Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Eksjö SOK 1D-182:49:08
1. Emma Eriksson38:237+2:5838:237
2. Fanny Sundblad41:106+4:291:19:334-3
3. Agnes Djurstedt17:3515+1:341:37:086+2
4. Sarina Zullig28:3811+3:082:05:467+1
5. Klara Axelsson43:225+2:532:49:084-3

IF Thor

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Eksjö SOK 1D-182:49:08
1. Emma Eriksson38:237+2:5838:237
2. Fanny Sundblad41:106+4:291:19:334-3
3. Agnes Djurstedt17:3515+1:341:37:086+2
4. Sarina Zullig28:3811+3:082:05:467+1
5. Klara Axelsson43:225+2:532:49:084-3
8IF Thor 1D-182:57:52
1. Ebba Lindell39:2213+3:5739:2213
2. Lotta Lindell48:0432+11:231:27:2627+14
3. Elsa Bäsén17:5118+1:501:45:1725-2
3. Ester Blomster19:3653+3:351:47:02
4. Hanna Jonsell27:385+2:082:12:5517-8
5. Lotta Weyhenmeyer44:5710+4:282:57:528-9
27IF Thor 1HD-185:50:10
1. Emil Jonsell43:4952+8:0543:4952
2. Victor Bylund49:2644+14:241:33:1544-8
3. Aron Hellgren30:5936+5:582:04:1442-2
4. Erik Hannrup45:413+1:422:49:5527-15
5. Ellen Hannrup20:0791+6:003:10:0230+3
5. Emelie Svärd20:2393+6:163:10:18
5. Ellen Grantinger20:53102+6:463:10:48
6. Axel Andersson20:3448+6:443:30:36300
7. Love Bylund20:4150+7:433:51:1729-1
8. David Berglund34:1149+10:434:25:28290
9. Arvid Bylund33:1743+13:024:58:45290
10. Hugo Bäsén51:2524+10:065:50:1027-2
34OK Hammaren 1D-183:23:29
1. Emma Blixt40:2923+5:0440:2923
2. Cornelia Ivarsson42:4316+6:021:23:1216-7
3. Julia Näslund21:0784+5:061:44:1924+8
4. Tove Flodman34:0630+8:362:18:25240
5. Ellen Skoog1:05:0450+24:353:23:2934+10
46IF Thor 1HD-121:00:23
1. Love Bylund14:3239+2:0314:3239
2. Emelie Svärd12:4722+1:5527:1927-12
3. Miro Mårtensson16:24115+4:4443:4340+13
3. Albin Jemth21:16203+9:3648:35
3. Theodor Von Seth22:01207+10:2149:20
4. Axel Andersson16:4067+5:071:00:2346+6
62OK Gränsen 1D-184:31:15
1. Alma Haag1:02:5670+27:311:02:5670
2. Hilda Axelsson46:2327+9:421:49:1959-11
3. Ida Karlsson33:02157+17:012:22:2165+6
3. Tove den Braver35:59162+19:582:25:18
4. Ellinor Lihv56:4367+31:133:19:0464-1
5. Kajsa Den Braver1:12:1160+31:424:31:1562-2
67Eksjö SOK 2D-184:48:19
1. Wilma Bergander1:02:5069+27:251:02:5069
2. Ella Persson1:19:4868+43:072:22:3868-1
3. Linnéa Edvardsson29:57146+13:562:52:35680
3. Tilda Hagelberg29:59147+13:582:52:37
4. Ida Edvardsson44:3257+19:023:37:07680
5. Thea Nordin Abaji1:11:1258+30:434:48:1967-1

OK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
62OK Gränsen 1D-184:31:15
1. Alma Haag1:02:5670+27:311:02:5670
2. Hilda Axelsson46:2327+9:421:49:1959-11
3. Ida Karlsson33:02157+17:012:22:2165+6
3. Tove den Braver35:59162+19:582:25:18
4. Ellinor Lihv56:4367+31:133:19:0464-1
5. Kajsa Den Braver1:12:1160+31:424:31:1562-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser