Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Almby IK / Lindebygdens OK 1HD-1257:23
1. Axel Kylborn12:405+0:1112:405
2. Axel Thybeck11:112+0:1923:512-3
3. Astrid Kraft16:06109+4:2639:5716+14
3. Oscar Kristoffersson16:43122+5:0340:34
3. Lovisa Thybeck16:58130+5:1840:49
4. Daniel Kraft17:2679+5:5357:2327+11
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

Lindebygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Almby IK / Lindebygdens OK 1HD-1257:23
1. Axel Kylborn12:405+0:1112:405
2. Axel Thybeck11:112+0:1923:512-3
3. Astrid Kraft16:06109+4:2639:5716+14
3. Oscar Kristoffersson16:43122+5:0340:34
3. Lovisa Thybeck16:58130+5:1840:49
4. Daniel Kraft17:2679+5:5357:2327+11
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

Örebro Läns Orienteringsförbund

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Örebro Läns OF 1HD-186:12:51
1. Arvid Eriksson1:01:4072+25:561:01:4072
2. Simon Björklund51:1453+16:121:52:5466-6
3. Henrik Fransen28:5622+3:552:21:5060-6
4. Erik Kling1:04:4859+20:493:26:3857-3
5. Noel Helmersson20:0087+5:533:46:3854-3
5. Bruno Göransson20:0289+5:553:46:40
5. Jonatan Green20:1092+6:033:46:48
6. Karl Kylborn17:3227+3:424:04:1052-2
7. Emil Larsson17:5723+4:594:22:07520
8. Johan Alpberg28:1419+4:464:50:2148-4
9. Johannes Green26:5520+6:405:17:1642-6
10. Nils Kylborn55:3533+14:166:12:5137-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser