Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

D-18

71 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Falköpings AIK OK 12:46:18
Ellen Blennow36:216+0:5636:216
Alma Vilhelmsson42:3013+5:491:18:513-3
Elsa Sonesson16:0111:34:521-2
Moa Skoog28:4412+3:142:03:362+1
Alva Sonesson42:423+2:132:46:181-1
2IK Hakarpspojkarna 12:46:27
Emma Ling35:282+0:0335:282
Alice Svensson Finndahl43:1818+6:371:18:4620
Ida Eskilsson16:092+0:081:34:5520
vacant 22:14105+6:131:41:00
Julia Rangert28:3610+3:062:03:311-1
Annika Simonsen42:564+2:272:46:272+1
3Espoon Suunta 12:49:05
Melina Lahdenperä41:0836+5:4341:0836
Siana Senn36:4111:17:491-35
Liisa Raasakka18:4438+2:431:36:333+2
Silva Kemppi18:4839+2:471:36:37
Kerttu Peura28:359+3:052:05:0830
Maria Määttänen43:579+3:282:49:0530
4Eksjö SOK 12:49:08
Emma Eriksson38:237+2:5838:237
Fanny Sundblad41:106+4:291:19:334-3
Agnes Djurstedt17:3515+1:341:37:086+2
Sarina Zullig28:3811+3:082:05:467+1
Klara Axelsson43:225+2:532:49:084-3
5Helsingin Suunnistajat 12:49:17
Venla Turakainen38:4611+3:2138:4611
Juulia Tala41:228+4:411:20:088-3
Minja Nietula16:323+0:311:36:405-3
Katarina Sallila16:485+0:471:36:56
Venla Salonen17:079+1:061:37:15
Veera Turakainen28:5914+3:292:05:396+1
Emilia Tala43:386+3:092:49:175-1
6OK Kåre 12:53:23
Alva Ringi43:3339+8:0843:3339
Ronja Jungåker44:3722+7:561:28:1029-10
Ida Johnsson18:4839+2:471:46:5828-1
Tove Ringi18:5241+2:511:47:02
Emilia Johnsson19:0143+3:001:47:11
Vendela Söderqvist25:564+0:262:12:5416-12
Vilma Von Krusenstierna40:2912:53:236-10
7OK Kolmården 12:54:06
Lisa Berggren38:5212+3:2738:5212
Adrianna Biedermann43:1818+6:371:22:1013+1
vacant 17:2512+1:241:39:358-5
Fanny Östlundej startfullföljt
Kerstin Ljungemyr25:342+0:042:05:094-4
Maja Garbacik48:5715+8:282:54:067+3
8IF Thor 12:57:52
Ebba Lindell39:2213+3:5739:2213
Lotta Lindell48:0432+11:231:27:2627+14
Elsa Bäsén17:5118+1:501:45:1725-2
Ester Blomster19:3653+3:351:47:02
Hanna Jonsell27:385+2:082:12:5517-8
Lotta Weyhenmeyer44:5710+4:282:57:528-9
9OK Orion 12:58:50
Ida Øbro35:25135:251
Linnea Dagsberg44:5424+8:131:20:1910+9
Lisa Swartz19:2150+3:201:39:4011+1
Amanda Svensson22:11104+6:101:42:30
Ellen Wahlbom25:3012:05:105-6
Ellen Kallerbäck53:4026+13:112:58:509+4
10Tampereen Pyrintö 12:59:08
Silja Yli-Hietanen44:0146+8:3644:0146
Ilona Tikkakoski39:524+3:111:23:5319-27
Melina Avelin17:068+1:051:40:5913-6
Ida Jussila17:5520+1:541:41:48
Lotta Välkkiej startfullföljt
Pihla Häkkinen28:307+3:002:09:2910-3
Sara Kurth49:3916+9:102:59:08100
11Hestra IF 12:59:51
Ebba Hjertberg40:3327+5:0840:3327
Alma Hjertberg42:1512+5:341:22:4815-12
Nora Aroneng18:1428+2:131:41:0214-1
Ida Helgesson18:3333+2:321:41:21
Emely Weihart19:2451+3:231:42:12
Sofia Klasson28:328+3:022:09:3411-3
Elsa Lindeblom50:1719+9:482:59:51110
12Kungälvs OK 13:00:33
Elsa Aderstedt Althoff40:3428+5:0940:3428
Kajsa Rask39:483+3:071:20:2211-17
Disa Rangert20:1167+4:101:40:3312+1
Sabina Aumo25:513+0:212:06:249-3
Johanna Nilsson54:0927+13:403:00:3312+3
13Lynx 13:00:34
Suvi Heikkilä41:4237+6:1741:4237
Aino Asklöf45:2826+8:471:27:1026-11
Saana Viskari19:5160+3:501:47:0129+3
Nelli Aaltonen20:0266+4:011:47:12
Kia Mbembela20:2571+4:241:47:35
Salla Isoherranen29:5517+4:252:16:5620-9
Tuuli Heikkilä43:386+3:093:00:3413-7
14OK Pan-Kristianstad / FK Göingarna 13:00:46
Vilma Svantesson40:2320+4:5840:2320
Sofie Josefsson39:442+3:031:20:077-13
Alice Olvegård23:23120+7:221:43:3019+12
Nelli Olvegård27:11142+11:101:47:18
Klara Andersson28:216+2:512:11:5114-5
Elise Josefsson48:5514+8:263:00:46140
15Hämeenlinnan Suunnistajat 13:00:48
Essi Metsälä39:4015+4:1539:4015
Sanni Prittinen42:3214+5:511:22:1214-1
Outi Haikama17:2512+1:241:39:3710-4
Maija Mäenpää17:4917+1:481:40:01
Sanni Kuusinen19:5463+3:531:42:06
Jenni Kivikko30:3821+5:082:10:1512+2
Saana Kuusinen50:3320+10:043:00:4815+3
16Rastikarhut 13:00:50
Iisa Jutila38:309+3:0538:309
Heta Haunia41:4010+4:591:20:1090
Netta Koivunen19:2552+3:241:39:358-1
Jutta Koivunen19:3854+3:371:39:48
Venla Imberg22:31109+6:301:42:41
Nea Koivunen31:0725+5:372:10:4213+5
Pinja Jutila50:0818+9:393:00:5016+3
17OK Ravinen 13:02:37
Amanda Karlsson39:2414+3:5939:2414
Amanda Granqvist40:125+3:311:19:365-9
Smilla Mogensen17:016+1:001:36:374-1
Moa Westblad29:2216+3:522:05:598+4
Emilia Engel56:3835+16:093:02:3717+9
18Örebro Läns OF 13:06:51
Lisa Hallmén40:2219+4:5740:2219
Sofie Franzén48:4135+12:001:29:0333+14
Sofia Green19:5664+3:551:48:5932-1
Sofie Bodin22:06103+6:051:51:09
Amanda Sjödin23:07118+7:061:52:10
Johanna Särnbrink31:0826+5:382:20:0728-4
Anna Hallmén46:4412+6:153:06:5118-10
19Jämsän Retki-Veikot 13:07:11
Hilla Pitkänen (vacant)38:298+3:0438:298
Elena Kontari (vacant)41:349+4:531:20:036-2
Heta Virkajärvi (vacant)17:1710+1:161:37:207+1
Aada Kerkkonen17:3214+1:311:37:35
Siiri Yijäläej godkändfullföljt
Venla Marjanen48:4761+23:172:26:0732+25
Inka Nurminen41:042+0:353:07:1119-13
20Kils OK 13:07:13
Linn Lugne44:0045+8:3544:0045
Ella Nordström42:0911+5:281:26:0925-20
Tove Ordqvist17:5419+1:531:44:0322-3
Rebecka Westlund21:0180+5:001:47:10
Amanda Mellerdal21:0180+5:001:47:10
Nora Holmgård36:4938+11:192:20:5229+7
Elsa Holmgård46:2111+5:523:07:1320-9
21OK Trian 13:07:22
Helmi Koli40:3125+5:0640:3125
Jannica Lindahl45:0125+8:201:25:3224-1
Sandra Isoniemi18:3735+2:361:44:0923-1
Sofia Nordgren21:55102+5:541:47:27
Kristiina Martikainen23:50123+7:491:49:22
Melissa Lönnström28:4713+3:172:12:5618-5
Antonia Holmgren54:2628+13:573:07:2221+3
22Koovee 13:09:50
Jenny Ojala40:3529+5:1040:3529
Ella Skog43:4120+7:001:24:1621-8
Rita Simola16:464+0:451:41:0214-7
Idaliina Kuusisto21:2587+5:241:45:41
Oona Kaikkonen22:52113+6:511:47:08
Reea Simola33:1428+7:442:14:1619+5
Rosa Simola55:3432+15:053:09:5022+3
23Sjövalla FK3:09:55
Eleonora Alinder (vacant)36:064+0:4136:064
Maria Logren (vacant)52:5648+16:151:29:0232+28
Matilda Wallström (vacant)19:1648+3:151:48:1831-1
Olivia Lundstedt (vacant)33:3329+8:032:21:51310
Märta Ljungberg (vacant)48:0413+7:353:09:5523-8
24IFK Göteborg 13:09:58
Anna Flakberg40:3930+5:1440:3930
Thea Fagerström48:1233+11:311:28:5131+1
Filippa Fagerström18:0021+1:591:46:5127-4
Matilda Asp31:15152+15:142:00:06
Olivia Asp30:4022+5:102:17:3121-6
Elin Flakberg52:2724+11:583:09:5824+3
25IFK Lidingö SOK 1 / Ok Roslagen3:10:14
Agnes Broman40:1616+4:5140:1616
Ebba Ganslandt43:5821+7:171:24:1420+4
Karolina Bjärnlid19:1849+3:171:43:3221+1
Elin Jarlemark19:4858+3:471:44:02
Amelie Rajan43:0253+17:322:26:3435+14
Julia Rajan43:408+3:113:10:1425-10
26Espoon Suunta 23:10:18
Elisa Ståhlberg40:4233+5:1740:4233
Saara Pernu41:217+4:401:22:0312-21
Emmi Markki19:5059+3:491:41:5316+4
Linnea Soikkeli19:5160+3:501:41:54
Sofia Soikkeli30:5423+5:242:12:4715-1
Roosa Laine57:3139+17:023:10:1826+11
27Linköpings OK 13:13:46
Tove Ekström40:4132+5:1640:4132
Johanna Gustås42:3214+5:511:23:1317-15
Greta Berglund20:1769+4:161:43:3019+2
Malin Borg26:13138+10:121:49:26
Emmy Lindgren27:27144+11:261:50:40
Hanna Lundgren37:4243+12:122:21:1230+11
Frida Sahlman52:3425+12:053:13:4627-3
28IF Hagen 13:16:07
Ida Roos40:3024+5:0540:3024
Moa Alsiö47:2528+10:441:27:5528+4
Agnes Johansson21:3289+5:311:49:2735+7
Emma Ahlén21:4095+5:391:49:35
Erica Bogren21:4699+5:451:49:41
Malin Kindbom30:0519+4:352:19:3227-8
Hanna Alsiö56:3534+16:063:16:0728+1
29OK Linné 13:17:22
Maria Jansson46:4753+11:2246:4753
Klara Möller49:1737+12:361:36:0444-9
Malva Möller21:3691+5:351:57:40440
Elsa Hedin21:4297+5:411:57:46
Nadine Huss22:33111+6:321:58:37
Johanna Roos29:0115+3:312:26:4136-8
Sandra Boström50:4121+10:123:17:2229-7
30Leksands OK 13:18:29
Maja Mörth40:4334+5:1840:4334
Adelina Funke47:3629+10:551:28:1930-4
Isabella Joons18:0623+2:051:46:2526-4
Tuva-Cajsa Spik18:4336+2:421:47:02
Elsa Göras19:4457+3:431:48:03
Tilda Berg31:0624+5:362:17:3121-5
Clara Spik1:00:5843+20:293:18:2930+9
31Nyköpings OK 13:18:35
Signe Nilsson40:1918+4:5440:1918
Alice Ek42:5617+6:151:23:15180
Cajsa Alenius18:4336+2:421:41:5817-1
Meja Alenius19:0244+3:011:42:17
Filippa Guttke24:44128+8:431:47:59
Nadja Dixon Kassman36:5539+11:252:18:5325+8
Caroline Guttke59:4240+19:133:18:3531+6
32OK Djerf 13:20:48
Elin Lindblad38:4110+3:1638:4110
Amanda Jansson50:2341+13:421:29:0434+24
Ylva Johansson20:5679+4:551:50:0037+3
Matilda Holm26:07137+10:061:55:11
Emma Wahlström26:41140+10:401:55:45
Tova Eriksson40:5047+15:202:30:5040+3
Frida Johansson49:5817+9:293:20:4832-8
33OK Södertörn 13:23:01
Ella Andersson43:5442+8:2943:5442
Lotten Sandén47:3629+10:551:31:3037-5
Ester Andersson19:0244+3:011:50:3240+3
Alicia Schandl19:0446+3:031:50:34
Sanna Hedberg20:5577+4:541:52:25
Katarina Norrby36:5841+11:282:27:3039-1
Sara Möller55:3131+15:023:23:0133-6
34OK Hammaren 13:23:29
Emma Blixt40:2923+5:0440:2923
Cornelia Ivarsson42:4316+6:021:23:1216-7
Julia Näslund21:0784+5:061:44:1924+8
Tove Flodman34:0630+8:362:18:25240
Ellen Skoog1:05:0450+24:353:23:2934+10
35Kangasala SK 13:23:41
Katri Kontio40:3226+5:0740:3226
Veera Olkkonen56:3256+19:511:37:0447+21
Isabella Lillqvist19:0947+3:081:56:1343-4
Siiri Pajula20:5173+4:501:57:55
Kirsi Kontio20:5173+4:501:57:55
Venla Heinimaa29:5918+4:292:26:1233-10
Linda Sainio57:2938+17:003:23:4135+2
36OK Roxen 13:26:22
Tove Pettersson36:185+0:5336:185
Victoria Asketun54:0851+17:271:30:2635+30
Linn Aldén23:36122+7:351:54:0241+6
Malva Eveborn36:5640+11:262:30:58410
Linnea Hansson55:2430+14:553:26:2236-5
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 23:26:47
Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11
38Karlskrona SOK 13:26:50
vacant 40:2822+5:0340:2822
vacant 50:2542+13:441:30:5336+14
vacant 18:5742+2:561:49:50360
vacant 21:0483+5:031:51:57
vacant 23:29121+7:281:54:22
vacant 36:3435+11:042:26:2434-2
vacant 1:00:2642+19:573:26:5038+4
39Sundsvalls OK 13:29:54
Frida Vikström35:473+0:2235:473
Alice Palmgren49:2138+12:401:25:0822+19
Julia Nordlander18:1025+2:091:43:1818-4
Astrid Rex18:1731+2:161:43:25
Irmelie Enström34:1431+8:442:17:3223+5
Sofie Fröjd1:12:2262+31:533:29:5439+16
40MS Parma 13:29:56
Ilona Ruohola46:2351+10:5846:2351
Essi Valtonen51:2444+14:431:37:4748-3
Lotte-Line Ekström18:0222+2:011:55:4942-6
Saara Tuomisto18:0824+2:071:55:55
Emma Katajamäki31:2327+5:532:27:1238-4
Elsa Ankelo1:02:4447+22:153:29:5640+2
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 23:33:13
Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9
42Skåneslättens OL 13:33:56
Lovisa Weiden46:2552+11:0046:2552
Embla Cinthio49:4639+13:051:36:1145-7
Hanne Husby21:3792+5:361:57:48450
Alva Nystedt21:3792+5:361:57:48
Linnea Briggner43:4455+18:142:41:3249+4
Ebba Jensen52:2423+11:553:33:5642-7
43IK Hakarpspojkarna 23:34:26
Tilda Palm42:0438+6:3942:0438
Evelina Svensson Finndahl49:5840+13:171:32:0240+2
Stella Rangert18:2132+2:201:50:2338-2
Emmy Granstedtej startfullföljt
Emmy Granstedt36:4137+11:112:27:0437-1
Eira Hertin1:07:2251+26:533:34:2643+6
44FK Boken / Helsingborgs SOK / Hässleholms OK 13:35:04
Thea Bökman44:1649+8:5144:1649
Nellie Rydlund53:5549+17:141:38:11490
Emmy Palm20:5577+4:541:59:0647-2
Elsa Wiberg34:03158+18:022:12:14
Alice Johansson34:06159+18:052:12:17
Linnea Rydlund35:5933+10:292:35:0542-5
Sofia Palm59:5941+19:303:35:0444+2
45OK Tor / OK Hällen 13:36:19
Wilma Larsson40:1717+4:5240:1717
Ella Stenils55:3854+18:571:35:5543+26
Vera Carlsson23:14119+7:131:59:0948+5
Annika Källman25:43135+9:422:01:38
Matilda Larssonej startfullföljt
Elsa Lindell41:2650+15:562:40:3546-2
Linnéa Gustafsson55:4433+15:153:36:1945-1
46Tumba-Mälarhöjden OK 13:36:46
Emma Persson48:1755+12:5248:1755
Ellinor Östervall54:0550+17:241:42:2250-5
Ebba Kolmodin17:4716+1:462:00:0949-1
Ingrid André39:3245+14:022:39:4143-6
Ebba Adebrant57:0537+16:363:36:4646+3
47Team Saxony 13:38:27
Isabel Jakob50:3659+15:1150:3659
Kayla Ritzenthaler55:3453+18:531:46:1057-2
Helene Schubert21:3994+5:382:07:4956-1
Luise Steinert21:4699+5:452:07:56
Josephine Muller21:53101+5:522:08:03
Leoni Kipka36:0734+10:372:43:5651-5
Hannah Hänsel54:3129+14:023:38:2747-4
48Härlövs IF 13:38:31
Irmalinn Nilsson40:4031+5:1540:4031
Clara Dahl51:2043+14:391:32:0039+8
Hilma Holmström17:2111+1:201:49:2134-5
Linnea Leijon24:47130+8:461:56:47
Alma Leijon52:0663+26:362:41:2748+14
Sofia Dahl57:0436+16:353:38:31480
49Sundbybergs IK 13:42:26
Kajsa Bogren44:4650+9:2144:4650
Sigrid Carlsson51:3147+14:501:36:1746-4
Vera Bogren22:41112+6:401:58:58460
Maja Falk26:04136+10:032:02:21
Tuva Falk26:46141+10:452:03:03
Clea Wallnäs40:5448+15:242:39:5244-2
Vilde Jonsson Wold1:02:3446+22:053:42:2649+5
50Helsingin Suunnistajat 23:43:19
Sanni Mäkinen54:0463+18:3954:0463
Kaisa Mäntylä49:1236+12:311:43:1654-9
Merianna Rantakokko21:0282+5:012:04:1853-1
Viene Ristimäki21:1186+5:102:04:27
Ella Rantala22:20106+6:192:05:36
Vilja Ketolainen35:3632+10:062:39:5445-8
Sanni Heikkinen1:03:2548+22:563:43:1950+5
51Tullinge SK 13:45:51
Ella Sjöberg40:2721+5:0240:2721
Lovisa Längheim51:2945+14:481:31:5638+17
Tove Sjöberg18:3434+2:331:50:3039+1
Alva Bladh24:58132+8:571:56:54
Klara Bolin50:5662+25:262:41:2647+8
Tilda Andersson1:04:2549+23:563:45:5151+4
52Helsingin Suunnistajat 33:50:10
Ellen Heinaro43:4540+8:2043:4540
Elli Salonen59:0459+22:231:42:4953+13
Ulla-Riina Mäntylä22:30107+6:292:05:1954+1
Doris Väisänen22:30107+6:292:05:19
Anni Rajala22:31109+6:302:05:20
Aino Ristimäki43:1154+17:412:48:3056+2
Anni Mäntylä1:01:4045+21:113:50:1052-4
53Tampereen Pyrintö 33:53:28
Emilia Schmidt43:4641+8:2143:4641
Saana Nieminen58:4758+22:061:42:3352+11
Anni Rintanen22:53114+6:522:05:2655+3
Aura Aalto22:57115+6:562:05:30
Siiri Alakoski22:57115+6:562:05:30
Noora Laine39:0344+13:332:44:2954-1
Saila Valio1:08:5955+28:303:53:2853-1
54OK Ravinen 23:53:33
Emma Almgren50:5661+15:3150:5661
Tilda Mårtensson51:2945+14:481:42:2551-10
Wilma Mårtensson20:1368+4:122:02:3850-1
Sanna Rinnbäck27:16143+11:152:09:41
Liv Herne41:4451+16:142:44:2253+3
Johanna Almgren1:09:1156+28:423:53:3354+1
55Tampereen Pyrintö 23:57:45
Anni Laine49:2157+13:5649:2157
Villa Mustajoki56:4657+20:051:46:0756-1
Linnea Davidsson18:1025+2:092:04:1752-4
Vilma Pesu18:1428+2:132:04:21
Emma Jussila21:2988+5:282:07:36
Liisa Matinheikki39:5846+14:282:44:15520
Outi Savasaari1:13:3065+33:013:57:4555+3
56Västerås SOK 14:04:53
Amanda Hall43:5644+8:3143:5644
Ida Larsson1:02:1662+25:351:46:1258+14
Hanna Hermann34:30160+18:292:20:4264+6
Hanna Thulin34:45161+18:442:20:57
Felicia Sahlén36:33163+20:322:22:45
Maja Ahlström36:3836+11:082:57:2058-6
Hanna Sundström1:07:3353+27:044:04:5356-2
57Team Saxony 24:09:51
Felicitas Vogt52:4262+17:1752:4262
Ann-Sophie Minner1:02:1763+25:361:54:5963+1
Lena Neumann18:1127+2:102:13:1057-6
Julika Funk18:1630+2:152:13:15
Katharina Musch44:0456+18:342:57:14570
Lena Höhne1:12:3763+32:084:09:51570
58KFUM Örebro OK 14:17:42
Lovisa Gustafsson44:1148+8:4644:1148
Klara Persson1:08:1866+31:371:52:2960+12
Johanna Berg20:4772+4:462:13:1658-2
Elin Jonhed32:01156+16:002:24:30
Johanna Halldin55:5966+30:293:09:1561+3
Julia Berg1:08:2754+27:584:17:4258-3
59Espoon Suunta 44:19:56
Aino Lehikoinen1:02:4167+27:161:02:4167
Hanne Hilo55:5255+19:111:58:3364-3
Jenny Hilo21:0784+5:062:19:4062-2
Olivia Karelo21:3289+5:312:20:05
Iida Suntioinen27:55145+11:542:26:28
Liisa Turkkila47:0560+21:353:06:4560-2
Sofia Pellonperä1:13:1164+32:424:19:5659-1
60Espoon Suunta 34:22:08
Ella Kaukonen1:01:3566+26:101:01:3566
Essi Lappi59:1960+22:382:00:54660
Ulrika Rautio24:23126+8:222:25:17660
Lauriina Soikkeli24:33127+8:322:25:27
Vilja Viinikainen24:57131+8:562:25:51
Fanni Määttälä41:1449+15:443:06:3159-7
Elli-Anna Suntioinen1:15:3766+35:084:22:0860+1
61OK Alehof 14:22:27
Elina Reinholdsson43:5543+8:3043:5543
Ida Bengtsson48:2034+11:391:32:1542-1
Julia Boge30:34149+14:332:02:4951+9
Sara Bengtsson30:35150+14:342:02:50
Clara Lövgärd30:36151+14:352:02:51
Wilma Reinholdsson44:5158+19:212:47:4055+4
Tove Johansson1:34:4770+54:184:22:2761+6
62OK Gränsen 14:31:15
Alma Haag1:02:5670+27:311:02:5670
Hilda Axelsson46:2327+9:421:49:1959-11
Ida Karlsson33:02157+17:012:22:2165+6
Tove den Braver35:59162+19:582:25:18
Ellinor Lihv56:4367+31:133:19:0464-1
Kajsa Den Braver1:12:1160+31:424:31:1562-2
63OK Skogshjortarna / OK Kullingshof 14:33:20
Ebba Thern49:1856+13:5349:1856
Johanna Fredrixon1:09:1967+32:381:58:3765+9
Josefine Öhrvall19:3955+3:382:18:1661-4
Stina Thern19:4256+3:412:18:19
Agnes Ivarsson19:5765+3:562:18:34
Wilma Pettersson1:02:4468+37:143:21:0065+4
Emma Ivarsson1:12:2061+31:514:33:2063-2
64OK Milan / Garphyttans IF 14:35:38
Sanna Sander57:0065+21:3557:0065
Sofia Troedsson1:20:2569+43:442:17:2567+2
Stina Bern21:4498+5:432:39:09670
Cecilia Erikssonej startfullföljt
Nelly Mårtenssonej startfullföljt
Vilma Larsson44:5759+19:273:24:0666-1
Carolina Eriksson1:11:3259+31:034:35:3864-2
65Tolered-Utby Ol-klubb 14:45:20
Linn Mauritzson54:5864+19:3354:5864
Siri Larsen59:5761+23:161:54:5562-2
Maja Karlsson19:5362+3:522:14:4860-2
Silje Ringstad20:5276+4:512:15:47
Maja Nordenfelt23:57124+7:562:18:52
Mina Shabbaki1:03:3269+38:023:18:2063+3
Rakel Hanson1:27:0068+46:314:45:2065+2
66Surahammars SOK / Arboga OK / Köping-Kolsva OK / Sala OK / Västerås SOK 24:45:43
Agnes Källström50:5160+15:2650:5160
Tilda Wigforss1:04:0365+27:221:54:5461+1
Rebecka Hasler25:06133+9:052:20:0063+2
My Velander25:39134+9:382:20:33
Jonna Sandberg54:5465+29:243:14:5462-1
Andrea Lamprecht1:30:4969+50:204:45:4366+4
67Eksjö SOK 24:48:19
Wilma Bergander1:02:5069+27:251:02:5069
Ella Persson1:19:4868+43:072:22:3868-1
Linnéa Edvardsson29:57146+13:562:52:35680
Tilda Hagelberg29:59147+13:582:52:37
Ida Edvardsson44:3257+19:023:37:07680
Thea Nordin Abaji1:11:1258+30:434:48:1967-1
Täby OK 1ej godkänd
Josefine Andersson49:4858+14:2349:4858
Fredrika Nordquist54:3352+17:521:44:2155-3
Emelie Röken30:25148+14:242:14:4659+4
Doris Ikoej godkändej godkänd
Carolina Jonsell1:01:3044+21:01ej godkänd
Kungälvs OK 2ej godkänd
Isabella Aumo47:1054+11:4547:1054
Elina Hansonej godkändej godkänd
Sofia Rask24:45129+8:44ej godkänd
Molly Granäng37:1142+11:41ej godkänd
Elin Hermansson1:09:4257+29:13ej godkänd
MS Parma 2ej godkänd
Elisa Pirilä1:02:4468+27:191:02:4468
Kerttu Tuomisto1:25:1370+48:322:27:5769+1
Sini Heinonen26:16139+10:152:54:13690
Maija Aalto31:45155+15:442:59:42
Inkeri Karttilaej startfullföljt
Johanna Helander42:4852+17:183:37:0167-2
Noora Neuvonenej startej godkänd
Täby OK 2ej godkänd
Ida Hänströmej godkändej godkänd
Ellen Skuncke1:02:1763+25:36ej godkänd
Alice Röken20:5173+4:50ej godkänd
Emelie Holmström24:22125+8:21ej godkänd
Julia Holmströmej startej godkänd
Matilda Ekmanej godkändej godkänd
Malin Hansson1:20:4567+40:16ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser