Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

IK Hakarpspojkarna

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 1HD-1248:50
1. Emil Ling12:352+0:0612:352
2. Tova Rangert11:284+0:3624:034+2
3. Emma Olin13:0623+1:2637:092-2
4. Isak Eskilsson11:412+0:0848:501-1
2IK Hakarpspojkarna 1D-182:46:27
1. Emma Ling35:282+0:0335:282
2. Alice Svensson Finndahl43:1818+6:371:18:4620
3. Ida Eskilsson16:092+0:081:34:5520
3. vacant 22:14105+6:131:41:00
4. Julia Rangert28:3610+3:062:03:311-1
5. Annika Simonsen42:564+2:272:46:272+1
3IK Hakarpspojkarna 1HD-184:53:46
1. Lukas Granstedt36:4013+0:5636:4013
2. Joar Hertin46:2630+11:241:23:0623+10
3. Emil Öhlund27:008+1:591:50:0618-5
4. Andreas Gustafsson48:5014+4:512:38:5612-6
5. Olle Karlsson15:156+1:082:54:117-5
6. Viktor Ossiansson14:455+0:553:08:565-2
7. Viktor Gunnarsson13:473+0:493:22:434-1
8. Isak Hertin23:2813:46:113-1
9. Jakob Ingström23:266+3:114:09:3730
10. Emil Björnlinger44:092+2:504:53:4630
11IK Hakarpspojkarna 2HD-1252:50
1. Joel Svensson Finndahl15:1657+2:4715:1657
2. Sandra Ling13:0329+2:1128:1933-24
3. Minna Palm12:5819+1:1841:1724-9
4. Kalle Öhlund11:33152:5011-13
29IK Hakarpspojkarna 2HD-185:55:23
1. Mattias Öhlund38:2140+2:3738:2140
2. Albin Hjellström57:5961+22:571:36:2053+13
3. Adrian Sjödin32:2745+7:262:08:4752-1
4. Joel Björnlinger1:02:0251+18:033:10:49520
5. Tova Rangert18:4856+4:413:29:3749-3
5. Emma Olin18:5859+4:513:29:47
6. Sandra Ling18:4634+4:563:48:2344-5
7. Oscar Olin16:5615+3:584:05:1940-4
8. Erik Ling31:1834+7:504:36:3736-4
9. Kalle Öhlund27:1121+6:565:03:4832-4
10. Isak Eskilsson51:3525+10:165:55:2329-3
43IK Hakarpspojkarna 2D-183:34:26
1. Tilda Palm42:0438+6:3942:0438
2. Evelina Svensson Finndahl49:5840+13:171:32:0240+2
3. Stella Rangert18:2132+2:201:50:2338-2
3. Emmy Granstedtej startfullföljt
4. Emmy Granstedt36:4137+11:112:27:0437-1
5. Eira Hertin1:07:2251+26:533:34:2643+6
97IK Hakarpspojkarna 3HD-121:10:56
1. Olof Hertin15:4271+3:1315:4271
2. Sofia Öhlund19:20104+8:2835:0299+28
3. Måns Sandahl17:55154+6:1552:5794-5
4. Signe Eskilsson17:5982+6:261:10:5697+3

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IK Hakarpspojkarna 1D-182:46:27
1. Emma Ling35:282+0:0335:282
2. Alice Svensson Finndahl43:1818+6:371:18:4620
3. Ida Eskilsson16:092+0:081:34:5520
3. vacant 22:14105+6:131:41:00
4. Julia Rangert28:3610+3:062:03:311-1
5. Annika Simonsen42:564+2:272:46:272+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser