Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

OK Kullingshof

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-186:56:41
1. Elias Ljungqvist37:3128+1:4737:3128
2. Lukas Larsson38:576+3:551:16:287-21
3. Samuel Böke28:5723+3:561:45:259+2
4. Tobias Erixon1:16:0469+32:053:01:2945+36
5. Arvid Petersson21:41112+7:343:23:1046+1
5. Jakob Lundberg44:41174+30:343:46:10
5. Anton Lundej startfullföljt
6. Jakob Lundberg23:0957+9:193:46:1942-4
7. Ludvig Hedström25:2368+12:254:11:4246+4
8. Arvid Öhrvall30:0829+6:404:41:5041-5
9. Samuel Ljungqvist34:2347+14:085:16:1340-1
10. Gabriel Blad1:40:2875+59:096:56:4156+16
63OK Skogshjortarna / OK Kullingshof 1D-184:33:20
1. Ebba Thern49:1856+13:5349:1856
2. Johanna Fredrixon1:09:1967+32:381:58:3765+9
3. Josefine Öhrvall19:3955+3:382:18:1661-4
3. Stina Thern19:4256+3:412:18:19
3. Agnes Ivarsson19:5765+3:562:18:34
4. Wilma Pettersson1:02:4468+37:143:21:0065+4
5. Emma Ivarsson1:12:2061+31:514:33:2063-2

OK Skogshjortarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-186:56:41
1. Elias Ljungqvist37:3128+1:4737:3128
2. Lukas Larsson38:576+3:551:16:287-21
3. Samuel Böke28:5723+3:561:45:259+2
4. Tobias Erixon1:16:0469+32:053:01:2945+36
5. Arvid Petersson21:41112+7:343:23:1046+1
5. Jakob Lundberg44:41174+30:343:46:10
5. Anton Lundej startfullföljt
6. Jakob Lundberg23:0957+9:193:46:1942-4
7. Ludvig Hedström25:2368+12:254:11:4246+4
8. Arvid Öhrvall30:0829+6:404:41:5041-5
9. Samuel Ljungqvist34:2347+14:085:16:1340-1
10. Gabriel Blad1:40:2875+59:096:56:4156+16
63OK Skogshjortarna / OK Kullingshof 1D-184:33:20
1. Ebba Thern49:1856+13:5349:1856
2. Johanna Fredrixon1:09:1967+32:381:58:3765+9
3. Josefine Öhrvall19:3955+3:382:18:1661-4
3. Stina Thern19:4256+3:412:18:19
3. Agnes Ivarsson19:5765+3:562:18:34
4. Wilma Pettersson1:02:4468+37:143:21:0065+4
5. Emma Ivarsson1:12:2061+31:514:33:2063-2

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56OK Skogshjortarna / OK Kullingshof / Tolered-Utby Ol-klubb 1HD-186:56:41
1. Elias Ljungqvist37:3128+1:4737:3128
2. Lukas Larsson38:576+3:551:16:287-21
3. Samuel Böke28:5723+3:561:45:259+2
4. Tobias Erixon1:16:0469+32:053:01:2945+36
5. Arvid Petersson21:41112+7:343:23:1046+1
5. Jakob Lundberg44:41174+30:343:46:10
5. Anton Lundej startfullföljt
6. Jakob Lundberg23:0957+9:193:46:1942-4
7. Ludvig Hedström25:2368+12:254:11:4246+4
8. Arvid Öhrvall30:0829+6:404:41:5041-5
9. Samuel Ljungqvist34:2347+14:085:16:1340-1
10. Gabriel Blad1:40:2875+59:096:56:4156+16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser