Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32OK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 1HD-186:01:06
1. Karl Lundin39:3344+3:4939:3344
2. Melker Lundin50:3348+15:311:30:0637-7
3. Casper Hedar27:3011+2:291:57:3630-7
4. Ludvig Holmqvist58:2644+14:272:56:0236+6
5. Axel Rystedt18:2047+4:133:14:2231-5
5. Alexander Ahlsén19:2468+5:173:15:26
5. Rasmus Hedar23:08121+9:013:19:10
6. Erik Månsson17:4428+3:543:32:06310
7. Gustav Norberg24:1863+11:203:56:2434+3
8. Oskar Källman28:2720+4:594:24:5128-6
9. Tobias Sjöstedt31:3236+11:174:56:2327-1
10. Christoffer Ahlsén1:04:4357+23:246:01:0632+5

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32OK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 1HD-186:01:06
1. Karl Lundin39:3344+3:4939:3344
2. Melker Lundin50:3348+15:311:30:0637-7
3. Casper Hedar27:3011+2:291:57:3630-7
4. Ludvig Holmqvist58:2644+14:272:56:0236+6
5. Axel Rystedt18:2047+4:133:14:2231-5
5. Alexander Ahlsén19:2468+5:173:15:26
5. Rasmus Hedar23:08121+9:013:19:10
6. Erik Månsson17:4428+3:543:32:06310
7. Gustav Norberg24:1863+11:203:56:2434+3
8. Oskar Källman28:2720+4:594:24:5128-6
9. Tobias Sjöstedt31:3236+11:174:56:2327-1
10. Christoffer Ahlsén1:04:4357+23:246:01:0632+5

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32OK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 1HD-186:01:06
1. Karl Lundin39:3344+3:4939:3344
2. Melker Lundin50:3348+15:311:30:0637-7
3. Casper Hedar27:3011+2:291:57:3630-7
4. Ludvig Holmqvist58:2644+14:272:56:0236+6
5. Axel Rystedt18:2047+4:133:14:2231-5
5. Alexander Ahlsén19:2468+5:173:15:26
5. Rasmus Hedar23:08121+9:013:19:10
6. Erik Månsson17:4428+3:543:32:06310
7. Gustav Norberg24:1863+11:203:56:2434+3
8. Oskar Källman28:2720+4:594:24:5128-6
9. Tobias Sjöstedt31:3236+11:174:56:2327-1
10. Christoffer Ahlsén1:04:4357+23:246:01:0632+5

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32OK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 1HD-186:01:06
1. Karl Lundin39:3344+3:4939:3344
2. Melker Lundin50:3348+15:311:30:0637-7
3. Casper Hedar27:3011+2:291:57:3630-7
4. Ludvig Holmqvist58:2644+14:272:56:0236+6
5. Axel Rystedt18:2047+4:133:14:2231-5
5. Alexander Ahlsén19:2468+5:173:15:26
5. Rasmus Hedar23:08121+9:013:19:10
6. Erik Månsson17:4428+3:543:32:06310
7. Gustav Norberg24:1863+11:203:56:2434+3
8. Oskar Källman28:2720+4:594:24:5128-6
9. Tobias Sjöstedt31:3236+11:174:56:2327-1
10. Christoffer Ahlsén1:04:4357+23:246:01:0632+5

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32OK Tor / Katrineholms OK / OK Hällen / OK Måsen / Södertälje-Nykvarn OF 1HD-186:01:06
1. Karl Lundin39:3344+3:4939:3344
2. Melker Lundin50:3348+15:311:30:0637-7
3. Casper Hedar27:3011+2:291:57:3630-7
4. Ludvig Holmqvist58:2644+14:272:56:0236+6
5. Axel Rystedt18:2047+4:133:14:2231-5
5. Alexander Ahlsén19:2468+5:173:15:26
5. Rasmus Hedar23:08121+9:013:19:10
6. Erik Månsson17:4428+3:543:32:06310
7. Gustav Norberg24:1863+11:203:56:2434+3
8. Oskar Källman28:2720+4:594:24:5128-6
9. Tobias Sjöstedt31:3236+11:174:56:2327-1
10. Christoffer Ahlsén1:04:4357+23:246:01:0632+5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser