Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66Surahammars SOK / Arboga OK / Köping-Kolsva OK / Sala OK / Västerås SOK 2D-184:45:43
1. Agnes Källström50:5160+15:2650:5160
2. Tilda Wigforss1:04:0365+27:221:54:5461+1
3. Rebecka Hasler25:06133+9:052:20:0063+2
3. My Velander25:39134+9:382:20:33
4. Jonna Sandberg54:5465+29:243:14:5462-1
5. Andrea Lamprecht1:30:4969+50:204:45:4366+4

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66Surahammars SOK / Arboga OK / Köping-Kolsva OK / Sala OK / Västerås SOK 2D-184:45:43
1. Agnes Källström50:5160+15:2650:5160
2. Tilda Wigforss1:04:0365+27:221:54:5461+1
3. Rebecka Hasler25:06133+9:052:20:0063+2
3. My Velander25:39134+9:382:20:33
4. Jonna Sandberg54:5465+29:243:14:5462-1
5. Andrea Lamprecht1:30:4969+50:204:45:4366+4

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66Surahammars SOK / Arboga OK / Köping-Kolsva OK / Sala OK / Västerås SOK 2D-184:45:43
1. Agnes Källström50:5160+15:2650:5160
2. Tilda Wigforss1:04:0365+27:221:54:5461+1
3. Rebecka Hasler25:06133+9:052:20:0063+2
3. My Velander25:39134+9:382:20:33
4. Jonna Sandberg54:5465+29:243:14:5462-1
5. Andrea Lamprecht1:30:4969+50:204:45:4366+4

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66Surahammars SOK / Arboga OK / Köping-Kolsva OK / Sala OK / Västerås SOK 2D-184:45:43
1. Agnes Källström50:5160+15:2650:5160
2. Tilda Wigforss1:04:0365+27:221:54:5461+1
3. Rebecka Hasler25:06133+9:052:20:0063+2
3. My Velander25:39134+9:382:20:33
4. Jonna Sandberg54:5465+29:243:14:5462-1
5. Andrea Lamprecht1:30:4969+50:204:45:4366+4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser