Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

HD-18, sträcka 8

76 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Isak HertinIK Hakarpspojkarna 123:28
2Lasse VilloTampereen Pyrintö 123:36+0:08
3Samuli RouskuMS Parma 123:48+0:20
4Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK 124:08+0:40
5Jakob ThellsénOK Roxen 124:33+1:05
6Paavo HeinonenHelsingin Suunnistajat 124:57+1:29
7Oscar StombergIF Hagen 125:14+1:46
8Gustaf HedegårdOK Kolmården 125:45+2:17
9Anton UllerOK Tyr / Kils OK 126:11+2:43
10Antti SorsaEspoon Suunta 126:20+2:52
11Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK 126:22+2:54
12Mattis PerssonEksjö SOK 126:40+3:12
13Iivari WillmanRastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 126:42+3:14
13Viggo KlassonOK Ravinen 126:42+3:14
15Moritz VogtTeam Saxony 127:06+3:38
16Axel HalvarssonKarlskrona SOK 127:08+3:40
17Kilian TrummerSK Zabovresky Brno27:56+4:28
18Marcus KopraOK Trian 128:00+4:32
19Johan AlpbergÖrebro Läns OF 128:14+4:46
20Oskar KällmanOK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 128:27+4:59
21Asger HolmbergFIF Hillerød / Horsens OK / Kolding OK 128:28+5:00
22Oskari PenttinenEspoon Suunta 228:29+5:01
23Topias AholaKangasala SK / Paimion Rasti / Rasti-Lukko / Turun Suunnistajat 128:32+5:04
24Edvin StrandbergKalmar OK 128:33+5:05
25Pontus ErikssonHelsingborgs SOK / FK Boken / Hjärnarps OL / Örkelljunga FK 128:43+5:15
26Jasper AlajoutsiKoovee 128:54+5:26
27Manne HammarbergJärfälla OK 129:13+5:45
28Hannes LindahlBrobyggarna29:55+6:27
29Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 130:08+6:40
30Ida KristianssonTrollhättans SOK 130:22+6:54
31Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb 130:32+7:04
32Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot 130:39+7:11
33Maja PorleVäxjö OK / Alvesta SOK / OK Norrvirdarna 130:43+7:15
34Erik LingIK Hakarpspojkarna 231:18+7:50
35Tuva NylundBredaryds SOK / OK Vivill 131:19+7:51
36Adam BrattTullinge SK 131:38+8:10
37Aaro KoskinenTampereen Pyrintö 231:42+8:14
38Christoffer LindgrenOK Kåre 131:47+8:19
39Emelie BrudinLeksands OK / IFK Mora OK 131:48+8:20
40Jakob MobergOK Löftan 132:06+8:38
41Johan KarlssonSkogsluffarnas OK / OK Älvsjö-Örby / Söders-Tyresö 132:09+8:41
42Axel LindgrenNyköpings OK 132:39+9:11
43Marek SiegertTeam Saxony 232:58+9:30
44Erik Lidström LauriOK Södertörn / Snättringe SK 133:00+9:32
45Malin OlofssonÄrla IF 133:06+9:38
46Elis Forsberg RundströmFK Herkules / IFK Enskede 133:25+9:57
47Juho NoponenEspoon Suunta 3 / Espoon Akilles / Helsingin Suunnistajat33:49+10:21
48Moa KarlssonOK Hammaren 1 / Storviks IF34:06+10:38
49David BerglundIF Thor 134:11+10:43
50Clara JohanssonBohuslän-Dals OF 134:12+10:44
51Karl GranforsOK Landehof 134:26+10:58
52Elliot AngelsiööOK Linné 134:59+11:31
53Paulina JägstedtHalmstad OK 135:14+11:46
54Albin AnderssonSkånes OF 135:52+12:24
55Marcus EkmanTäby OK 135:54+12:26
56Axel StridKFUM Örebro OK 135:58+12:30
57Emil AhlströmVästerås SOK 136:53+13:25
58Hanna RingRonneby OK 137:02+13:34
59Alexander GustafssonOK Njudung 137:17+13:49
60Kristin HerberthsonLinköpings OK 137:43+14:15
61Axel ÅkessonMarkbygdens OK 138:14+14:46
62Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK 139:23+15:55
63Fritjof Aderstedt AlthoffGöteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 141:00+17:32
64Tove ValleriusGamleby OK 141:17+17:49
65Alex JohanssonFK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared / OK Lindéna 141:36+18:08
66Bella PedersenJärfälla OK / Sundbybergs IK 242:22+18:54
67Joonatan VuorensolaLynx / Hiidenkiertäjät 142:42+19:14
68Axel ToressonLunds OK / Andrarums IF / OK Pan-Kristianstad 143:32+20:04
69Julia WesthMullsjö SOK / Falköpings AIK OK / Hestra IF 145:09+21:41
70Mira EnellJönköpings OK / OK Bävern 146:06+22:38
71Zebastian ArfwedsonFrölunda OL / IK Uven / Lerums SOK 1 / Kungälv / Sjövalla46:09+22:41
72Venni SilmäläLounais-Hämeen Rasti 146:24+22:56
73Marcus NylénOK Djerf / Degerfors OK 146:30+23:02
74Simon ClaessonOK Rodhen 146:46+23:18
75Rasmus LindblomGustavsbergs OK 152:23+28:55
Lucas EfraimssonUlricehamns OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser