Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
59Göteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 1HD-187:14:00
1. Erik Hogedal43:3148+7:4743:3148
2. Viktor Jellvert Börjeson51:3254+16:301:35:03480
3. Simon Nordberg39:1169+14:102:14:1455+7
4. Felix Falk1:12:2767+28:283:26:4158+3
5. Ivan Magnusson28:16151+14:093:54:5760+2
5. Adrian Bergqvist29:12155+15:053:55:53
5. Simon Ljungkvist29:16157+15:093:55:57
6. Elias Nordberg18:0029+4:104:12:5755-5
7. Alfred Johansson18:4834+5:504:31:4554-1
8. Fritjof Aderstedt Althoff41:0063+17:325:12:4556+2
9. Kalle Lundgren41:1262+20:575:53:5758+2
10. Erik Johansson1:20:0372+38:447:14:0059+1

Kungälvs OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Kungälvs OK 1D-183:00:33
1. Elsa Aderstedt Althoff40:3428+5:0940:3428
2. Kajsa Rask39:483+3:071:20:2211-17
3. Disa Rangert20:1167+4:101:40:3312+1
4. Sabina Aumo25:513+0:212:06:249-3
5. Johanna Nilsson54:0927+13:403:00:3312+3
47Kungälvs OK 1HD-121:00:27
1. Dante Rangert15:3263+3:0315:3263
2. Trond Forssten14:4054+3:4830:1251-12
3. Elias Forssten17:33143+5:5347:4567+16
3. Rasmus Granäng17:37148+5:5747:49
3. Anton Rask19:44186+8:0449:56
4. Karl Aderstedt Althoff12:4210+1:091:00:2747-20
59Göteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 1HD-187:14:00
1. Erik Hogedal43:3148+7:4743:3148
2. Viktor Jellvert Börjeson51:3254+16:301:35:03480
3. Simon Nordberg39:1169+14:102:14:1455+7
4. Felix Falk1:12:2767+28:283:26:4158+3
5. Ivan Magnusson28:16151+14:093:54:5760+2
5. Adrian Bergqvist29:12155+15:053:55:53
5. Simon Ljungkvist29:16157+15:093:55:57
6. Elias Nordberg18:0029+4:104:12:5755-5
7. Alfred Johansson18:4834+5:504:31:4554-1
8. Fritjof Aderstedt Althoff41:0063+17:325:12:4556+2
9. Kalle Lundgren41:1262+20:575:53:5758+2
10. Erik Johansson1:20:0372+38:447:14:0059+1

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
59Göteborg-Majorna OK / Kungälvs OK / OK Alehof 1HD-187:14:00
1. Erik Hogedal43:3148+7:4743:3148
2. Viktor Jellvert Börjeson51:3254+16:301:35:03480
3. Simon Nordberg39:1169+14:102:14:1455+7
4. Felix Falk1:12:2767+28:283:26:4158+3
5. Ivan Magnusson28:16151+14:093:54:5760+2
5. Adrian Bergqvist29:12155+15:053:55:53
5. Simon Ljungkvist29:16157+15:093:55:57
6. Elias Nordberg18:0029+4:104:12:5755-5
7. Alfred Johansson18:4834+5:504:31:4554-1
8. Fritjof Aderstedt Althoff41:0063+17:325:12:4556+2
9. Kalle Lundgren41:1262+20:575:53:5758+2
10. Erik Johansson1:20:0372+38:447:14:0059+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser