil AxelssonFrölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / Sjövalla49:43+8:24
19Aleksi HellmanMS Parma 150:31+9:12
20Tim JohanssonFK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared / OK Lindéna 150:35+9:16
21Aron ÖstangårdGamleby OK 151:05+9:46
22Elias AnderssonVäxjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 151:18+9:59
23Leo MolperSK Zabovresky Brno51:19+10:00
24Hugo BäsénIF Thor 151:25+10:06
25Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna 251:35+10:16
26Kimmo KontioKangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 151:45+10:26
27Edvin NordströmTäby OK 151:56+10:37
28Elias RöstinSkogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 152:12+10:53
29Ville RehnLynx / Hiidenkiertäjät 152:34+11:15
30Henning KapischkeTeam Saxony 153:54+12:35
31Loke HedbergLunds OK / Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad 154:31+13:12
32William SeguraKFUM Örebro OK 154:44+13:25
33Nils KylbornÖrebro Läns OF 155:35+14:16
34Joel KarnehedOK Roxen 155:42+14:23
35Lovisa LagerHalmstad OK 155:54+14:35
36Adrian SkobeKalmar OK 156:12+14:53
37Tobias JohanssonOK Löftan 156:41+15:22
38Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK 156:45+15:26
39Emil LaaksonenEspoon Suunta 157:06+15:47
40Markus MelénOK Kåre 157:43+16:24
41Eetu LiukkonenOK Trian 159:00+17:41
42Frederik Holm SplittorffFIF Hillerød / Horsens OK / Kolding OK 159:14+17:55
43Albin NyqvistOK Landehof 159:34+18:15
44Petter BergstedtMarkbygdens OK 11:00:12+18:53
45Jacob MobergHelsingborgs SOK / FK Boken / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 11:00:13+18:54
45Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK 11:00:13+18:54
47Amanda KarmetunOK Njudung 11:00:34+19:15
48Theodor BergNAIS Orienteringsklubb 11:00:40+19:21
49Albin WeidenSkånes OF 11:00:59+19:40
50Anton JaenickeTeam Saxony 21:01:34+20:15
51Michal KrzysztynskiOK Kolmården 11:01:48+20:29
52Jakob TomassonLinköpings OK 11:02:13+20:54
53Hanna JohannessonRonneby OK 11:02:34+21:15
54Noa SjöstrandVästerås SOK 11:02:48+21:29
55Albin KårénBrobyggarna1:03:17+21:58
56Lukas MagnerfeltMullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 11:03:36+22:17
57Christoffer AhlsénOK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 11:04:43+23:24
58Adam LöfströmJönköpings OK / OK Bävern 11:04:49+23:30
59Sofia BerglundLeksands OK / IFK Mora OK 11:05:58+24:39
60John McLellandOK Rodhen 11:07:03+25:44
61Mattias IvaresOK Södertörn / Snättringe SK 11:07:50+26:31
62Vili SilmäläLounais-Hämeen Rasti 11:08:34+27:15
63Erik LundBohuslän-Dals OF 11:09:37+28:18
64Elias TikkanenEspoon Suunta 21:10:42+29:23
65Pontus GustafssonOK Linné 11:10:46+29:27
66Frida JohanssonOK Djerf / Degerfors OK 11:12:02+30:43
67Isak WestringJärfälla OK / Sundbybergs IK 21:12:12+30:53
68Joar TryggöTrollhättans SOK 11:12:33+31:14
69Samuel JohanssonOK Hammaren 1 / Storviks IF1:14:08+32:49
70Iiro VirrankoskiEspoon Suunta 3 / Espoon Akilles / Helsingin Suunnistajat1:14:38+33:19
71Mattias LauriFK Herkules / IFK Enskede 11:15:00+33:41
72Erik JohanssonGöteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 11:20:03+38:44
73Malin StrandbergGustavsbergs OK 11:20:37+39:18
74Jyry TikianenTampereen Pyrintö 21:31:43+50:24
75Gabriel BladOK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 11:40:28+59:09
Joel HolmbergUlricehamns OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser