Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

D-18, sträcka 1

71 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Ida ØbroOK Orion 135:25
2Emma LingIK Hakarpspojkarna 135:28+0:03
3Frida VikströmSundsvalls OK 135:47+0:22
4Eleonora AlinderSjövalla FK36:06+0:41
5Tove PetterssonOK Roxen 136:18+0:53
6Ellen BlennowFalköpings AIK OK 136:21+0:56
7Emma ErikssonEksjö SOK 138:23+2:58
8Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot 138:29+3:04
9Iisa JutilaRastikarhut 138:30+3:05
10Elin LindbladOK Djerf 138:41+3:16
11Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat 138:46+3:21
12Lisa BerggrenOK Kolmården 138:52+3:27
13Ebba LindellIF Thor 139:22+3:57
14Amanda KarlssonOK Ravinen 139:24+3:59
15Essi MetsäläHämeenlinnan Suunnistajat 139:40+4:15
16Agnes BromanIFK Lidingö SOK 1 / Ok Roslagen40:16+4:51
17Wilma LarssonOK Tor / OK Hällen 140:17+4:52
18Signe NilssonNyköpings OK 140:19+4:54
19Lisa HallménÖrebro Läns OF 140:22+4:57
20Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad / FK Göingarna 140:23+4:58
21Ella SjöbergTullinge SK 140:27+5:02
22vacant Karlskrona SOK 140:28+5:03
23Emma BlixtOK Hammaren 140:29+5:04
24Ida RoosIF Hagen 140:30+5:05
25Helmi KoliOK Trian 140:31+5:06
26Katri KontioKangasala SK 140:32+5:07
27Ebba HjertbergHestra IF 140:33+5:08
28Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK 140:34+5:09
29Jenny OjalaKoovee 140:35+5:10
30Anna FlakbergIFK Göteborg 140:39+5:14
31Irmalinn NilssonHärlövs IF 140:40+5:15
32Tove EkströmLinköpings OK 140:41+5:16
33Elisa StåhlbergEspoon Suunta 240:42+5:17
34Maja MörthLeksands OK 140:43+5:18
35Vera PetterssonFalköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 240:46+5:21
36Melina LahdenperäEspoon Suunta 141:08+5:43
37Suvi HeikkiläLynx 141:42+6:17
38Tilda PalmIK Hakarpspojkarna 242:04+6:39
39Alva RingiOK Kåre 143:33+8:08
40Ellen HeinaroHelsingin Suunnistajat 343:45+8:20
41Emilia SchmidtTampereen Pyrintö 343:46+8:21
42Ella AnderssonOK Södertörn 143:54+8:29
43Elina ReinholdssonOK Alehof 143:55+8:30
44Amanda HallVästerås SOK 143:56+8:31
45Linn LugneKils OK 144:00+8:35
46Silja Yli-HietanenTampereen Pyrintö 144:01+8:36
47Elsa AlbinssonOK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 244:09+8:44
48Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK 144:11+8:46
49Thea BökmanFK Boken / Helsingborgs SOK / Hässleholms OK 144:16+8:51
50Kajsa BogrenSundbybergs IK 144:46+9:21
51Ilona RuoholaMS Parma 146:23+10:58
52Lovisa WeidenSkåneslättens OL 146:25+11:00
53Maria JanssonOK Linné 146:47+11:22
54Isabella AumoKungälvs OK 247:10+11:45
55Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK 148:17+12:52
56Ebba ThernOK Skogshjortarna / OK Kullingshof 149:18+13:53
57Anni LaineTampereen Pyrintö 249:21+13:56
58Josefine AnderssonTäby OK 149:48+14:23
59Isabel JakobTeam Saxony 150:36+15:11
60Agnes KällströmSurahammars SOK / Arboga OK / Köping-Kolsva OK / Sala OK / Västerås SOK 250:51+15:26
61Emma AlmgrenOK Ravinen 250:56+15:31
62Felicitas VogtTeam Saxony 252:42+17:17
63Sanni MäkinenHelsingin Suunnistajat 254:04+18:39
64Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb 154:58+19:33
65Sanna SanderOK Milan / Garphyttans IF 157:00+21:35
66Ella KaukonenEspoon Suunta 31:01:35+26:10
67Aino LehikoinenEspoon Suunta 41:02:41+27:16
68Elisa PiriläMS Parma 21:02:44+27:19
69Wilma BerganderEksjö SOK 21:02:50+27:25
70Alma HaagOK Gränsen 11:02:56+27:31
Ida HänströmTäby OK 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser