Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 10mila

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 10mila
Arrangörsorganisationer: OK Tranan / Ulricehamns OK
Datum: fredag 4 augusti 2017

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Tyr / Kils OK 1HD-185:09:24
1. Oskar Nyman40:2946+4:4540:2946
2. Lukas Olm42:3217+7:301:23:0122-24
3. Mattias Hane27:129+2:111:50:1319-3
4. Olof Skoglund48:1011+4:112:38:2310-9
5. Isak Wikström17:2430+3:172:55:47100
5. Danilo Moberg17:3733+3:302:56:00
5. Isak Holmgård21:09105+7:022:59:32
6. Richard Take13:522+0:023:09:396-4
7. Linus Nilsson18:2227+5:243:28:017+1
8. Anton Uller26:119+2:433:54:1270
9. Gustav Perman27:2222+7:074:21:3470
10. Jonathan Uller47:5014+6:315:09:248+1
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 2D-183:26:47
1. Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
2. Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
3. Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
3. Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
3. Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
4. Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
5. Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11

Kristinehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tyr / Kristinehamns OK / Skattkärrs SOK 5HD-12ej godkänd
1. Alfred Nybergej godkändej godkänd
2. Johannes Wikström21:07108+10:15ej godkänd
3. Sara Storm-Andersson17:33143+5:53ej godkänd
3. Annie Stråle17:34146+5:54ej godkänd
3. Ella Nyberg17:38149+5:58ej godkänd
4. Emelie Forslund19:53106+8:20ej godkänd

OK Tyr

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Tyr / Kils OK 1HD-185:09:24
1. Oskar Nyman40:2946+4:4540:2946
2. Lukas Olm42:3217+7:301:23:0122-24
3. Mattias Hane27:129+2:111:50:1319-3
4. Olof Skoglund48:1011+4:112:38:2310-9
5. Isak Wikström17:2430+3:172:55:47100
5. Danilo Moberg17:3733+3:302:56:00
5. Isak Holmgård21:09105+7:022:59:32
6. Richard Take13:522+0:023:09:396-4
7. Linus Nilsson18:2227+5:243:28:017+1
8. Anton Uller26:119+2:433:54:1270
9. Gustav Perman27:2222+7:074:21:3470
10. Jonathan Uller47:5014+6:315:09:248+1
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 2D-183:26:47
1. Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
2. Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
3. Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
3. Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
3. Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
4. Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
5. Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11
42OK Tyr 3HD-1259:49
1. Hugo Ekström12:458+0:1612:458
2. Adam Stråle14:1146+3:1926:5625+17
3. Ivar Wikström14:3054+2:5041:2626+1
3. Albin Ransjö16:48126+5:0843:44
3. Mira Karlström16:55128+5:1543:51
4. Danilo Moberg18:2394+6:5059:4942+16
45OK Tyr 1HD-121:00:18
1. Anton Jonsson12:5711+0:2812:5711
2. Milla Forkéus13:5141+2:5926:4824+13
3. Izabella Ljungberg17:49152+6:0944:3745+21
3. Johannes Isaksson17:59155+6:1944:47
3. Tilda Kindlund18:57171+7:1745:45
4. Felix Lind15:4150+4:081:00:18450
54OK Tyr 2HD-121:01:22
1. Arvid Eriksson14:4042+2:1114:4042
2. Albin Isaksson15:4773+4:5530:2759+17
3. Tuva Henricsson14:3255+2:5244:5949-10
3. Irma Eriksson16:45123+5:0547:12
3. Alvar Eklind25:11214+13:3155:38
4. Oscar Andersson16:2363+4:501:01:2254+5
58OK Tyr 4HD-121:02:20
1. Linus Nilsson15:1758+2:4815:1758
2. Malte Granefelt15:5677+5:0431:1364+6
3. Matteo Moberg15:3892+3:5846:5158-6
3. Wilma Jonsson20:14192+8:3451:27
3. Gustav Jörg20:24194+8:4451:37
4. Albert Brohede15:2944+3:561:02:20580
OK Tyr / Kristinehamns OK / Skattkärrs SOK 5HD-12ej godkänd
1. Alfred Nybergej godkändej godkänd
2. Johannes Wikström21:07108+10:15ej godkänd
3. Sara Storm-Andersson17:33143+5:53ej godkänd
3. Annie Stråle17:34146+5:54ej godkänd
3. Ella Nyberg17:38149+5:58ej godkänd
4. Emelie Forslund19:53106+8:20ej godkänd

Skattkärrs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Tyr / Kristinehamns OK / Skattkärrs SOK 5HD-12ej godkänd
1. Alfred Nybergej godkändej godkänd
2. Johannes Wikström21:07108+10:15ej godkänd
3. Sara Storm-Andersson17:33143+5:53ej godkänd
3. Annie Stråle17:34146+5:54ej godkänd
3. Ella Nyberg17:38149+5:58ej godkänd
4. Emelie Forslund19:53106+8:20ej godkänd

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37OK Tyr / Kils OK / Västvärmlands OK 2D-183:26:47
1. Elsa Albinsson44:0947+8:4444:0947
2. Klara Johansson47:5631+11:151:32:0541-6
3. Lova Perman17:027+1:011:49:0733-8
3. Linn Andersson20:2470+4:231:52:29
3. Klara Nordström22:58117+6:571:55:03
4. Cornelia Kindlund30:1320+4:432:19:2026-7
5. Nicolina Moberg1:07:2752+26:583:26:4737+11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser