Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

HD-18, sträcka 5

180 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Arne KapischkeTeam Saxony 114:07
2Juho LeonsaariKangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 114:45+0:38
3Olli TiainenEspoon Suunta 114:53+0:46
4Hugo LarssonKarlskrona SOK 115:08+1:01
5Sami RaitolaEspoon Suunta 115:10+1:03
6Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna 115:15+1:08
7Tiitus MustajokiTampereen Pyrintö 115:26+1:19
8Olle RingiOK Kåre 115:29+1:22
9Joho NiemenenTampereen Pyrintö 115:30+1:23
9Carl HedinEksjö SOK 115:30+1:23
11Joona NolviRastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 115:36+1:29
12Niklas SvenssonJärfälla OK 115:40+1:33
13Jonathan DrexhslerTeam Saxony 115:43+1:36
14Henrik HihnalaKoovee 115:49+1:42
15Gabriel ClaessonJönköpings OK / OK Bävern 115:55+1:48
16Alec StillOK Trian 115:56+1:49
17Hannes MogensenOK Ravinen 116:02+1:55
18Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö 116:17+2:10
18Teo StruckOK Ravinen 116:17+2:10
20Aapo IkolaHelsingin Suunnistajat 116:21+2:14
21Ronja AnderssonTrollhättans SOK 116:37+2:30
22Sami KarruMS Parma 116:40+2:33
23Lenni VäisänenHelsingin Suunnistajat 116:45+2:38
24Henri MalmbergHelsingin Suunnistajat 116:53+2:46
24Jamina GassnerÄrla IF 116:53+2:46
26Hampus NorrbyJärfälla OK 116:56+2:49
27Eemil PeltolaLynx / Hiidenkiertäjät 117:05+2:58
28Siri BerglundLinköpings OK 117:21+3:14
29Niklas ErlandssonOK Södertörn / Snättringe SK 117:22+3:15
30Isak WikströmOK Tyr / Kils OK 117:24+3:17
31Tobias OllozFarumTisvilde OK 117:25+3:18
32Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 117:26+3:19
33Danilo MobergOK Tyr / Kils OK 117:37+3:30
34Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 117:47+3:40
35Adam ZridkaveselySK Zabovresky Brno17:50+3:43
36Alfred LeonTrollhättans SOK 117:52+3:45
36Nuutti VenneläKangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 117:52+3:45
38Albin PaulssonOK Löftan 117:59+3:52
39Anna AvermulerovaSK Zabovresky Brno18:01+3:54
40Filip HanssonOK Löftan 118:02+3:55
41Oliver SchüleKoovee 118:04+3:57
41Tuomo HaapalaKangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 118:04+3:57
43Frida JohanssonBohuslän-Dals OF 118:09+4:02
44Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK 118:10+4:03
45William WasseniusBohuslän-Dals OF 118:11+4:04
45Matti JohanssonOK Njudung 118:11+4:04
47Axel RystedtOK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 118:20+4:13
48Isak AnderssonLunds OK / Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad 118:26+4:19
49Alfred ÖstergrenVäxjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 118:29+4:22
50Hugo LindskogOK Ravinen 118:31+4:24
51Aapo VirkajärviJämsän Retki-Veikot 118:35+4:28
51Wilhelm KarmetunOK Njudung 118:35+4:28
53Hannes NurminenJämsän Retki-Veikot 118:42+4:35
54Xenia BregensøeFarumTisvilde OK 118:44+4:37
54Ilkka KivikkoRastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 118:44+4:37
56Tova RangertIK Hakarpspojkarna 218:48+4:41
57Jan AntonowiczKarlskrona SOK 118:52+4:45
58Simon BååthSävedalens AIK 118:53+4:46
59Emma OlinIK Hakarpspojkarna 218:58+4:51
60Petter JonssonSävedalens AIK 119:00+4:53
61Gustav MyrbergerTullinge SK 119:02+4:55
62Lukas JohanssonBrobyggarna19:04+4:57
63Agnes Söllvander EklundOK Rodhen 119:07+5:00
64Fabian AlinderFrölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / Sjövalla19:09+5:02
65Rasmus KoponenLynx / Hiidenkiertäjät 119:13+5:06
66Elias NäslundOK Hammaren 1 / Storviks IF19:14+5:07
67Elsa Söllvander EklundOK Rodhen 119:18+5:11
68Per HedmanIF Hagen 119:24+5:17
68Alexander AhlsénOK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 119:24+5:17
70Miro SivonenTampereen Pyrintö 219:33+5:26
71Aarni LaineTampereen Pyrintö 219:34+5:27
72Leo AleniusTampereen Pyrintö 219:35+5:28
73Jonne LiukkonenBrobyggarna19:36+5:29
73Andreas HolmqvistNyköpings OK 119:36+5:29
73Vilho MalmbergEspoon Suunta 3 / Espoon Akilles / Helsingin Suunnistajat19:36+5:29
76Joonas MeuronenEspoon Suunta 3 / Espoon Akilles / Helsingin Suunnistajat19:37+5:30
77Arvid MyrbergerTullinge SK 119:38+5:31
77Antti TiainenEspoon Suunta 3 / Espoon Akilles / Helsingin Suunnistajat19:38+5:31
79Andreas KärkkäinenEspoon Suunta 219:39+5:32
80Linus AlinderFrölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / Sjövalla19:40+5:33
81Ole HänselTeam Saxony 219:44+5:37
82Antti IsoherranenLynx / Hiidenkiertäjät 119:47+5:40
82Anton KemppiEspoon Suunta 219:47+5:40
84Filip ElihnOK Linné 119:52+5:45
85Simon NordgrenOK Trian 119:58+5:51
86Moritz LuckeTeam Saxony 219:59+5:52
87Liam JohanssonIF Hagen 120:00+5:53
87Noel HelmerssonÖrebro Läns OF 120:00+5:53
89Jere SimolaKoovee 120:02+5:55
89Bruno GöranssonÖrebro Läns OF 120:02+5:55
91Ellen HannrupIF Thor 120:07+6:00
92Jonatan GreenÖrebro Läns OF 120:10+6:03
93Emelie SvärdIF Thor 120:23+6:16
94Tobias CarlstedtHelsingborgs SOK / FK Boken / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 120:25+6:18
95Mirjam JoonsLeksands OK / IFK Mora OK 120:26+6:19
96Aamos LaavainenMS Parma 120:28+6:21
97Aleksandra NitschKalmar OK 120:31+6:24
98Aarne KemppainenEspoon Suunta 220:33+6:26
99Hanna LarssonSkånes OF 120:45+6:38
100Aapo JalonenMS Parma 120:46+6:39
101Alice PerssonSkånes OF 120:48+6:41
102Ellen GrantingerIF Thor 120:53+6:46
103Erik AlbinssonHelsingborgs SOK / FK Boken / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 120:54+6:47
103David MorénHelsingborgs SOK / FK Boken / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 120:54+6:47
105Isak HolmgårdOK Tyr / Kils OK 121:09+7:02
106Eric ÅstrandMullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 121:10+7:03
107Edvin WalterssonOK Roxen 121:18+7:11
108Gustav Kjær HemmingsenFIF Hillerød / Horsens OK / Kolding OK 121:19+7:12
109Gustav FribergSkånes OF 121:21+7:14
110Lucas AhlströmVästerås SOK 121:35+7:28
111Arvid JohanssonOK Djerf / Degerfors OK 121:40+7:33
112Arvid PeterssonOK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 121:41+7:34
112Max ÖsterlingOK Södertörn / Snättringe SK 121:41+7:34
114Emma IsidorssonBredaryds SOK / OK Vivill 122:11+8:04
115Hanna StalebrantGamleby OK 122:29+8:22
116Eskil RabeliusLinköpings OK 122:31+8:24
117Casper GunnarssonHalmstad OK 122:39+8:32
118Matilda NilssonHalmstad OK 122:41+8:34
119Einar SörqvistMarkbygdens OK 123:02+8:55
120Elin BlomqvistMarkbygdens OK 123:07+9:00
121Rasmus HedarOK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 123:08+9:01
122Julia GustafssonKFUM Örebro OK 123:18+9:11
123Villehart FrölidTäby OK 123:20+9:13
124Isabella HolmOK Djerf / Degerfors OK 123:28+9:21
125Alma AppelgrenTrollhättans SOK 123:29+9:22
126Viktor JonhedKFUM Örebro OK 123:31+9:24
127Klara ErssonOK Kåre 123:35+9:28
128Edvin VareVästerås SOK 123:40+9:33
129Judith LundqvistKalmar OK 123:42+9:35
130Lukas HagbergKalmar OK 123:44+9:37
131Elias LjungdellTäby OK 124:08+10:01
132Robin EdlundBrobyggarna24:09+10:02
133Emil BrunbergNyköpings OK 124:10+10:03
134Matilda GraadRonneby OK 124:13+10:06
135Axel BalckTäby OK 124:14+10:07
136Matilda FagerlindMarkbygdens OK 124:22+10:15
137Simon SvenssonVästerås SOK 124:34+10:27
138Elias ThellsénOK Roxen 124:47+10:40
139Adam PlawskiOK Roxen 124:51+10:44
140Jakob WirénSkogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 124:56+10:49
141Johan HolmbergIF Hagen 125:37+11:30
142Miia RollerJärfälla OK / Sundbybergs IK 225:49+11:42
143Emelie BackmanBohuslän-Dals OF 125:52+11:45
144Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK 126:26+12:19
145Selma IvarssonOK Hammaren 1 / Storviks IF26:43+12:36
146Julia FunkeLeksands OK / IFK Mora OK 126:52+12:45
147Olle PetersénOK Njudung 127:12+13:05
148Erik GottmoLunds OK / Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad 127:22+13:15
149Sebastian LindblomGustavsbergs OK 127:23+13:16
150Fabian AnderssonRonneby OK 128:00+13:53
151Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 128:16+14:09
152Axel TrofastTullinge SK 128:28+14:21
153Matias KoskinenLounais-Hämeen Rasti 128:49+14:42
154Maja NordinUlricehamns OK 128:54+14:47
155Adrian BergqvistGöteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 129:12+15:05
155Paulina AlzénGustavsbergs OK 129:12+15:05
157Simon LjungkvistGöteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 129:16+15:09
158Louise EdvardssonRonneby OK 129:17+15:10
159Selma SjöstrandUlricehamns OK 129:34+15:27
160Clara EhrnbornLunds OK / Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad 130:09+16:02
161Elias LauriFK Herkules / IFK Enskede 130:30+16:23
162Emanuel ErikssonNyköpings OK 131:44+17:37
163Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared / OK Lindéna 133:14+19:07
164Martina BraunVäxjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 133:27+19:20
165Albin VelanderÄrla IF 133:52+19:45
166Anton GassnerÄrla IF 134:04+19:57
167Elli TainiJämsän Retki-Veikot 134:58+20:51
168Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb 136:19+22:12
169Thea LennartssonJärfälla OK / Sundbybergs IK 236:50+22:43
170Moa HolmvikMullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 137:21+23:14
171Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb 137:28+23:21
172Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb 137:29+23:22
173Ellen ArneborgUlricehamns OK 142:01+27:54
174Jakob LundbergOK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 144:41+30:34
175Thobias BrodinLeksands OK / IFK Mora OK 145:56+31:49
176Nick EdelhäuserTeam Saxony 246:50+32:43
Yrsa RöjgårdOK Kolmården 1ej godkänd
Joel RingströmOK Landehof 1ej godkänd
Hugo CorneliussonOK Löftan 1ej godkänd
Rebecka NylénOK Djerf / Degerfors OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser