Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Tidaholm SOK Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Trollhättans SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30Trollhättans SOK 1HD-185:56:12
1. Arvid Björk37:4633+2:0237:4633
2. Linus Kristiansson43:3224+8:301:21:1819-14
3. Hugo Mandinger33:4852+8:471:55:0627+8
4. Eskil Tryggö50:2517+6:262:45:3122-5
5. Ronja Andersson16:3721+2:303:02:0819-3
5. Alfred Leon17:5236+3:453:03:23
5. Alma Appelgren23:29125+9:223:09:00
6. David Almén17:1525+3:253:19:2318-1
7. Moa Eriksson21:3454+8:363:40:5721+3
8. Ida Kristiansson30:2230+6:544:11:19210
9. Oscar Karlsson32:2038+12:054:43:3923+2
10. Joar Tryggö1:12:3368+31:145:56:1230+7
33Trollhättans SOK 1HD-1257:43
1. Alva Björk13:5323+1:2413:5323
2. Viggo Andersson12:5023+1:5826:4322-1
3. Robin Andersson12:077+0:2738:505-17
3. Johannes Andersson16:14111+4:3442:57
4. Eskil Leon18:53102+7:2057:4333+28
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Falköpings AIK OK / Tidaholm SOK Sisu / Trollhättans SOK 2D-183:33:13
1. Vera Pettersson40:4635+5:2140:4635
2. Tilda Wiklund44:3823+7:571:25:2423-12
3. Alice Wahlberg21:4196+5:401:47:0530+7
3. Ebba Karlström31:21153+15:201:56:45
3. Tindra Molin31:22154+15:211:56:46
4. Clara Jakobsson54:4964+29:192:41:5450+20
5. Malin Kristiansson51:1922+10:503:33:1341-9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser