Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26BrobyggarnaHD-185:50:08
1. Gustav Frænell43:3649+7:5243:3649
2. Isac Eriksson51:1352+16:111:34:4947-2
3. Björn Johansson30:1233+5:112:05:0143-4
4. Axel Lundgren50:3719+6:382:55:3833-10
5. Lukas Johansson19:0462+4:573:14:4232-1
5. Jonne Liukkonen19:3673+5:293:15:14
5. Robin Edlund24:09132+10:023:19:47
6. Tore Palmgren15:209+1:303:30:0228-4
7. Oskar Vikström14:204+1:223:44:2225-3
8. Hannes Lindahl29:5528+6:274:14:17250
9. Seth Borglund32:3440+12:194:46:51250
10. Albin Kårén1:03:1755+21:585:50:0826+1

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26BrobyggarnaHD-185:50:08
1. Gustav Frænell43:3649+7:5243:3649
2. Isac Eriksson51:1352+16:111:34:4947-2
3. Björn Johansson30:1233+5:112:05:0143-4
4. Axel Lundgren50:3719+6:382:55:3833-10
5. Lukas Johansson19:0462+4:573:14:4232-1
5. Jonne Liukkonen19:3673+5:293:15:14
5. Robin Edlund24:09132+10:023:19:47
6. Tore Palmgren15:209+1:303:30:0228-4
7. Oskar Vikström14:204+1:223:44:2225-3
8. Hannes Lindahl29:5528+6:274:14:17250
9. Seth Borglund32:3440+12:194:46:51250
10. Albin Kårén1:03:1755+21:585:50:0826+1

Sundsvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
26BrobyggarnaHD-185:50:08
1. Gustav Frænell43:3649+7:5243:3649
2. Isac Eriksson51:1352+16:111:34:4947-2
3. Björn Johansson30:1233+5:112:05:0143-4
4. Axel Lundgren50:3719+6:382:55:3833-10
5. Lukas Johansson19:0462+4:573:14:4232-1
5. Jonne Liukkonen19:3673+5:293:15:14
5. Robin Edlund24:09132+10:023:19:47
6. Tore Palmgren15:209+1:303:30:0228-4
7. Oskar Vikström14:204+1:223:44:2225-3
8. Hannes Lindahl29:5528+6:274:14:17250
9. Seth Borglund32:3440+12:194:46:51250
10. Albin Kårén1:03:1755+21:585:50:0826+1
39Sundsvalls OK 1D-183:29:54
1. Frida Vikström35:473+0:2235:473
2. Alice Palmgren49:2138+12:401:25:0822+19
3. Julia Nordlander18:1025+2:091:43:1818-4
3. Astrid Rex18:1731+2:161:43:25
4. Irmelie Enström34:1431+8:442:17:3223+5
5. Sofie Fröjd1:12:2262+31:533:29:5439+16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser