Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Rastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 1HD-185:09:26
1. Teemu Oksanen36:4316+0:5936:4316
2. Jussi Jalonen49:2443+14:221:26:0731+15
3. Matias Lautamäki25:0111:51:0820-11
4. Pyry Willman51:1121+7:122:42:1916-4
5. Joona Nolvi15:3611+1:292:57:5514-2
5. Ilkka Kivikko18:4454+4:373:01:03
6. Valtteri Lahti16:4921+2:593:14:44140
7. Erik Kesti15:095+2:113:29:539-5
8. Iivari Willman26:4213+3:143:56:358-1
9. Pietu Jutila26:0115+5:464:22:3680
10. Ville Laakso46:5011+5:315:09:269+1

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Rastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 1HD-185:09:26
1. Teemu Oksanen36:4316+0:5936:4316
2. Jussi Jalonen49:2443+14:221:26:0731+15
3. Matias Lautamäki25:0111:51:0820-11
4. Pyry Willman51:1121+7:122:42:1916-4
5. Joona Nolvi15:3611+1:292:57:5514-2
5. Ilkka Kivikko18:4454+4:373:01:03
6. Valtteri Lahti16:4921+2:593:14:44140
7. Erik Kesti15:095+2:113:29:539-5
8. Iivari Willman26:4213+3:143:56:358-1
9. Pietu Jutila26:0115+5:464:22:3680
10. Ville Laakso46:5011+5:315:09:269+1

Rastikarhut

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Rastikarhut / Hämeenlinnan Suunnistajat / Ikaalisten Nouseva-Voima 1HD-185:09:26
1. Teemu Oksanen36:4316+0:5936:4316
2. Jussi Jalonen49:2443+14:221:26:0731+15
3. Matias Lautamäki25:0111:51:0820-11
4. Pyry Willman51:1121+7:122:42:1916-4
5. Joona Nolvi15:3611+1:292:57:5514-2
5. Ilkka Kivikko18:4454+4:373:01:03
6. Valtteri Lahti16:4921+2:593:14:44140
7. Erik Kesti15:095+2:113:29:539-5
8. Iivari Willman26:4213+3:143:56:358-1
9. Pietu Jutila26:0115+5:464:22:3680
10. Ville Laakso46:5011+5:315:09:269+1
16Rastikarhut 1D-183:00:50
1. Iisa Jutila38:309+3:0538:309
2. Heta Haunia41:4010+4:591:20:1090
3. Netta Koivunen19:2552+3:241:39:358-1
3. Jutta Koivunen19:3854+3:371:39:48
3. Venla Imberg22:31109+6:301:42:41
4. Nea Koivunen31:0725+5:372:10:4213+5
5. Pinja Jutila50:0818+9:393:00:5016+3
24Rastikarhut 1HD-1257:13
1. Netta Koivunen14:0426+1:3514:0426
2. Aaro Kujansuu12:1512+1:2326:1917-9
3. Lauri Kujansuu15:4395+4:0342:0230+13
4. Paavo Lahti15:1139+3:3857:1324-6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser